Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od drigon »

S členy a hlavně vůdci takové organizace je třeba jednat jako s teroristy.
To jest: -s teroristy se nevyjednává.
- jejich požadavky se odmítají (i jen splnění jednoho požadavku časem povede k tlaku na splnění dalších).
- členové a hlavně vůdci takové organizace putují před řádný soud a při prokázání viny (na dlouho) do vězení.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Přišlo mi, že tento starší článek je oproti prvnímu zveřejnění, toho rána nějak zkrácen a oproštěn od všelijakých podivných anglických vysvětlujících výrazů a slov.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ko ... .seznam.cz
Konec rodných čísel? Nápad za 56 miliard schytává kritiku ze všech stran
V Česku by mohla zmizet rodná čísla, a to i z občanských průkazů. Nahradit by je od roku 2025 mohly takzvané identifikátory, ze kterých by nebyl rozeznatelný věk, datum narození ani pohlaví....
Co to kuwaa zas je? Kterým úchýlům to pomůže? Kdo se stydí za svůj věk nebo pohlaví?

Anebo má náš stát tak obrovský přebytkový rozpočet, že ho musí podle pokynů a instrukcí z Centrálního Evropského Mozku z Bruselu nějak smysluplně využít. Třeba i na takové cypoviny :lol:

A v té souvislosti mě napadlo, najít tyto obrázky, protože ten revoluční nápad vzešel určitě z toho spolku. A taky aby se i ten jejich ministr nějak zviditelnil:
Alien.jpg
Hrozba.jpg
Hrozba.jpg (37.04 KiB) Zobrazeno 3156 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
RobertK
Příspěvky: 359
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od RobertK »

Problém že vláda to začala řešit už v roce 2009 tedy schválila změnu teď je to že by to mělo platit v roce 2025. Několikrát se to posunulo v roce 2021. Takže to je jen buldozer starších vlád. Ale blbost to je to je pravda.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

A tohodle Vlka taky rád čtu:
....To bylo z počátku: „srdce, prudce, revoluce“ – a pak šibenice. A tehdejší praxe „cancel culture“. Jak kdysi ukazoval v Literárních novinách kreslený fórek ze začátku šedesátých let: Na cele za mřížemi sedí dva vězni v pruhovaných mundúrech, a jeden druhému říká: „Jo, jo, politika je svinstvo! Že ano, soudruhu prokurátore?!“....
https://neviditelnypes.lidovky.cz/spole ... t_nef/tisk
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Povinné ručení i na zahradní traktůrky?
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... bava_idnes
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Permonik »

Ne a dokonce ani na koloběžky ne, jak je v titulku. Týká se to věcí s motorem, co jezdí po silnici a nad 25 km/h. Takže ani koloběžky se to netýká (ta musí do těch 25 jinak už je to elektroskůtr) a ani tera vari traktůrku, se kterým si pojedete do lesa pro dřevo.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Haluziak »

Takže silniční mor má zase výjimku :(
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Už něco jako Historické okénko na Seznamu &:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kult ... .seznam.cz

Celkem mě tam ten článek a diskuze překvapily...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od vrb »

Haluziak:
Mě taky nebaví za někým jet 20 km/h, ale chudáci cyklisti nemůžou za to, že jsou špatně postavené silnice a ty dobře postavené se úmyslně zužují a bourají se postranní pruhy pro pomalou havěť ( kola, mopedy, kárky, chodci atd. )

Za to může vláda a EU, že schválně poštvává lidi proti sobě a tlačí je na sebe a stresuje, když by mohlo být dost místa pro všechny.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Cep »

Tak asi jsem stresovaný, ale vůči chudákům cyklistů, co jezdí dva vedle sebe nebo si myslí, že na chodníku mají přednost před chodci, mám výhrady.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od dracekvo »

Mě by zajímalo co je dle silničního moru super na tom někde šlapat na hlavním tahu, nechávat se těsně objíždět autama, čuchat ten smrad a poslouchat ten hluk.
Když všude okolo jsou pekné silničky, kde skoro nic nejezdí. Jsou tam hezké výhledy a tak dále.

Jako kdybych se měl potřebu projíždět na kole, tak určitě vytížené silnice jsou to poslední kam pojedu. Hlavně když je u nás tak hustá síť všemožných silniček.

