Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Jsem rád,že to takhle PČR vyhodnotila.Stejně jako další podobné případy.Jsem rád,že nejsme jako v Americe,kdy si policajti kleknou,a grázlům se nakonec ještě omluví.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

dracekvo - ať hledám, jak hledám, žádnou složku tohoto názvu, která by mohla prošetřovat jednání strážníků nemůžu dohledat. Můžeš se s námi podělit o svůj zdroj Tvého tvrzení, kdo že to vyšetřoval údajný incident strážníků MP Uherské Hradiště ? Děkuji.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle jde mimo GIBS. A posuzuje se litera zákona, ne morální rozměr.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od dracekvo »

Máte pravdu. Zmotal jsem to. V tomto případě to nebyl gips vs pčr, ale pčr vs mp. Což je úplně to samé. Ruka ruku meje.
Já nemám nic proti tomu zákroku jako takovému. Ale proti tomu, že tam zanechali malé dítě s úplně cizí osobou.

Navíc o strážnících MP mám nevalné mínění. Takže se mi vůbec nelíbí, že mají pravomoc někoho pacifikovat a podobně (pokud samozřejmě nejde o nějakou závažnou trestnou činnost).
Pokud měli s pánem problém, měli si zavolat na pomoc PČR.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

dracekvo - jinými slovy : "napsal jsem píčovinu, ale stejně mám pravdu"
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Dracekvo...co to je GIPS netuším,...ale GIBS není policie,nespadá pod policii,a rozhodně nekryje prohřešky policie. A byla založena právě proto,aby policii nevyšetřovala policie. Máš-li pocit že je to zbytečná organizace,tak se nejspíš domníváš,že policisté nejsou schopni porušovat zákon.Nic jiného mě totiž jinak nenapadá.Předpokládám že jsi civilista když v tom máš trochu zmatek,a tak tě jen můžu uklidnit...ty se GIBSonů bát nemusíš.Já jsem se s nimi už párkrát "potkal",a věř mi ...nebylo to kamarádské tlachání:)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Lyster »

Teda tohle je docela drsný, možná až tak, že se to bojím do vtipů dát, tak raději sem.
Přílohy
170831556_2805281289726761_8023164329907607719_n.jpg
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

Tak, to beru! :yes
Proč "drsný"? Milý vtípek, s reálným základem .....
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Paul »

U nás v kraji se dořešila loňská dvojitá vražda.

Celý příběh je velmi poučný. Bezdětní manželé, vysokoškoláci, chtějí udělat svět lepším a tak adoptují dítě, cikána z děcáku. Samo to vůbec nefunguje a mimo jiné jinoch bodne svou nevlastní matku nožem. Později zavraždí důchodce a dostane 16 let. Po pár letech co vyleze z vězení zavraždí ženu v Rovensku pod Troskami, matku od rodiny, která se po rozepři s manželem šla s vrahem projít nebo ji vylákal. Policisté jsou zcela zmatení, kdo by to asi tak mohl být? Že by člověk na kterého všichni poukazují a který byl už za vraždu odsouzen? Kdepak, to přece bude někdo jiný. Stačí chatrné alibi. Vrah pár dní na to vesele popíjí v pajzlu Nový život v Turnově, kterému se lidově říká Smrt. Tam si vyhlédne svou další oběť, tu uškrtí a následně shodí do řeky. I takhle vypadá práce policie u nás.

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/vra ... pravy_jape

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/vra ... pravy_jape
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Je dobře,že se takovej zmetek už na svobodu nedostane.Práce SKPV není tak jednoduchá jak si nezasvěcený představuje.Dřív jsi chtěl někoho vylustrovat,sednul jsi k počítači,...a bylo to.Dnes k tomu musí být důvod,a ten důvod nadřízenému zdůvodnit,...I na sledovačku,odposlechy,...atd. musí být vážný důvod,...nemůžu jen tak zažádat Útvar speciálních činností,aby někoho sledovali,...cokoliv v rozporu se zákonem pak napadne advokát toho šmejda,...Je to balancování na hraně,...házení klacků pod nohy,...
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Paul »

Podezření z vraždy přeci je vážný důvod nebo ne? Sledování je podle mého to nejmenší co mohli udělat, když už ho nedokázali usvědčit po prvním činu. Celkově to je jako případ z mateřský školky. Dva lidi spolu sedí v hospodě, jedna osoba je již jednou odsouzený vrah a ta druhá je té noci zavražděna. Vážně nechápu co vše se muselo podělat, aby dotyčný vraždil ještě jednou, tím spisem se asi nikde chlubit nebudou.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

