Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Zamčeno

Komu se vyplatí hodit svůj hlas?

Anketa končí za 09.09.2017 10:56

ODS
20
15%
CSSD
0
Žádná hlasování
ANO
4
3%
KSČ
1
1%
SPD
61
45%
TOP09
3
2%
KDU
0
Žádná hlasování
Svobodní
29
21%
Zelení
0
Žádná hlasování
Ostatní, Realisti, atd.
17
13%
 
Celkem hlasů: 135
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od SkritekP »

Pokud se chystáte na odpověď typu, nejdu volit, stejně se nic nezmění, jsou to všichni zloději. Tak rovnou předesílám, že jste hloupý exot. Dle mého názoru jsou tyto volby možná nejdůležitější v našem životě. Evropa je na rozcestí. ČR je na rozcestí, může se vydat oběma směry. Buď koordinovaný odpor v rámci V4, nebo poslušný vazal EU se vším všudy. Tedy přijímat migranty, omezit zbraně,přijmout euro atd. Směr kterým půjde ČR je značně závislý na tom, koho si v nastávajících volbách zvolíme.
Bude to ČSSD, kde Chovanec pomohl majitelům zbraní prosadit návrh o ústavní změně? Nebo třeba OSD, kde Václav Klaus mladší dokazuje, že by mohl být tím správným mužem? Co ANO, nechtějí euro(tedy už nechtějí), odmítají migranty. Co SPD, konzistentní program, nechtějí euro ani migranty, možná ukázka vzdoru obyvatel(něco jako volba kapely ortel). Nebo realisté, nechtějí migranty ani euro, chtějí ústavní právo na zbraň a na použití při obraně obydlí, odmítají inkluzi. Vyjmenoval jsem jen vzorek a diskutující určitě další strany doplní.

JEŠTĚ JEDNOU CHCI ZDŮRAZNIT, ŽE VOLIT BY V TÉTO DOBĚ MĚL OPRAVDU KAŽDÝ. REMCÁNÍM U PIVA SE OPRAVDU NIC NEZMĚNÍ !!!!!
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Trace »

Babiš může být díky EU dotacím snadno ze strany EU potenciálně manipulovatelným člověkem
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Ibex »

za mě - určitě nebudu volit levicové strany. Dál to nemám ujasněné
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Permonik »

Za mě:
ČSSD ne, protože ty tak poladí daně, aby měli dost peněz na migranty, které přijmeme dobrovolně jako omluvu za to, že odmítneme povinné kvoty.
ODS nelze soudit dle jednoho člověka, příležitost dostali se odkmotrovat, ale stále si ty lidi nechali, takže ne
ANO je jednak eu čerpač, což je slabina, ale tay jejich program zní sice dobře s cool názvy a pojmy, ale v realizacích je spíš hnus
SPD sice dobrý, že ne migranti, ne eu, ale jinak je jejich plán spíš velká slova bez plánu, protože PD nevyřeší rozhodně vše
Realisté jsou velmi nerealističtí, navíc celá ta strana není úplně průhledná a vznikla dost zbytečně, jen bude štěpit síly

Jsem již delší dobu rozhodnutý hodit to Svobodným, nezávisle na předvolebním průzkumu.

Toť jak to vidím a plánuji já, ostatní to vidí možná jinak
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Ibex »

Svobodné jsem volil doposud, ale nějak se tam vytrácí invence, kvalitní lidi a vůbec se mi zdá poslední dobou rozpolcená. Třeba je to jen zdání.... do voleb času dost, abych si to ujasnil.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Heike »

Pokud si člověk nevybere stranu, která tak nějak má shodné cíle s jeho názory, proč by byl hloupý exot a co to má společného s pivem? Většina stran se pro mě stala nevolitelnou po osobním setkání s lidmi v ní.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od krvfx »

ANO - ne! To nemůže volit nikdo soudný, program je podle toho, jak se Bureš vyspí a co ho napadne. Reálné činy jsou pouze na podporu jeho businessu.

