Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Zamčeno

Koho budete SKUTEČNĚ volit?

Zeman
32
29%
Topolánek
10
9%
Hynek
50
45%
Drahoš
9
8%
Horáček
3
3%
Ostatní
7
6%
 
Celkem hlasů: 111
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Maximus »

Blíží se nám další klíčové volby a spektrum vyzyvatelů Miloše Zemana je docela pestré. První kolo bude 12. - 13. ledna 2018 a druhé kolo připadá na 26. - 27. ledna

Osobně moje volba je jasná:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... uli-513030

Pro mne osobně je Jiří Hynek (http://www.hynek2018.cz/) jediným přijatelným kandidátem, který bude hájit zájmy nejen občanů - střelců, ale všech občanů naši republiky :yes.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od zdoch »

Jenže Hynek nemá šanci, takže vyhozenej hlas. Rozhodovat se bude mezi Zemanem/Drahošem/Horáčkem možna Topolánkem. Na druhý kolo tipuju Zeman/Drahoš. A teď babo raď komu :roll:
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od krvfx »

V prvním kole si luxus "vyhozeného" hlasu klidně dopřeju. Nehodlám taktizovat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od kregan »

Taky to vidim na Hynka. Podle mě je ve státě, kde mají většinu "knedlo-vepřo-zela" intelektuál Drahoš bez šance. Nakonec to bude Zeman/Topolánek. Takže jako posledně prašť jak uhoď.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Nicotinick »

Jo, moje soukromá křišťálová koule mi taky hlásí, že do druhého kola postoupí duo Topolánek Zeman. S chlupem se vítězem voleb stane Zeman, ovšem mandát nedokončí a v průběhu roku odstoupí ze zdravotních důvodů, nebo odstoupit už nestihne. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Serža »

jj, vidím to stejně
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 467
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od alpi76 »

V prvním kole taky budu volit Hynka...
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od SkritekP »

Hynek je člen LEXu. Na tankovém dni v Lešanech bylo vidět že ve vojenských kruzích má jméno. Též většina záložáků říká, že v prvním kole to bude Hynek. A jak někdo výše chytře poznamenal: v dvoukolové volbě můžete v prvním kole volit dle svého rozumu a taktizování si schovat na kolo druhé. Za mě Hynek.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od pracintl »

Problém je, že v prvním kole rozhodujete, kdo postoupí do kola druhého. A vzhledem k roztříštěnosti hlasů to dopadne tak, že proti Zemanovi bude stát Drahoš. A to je špatné.

Naopak si myslím, že je v prvním kole potřeba koncentrovat hlasy a postavit proti Zemanovi akceptovatelného kandidáta. Akceptovatelného pro širokou voličskou obec, ne jen pro střelce. Z možné nabídky za sebe vidím použitelného jen Topolánka. Podle reakcí v médiích to tak cítí i Drahoš i Zeman. Bojí se ho.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Maximus »

Sice absolutně nechápu, jak někdo může volit "jedničku", ale je to každého svobodná volba. To už je ale podle mne Horáček proti této osobě morální autorita o několik řádů vyšší.

Myslím si, že už by měla skončit doba, kdy lidé přestanou volit zkrachovalé premiéry, kteří mají na svých rukou tolik špíny, že jim nepomůže ani "Weisser Riese" či jiný zázračný prostředek na špinavé prádlo.

Opravdu bych nerad tady propíral zákulisní špinavé prádlo Zemana či Topolánka. O tom, že to moc neprospívá zdraví svědčí i fakt, že někteří lidé, co úspěšněji pátrali po detailech nákupu Pandurů už nejsou mezi námi. Také bych doporučil se podívat na historii firem, které prezident Zeman navštěvuje jaksi "tradičně" při svých cestách po krajích. Proč a co mu stále nesou tyto vazby z minulosti si už každý domyslí sám - :x :x :x .

Takže potenciální voliči Zemana a Topolánka si ještě jednou rozmyslete, koho opravdu chcete volit :evil: .
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Patrol »

Za Zemanem stojí velký tým lidí, kterým hodně záleží aby se udržel co nejdéle. Budou ho držet třeba i na drogách, jen aby jim ještě chvilku vydržel stát na několikaminutových představeních a dělat jim dojnou krávu. Zeman si to uvědomuje, ale protože se mu na sklonku života splnil jeho sen být hlavou státu, bere to všema deseti. Ví, že ho nepodrazej, protože ho potřebujou.
Topol to je šašek nižžší třídy, kterej svou šanci už pros.al.Teď se mu naskytla mimořádná šance se zase dostat do vrcholné politiky. Ani vlastně nepotřebuje být presidentem, jenom doufá, že lidi už na jeho sviňárny pozapoměli, a ve volbách ho podpoří všichni Antizemanovci, pokud se bude od počátku chovat dost jistě. Chce působit jako jediná pravá pravice. Vůbec bych se nedivil, kdyby ho do toho nakukal právě Zeman, kterej je mnohem chytřejší než Topol a spočítal si, že Topol takhle sebere hlasy Drahošovi, či Horáčkovi, kteří by ho mohli ohrozit. No kdyby to neklaplo tak se najednou zjistí, že Topol neměl dost hlasů senátorů, nebo se oběví nějaké kompromitující materiály( Na Topolánka není těžké něco vytáhnout z kapsy starého kabátu.)
Závěr z toho tedy dělám takový, že hlas dám Hynkovi, nebo Drahošovi, ale je to jen takové plácnutí do vody, protože ten cirkus stejně bohužel vyhraje Zeman.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od proforma »

