Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bear_grylls »

Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Česká pošta.jpg
Česká pošta.jpg (25.34 KiB) Zobrazeno 2846 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Rafael: díky za info, já to sem nestačil dát, včera na "balikovně" při vyzvednutí zásilky nesložené krabice opatřené známou duhou, říkám si, co to kurva je, už i pošta??? A fakt že jo...
IMG_20210726_151840.jpg
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Paul »

Státní podnik, který nikdy neměl vyrovnaný rozpočet sponzoruje přehlídků teploušů. Ok :) Mimochodem neměli by být státní podniky apolitické?
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Je to k poblití. Je jen otázkou času kdy se zlegalizuje pedofilie, nekrofilie, a jiné lahůdky na které pak můžou být ti úchyláci také patřičně hrdí.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko už skoro:
Vzpomínáte na tu aféru na vedení ČD?
"Tužka pro Duška" a co ji předcházelo?"

*
Zajímavé, jak se ve státních podnicích takovým dařilo a jak byli už tehdy preferování.
A jak se to stále rozrůstá a šíří jako mor.
*
Nechtěl jsem aby v tom Česká pošta byla skoro sama. Chtěl jsem dát sem i loga dalších podporovatelů a sponzorů.
Ale je jich tolik, že se mi do toho nechce. Tak koho by to zajímalo, může se "pokochat" tady:
https://festival.praguepride.com/cs/partneri
*
Někteří mě trochu překvapili a některým ta podpora sedne jako prdel na hrnec.
Třeba Pirátům a Starostům.
*
*
P.S. akorát mě mrzí ta ČP. S jejími službami, zdejší vesnickou pobočkou a ochotou, jsem nikdy neměl sebemenší problém...
Tak mám dilema, když ty zdejší holky za to nemůžou....
S ostatními mám celkem jasno...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Lyster »

Polovina prázdnin je téměř za námi, tak je na čase připomenout si základy matematiky...
Přílohy
218665023_124262183234891_8783642692431846684_n.jpg
218665023_124262183234891_8783642692431846684_n.jpg (18.38 KiB) Zobrazeno 2752 x
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Podle statistiky se razantně zvedla průměrná cena bytů jednopokojových. Jejich jednotková cena dosáhla v průměru na 128 278 korun za metr čtvereční. Hned za ně se řadí cena velkých, pětipokojových bytů, u kterých se průměrná cena držela na 123 823 za metr čtvereční. U dispozic 2+kk to bylo 116 848 korun za m², u 3+kk pak 113 079 korun za m², ceny čtyřpokojových bytů se pak vyšplhaly na 116 315 korun za m², vyplývá z analýzy.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/b ... omika_mato

To si jako fakt někdo koupí byt 3+kk, nějakých 70m2 prostoru za téměř 8 miliónu Kč?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Haluziak »

Hypo je dnes levnější než nájem, tak se není čemu divit.
Nedávno jsem počítal, že vzhledem k míře reálne inflace, je lepší si prachy půjčit něž uspořit.
Jo a taky se byty nestaví a když se staví tak jako investice ne aby tam někdo bydlel.

AKA mít zbytečných 20 mega a kámoše na stavebním úřadu (i když s dnešní cenou stavebního materiálu, kdo ví), tak si v na okraji Brna postavím bytovku 6 bytů, dispozice 2+1 cena 20k měsíčně a mám to zpátky za 15 let a pak už to jen vydělává.

PS pro rýpaly: Je to samozřejmě laický výpočet bez daní a nákladů na údržbu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Naprostý souhlas s Haluziakem. Vidím to stejně, a udělal bych to samé. Jen těch 20mega pořád chybí :D
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

To trochu přitlačte, to za 20M, ani s kámošem na stavebním úřadě, ani omylem nepostavíte ...
Nicméně myšlenka dobrá a reálná, akorát ne na kraji Brna, vzhledem k cenám a možnostem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Haluziak »

No teď už asi ne ale 3-5let zpátky bylo, ono postavit RD 4+1 nebo třípodlažní bytovku se šesti byty, už nebyl takový finanční rozdíl jak se zdá. Jenže tehdy mi chybělo těch 20M a kámoš na stavebním, teď už mi chybí víc jak 20M a kámoš na stavebním :)