Já budu nejspíš volit Svobodné. Je to jediná strana, které to mohu s klidným svědomím hodit, jelikož jejich program se mi líbí nejvíc. Jsem možná idealista, ale s redukcí úřadů a regulací spolu s kritickým postojem k EU se ztotožňuji. Se skřípěním zubů ještě možná ODS, jelikož v minulosti kromě různých přešlapů třeba zrušili daňovou progresi u DPFO, poplatky u lékaře byly funkční...U Realistů jsem si prošel poctivě jejich program a několik bodů mi tam docela nesedí, navíc je tam nejisté pozadí.

Pak je tu ještě možnost volit "proti systému", aby se urychlilo vyhnití současné politické scény. Takže třeba komunisty...na to zatím nemám žaludek.

Každopádně bych doporučil nehledět na průzkumy a neřešit ztracené hlasy. Pokud se volená strana nedostane do parlamentu, tak hlasy bere hlavně vítěz a nastává scénář z předchozího odstavce:)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Patrol »

Svobodní, Realisté, nebo SPD.
Svobodní mají hezké myšlenky, ale třeba ty Machovy bojovné nic neřešící proslovy k prázdným tribunám v Europarlamentu na mně dojem neudělaly. Taky se moc dobře nestaví ke zbraňové svobodě. Když se podíváte jak reálně hlasovali, když o něco kolem zbraní šlo, tak jsem na rozpacích. Jinak by se mi jejich program celkem líbil.
Realisté mají dobrou rétoriku, dobré myšlenky, ale nejsem si jist, jestli to není jen předvolební agitace. Jejich zástupci jsou také někteří skvělí a někteří hrozní. V podstatě říkají, to co chci slyšet, ale bojím se že je to jen populistická hra na oblafnutí voliču.
SPD je pro mně přílišnej extrém, Okamurovi nevěřím leda to, že by chtěl bejt úspěšnej jako Bureš, ale má ve straně i schopné lidi. Trochu mi vadí, že vsázejí hlavně na voliče extrémně vyhraněné, v některých případech až primitivy a pro ně ladí i svou kampaň. Na druhou stranu, pokud volit nějakou protiváhu těm nevolitelným dinosaurům, tak raději SPD, než zasraný komunisty.
Takže zatím se rozhoduji.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od vrbodol »

Tak já v žádnym případě žádnou velkou stranu.Kdybych měl hodit hlas bláznivýmu Cibulkovi,monarchistum nebo cigánum tak furt to ubere procenta těm velkejm zmrdum. Já osobně budu volit to sdružení pro referendum výstupu z eu protože to beru za příčinu všeho zla co ted tady je(původně před léty jsem taky hlasoval proti) i když vim že se tam nedostanou.I když většina ovcí se bude rozhodovat podle pytliku koblih od Babiše, klobásy od Sobotky, guláše od komoušů,případně cédéčko s Evou a Vaškem.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Pánové, opatrně s politikou zde na Rozpadu. Pokud se to tu zase zvrhne, tak okamžitě házím do koše.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od proforma »

Ja s tim mam podobny problem jako se vsim ostatnim - takovy auto, jaky bych chtela, jeste nevyrobili, pistoli nezkontruovali a mne vyhovujici politicka strana tu neni. Hledam nejakou opravdu libertarianskou stranu a nenachazim.

Realiste - kdyz dokazou rozstepenim oslabit uz tak slabe Svobodne, je v tom videt jen touha po korytech a teplem mistecku (ostatne jako u vsech).

Svobodni - ze vsech existujicich stran k nim mam asi nejmin vyhrad. Ale ze by to byla nejaka laska na prvni pohled, to rozhodne ne.

Pirati - v nekterych bodech celkem sympaticky program (minimalizace statu a byrokracie), ale tu jejich podporu migrace a EU neprekousnu. Z minoritnich stran maji asi nejvetsi preference, i kdyz sance dostat se do Snemovny jsou male.