Panove, zapominate na nejpodstatnejsi vec - prezident je jen reprezentativni figurka, nema prakticky zadne pravomoci ( = zadne ve srovnani s jinymi primo volenymi prezidenty, kde je jejich role podstatne silnejsi). Do jiste miry je tedy jedno, kdo to bude, mel by mit hlavne moralni integritu a z toho plynouci prirozenou autoritu. Jestli se jednotlivi kandidati predhaneji v tom, jak chteji podporit tu ci onu oblast a jsou pro nebo proti necemu, svedci to jen o jejich nepochopeni vyznamu a ulohy te funkce. Protoze i kdyby chtel prezident prosazovat nejake sve politicke nazory, v ramci ustavy a ustavnosti muze tak akorat nepodepsat nebo vetovat nejaky zakon, coz ovsem muzou zakonodarci prehlasovat. Prezident by mel byt hlavne takovy, abychom se za nej nemuseli stydet, to je cele.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od zedik »

upřímně - překvapuje mě,že uvažujete o Drahošovi.Prounijní vítač ,který je navíc proti zbraním.Rád bych ,aby mi někdo kdo uvažuje o Drahošovi napsal nějaká pozitiva proč.
Osobně zas Zeman nebo Hynek,jinak tam není koho.A je to bohužel ostuda stran,že jsou takový kandidáti jací jsou.Velká škoda,že nekandiduje někdo jako třeba Pirk (z Ikemu).

to Proforma: Sice je pouze morální figurka bez pravomocí ,ale podívej se na některé Zemanovo výstupy. Z některých jim v EU určitě málem praskla žilka :D
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od gannicus »

proformo, tvoje tvrzení bylo možná pravdivé do doby, než vzniklo duo Zeman-Bureš. Obštrukce, které dělal Sobotkovi s odvoláním Bureše, ochota nechat vládnout menšinovou vládu nebo vládu bez důvěry, ochota druhého či třetího pokusu o sestavení vlády atd. Vážně máš pocit, že prezident nemá vliv na praktickou politiku? Já bych řekl že má a to dokonce klíčovou!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od proforma »

Gannicusi, proto pisu "v ramci ustavy a ustavnosti", protoze to, co predvadi Zeman s Babisem, uz je za hranou...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Patrol »

Uznávám, že Drahoš není pro Rozpadlíka rozumná volba. Dám to Hynkovi.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od euaqa »

Jedno vím jistě, hlavně ne Zemana. Vzhledem k tomu že nesnáším Bureše a on se s ním spaktoval. Při představě že mu dá po volbách milost aby nebyl stíhaný za své "údajné" dotační podvody je mi na blití. :puke Další důvod je že prezident je hlavně reprezentační funkce, pokud nevíří vody v politice svým výkladem ústavy. Zeman začíná být senilní a k tomu má zdravotní problémy. Na ČT byla reportáž že když "šel" k volbám do PS tak ho jeho gorily musely nosit a on šel jenom okolo novinářů. Neviděl jsem moc prezidentů na invalidním vozíku...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od kregan »

Roosvelt, Nixon, Bush st., Eisenhower ... minimálně nějaký čas. Tady jse spíš o schopnost plnohodnotně vykonávat svěřenou funkci.
Přílohy
Roosvelt
Roosvelt
Čím víc víš, tím míň neseš.
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Mirda.85 »

Pro mě je možné pořadí volitelnosti 1. Hynek, 2. Zeman, 3. Hannig a 4. v nouzi poslední volba je pro mě Topolánek. Ostatní kandidáti jsou pro mě nevolitelní, zvláště pak Hilšer a Drahoš.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Prezidentské volby 2018 - proč a koho?

Příspěvek od Jezbo »

První kolo pravděpodobně Hynek. Jen se bojím, že to bude vyhozenej hlas. Hynek není vidět a slyšet. Pro spoustu lidí to je nějakej prodejce zbraní či co... Hodně lidí s kterými jsem se o volbě bavil, tak maj povědomí, že kandiduje Zeman, Drahoš, Horáček a nově Topolánek. Toď vše.
Zamčeno