Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Teal'c »

Já si myslím, že fyzické trest je prostě chyba, zjednodušení řešení problému. Ale chyby děláme každý, starat se o rodinu není jednoduché, chápu že to tak prostě někdo řeší. Když dítě ví že ho máš rád, tak i ten pohlavek občas přežije.

Co považuji za opravdu špatné je trestání ze vzteku, bez rozmyslu, neprávem, bez možnosti obhajoby, v situaci kdy vůbec dítě nechápe za co a proč, třeba protože je ještě hodně malé. Tohle na nás praktikoval nás taťka a myslím že to můj vztah k němu dost narušilo. Takže se tomu prostě chci jednou vyhnout. Ale nechci si tu vylívat srdíčko jako nějaká snowflake :-)
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

To co popisuješ ale není fyzický trest, ale vylejvání si zlosti. A to je obrovský rozdíl. To je úplně jiná liga. A dát občas když si to zaslouží dítěti na prdel je naprosto v pořádku. Lidi dělají sami od sebe jen věci co je baví. Aby dělali i to co je správné, slušné, zákonné, tak buďto jsou neuvěřitelně uvědomělí, a nebo je k tomu musíš přinutit. Odměnou-trestem. Nic jiného nefunguje. A pokud na dítě neplatí hromada keců a vysvětlování,...tak musíš odepnout pásek. Ana, jsou děti, u kterých to není třeba, a jsou děti na které nic jiného neplatí.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Děti které dostávali výprasky jako vylévání si zlosti rodičem (zde už jde často o týrání) pak často plánují "já své dítě nikdy bít nebudu ,ať nedělám to co táta (máma)", což je samozřejmě špatně. A někdy naopak rodiče kopírují, a řežou děti jako žito i bezdůvodně, což je taky špatně. A proto by měl člověk přemýšlet, a neřídit se nějakými příručkami, a neřídit se ani špatnými zkušenostmi. Moje máma do mě furt hučela, furt nesmyslné zákazy, snad jednou, dvakrát mě uhodila. Táta mě nechal žít, usměrňoval můj život, a když jsem špatně vybočila, dostala jsem na holou, posléze pár facek,... A jsem mu za to vděčná. Mámu mám samozřejmě ráda, ale ...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bivoj »

Andy Glock píše: 01.07.2021 14:35 Děti které dostávali...
Ach jo, ta volnost byla někde asi moc velká. Rozhodně ve výuce češtiny... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Paul »

Ještě asi před rokem mi řada lidí tvrdila, že Afghánistán je cajk a jak tam hrozně pomáháme

Camp Vyroubal padl. Tálibán oznámil dobytí „české“ základny
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_aha

Jinak základna klasicky strategicky hodinu cesty od Kábulu
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

bivoj píše: 01.07.2021 14:43
Andy Glock píše: 01.07.2021 14:35 Děti které dostávali...
Ach jo, ta volnost byla někde asi moc velká. Rozhodně ve výuce češtiny... :D
Vééélký vtipálek ten Bivoj :D Ráda jsem poznala někoho kdo nikdy nechybuje. Já hloupoučká myslela, že tací neexistují. Ale možná si jen libuješ v maličkostech :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

bivoj neříká, že nechybuje, jen ho občas naserou základní, školácké, pravopisné chyby. Někdo musí dohlížet, aby náš kulturní jazyk neupadal ;) Kdyby ti nedal zpětnou vazbu, tak by jsi na shodu přísudku s podmětem pozapomněla možná i příště.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Andy Glock »

Já jsem tu v různých příspěvcích našla spoustu gramatických chyb, prakticky ode všech co tu píšou, ale že bych to řešila? Někdy se člověk uklikne, a někdy prostě zachybuje. Ale dobře, dám si větší pozor abych někoho nestresovala.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bivoj »

Andy Glock píše: 01.07.2021 15:46 ...dám si větší pozor abych někoho nestresovala.
Správnější přístup by byl, kdyby sis dala větší pozor, abys nechybovala. A argumentační fauly typu "Dělá to tady každý, tak proč bych nemohl(a) i já, když na to neupozorňuji." je velmi slabý.

Obecně čeština na celém internetu strašně upadla, jak se internet otevřel pro širokou (a zhusta dosti tupou) veřejnost. Tato část lidstva sice neumí ani pořádně psát rodným jazykem, ale nebojí se hlasitě ozvat a křičet nelibostí (nebo se to snažit posměšně shazovat), pokud je někdo upozorní na jejich chyby v psaném projevu. To potom hned křičí něco o Grammar Nazi, že myšlenka je důležitější jak forma a pod., místo aby se chytli za nos a neprznili svůj rodný jazyk gramatickými hrubkami.

