Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

...co na to říci :( . Na světě zkrátka existuje dost policajtů a lidí s "policejním myšlením", udavačů a "správňáků", kteří si přímo libují v tomto stavu a udávají, zatýkájí a šikanujou i lidi, kteří jsou ....doma, na své zahrádce, chatě, v hloubi lesa...v temném průjezdu.....A ten "kult roušky" už mě taky pěkně sere. Ano, zodpovědnost! Jistě! ...ale taky selský rozum do hrsti! Vůbec jsem se k té situaci nechtěl vyjadřovat, ale nedá mi to. Lidi už prostě šílí a mainstream je v tom ještě vydatně podporuje.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od TomSmith »

Jak může zatknout/pokutovat někoho na vlastní zahrádce. Tam přece bez soudního příkazu nemá co dělat ;)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

Tak nějak obrazně řečeno :wasntme . Sousedi udávají své sousedy že chodí po zahradě bez roušky, že jsou na balkoně.....Hamáček vyhrožuje lidem, kteří chtějí jet na svou chatu....Policajti z vrtulníku špehujou a pak "zatýkají" cyklisty na lesní cestě...A lidi tomu ještě tleskají :tmi . Celkově ta atmosféra :cry:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bivoj »

Tak já byl na procházce i na kole a nikdo mě nezatýkal. Kde se zatýkají lidi na kole? (Když neberu kretény, kteří vyjíždí z karántény a projíždí policejníma páskama?)

Mám dojem, že někdo to tady zbytečně dramatizuje... Tady u nás nikdo nikoho nebuzeruje. Ale pokud se skupina norků sesedne a chlastají společně, tak tam je imho tvrdší postup na místě.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 02.04.2020 13:35, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

Selský zdravý rozum zatím vůbec neví, jak se to chová, zejména, když to ani vědci sami neví ... Údajně se to vznáší ve vzduchu až 65 minut.
Nechtěl bych projít tím temným průjezdem 10 minut poté, co se tam někdo vychrchlal. To stejné v tom lese, co já vím, kdo šel po té cestičce 10 minut přede mnou? Nebo naopak, kdo půjde za mnou? Vzhledem k tomu, že lidi jsou hovada, tak to holt dostali příkazem tařka všude. Kdyby byli ohleduplní a třeba kašlali tak, jak mají, a ne jen tak do větru, když v okolí v ten daný okamžik nikdo není, tak by to nemuselo být tak přísné.
Navíc to bylo zmíněné v případě předzahrádek anebo vlastně parodií na zahrádky, kdy má někdo čtverec 2x2 m hned vedle sousedova stejného čtverce ...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

Mukle, ale ten zdravý selský rozum chybí právě těm lidem, co si na balkon nebo předzahrádku tu roušku nevezmou. Ten vir žádná pomyslná hranice nezajímá, hranice je pouze fyzická. Pokud mám ten balkon nalepený na balkon souseda nebo když je předzahrádka nalepená na předzahrádku, tak je to ještě horší než na té ulici.
Samozřejmě, pokud mám svůj balkon do svého dvora, a nejbližšího souseda 20 metrů daleko, tak to je úplně jiný případ.
Stejně tak ty chaty - to by vůbec nevadilo, kdyby ti idioti, co tam musí jet, si všechno dovezli. Jenže oni musí málem vykoupit místní obchod. Takže to jde úplně proti duchu těch zásad, defacto proti zdravému selskému rozumu.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cortes »

Už je berou
Překupníci nabízeli předražené respirátory, zboží jim zabavila policie
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/preku ... zpravy_rsr
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Nicotinick »

Doník: "Máme i státy, kterých se třeba epidemie vůbec nedotkla. Jako třeba Aljaška."
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

...tak, trochu jsem čekal, že to schytám :oops: . Ale kdo ví o čem mluvím mne pochopí. Každá byrokracie má tendenci zbytnět. Každá moc má tendenci se upevňovat. Většina lidí na světě se domnívá, že to s náma "naši lídři" myslí vlastně dobře (obecně). Tohle je ale přesně ta chvíle, kdy v rámci boje proti zákeřné nemoci je možné opatření začít zneužívat a lidi na tato mimořádná opatření tak ňák nafurt "přivyknout". Protože vystrašení lidi teď zkousnou prakticky cokoliv, aby se "zachránili" před pandemií. Věřte, že se najde vždy někdo, kdo se to pokusí využít. Tak to prostě je. Nezpochynuji nebezpečnost té epidemie....ale....Je to chůze po tenkém ledě. Lidé Bděte! Kdo usne na svobodě, probudí se v totalitě...Tímto profláklým heslem s tímhle ožehavým tématem končím a jdu si raději nasadit tu, no..."od ucha k oušku" :? .
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zarozak »

Přesně tak a v mých očích to umocňují ještě případy a lá kážem vodu,pijem víno (nebo taky možná nechtěně ulítlé fotky) z Hamíkovo pracovních porad,kde má nějakou roušku každý totálně v <->, nebo od nákazy strachy odizolovaný Bureš apod.,ale vy.......vy poddaní noste přes hubu hadr a třeba ve fabrikách i chcípněte,hlavně ať se kasa(korýtka) plní je z čeho platit.

Podle mě čirá šaškárna aneb něco jsme zakurvili,ale teď nevíme jak z toho ven,tak to zaonačíme v nějaký to divadýlko pro veřejnost.