Starostove - pote, co se zase rozesli s KDU, sleduju, kam se vydaji a jak se vyprofiluji. Maji tam zajimave osobnosti, program se mi zda trochu roztristeny a nekonzistentni, ale zato tam jsou lidi, kterym se da alespon na regionalni urovni verit (uz neco predvedli). Z malych stran asi nejvetsi sance prekonat tech 5 %, aby hlas nepropadl.

Jakakoli levice vcetne CSSD a ANO - pro mne nevolitelna.

A do toho zvazuju, jestli se skripenim zubu nepodporit spis nekoho, kdo ma sanci na vic nez 5 %. Protoze vedomi, ze to sice hodim nekomu, koho povazuji za nejlepsiho, ale ten dostane 4,9 % a 30 % meho hlasu tak pripisou Babisovi a 20 % komunistum, to me snad desi jeste vic.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od zedik »

já to hodím SPD - Okamura ať má názory jaký chce a nemusím s ním ve všem souhlasit si svý názory drží konzistentně posledních 8 let a stojí si za tím co říká ( a to je fakt jeden z mála).navíc je jediněj kdo to myslí s odchodem z eu vážně a to,že nedostáva prostor prakticky v žádných mediích taky o nečem vypovídá
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Byl jsem členem Svobodných 5 let a odešel jsem. Důvody? Absolutně neprůhledné a manipulovatelné elektronické primárky. Cenzura a mazání a nepohodlných názorů na vnitřním diskuzním stranickém fóru. Neřešený organizační chaos. Do vedení se dostali jedinci naprosto odtržení od reality, čerstvě vystudovaní "politologové", kteří v životě nepracovali, nic jiného neumí a jsou na politické kariéře existenčně závislí. Viz. názory např. místopředsedy Kálese, který za tučný bakšiš dělá poradce Machovi v europarlamentu - o muslimech tvrdí, že mu nevadí, že jsou jeho kamarádi, chce privatizovat městské technické služby, ap. Samotný Mach si z europarlamentu udělal živnost, dělá přesně to, co kritizuje - financování nic nedělajících parazitů z EU peněz mu nesmrdí:

http://www.lidovky.cz/euroskeptik-petr- ... _domov_mct

Se mnou z podobných důvodů odešlo už 2/3 původních členů. Aktuálně jsou Svobodní na hranici 1,5% v předvolebních preferencích. To je další důvod, proč Svobodné nevolit - Váš hlas propadne a přepočte se ve prospěch stran, které překročí 5% hranici. Takže hlasem pro Svobodné volíte ČSSD, KDU, ANO.

A koho volit? Pro mě jedinou vlasteneckou alternativou reálně schopnou dostat se přes 5% je SPD. To potvrdili v krajských volbách, kde uspěli ve 12 krajích s 6-8%. Jsou názorově dlouhodobě konzistentní. Pokud se máme dostat z průšvihu, který nás setrváním v EU nemine, je potřeba v první řadě z EU vystoupit. SPD je jediná strana, která má referendum o vystoupení z EU v programu, a která má zároveň šanci se reálně dostat do parlamentu a tím i svůj program prosazovat. Líbí se mi švýcarský model přímé demokracie, který dlouhodobě prosazují. Řada jejich členů jsou úspěšní jedinci s životními zkušenostmi, znající cenu práce. Na názorech např. pana Kobzy nevidím nic extrémistického. Je třeba nepodléhat propagandě v ČT a udělat si vlastní názor, nejlépe po prostudování celého volebního programu SPD a osobním setkání s jejich členy. Stojí za čas si vyhledat i jednotlivá hlasování v parlamentu, jak kdo hlasoval a pro co. Poslanci SPD hlasují v souladu se svými mediálně prezentovanými názory a to dlouhodobě. Na rozdíl od např. ANO, kde Babiš mediálně tvrdí, že nechce přijímat muslimské migranty, ale všichni jeho poslanci (a europoslanci) hlasují a prosazují opak.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od malajizva »

nesnáším komunisty, budu volit toho, kdo jasně deklaruje odchod z EU. :!:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od krvfx »

Čistě technická - u STAN se angažuje Dědek, jehož názory na vlastnictví zbraní jsou v příkrém rozporu se zájmy rozpadlíka, tudíž by rozpadlík měl volit jinde.

