Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Nicotinick, to máš pravdu. Záleží to na obci. Např. tam kde má žena domek se za psy neplatí vůbec.
Ale zas tam je jedna z největších dani z nemovitosti v ČR.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Venet »

Takže výpalné za psa, by sa malo premenovať na výkalné...
Cogito, ergo armatum sum.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Je to poplatek za luxus mít psa. Nic jiného mě nenapadá. Stejně jako se dělá "soutěž" o nejabsurdnější poplatek banky, udělala bych podobnou soutěž i u podobných poplatků ;) . Měl by šanci na výhru.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

Hele Andy, až se budeš bát šlápnout ve městě kamkoliv do trávy, protože tam 9 z 10 pejskařů nechá po svém psu výkaly, tak si vzpomeň. Nebo až potkáš pána z technických služeb, co vysává speciálním vysavačem ty výkaly, co psi nechali (potažmo páníčci po psech neuklidili) na chodníku, tak na tohle. Znám spoustu paníčků, co má psy nahlášeny v "poplatkových rájích" (rozuměj jiných obcích, třeba u rodičů či příbuzných) a ještě se tím chlubí. A že se z toho platí městské útulky pro psy snad ani říkat nemusím. Takže tady končí ty "nesmyslné poplatky". Taky platím každoročně povinné pojištění za svá vozidla, ačkoliv každoročně nebourám.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

U nás v místním plátku zmínili, že za peníze od pejskařů opravili jakési lavičky a pak o kus dál v tom samém textu lamentovali nad tím, že peníze od pejskařů nestačí pokrýt náklady na vývoz odpadkových košů a další věci se psy souvisejícími. Dávalo to asi takový smysl jako by ten text psala kočka, navíc všichni ví, že pouliční infrastrukturu nepoškozují důchodkyně venčící své krysaříky, ale místní nepřizpůsobivá mládež. :lol:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

https://www.idnes.cz/sport/ostatni/nevh ... sporty_ten

Mezinárodní federace IFSC se omluvila Rakušance Johanně Färberové, ve vysílání na YouTube byl k vidění detailní záběr zdola na její zadek se stopami od křídy, kterou lezci používají pro vysoušení rukou a prstů. Je to už podruhé v této sezoně, co se tato Rakušanka dočkala omluvy za podobný incident. Při přenosu okamžitě daný záběr kritizovali diváci na sociálních sítích a omluvil se i komentátor Matt Groom. Mezinárodní federace rychle následovala. Kritizovanou pasáž federace ze záznamu přenosu na kanálu na YouTube smazala.

chudáci kameramani, kteří budou muset natáčet např. mistrovství žen v synchronizovaném plavání - to se asi bude raději předtáčet a pak kostičkovat :head
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Nějak mi to došlo až po přečtení příspěvku od FMJ. A přitom jsem o tom věděl.
"...Obec má povinnost postarat se o všechna ztracená a opuštěná zvířata, která se vyskytnou na jejím území, v jejím katastru. Obce a města mohou k tomuto účelu zřizovat obecní/městské útulky pro zvířata, ale mohou také využít možnost umístění zvířat do soukromých útulků nebo zařízení, která jsou provozována například zájmovými organizacemi....

Nejdůležitějším zdrojem příjmů jednotlivých útulků jsou poplatky od obcí, se kterými má útulek uzavřenou smlouvu a poplatky od zřizovatele. Každý útulek má stanovenou denní částku pro pobyt zvířete. Obec, na jejímž katastrálním území je zvíře odchyceno a následně umístěno do útulku, je povinna tuto částku platit po celou dobu umístění zvířete. Denní částka na jednoho psa je různá, odvíjí se od stavu psa, velikosti apod. – obvykle je stanovena v rozmezí 50 – 80 Kč....."
https://krmeni.cz/problematika-utulku-v-cr
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

