Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Martysedlak »

Ještě jedna poznámka k míjení cyklistů. Nevím v jaké době, ale došlo k změnám stavebních norem. Kdy min. Šířka jízdního pruhu nově postačuje 2,5 m místo dřívějších 3m. U nás při opravě obecních cest došlo k zúžení o metr, jelikož pro to stačí a norma to tak dovoluje.
Dále podle normy postačuje pro cyklopruh 1m.
Kde vzali těch 1,5 m proč toto číslo, když to odporuje normám?

http://slatinak.mzf.cz/minimalni-sire-komunikaci/
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Audis »

Protože navrhovatel zákona dolinek a Kindl je dement s charisma rektálního chloupku.

Díky za tip. Mohla by to být cesta, jak návrh zákona posléze novelizovat.

Edit: kontroloval jsem, platnost uvedené normy v odkazu je je 10 let stará a nějaká divná platnost to má. Neumím říct přesněji. Musel bych prověřovat déle.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od jerry.mysak »

hypotetická situace:
Cyklista kokot jede uprostřed pruhu, takže jej legálně předjet nelze. Porušuje vyhlášku tím že brání předjíždění?

Jinak z praxe:
Na světlech když před nimi předjedu cyklistu, nebo vidím jak se po pravé straně propracovává dopředu, tak zajedu co nejvíce ke krajnici, aby nemohl předjet.
Už se mi několikrát stalo v pruhu kde se jede robně a odbočuje do prava, že já stál první na světlech . blinkr do prava a zezadu mě předjede cyklista co jede rovně. Nepodívat se do zrcátka, tak jsem jej srazil. A jak mi potvrdil policajt, vina by byla na mě, protože nesmím ohroziz účastníky za mnou.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Audis »

1. Porušuje z361/2000 par 57 odst 2.nejede při pravém okraji vozovky popř na krajnici.
2. Jsi v právu. Upravuje par 57 odst 3 (doslova tvůj případ, nesmí podjizdet když blikáš) )
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Cep »

S tím schválením toho 1,5 metru (aniž by cyklisti dostali za povinnost jezdit maximálně 0,5 metru od kraje), udělali z drtivé většiny silnic cyklostezky :-(
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od jerry.mysak »

ono by se to nařízení nechalo i právně napadnout.
1. ty jako řidič nemáš šanci zjistit vzdálenost mezi cyklistou a autem
2. nemáš ani šanci znát šíři pruhu
3.pokud bude širší silnice a já pojedu blíže cyklistovi než 1,5m , tak by policajt měl mít certifikované měřidlo.

Z toho mi vyplývá, že pokud cajti na tebe vyběhnou abys zaplatil a ty zaplatíš, tak jsi přiznal vinu.

Když to pošleš do správního, máš šanci se díky výše uvedenýmu z toho vykroutit, případě spoléhat na promlčení.
Navíc se tím zatíží výběr výpalného na silnicích a jinej neštastník třeba nepřijde o papíry.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

a to si počkejte, až před vámi pojede amatérský pelotonek, dva, tři vedle sebe...To budou téct nervy. 1,5m povinný odstup bude znamenat jen další agresivitu na silnicích.
https://www.youtube.com/watch?v=FGMkTE7yh7E
od 9:34
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od vrbodol »

Já někde četl že se při jejich předjíždění bude moct i přes plnou ,aby se ten 1,5m dal. Že bude jako vyjímka.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

plná čára se řešila zde
https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 030520021/
od 16:30 cca
no každopádně je tam pěkně podusili, pořád nechápu, že to prostě prošlo
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Audis »

Teď jsem plnou čáru hledal v pozměňovacích návrzích sněmovní tisk 374,, nenašel jsem změnu legislativy. Mohl jsem hledat špatně.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

Na plnou čáru existuje už léta letoucí něco úplně jiného.
Objíždět překážku silničního provozu lze.
Některá vozidla jsou takto i označená, trojúhelník na traktoru, vlečce, fréze.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Definice překážky asi nepočítá s kolem.
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

ee) překážka provozu na pozemních komunikacích je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace,

