Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Zamčeno

Komu se vyplatí hodit svůj hlas?

Anketa končí za 09.09.2017 10:56

ODS
20
15%
CSSD
0
Žádná hlasování
ANO
4
3%
KSČ
1
1%
SPD
61
45%
TOP09
3
2%
KDU
0
Žádná hlasování
Svobodní
29
21%
Zelení
0
Žádná hlasování
Ostatní, Realisti, atd.
17
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od proforma »

HDM: ja nejake zaklady delani webu mam, ale rozhodne nema cas. Chtelo by to na to zalozit nejakou neziskovku a ziskat EU dotace :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Hdm »

proforma: nemyslel jsem, že jsem webovým vývojem nepolíben, základy HTML mám v hlavě, ale aby to trochu vypadalo a šlo s dobou ;-) (Momentálně se soustředím asi 15 let spíše na nativní windows aplikace)

K tématu asi takto. Volil jsem už několikrát Svobodné a teď zkusím SPD protože chci pryč z EU.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od danny1691 »

Buď Realisté nebo Svobodní
A stran kroužkování mám tento citát: "Voliť stranu skorumpovaných hajzlov len preto, že si zakrúžkujem pár statočných, je ako jesť hovno, lebo v ňom ostali hrozienka" (Samo Trnka)
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Nuwara »

Jen pár postřehů:
Proforma - Co se na to kouknout obráceně, co vědomí, že to nejlepšímu (to může být to samé jako nejméně nejhorší) nehodím a ten dostane jen 4,9 a ten můj hlas mu bude sakra chybět?

Radši bych neporovnával aktuální volební programy, ale naopak staré programy s činy, které k jejich naplnění učinili. To je spolehlivější sonda chování té které politické strany. Což má ovšem jednu nevýhodu - těžko to jde uplatnit na strany, které ještě nebyli u moci.

Jinak, posledně jsem to házel Svobodným, ale teď mi přijdou poněkud v rozkladu... V úvahu jsem měl ještě Realisty, ale jen do té doby, než se klidně přiznali, že by spolupracovali s Babišem. SPD vypadá i přes některé jejich chování zajímavě, ale stejně i u nich se obávám možné spolupráce s Babišem...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Samotář
Příspěvky: 349
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Samotář »

Mým zájmům celkem odpovídají sliby ODS zveřejněné ve Vyšehradské deklaraci
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/do- ... iala-35835
Samozřejmě, je velká otázka, co se z toho podaří splnit po volbách.

Před vystoupením z EU bych ještě podpořil snahu o její reformu. Kdyby náhodou ...
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Mirda.85 »

Já s manželkou SPD, asi jediná strana, která má šanci překročit 5% hranici a chce odejít z EU. Hlavně doufám, že pokud by se dostala do vlády ať už s kýmkoliv, tak by nemohla připustit přijímání muslimských migrantů, protože to by asi v tu chvilku přišli o všechny voliče a hlavně je mají dlouhodobě stabilní program, tak se aspoň některým slibům dá snad věřit.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Cep »

V politice to je - naneštěstí - něco za něco. Podpoří se v něčem někdo - třeba Babiš - a on na oplátku podpoří něco našeho.
Nevím koho. Ale začínám být dost starý na to, abych volil někoho jen proto, ay můj hlas "nepropadl" ...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od TomSmith »

Admini by mohli přidat do vlákna anketu, ať si zahlasujem v předstihu. ;)
Za mne Okamůra, v celé té marnosti je to aspoň ftipné - tzv. "xenofobní" stranu vede napůl japonec s celkem dobrými nápady.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od proforma »

Nuwara: malym stranam jsem to hazela poslednich 5-6 voleb a vzdycky to nestacilo a nakonec se o muj hlas rozdelily presne ty strany, proti kterym jsem volila. Muj idealismus uz se asi vycerpal, mozna zmenim strategii.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Hohepa »

Proforma já též.
Ano můj hlas si přerozdělili a snad to i na první pohled vypadá, že výsledek byl stejný , jako bych nevolil.
Je tu jedno ale. Ten hlas si přerozdělí až po součtu hlasů a oznámení volebních výsledků a ten můj nicotný hlas jim v těch výsledcích snižuje procentuální vítězství. Kdyby TEORETICKY totéž udělalo těch 40% co nešlo k volbám a i kdyby všichni TEORETICKY volili pidistranu a ani jedna by se nedostala do sněmovny, tak by Sobotka nesestavoval vládu s volebním výsledkem 20,45%, ale s vítězným výsledkem 13% a to by byl pěknej trapas :rofl .