Nebo biste f budoucnu vžichny chtěly šýzt přýspěvki pzaní uš tag smrvenou šežtynou, še ze by to zkoro nedalo any šýzt? ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tomáš »

Zapomněl si, "ž3 53 d/\ p5át" taky takhle :mrgreen:

Souhlasím s tím, že snažit se psát na nějaké úrovni je fajn. Ta tam jsou léta, kdy jsme při hraní UT99 psali: ROFL, LAMO, LOL apod :lol:
Ačkoliv já rozhodně nemohu být jako zářný příklad :D
Pak je o tom, jak kdo koho neurvale upozorní a jak kdo je citlivka.

Za mě občas upozornit někoho, proč ne a brát to s nadsázkou. Ono ve výsledku to není upozornění pro toho jedince (jen), každý trošku myslící člověk v tom vidí i malé připomenutí pro sebe:)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Ono celkově jsou snahy o úpadek naší krásné mluvy i písma. Stačilo, že se ve školách zavedlo psaní tiskacího písma, místo klasického vázaného. Bude "vtipné" (nebo spíše trapné?), když na smlouvách a jiných dokumentech budou za pár let, až nynější generace dospěje, vidět v kolonce Podpis ručně psané: N O V A K O V A :chuckle
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

To tam bude dávno elektronický podpis ... :D
Každopádně souhlasím s tím, že chyby v textu jinak technicky dobrého příspěvku dost snižují jeho hodnotu.
Aby to nedopadlo jako s Aspergerem, který má vynikající nápady, ale nedokáže je předat ...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Máte pravdu, Andy Glock píše strašně. Přečetl jsem si v rychlosti její příspěvky, a udělala tam jednu gramatickou chybu. Naštěstí jsme jí objevili, a dali jí to sežrat. Je jedno má-li (jak se tu píše) technicky dobrý příspěvek. Důležitější samozřejmě je, aby to bylo gramaticky správně. Každopádně bych tomu věnoval ještě alespoň jednu stránku příspěvků, aby si každý mohl hodit kamenem.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od zedik »

Tak.. fyzické tresty už tu proběhli. Máme další level - australská organizace Only About Children. A ono „od počátku” myslí doslova. Vydala návod, jak správně děti přebalovat, v němž doporučuje se kojence před výměnou pleny dovolit a „probrat” s ním i vhodný čas.
Co když ratolest dá najevo striktní nesouhlas s výměnou posrané pleny, to je oříšek .

https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek ... b-40365015
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

Šprtáním do hovna docílíš jen toho, že bude více páchnout. Jinak fyzický trest aplikovaný na dítě je důkaz toho, že jsme někde ve výchově udělali chybu, ergo trestáme dítě za to, že jsme my něco opomněli, nedotáhli, uspěchali nebo odrbali.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od cipis »

To se dá ale aplikovat jen na vlastní děti.
Na střelnici jsme se domluvili na přetažení zahradní hadicí, když se neposlechne :D
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Přesně tak. Pokud z dítěte vyroste zločinec, je to jednoznačně chyba rodičů, že ho špatně vychovali.
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Zas jeden teoretik - nedouk. Nejnovejsi nazory evolucni biologie jsou, ze 2/3 vlastnosti a schopnosti se tvrde dedi. Jen asi tretinu vime ovlivnit vychovou.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bacil »

A výchova je členěná na doma - škola - kamarádi a ostatní lidi. Nikdy se nedá říct, že za něco mohou rodiče, když na školách působí česká teroristická organizace s logem pičinky.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Andy Glock píše: 01.07.2021 13:13 Bože dobrej, vykašlete se na příručky a vědecké studie. Copak už nikdo nemá zdravej rozum? To už jsou dnešní mladí rodiče tak neschopný blbci, že se musí řídit nějakýma radama psychologů a vědeckých studií? Mě to přijde že dnes se už lidi nedokážou bez nějaké studie a rady ani vys..t. Výchova dítěte není start raketoplánu. Krom toho výchova rodičů ovlivňuje dítě jen z části. Něco má v genech, něco se učí ve škole, něco na ulici,... rodiče se podílejí poměrně malou částí, tak z toho nedělejte vědu. Rozhodně radši budu poslouchat můj instinkt, rozum, zkušenosti,... než nějaké psychostudie nejlépe bezdětných teoretiků.
Mám radost chlapci, jsem rád, že to i ostatní vědí :D
Odpovědět