A to že je lidi nemají rádi, tak za to si můžou sami. Když to někde potkám, tak to z 50% porušuje pravidla.
A nejlepší jsou ti maskovaní. Navléknou se do černého trikotu, aby byli co nejméně vidět a jdou šlapat silničku na nejvytíženější tah, který v okolí je.

Bejt to na mě, tak bych na hromadu vytížených míst naházel značky zákaz vjezdu cyklistům. Tejně tak jako cyklobuzny chtěj nasrat svoje cyklotrasy všude a zakázat vjezd autům ve městech, nebo jen třicítkou.
Pak by museli povinně jezdit v úborech s reflexníma prvkama / nebo homologovaným blikátkem a hlavně s helmou.
Tresty za porušování předpisů úplně stejné jako pro řidiče a pokud by zrovna byl majitelem ŘP, tak zapisované do karty řidiče.

Obdobně by to mělo platit pro řidiče el. koloběžek, to začíná hlavně ve městě být ještě větší mor.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Haluziak »

Popravdě mě je jedno že chtějí strávit nějaký čas na mučícím nástroji zvaném kolo. Taky si si koc doma občas dáme nějaké to sádlo máslo. Ale moje silná averze vůči nim vznikla primárně z tří situací:
1. Silnice z Blanska na Ráječko, hned vedle silnice je cyklostezka a na druhé straně polňačka ale ti XYZ se stejne budou drbat po té hlavní silnici.
2. Silnice z Blanska na Lipůvku, tam jela partička pěti XYZ ve flusíkách a tvářili se že jedou Tour de France a když jsem na ně zatroubil, jestli by se jako mohli seřadit do zástupu, aby se dali normálně předjet tak jsem ještě dostal zdvižený prostředníček. A zabili to, že když jsem je předjel zastavil a z auta vystoupil já a můj vikingskej kamarád (180cm, pleška, rudý vous a ruce jak lopaty), tak si málem rozbili držky jak rychle brzdili a otáčeli se směrem od nás.
3. Brno křižovatka Purkyňova x Skácelova, kdy byl na semaforu XYZ lenivej se vypnout z klipsnu ale nadrzo se mi opřel o auto. To jsem byl hodně vulgární a když to nepomohlo tak jsem se mu taky podrážkou opřel o mučící nástroj.
Ovce f čipu nebyla žádná leštěnka a snad na vrakáči odpočívá v pokoji, ale to mě fakt dožralo.

Myslím si že by jim povinný řidičák a pojištění jen prospělo.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od vrb »

Já si pro sebe rozlišuju cyklisty na dva druhy:
1) Týpek nebo babka, kteří se vydali na kole někam z nějakým účelem. Zpravidla jedou nejméně frekventovanou trasou a poblíž svého bydliště, vezou nějaký náklad a mají na sobě civil. Cyklostezka pro ně nemá význam, protože určitě nevede k jejich zahradě nebo k místnímu obchodu / kravínu / ..čemukoliv. Člověk se od nich může dočkat v dopravě ledasčeho, moc se neorientují, je potřeba na ně dávat bacha, ale mějme pro ně pochopení.

2) Výletník / sportovec. Nejede někam pro něco nebo něco dělat. Jede jen aby jel. Zpravidla v buzioblečku. Člověk ho potká na jakékoliv komunikaci, i první třídy a tak. Libovolně daleko od jeho bydliště. V dopravě se většinou vyzná, ale často se chová jako bezohledný ignorant. Pokud má k dispozici dostatečně kvalitní cyklostezku ve správném směru, tak ji využije, aby se nemusel fakovat mezi autama.

Když jsme u těch absurdit, přikládám letecké snímky změny komunikace z roku 2012 a 2015.
Úsek, kde se dříve nebylo problém vyhnout s čímkoliv a všichni se vešli je dneska o život a potkat tam protijedoucí traktor je ruská ruleta.
Přílohy
zuzeni silnice.png
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od drigon »

Ještě bych přidal:
Roztažená rodinka. Otec šlape kdesi vepředu, o kus dozadu se ho snaží dohnat nejstarší ratolest (která se vlivem divokého šlapání chová dost nevypočitatelně. Nejmladší ratolest se na malém kole motá kdesi vzadu s matkou v těsném závěsu. A matka, majíce na držáku na řídítkách tydlyfón neví, co dělat dřív. Jestli hlídat ratolest, nebo kecat s kámoškou.