Pumpička jedoucí uprostřed pruhu, nedržíc směr, kymácející se ze strany na stranu atd. je ohrožení bezpečnosti a plynulosti provozu. Proto tuto vzniklou překážku objedu. Když ho nebudu považovat za ohrožení, tak ho samozřejmě předjedu jen tam, kde je to možné;-)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle je hodně extenzívní výklad 👍😆
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Zapadlo »

Cipis lže. Překážka silničního provozu je v zákoně jasně definována a nelze ji ztotožňovat s jedoucím cyklistou.
(tedy účastníkem silničního provozu a rovněž řidičem).
§ 2 zákona č.361/2000 Sb který zná každý řidič je tomto směru jednoznačný.
Kdyby měl Cipis řidičák, nemohl by takový blábol vymyslet, natož veřejně publikovat.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

Dej si facku, z čeho to asi cituji, že? Mají ten bod ee) tak volně napsaný, že do toho spadne cokoliv, včetně pomalu jedoucího náklaďáku do kopce atd.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

V autoškole, dělal jsem ji už ve starším věku, asi před 10-15 roky, mi učitel řekl:
"To za tím cyklistou pojedete jak dlouho? Podívejte jaká je už za námi kolona!
- "Ale je tu plná čára".
- To nevadí, nebudete předjíždět, ale objíždět. Jinak by doprava zkolabovala a mohl byste od nějakého nervózy dostat i přes drštku!"
*
A jak jsem teď jen trochu pošmejdil, tak první odkaz:
https://www.autoweb.cz/beran-objizdeni-vs-predjizdeni/
"...Objíždět lze tedy:
– vozidlo, které zastavilo
– vozidlo, které stojí
– překážku v provozu na pozemních komunikacích
– chodce.
Všechny ostatní tak předjíždíme se všemi z toho plynoucími důsledky. Pokud se mne tedy ptáte na objíždění/předjíždění cyklistů, pomalu jedoucích traktorů, vozidel autoškoly apod., pak dokud se příslušné vozidlo pohybuje, tak ho nelze objíždět, ale pouze předjíždět. Tato vozidla ani nelze podřadit pod překážky v provozu na pozemních komunikacích, jakkoliv se to někomu může nabízet, protože takovou překážkou je (z hlediska definice) obecně zase jen statický objekt a ne pohybující se vozidlo...."

Dál jsem už nepátral. Ale kdybych jezdil často, tak asi s otevřenými okénky a s nějakou holí a painballem.
A to jsem kliďas a flegmatik.
*
Stále častěji vzpomínám na slova kolegy kterého několikrát málem přizabil jeden přemoudřelý jeřábník:

Někteří lidé by se měli hned po narození topit jako koťata!"
A já to komentoval slovy - "Předešlo by se tak mnoha neštěstím".
Celkem zajímavé je, že spousta takových exotů typu Dolínka a podobných se hlásí k soc. demokracii čimž tuto starou stranu úplně znevážili a udělali z ní jednoho z největších zemských škůdců.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Audis »

Rafael má převedeno do praxe, výčet správně. Právně není úplný drobně.


Všichni mimo Rafael :
Místo další diskuse si radši přečtěte z361/2000. Není to tak dlouhý. Popř Použijte full text hledání "překážka '. Za 5 minut máte jasno. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Až bude zákony vykládat internet, přijde zajímavá doba. Dokud má právo vykládat zákony pouze soud, má za mne pravdu Rafael
Udělám co musím
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Angelus »

Já bych řekl, že se hádáme zbytečně. Půjde jen o další zákon do sbírky zákonů který v praxi bude dodržovat jen málokdo a když se to hodí. Slouží jen k zasírání sbírky zákonů a jako kladivo na nepohodlné nebo se smůlou, že je u toho zrovna někdo chytí / natočí.

Stejně jako předjíždění traktorů, sekáčů trávy aj. na plné, 140kmh na dálnici, alkohol na moravských cyklostezkách atd, vynucení si přednosti z vedlejší, protože jinak by se kvůli provozu nebylo šance se připojit (ve městě) a desítky dalších věcí které se porušují dnes a denně nejen v silničním provozu a které nikomu nevadí, nikoho nepoškozují a které, kdyby se 100% dodržovali, tak by se prakticky nedalo fungovat.
Odpovědět