FMJ píše: 20.09.2021 14:46 Hele Andy, až se budeš bát šlápnout ve městě kamkoliv do trávy, protože tam 9 z 10 pejskařů nechá po svém psu výkaly, tak si vzpomeň. Nebo až potkáš pána z technických služeb, co vysává speciálním vysavačem ty výkaly, co psi nechali (potažmo páníčci po psech neuklidili) na chodníku, tak na tohle. Znám spoustu paníčků, co má psy nahlášeny v "poplatkových rájích" (rozuměj jiných obcích, třeba u rodičů či příbuzných) a ještě se tím chlubí. A že se z toho platí městské útulky pro psy snad ani říkat nemusím. Takže tady končí ty "nesmyslné poplatky". Taky platím každoročně povinné pojištění za svá vozidla, ačkoliv každoročně nebourám.
Až si domů pozvu malíře pokojů který si v obýváku sedne, dá si kavčo, a počká až si vymaluju sama ( neboť je to moje povinnost, a za neuposlechnutí si vysloužím pokutu), a při odchodu mu za to mé malování zaplatím,... tak si na to vzpomenu ;) .
Třeba by neškodilo uvalit nějaké poplatky za držení zbraně. Pokud nějaký nezodpovědný držitel ZP poruší zákon, mohli by se ty vybrané peníze použít třeba na odškodnění oběti, nebo zaplacení vazby,... ;) .
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

Vzhledem k tomu, že psi serou častěji, než se držitelé zbraní dopouštějí protiprávního jednání, stejně tak je v útulcích více psů (po nezodpovědných páníčcích), než držitelů zbraní ve vazbě, lze důvodně míti za to, že naléhavost poplatků ze strany majitelů psů má vyšší prioritu, než je tomu u případných poplatků držitelů zbraní.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Aha, takže jde vlastně o disproporci nikoliv o spravedlnost. Tak teď už to chápu a omlouvám se.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Andy: tak se vrať v čase, do roku 1796 do Velké Británie, kdy byla první "daň ze psů" stanovena a pořádně jim to vytmav, že to není spravedlivé :chuckle Stejně tak v Německu, "Hundesteuer", Rakousku "Hundeabgabe", Polsku "opłatę od posiadania psów", Finsku "Hundskatt či Koiravero)", Švýcarsku, tam mají přímo zákon o psech "Hundegesetzes" atd. atd.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Jen klid, za pár let takhle možná dopadnou majitelé ZP. Za každou zbraň roční poplatek. Pak už si tu nesmyslnost nebudou muset pejskaři a pistolníci závidět. Neustále se tu píše, že plošné restrikce, (nebo poplatky) kvůli těm nezodpovědným je svinstvo. Ale pokud se to netýká pistolek, tak je to v pořádku. S touhle povahou, kterou má bohužel většina lidí to nakonec vše proserem ;) .
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

Porovnávat mne jako držitele ZP s pejskařem mne hluboce uráží.
Mezi pejskaři je mnohem víc nezodpovědných prasat.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Quido »

To nejde se nezapojit. :) Sám jsem v Praze jednou za sto let, takže mi tamní bobky na chodnících můžou být putna, ale souhlasím s tím, aby se takto házely peníze na něco, co prospěje tolika lidem. Stačí se podívat na žebříčky, které Praha vyhrává. Nestojí nějakých ušmudlaných 12M ročně za to, aby se tam jak místním tak turistům o něco lépe ťapalo? ;)

Stačí srovnat třeba s takovou hnusnou Paříží. To, že bude většina majitelů sebepečlivější, neeliminuje nějaké to procento těch, kteří na to (respektive jejich mazlíčci) doslova serou. A protože víme, jaký je kauzální vztah nepořádku v ulicích a kriminality, (doslova) stojí za to vydávat nemalé částky na to, aby byl v ulicích pořádek.

Prostě financovat z daní veřejný úklid je težce pravicová záležitost, protože to nesnižuje hodnotu nemovitostí v okolí.