Další jsou důchodci na elektrokolech. Normální kolo už neušlapou, přípomoc si dají na plný výkon a pak v podstatě naprázdno motají šlapkama. Jede to o hodně rychleji, než by odpovídalo jejich schopnostem a elektrokolo je i těžší. Pak stačí menší krize a je vymalováno.

Pak bych ještě přidal děcka motající se "na volno" po silnici či chodníku bez dozoru. Ta také dokáží nepříjemně překvapit.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Alstratt »

Cyklojezdci me nejak nestvou moc, aspon ne u nas. Mame tu vyhodu ze podle me a co koukam na statistiky tak u nas neni tolik jezdcu na kolech na silnicich. Takze me to tolik nestve. Kdyz koukam kde jich je nejvice, tak je to obecne hlavne v evropskyhc zemich zapadnich. Treba takove holandsko to je tim plne.

A ve meste kdyz potkam jezdce na kole, tak me to tolik nestve. Nepotkavam je totiz tak moc casto. Nastesti ani tolik chodcu u nas neni, pokud nepocitam velkomesta kde jich je plno. Ve velkych mestech to pak je neco co me semtam dokaze nastvat trochu, hlavne vydesit, kdyz je mesto plne aut a z mezery mezi zaparkovanym autama vybehne nekdo do silnice primo pred moje jedouci auto. Nastesti jelikoz mam plaida se sportovnim kitem kde jsou i lepsi gumy, brzdy ..., tak o to vice mam sanci to ubrzdit, ale nekdy ty lidi proste vybehnou z mezery zaparkovane dodavky nebo odnekud kam neni vubec videt a blik hned jsou pred autem kdy to autem clovek nemusi ani ubrzdit. Este k tomu kdyz maji na hlave sluchatka a neohlizeji se ani kam vstupujou. Takovy typ lidi me stve. A kdyz uz narazim na jezdce na kole kdy mi dochazi trpelivost, proste s vysokou akceleraci predjizdim, kde tu extra akceleraci ocenuji kdy z toho mista mohu rychle zmiznout nez cyklista udela nejakou stupiditu. A to si vemte ze nektere mesta zde maji mistama i specialne pruhy pro cyklisty. Je to k necemu? Ne je to blbost. To misto pruhu se da vyuzit lepe nez jen pruh pro cyklisty. Hlavne tam kde v tom pruhu stejne nikdo nejezdi na kole, nebo jednou za delsi cas. A to pruhy ktere nejsou ani nijak dlouhe zas, kdy to pak dal vede stejne bez pruhu.

Chapu ze se jezdcum na kole nechce neco objizdet velkou zajizdkou kdy vetsinou ani jina cesta nevede k danemu mistu nez po silnici. Ale tam kde to jde, je lepsi volit vedlejsi cestu pro ne delanou. Taky nechapu ze se to vubec nekomu chce cuchat ten smrad z aut a ten hluk a riskovat ze je nekdo srazi. Ja si tam kde je smrad bezne poustim i hepa filtraci v aute a oni na kolech to cuchaji o to vice kdy u toho dychaji jak ... Hlavne ty co jezdi pro sve zdravi, zavodne apod. to nedava u nich smysl. A to si vemte kdyz u nas by jste jely do nejakeho hodne rusneho velkomesta kde je provoz kdy auta popojizdi pomalu v provozu tak kolikrat nic neobvykleho kdy muzete videt cyklistu klickujiciho mezi autama. Nemusi jet ani na kole ale i na skateboardu apod. kdy dnes je v mode ty elektricke skateboardy. Takze jsem pro to aby mohly jezdit na kole po silnici, ale musi byt zodpovedny a dodrzovat co maji, jsou to tez ucastnici provozu. Coz bohuzel nekteri si z nich mysli ze jsou neco specialniho ze mohou cokoliv. Halvne ze mnozi jezdi pro zdravi, ale to ze si skodi zdravi jezdenim mezi autama a riskuji sve zdravi a zivot ze je nekdo srazi to je jaksi uz netrapi. A do toho nehledi ani na to co mohou zpusobit ridicovy auta kdyz je smete autem.