Paul: Pro uvedení se do reality doporučuji celkem neuvěřitelný "román" Nevyšetřovatelé popisující zcela skutečné události, kdy pro změnu šel sedět úplně nevinný člověk:
https://paragraphos.pecina.cz/all/nase- ... l-i-zlocin

Drobná upoutávka z pera páně Peciny:
Policie totiž nevyšetřila vůbec nic, ta dokázala poslat do vězení nevinného člověka, a když jsme místo ní pachatele našli a usvědčující důkazy opatřili my, tvrdí, že jí bráníme v práci nebo ohrožujeme vyšetřování. Jediné, co jsme ohrozili, je pohodlná koexistence mezi zkorumpovanými zlínskými trestními orgány a organisovaným zločinem ...
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od kawa5 »

Lyster- :lol: :lol: :lol: :clap
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Já tenhle případ neznám.Jestli ho podezírali z vraždy,tak ho mohli sledovat....Ale sledování osob se neprovádí tak běžně jako ve filmech.Není to ani tak snadné jako ve filmech.U nepřetržitého sledování je to hromada lidí co se tím musí zabývat,...Ta sledka by měla přinést nějaký výsledek,musí k tomu být zkrátka důvod.Netvrdím,že to neposrali,ale ...Každej případ je jinej,jaká se zvolí strategie,aby se případ postavil,aby se něco neuspěchalo,nepohnojilo,...Mohli ho vzít do vazby,a doufat,že mu něco dokážou,...Těžko soudit.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Patrol »

Spíš je mi divný, že podle toho, co uváděli ve zprávách, tak 16 let seděl, pak ho pustili a on když projebal prachy, který zdědil,tak se snažil najít způsob, jak se dostat zpátky do basy na doživotí. Co ho tam tak táhlo?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

blbě zkříženej a blbě socializovanej člověk je stejně marnej jako blbě zkříženej a blbě socializovanej pes. Nevypočitatelné - nestandartní chování. Utratit.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

Patrol píše: 12.04.2021 23:43 Co ho tam tak táhlo?
Na tohle dokáže odpovědět velmi snadno postava Reda (Morgan Freeman) ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Když člověka po pár letech až dekádách jasného a neměnného řádu vyčtunete na svobodu, tak je strašně těžké se s tou nově nabytou svobodou srovnat.

Podobně patologické dopady na celou společnost, jako chybějící kvalitní resocializační programy v oblasti vězeňství, má absence těchto programů pro válečné veterány (typicky v USA) nebo pro adolescenty z dětských domovů. Lidská interakce se řídí síce mnoha psanými zákony, ale ještě větším množstvím těch nepsaných. A pro některé jedince - a že jich není málo - je to životní šok, když se mají najednou začít starat sami o sebe. Někam přijít, něco zařídit, poprosit, poděkovat, nakoupit, uvařit, uklidit, najít práci a naučit se nebýt v bojové pohotovosti 24/7.

Takový člověk si pak může říct, že svoboda je na prd a strašně složitá a že by vlastně raději ten řád, co byl předtím. Velmi abstraktně můžeme vidět paralelu v tomto rozčarování mezi očekáváním a realitou u lidí, co prožili v relativním klidu většinu života za minulého režimu plného jistot, a najednou přišla ta porevoluční svoboda: Kdo se bude snažit a mít štěstí, bude se mít fantasticky.

TL;DR / Závěr: Neobhajuju pachatele a doufám s ohledem na majoritní společnost, že ho zavřou, až zčerná. Nicméně si mýslím, že se v životě nenaučil, jak se správně chovat - tak s tím naložil nejlíp, jak uměl - tj. hurá zpátky do chládku.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

Quido: :yes
Vězení by mělo usilovat o resocializaci, ale fakticky je to v našem podání akorát poměrně ubohá a nedomyšlená pomsta společnosti, jejíž jedinou výhodou je dočasná izolace pachatele od zbytku společnosti. "Zavřete ho až zčerná". Je to drahé a funguje to mizerně.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

Quido : ve které zemi resocializační programy pro sériové vrahy fungují ? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

@Zapadlo: Jak prosím definujete požadovanou úspěšnost? Jak definueje sériového vraha? Někteří serioví vrazi se polepší, jiní ne. Abych věděl, jaké informace Vám mám hledat, když se Vám do toho nechce samotnému. :roll:
Odpovědět