Dál bych rád dodal, že vzhledem k tomu, v jakém stavu jsou veřejné finance, se klidně těch poplatků ze zbraní můžeme dočkat. :?
A závěrem snad jen to že společenská nebezpečnost nezodpovědného nakládání s psími výkaly je někde jinde, než u nezodpovědného nakládání s palnými zbraněmi a střelivem.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

No tvl, dávat na stejnou laťku zájmy držitelů zbraní a pejskaře, do kterých se řadí každá babka nebo pražská bárbína s lízo čivavou a každý feťák s XYbullem z množírny...no, každý má jiný vkus. Rádoby vtipné označení "pistolníků" a "pistolek" značí, že Andy zřejmě nevlastní ZP a ani nemá kladný vztah ke zbraním, což pro připravování se na "postapo" scénáře je tak nějak v kolizi se základem rozpadlictví. Hlavně že jsme tady všichni dle Andy vytřepaní pseudorozpadlíci z Covidu :lol:
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Zapadlo píše: 20.09.2021 18:01 Porovnávat mne jako držitele ZP s pejskařem mne hluboce uráží.
Mezi pejskaři je mnohem víc nezodpovědných prasat.
To je zajímavá myšlenka ;) .
Nikdy mě nenapadlo že vlastnictví ZP je něco jako šlechtický titul :D .
Prostě nebuď tak nafoukanej že máš ZP (získat ho není nic vyjmečného) a bude to v pohodě :D .
A Andy vlastní ZP, ale necítí se nad ostatními nadřazená, a je víc tolerantní ;) .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

"Víc tolerantní".... :lol: pobavilo, díky
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Nemáš zač, a zamysli se nad tím ;)
Možná to bude tím, že jsem od dětství mezi zbraněmi vyrůstala. Všude se povalovali pouzdra, nábojnice, ... Když mi chtěl táta udělat radost, nevzal mě do kina, ale na střelnici,... ZP jsem si udělala hned jak to šlo. Už mi tedy na tom mít zbraň nepřijde nic vyjmečného. A co se psů týče, je to stejné, od mala jsme furt měli psy.
Nikdy jsem se ale můj koníček (zbraně-pes) nepovyšovala nad jiné koníčky. Tady ale vidím, že se s těma pistolkama ještě někteří dostatečně nesžili, nepovažují je za běžnou věc, a cítí se tak nadřazeni, případně uraženi, že si je někdo může dovolit srovnávat s nějakým plebsem co venčí psy, nebo sbírá pivní tácky,... Já mám ZP a zbraň, a kdo je víc ;) .
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

Neřekl bych, že se tu někdo cítí nadřazen, vždyť poplatků ohledně zbraní je nemálo - co úkon, to poplatek (vyjma nadlimitního zásobníku). Karty jsou zkrátka rozdány tak, že se za psa poplatek platí, stejně jako paušál za TV a rozhlas (byť ČT a Český rozhlas svou sdělovací hodnotou rozhodně nenaplňuje hodnotu - pro mě subjektivně - jež koncesionáři každoročně poplatky vytvoří). Nebo daň za "bohatství" - daň z nemovitosti. Prostě je to tak. Holt jsou tyto uzákoněny. Pokud jsem ale srovnával pejskaře a držitele zbraní, jednalo se z mé strany o ironii a nadsázku, kteréžto zřejmě zcela zůstaly nepochopeny.....
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Andy - jak píše FMJ, tady se žádný držitel ZP se zde nepovyšuje nad ostatní, není důvod. Potíž je v tom, že právě majitelé psů (ve městech) mají tendence být nad ostatními ve smyslu "já mám psa a ty se podle toho zařídíš a uklidíš jeho hovna, a poplatky za úklid platit nebudu, páč je to diskriminační, pistolníci taky poplatky za své pistolky nemaj, a modeláři za své modely taky ne, a zahrádkáři za své záhony taky ne, a ti zkurvení cyklisti taky nemaj poplatky za svůj bike, nehoráznost, přitom je to pořád jen něčí koníček ;)
EDIT: získat dnes ZP a zbraně, zásobníky atd. je trochu o něčem jiném, než bylo před ... nechci být nekorektní, před X lety, kdy jsi ZP získala ty ;) Zatímco psa si může pořídit každý, kdo má do prdele díru. Proto nechápu srovnávání s "pistolníkama" a "pejskařema"
Odpovědět