Jsem ještě docela zvědavý na onen "test" promořenosti obyvatelstva,resp. zdali skutečná pravda vůbec vyjde ven nebo bude jen nekonečné pokračování tragikomedie
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bivoj »

Nechovat se jako ovce není to stejné jako chovat se jako nezodpovědný čurák. Hodně lidí má problém s tím tyhle dvě věci od sebe odlišit.

Prostě když jsem mezi lidma na veřejnosti - nosím roušku (já teda nosím CM-6, ale to je OT). Když nejsem mezi lidma, nenosím nic. Jak jednoduché milý Watsone... Je to fakt tak těžký pochopit a dodržovat? Asi jo, když po počáteční benevolenci ji bezmozci zneužívají takže jim teď všichni můžeme poděkovat.

Pozn: z okolí znám pár bezdomovců, na kterých jsem roušku v posledních dnech neviděl nikdy. Jak by se cítili místní propagátoři bezrouškářství, kdyby jim takovej člověk začal chrchlat do obličeje?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

Přesně tak ...
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

Bivoj - souhlas
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

tak tohle je taky absurdní:

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... anicni_div

Farmáři varují před nedostatkem ovoce a zeleniny. Nemá je kdo sklidit

takže Španělsko mělo před COV problémy s nezaměstnaností, Francie také ale dnes je kupodivu málo lidí, kteří by mohli jít pracovat? . V Německu a FR, i když tam mají miliony vděčných migrantů, tak jim také nemá kdo sklízet úrodu. Aha, ono to bude tím, že plat Rumunovi, co jim sklízel chřest, je mnohonásobně nižší, než sociální dávky migrantům, co si válí špeky v přidělených domech a bytech. A Rumuna tam teď nedostanou, jsou v koncích a nechají to shnít :head
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Joe Azbest »

Inženýři, doktoři, jaderní fyzici a podobní přece nebudou sklízet chřest .... :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

co myslíte, fake news? konspirace?

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... 7-40319158

zpráva z 6. ledna 2017 ministerstva obrany varující před pandemií podobného rozsahu jakou zažíváme nyní

https://www.scribd.com/document/4544228 ... from_embed

"Zpráva uvádí, že největší hrozbou bude „nové respirační onemocnění, pravděpodobně nový kmen chřipky. Autoři dokumentu tvrdí, že nákaza se bude šířit velice rychle a způsobí problémy i vyspělým státům jako USA. „I ty nejrozvinutější země budou mít nedostatek nemocničních lůžek a zdravotnického vybavení, jako jsou plicní ventilátory a účinné léky

Americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb spustilo ve 12 amerických státech, včetně nyní těžce zkoušeného New Yorku, cvičení s názvem Crimson Contagion (Karmínová nákaza). Cvičení trvající od loňského ledna do srpna mělo ukázat připravenost systému od činnosti federálních agentur po nemocniční zařízení na chřipkovou pandemii. Výsledky zpracované loňského října ukázaly nepřipravenost a podfinancování systému. Federální agentury si však následně přehazovaly odpovědnost jedna na druhou a státy nebyly schopné zjistit, kolik mají klíčových lůžek či zdravotnického materiálu.

pak ještě zmiňují "Simulace Event 201" pro kterou využili fiktivní koronavirus s názvem CAPS
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PaF »

jj Pomocníci pomocné stráže VB se vracejí do služby :head
V neděli mne prcaly motérky z čističky jedné obce u Brna, co si tam dovoluju parkovat a vyndávat si z auta rybařinu. Že na mne zavolá Policii, protože mám sedět doma. Na můj dotaz, jestli jsem náhodou neprošvihnul vyhlášení stanného práva, jen něco huhlal do roušky. Doporučil jsem mu, ať si netrhá žilku v hlavě a zavolá ty policajty, že mu vysvětlí, že se rybařit může. Samozřejmě jsem pak neměl klidné posezení, protože jsem od vody na auto neviděl. A jak to dopadlo? Mám po celé pravé půl auta novou pěknou dizajnovou vlnovku, zřejmě od klíče. Takže asi tak... Nakonec, taky jsem mohl mít vybitá okna, že?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Fabulous »

A montérky nemají dobité auto? To bych tak nenechal...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Někdo šije roušky, dobrovolničí všelijak, nasazuje své zdraví a někteří omezenci chtějí taky pomáhat. Svým způsobem....
Poškrabání rybářová auta je fact hrdinství vhodné do dnešní doby...
*
Na něco trochu podobného jsem narazil u rozzlobeného vlka.
Hrdinové dnešních dnů:
Český rozhlas právě oznámil, že hrdinové dnešních dnů z vedení Prahy 6 právě odstranili sochu maršála Koněva!!!
Takže to dokázali! Zbavili Prahu největšího možného zla a trvalé ostudy!
Hrdinský skutek je o to záslužnější, že jej hrdinně nechali provést v době, kdy celá země je sešněrována omezeními a řeší koronavirovou pandemii. Navíc je zákaz srocování více než dvou osob, tudíž ani ti, co mají na Koněva úplně jiný pohled než starosta – hrdina Kolář, neměli sebemenší šanci projevit demokraticky svůj názor….
Inu česká liberální demokracie v praxi
.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... la-koneva/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PaF »

Montérky tam neměly auto, ani tam samy už nebyly. Možná dobře, nemusel bych se udržet.

Maršál je jiný případ, už tam dávno neměl stát. ;) Ale je fakt, že pár týdnů už by tam taky vydržel.
Odpovědět