Navic u nas neni tolik chodniku kolikrat v mnoha oblastech oproti zapadnim evropskym zemim. U nas v minulosti nase zem vypadala mnohem jinak, byla budovana dost jinak nez dnes, kdy drive se to podobalo blizilo vic k evropskymu stylu cestovani. To je uz ale daleka historie a dodnes se u nas jezdi hlavne vsude mozne autem jako hlavni prostredek. Kdyby u nas jezdilo procentualne tolik cyklistu co v evropskych zemich hlavne tech zapadnich, tak nechci ani vedet kolik by jich u nas bylo zranenych/mrtvych tech jezdcu na kole. I presto ze ridici jsou u nas klidnejsi, plynujejsi jizdy, vice svobody na silnicich co mohou ridici, tak presto by to bylo mistama solidni peklo pro mnohe jezdce na kole u nas. U vas mate nektera dana pravidla prisnejsi, to u nas je to volnejsi v mnohem, tak si predstavte jak by to u nas asi tak vypadalo na tech silnicich s tolika cyklisty. V kalifornii muzete jet i na cervenou doprava, kdyz je to bezpecne a nikoho tim neohrozite. atd.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Trace »

Haluziak píše: 06.06.2023 11:54 Myslím si že by jim povinný řidičák a pojištění jen prospělo.
Věřím tomu, že český silniční fašizmus do tohoto stavu jednou dospěje a požere tak ty, kteří celé to "zklidňování" a omezování dopravy začali.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Serža »

vrb píše: 06.06.2023 16:08 2) Výletník / sportovec. Nejede někam pro něco nebo něco dělat. Jede jen aby jel. Zpravidla v buzioblečku. Člověk ho potká na jakékoliv komunikaci, i první třídy a tak. Libovolně daleko od jeho bydliště. V dopravě se většinou vyzná, ale často se chová jako bezohledný ignorant. Pokud má k dispozici dostatečně kvalitní cyklostezku ve správném směru, tak ji využije, aby se nemusel fakovat mezi autama.
tvoje inteligence je snadno poznat již ze snahy o dehonestování skupiny občanů na základě oblečení. Prostě takový malý fašounek.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Serža »

drigon píše: 06.06.2023 18:52 Další jsou důchodci na elektrokolech. Normální kolo už neušlapou, přípomoc si dají na plný výkon a pak v podstatě naprázdno motají šlapkama. Jede to o hodně rychleji, než by odpovídalo jejich schopnostem a elektrokolo je i těžší. Pak stačí menší krize a je vymalováno.
s tímhle bych souhlasil = můj táta (80+) odmítl elektrokolo které jsme mu nabízeli přesně z těchto důvodů
na druhou stranu, pak jede pomalu a hojí si na něm mindráky kdejaký kokot v autě, na ebiku atd...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1305
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Serža píše: 07.06.2023 22:54
vrb píše: 06.06.2023 16:08 2) Výletník / sportovec. Nejede někam pro něco nebo něco dělat. Jede jen aby jel. Zpravidla v buzioblečku. Člověk ho potká na jakékoliv komunikaci, i první třídy a tak. Libovolně daleko od jeho bydliště. V dopravě se většinou vyzná, ale často se chová jako bezohledný ignorant. Pokud má k dispozici dostatečně kvalitní cyklostezku ve správném směru, tak ji využije, aby se nemusel fakovat mezi autama.
tvoje inteligence je snadno poznat již ze snahy o dehonestování skupiny občanů na základě oblečení. Prostě takový malý fašounek.
Nějak tam žádnou dehonestaci nevidím?
Tito sportovci-rádobysportovci mají na sobě většinou ten "buziobleček".
Stejně jako ti co si hrají na vojáky nosí zpravidla vojenské hadříky.
Ale možná jsi se poznal, proto ta podrážděná reakce, viď?
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od grg »

Hagen píše: 08.06.2023 9:42 "buziobleček"
Tak dehonestujúci je minimálne tento výraz, to by sa dalo napísať aj neutrálnejšie.
Odpovědět