A ad 2 . Nezapomeň, že na státní příspěvek za volební kampaň mají nárok jen ty strany, co měly alespoň 1,5% (myslím).
Pro ty malé strany to může být dost důležitá finanční otázka existenčního přežiti.
I proto stojí za to se zvednout a jít k volbám a do urny vhodit " marný hlas " straně, co mi je sympatická :rock
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Cep »

:yes
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od krvfx »

Už před lety jsem se zařekl, že nebudu volit menší zlo dle průzkumů v médiích. A u toho zůstanu a doporučuji všem:)

Kdo nejde volit, nemá morální právo si v daném období stěžovat. Byl o tom i jeden díl South Parku. Osobně to vidím ale tak, že teď budou následovat 4 roky marasmu a pak přijde diktátor...Co nás všechny "spasí".
Excalibur73
Příspěvky: 51
Registrován: 16.06.2016 9:38

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Excalibur73 »

SPD - už jen jako bojkot dinosaurů a Eurohujerů. Bohužel ani SPD není ideální volba.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od vrbodol »

Já zas myslim že může.Prostě holt někdo si nevybere z ničeho a i menší zlo je pro něj zlo.Sice poslední roky chodim volit menší stranu,která sice nemá šanci se dostat ,ale jen kvuli oslabení těch velkejch jak už jsem psal.Když to přeženu ,tak nebejt malejch stran a muset volit velký tak by to bylo jako si svobodně zvolit v Osvětimi jestli chci skončit v komoře A nebo B.Prostě nebejt možnost volit malý strany,kterejma ty velký mužu poškodit,tak volit taky nechodím.
Ale jinak naprosto souhlasim s Hohepou. :yes
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Chlapi, zamyslete se. Tím, že hlas hodíte malé straně, která nepřekročí 5%, podpoříte právě ty velké strany, kterým se propadlé hlasy přepočítají. Takže nejvíce podpoříte stávající kriminální spolek vlastizrádců a euročerpačů. A po volbách začne příliv migrantů do ČR ve velkém. A kdo ví, co bude za 4 roky. Toto mohou být poslední svobodné volby, kdy ještě máme šanci něco ovlivnit.

Je proto potřeba uvažovat takticky a pragmaticky. Dost napověděly výsledky krajských voleb. Když 10 malých vlasteneckých stran dostane po 1% je to v součtu 10%, které se promarní a které budou chybět SPD, která jediná má reálnou šanci úspěšně zabojovat! Opravdu tu podle výsledků v krajských volbách nevidím nikoho jiného, kdo by měl tak vysoké šance. A je ohromný rozdíl jestli SPD dostane 6% a bude bez reálného vlivu na dění v opozici nebo 16% a bude ve vládní koalici prosazovat svůj program a blokovat přijímání migrantů! A pokud se to nepodaří v letošních volbách otočit, za 4 roky tu už můžeme mít klidně 500 000 trvale přesídlených musulmanů s volebním právem a jsme totálně v pr...li.
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od kawa5 »

Okamura SPD jednoznačná volba ;) někteří možná budou vřískat že je to populista,ale mě se jeho program líbí a zcela jistě se nezabývá pouze uprchlíky,ale má komplexní politický program :yes

volit zaběhlé strany je cesta do pekla,za desetiletí po revoluci se všichni dostatečně ukázali že takhle prostě ne!!!!
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od lagardere »

Nevím, jestli to není fake, ale tohle bylo na FB. Ale co určitě není fake je, že tento člověk nazval referendu o setrvání v EU jako vlastizradu. Chcete podobné lidi volit, co nepřipustí názor lidu?
Přílohy
Kalousek.jpg
Vae victis. Molón labe!
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od kawa5 »

naštestí tenhle pán skončí po volbách v zapomnění :yes
maciz
Příspěvky: 36
Registrován: 17.08.2017 17:33
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od maciz »

Myslím, že neskončí. Kalousek je pragmatik a ví jak se udržet u koryta. Momentálně zjistil, že na vítačské straně politického spektra je jediná konkurence, mladej Stropnický.To je dost slabá konkurence, takže se z Kalouska "konzervativce" pomalu stává Kalousek neomarxista. Voličů vítačů u nás není mnoho, ale je jich dost na to aby ho udrželi v parlamentu.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Bill Masen »

Hdm píše:...To už jsem si říkal dávno, že u nás nejsou stránky...
Myslím, že takové stránky by byli k ničemu, protože i sliby, i činy se dají interpretovat různě.

A otázka koho volit? ano jsme na rozcestí. Všechno, co slibují můžou ti další zase změnit. Takže je potřeba se zaměřit na to, co je neměnný. Pro mě je důležitý nepřijímání uprchlíků, protože když už tu jednou budou, tak už je odsud nedostaneme. (i když s Němcema a Rusama nám to šlo)
Zamčeno