Nakonec je to ale jedno - podle mě je nejdůležitější a) jít k volbám, b) volit v souladu se svými názory a svým svědomím - třeba i pidistranu, která (dle průzkumů) nemá šanci. Já osobně bych volil klidně i monarchisty, jenom mám trochu pochyby o tom, kdo by se stal českým králem...

Je velká škoda, že se při volbách do parlamentu nedá kroužkovat napříč stranami, protože tím by člověk mohl podpořit i jedince z více stran.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od majsner »

U každých voleb slyším, že jsou "nejdůležitější v našem životě", ale realita byla vždycky taková, že je úplně jedno, koho budu volit. Drtivá většina lidí jsou pitomci, co volí bolševiky (ODS, TOP, ČSSD, KSČM, ANO....) a pár rozumných lidí to nezmění. Tak to v demokracii chodí.

Můžeme si tu diskutovat a naivně snít o programu Svobodných nebo SPD, jak chceme, ale realita bude taková, že Bureš bude následující 4 roky premiérem a volby rozhodnou pouze o tom, jestli k tomu bude potřebovat poskoka (Bělobrádka), nebo si vystačí sám. K tomu aktuálně nemá daleko...
volby.png
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Hodím to Okamurovi. Ne že bych mu nějak fandil, ale tak nějak cítím, že bude potřeba alespoň jedna strana v parlamentu, která se přímo hlásí k výstupu z EU a "neustala" debata na toto téma.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od proforma »

Dneska jsem si precetla par volebnich programu stran, ktere by u mne prichazely v uvahu. Pokud byly podrobnejsi materialy, tak i ty.

Smarja, to jsou blaboly! Ja na to nemam nervy!

Samy obecny fraze a vzletna hesla, ale nikdo nerekne, JAK KONKRETNE chce udelat to, co slibuje. To je same "podporime" a "prosadime", ale to je tak vsechno. Proste klasicke velkohube sliby, ktere nezarmouti, ale to je tak vsechno.

Za mne je dalsi diskuse na toto tema ztratou casu. Ja bych misto probirani programu uvitala nejaky prehled nebo link na webovky, pokud uz to nekdo zpracoval, kde by bylo porovnani programu jednotlivych stran pred volbami 2013 a pak odkazy na to, jak dotycna strana, pokud je v parlamentu, hlasovala o dulezitych vecech. Nemate nekdo tip na podobne informace? Ja uz si ani neamatuju, co hybalo spolecnosti treba v r. 2014 :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Hdm »

To už jsem si říkal dávno, že u nás nejsou stránky, kde by byl přehled politiků a pol. stran, kde by byly informace o:
- volebních programech všech stran (jako porovnání s tím jak to v čase nakonec dopadlo)
- každých "zajímavých" výroků politiků (jako porovnání s tím jak to v čase nakonec dopadlo)
- to vše ke každým volbám, které se konali nebo budou konat

Ale asi není u vrchnosti v oblibě něco takového jak vytvořit nebo byť jen tolerovat :cry:
Nápady a logiku mám v hlavě, ale nemám bohužel znalosti programování webu :-S
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Volby 2017 - rozumná volba rozpadlíka

Příspěvek od Yeah »

SPD - Okamura jelikož je to jediný dlouhodobě názorově konzistentní člověk. Také proto, že se celkem snaží fungovat, interpeluje, šije do vlády atd... také proto, že je naprosto ignorován jak politickými stranami, tak médii. Také proto, že je nálepkován jako téměř extremistická strana. To jsou vše vlastnosti které hovoří o tom, že je to dobrá volba
Zamčeno