Ad absurdum v Třebíči se prý podobné bytovky před třemi roky prodávali za 12M, ale to byla informace typu - hej Haluzáku, nechceš koupit bytovku?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bivoj »

Chápu chlapa, který ani nevěděl, co vlastně doma má:
Muž využil amnestii a na policii přinesl zdobenou brokovnici z 19. století


Co ale nechápu je naprostá a totální neznalost a absolutní amatérismus novináře, co o tom píše článek. Viz třeba naprostá perla:
...Zajímavostí je, že se nabíjí pomocí páky v podpaždí, jde tedy o pákové nabíjení...
Tou pákou zřejmě myslí uzamykací páku, kterou se ale zbraň rozhodně nenabíjí, pouze odemyká hlavňový svazek. No a podpaždí místo podpažbí už jen završuje celou groteskní neznalost pisálka.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Co je divnýho na "páce v podpaží"...neznáte? :mrgreen:
Zde na příkladu pákových prdů.
Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Maximus »

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... y-1382570#

Být akcionarem takovych financnich skupin, tak "hýkam" blahem :punch
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Wdog »

Upřímně tyto aktivistické investory nechápu. Oni vždy tvrdí, že se jim to vyplatí, otázka je, zda se to nevyplatí jen při těžkém dotování, jako třeba u elektromobilů.

V tom článku se mj. píše, že zbývá dořešil jen dva malé problémky, totiž jak přesvědčit majitele asijských uhelných elektráren, aby je takovým likvidátorům prodali, a dále jak zajistit, aby se to těmto likvidátorům vyplatilo.

... to první se dá řešit navýšením kupní ceny mimo ekonomickou realitu, to druhé dotacemi. Pokud by se tato nová varianta zachraňování světa ujala, je možné, že to bude dotovat EU ze svého nového green dealu, který je financovaný zadlužením celé EU. Tzn. vydělají stávající majitelé těch asijských uhelných elektráren, vydělají tito aktivističtí investoři, co je koupí a zlikvidují, zaplatí to všichni občané, kteří zchudnou, v zemích, které to zadotují, ale může je hřát pocit ze záchrany světa. Dále pak zapláčou asiati, kterým pak vypnou proud.

Kdybychom chtěli ukázat blízký podobný příklad, tak třeba: ... rakušákům vadí naše jaderné elektrárny, jsou pro ně fujky-fujky, tak by dali dohromady velký balík peněz, a ty dvě naše jaderné elektrárny by od ČEZu koupili. ČEZ je akciová společnost, soukromá firma, prodat by mohl. Rakušáci by jaderky zavřeli, a co by se tady potom dělo, lze si představit, asi návrat k petrolejkám.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Permonik »

No já to nějak nechápu... když postavím elektrárnu za miliardu, tak ji za půl miliardy neprodám, protože bych prodělal. Neprodám ji ani za miliardu, protože to bych nic nevydělal. A když ji prodám za jeden a půl, tak si pak za jednu postavím novou a mám zisk. Tedy stručně, nabídka musí být vysoká, se ziskem, aby je to přimělo vydělat a co jim pak brání postavit novou elektrárnu?
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Wdog »

To celé nemá ekonomický smysl, takže to nelze logicky vysvětlit. Je to kombinace CO2 náboženství a vyžírání dotací, tedy peněz všech ostatních.
Zlikvidovat elektrárnu nebo postavit novou je záležitost třeba deseti dvaceti let, pak může být situace jiná.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Zelenej komunismus. Třídního nepřítele vystřídal CO2. Postupy stejné. Víme, do čeho jdeme.
Udělám co musím
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od surikata »

Dá se předpokládat, že zůstanou volné emisní povolenky a ty něco stojí. A i za těmi zelenými blázny stojí silné ekonomické skupiny. Pokud by se jim to povedlo tak se dá předpokládat omezení výroby v nejchudších státech Asie. A tím pádem nové příležitosti pro připravené.
Odpovědět