Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

Pokud borec chce, ať se na jím podporovanou show lidi dívají i příští rok, tak z toho nesmí dělat svou politickou agitku s narcistickým klipem a vlastním naprosto neprofesionálním proslovem, kde třesoucím se hlasem vykřikuje hesla jak totální lama - škodí jak "soutěži", tak názorové skupině, jejiž hesla hlásá. Fakt, že jak kadeřník, holič, tak i kostymér tohoto veletrhu vyčpelosti dali ale fakt brutální lajnu něčeho absolutně nevhodného, jen podtrhuje ubohou úroveň současného populárního umění. Jediní, kdo to jakžtakž drželi nad vodou, byli Sokol, Háma, Ztracený a Bílá. Zbytek to buďto prohrál na body za styl (Farná, Absolónová), nebo za vtipnost (pán v masce a pán vrchní sponzor). S takovým přístupem tato "soutěž" bude mít jepičí život......
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Já to sem hodil ne kvůli tomu, kdo je Slavík, což je mi po životě v sociku jedno, ale kvůli té bezostyšnosti, jakou byla provedena manipulace hlasování. Ve své podstatě odpovídá styl oblbnutí hlasujících stylu, jakým se dostala k ovládnutí parlamentu parta Spolu a Pirstan. Janeček to pojmenoval "Nový algoritmus hlasování". A vo to go. 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Patrol »

On se tenhle systém hlasování snaží prosadit už asi 10let, ale nikdy to nikdo nebral moc vážně, takže tímhle se snaží tomu systému přepočtů hlasů dělat jakousi reklamu. Kdysi jsem to zkoumal a úplně blbej systém to není, jen bych řekl, že se moc nepočítá s tím, jak jsou lidé snadno manipulovatelní přes média. Tímhle se dá více moci právě mediálním masérům. Budeme si pak říkat, že si za to můžeme sami, protože je přesněji vyslyšen hlas lidu. Bohužel lidi v globále jsou celkem manipulovatelný a hrozný paka.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

Tak schválně, jestli je napadne, že by se Tečka měla nějak nenápadně přejmenovat na Středník? :lol:
Čtvrtá dávka? Nejspíš bude nutná, připustil Válek
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ct ... k-40378618
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Říká se, že názory nemění jen blbec, a mrtvola.
Jsem rád, že vláda pod tíhou nových poznatků své názory dokáže měnit.
Asi by nebylo dobré, pokud by vláda trvala na své pravdě (jako mnozí zde) i když zjistí, že se se mýlí, jen aby si udržela svou reputaci, a své ego.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Vladimir »

Patrol píše: 21.11.2021 11:06 ...Bohužel lidi v globále jsou celkem manipulovatelný a hrozný paka.
Bohužiaľ, toto sa mi potvrdzuje každým dňom.
Vladimír
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

Tazi píše: 21.11.2021 12:09 Říká se, že názory nemění jen blbec, a mrtvola.
Jsem rád, že vláda pod tíhou nových poznatků své názory dokáže měnit.
Asi by nebylo dobré, pokud by vláda trvala na své pravdě (jako mnozí zde) i když zjistí, že se se mýlí, jen aby si udržela svou reputaci, a své ego.
Ale to já taky umím ocenit, když někdo umí změnit svůj názor. Ale přidje mi dost tragické, když se názor dost radikálně mění častěji, než se mění roční období. Jedna věc je občas se zmýlit, něco zcela jiného je být permanentně mimo realitu a dělat čtvrtletní korekce, když už je rozpor mezi realitou a jejich bludy příliš viditelný.
----

Tak už vím, co tak hrozného řekl janeček.
"Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,"

Vědci kontrují:
Vědecká a správní rada NF Neuron nesouhlasí a distancuje se od veřejných a mediálních vystoupení Karla Janečka k onemocnění covid-19, která popírají vědecké důkazy a zejména zlehčují průběh nemoci u dětí. ...
Jeho názory jsou jen jeho soukromé a v případě vakcinace jsou v příkrém rozporu s poznáním nejlepších vědců, se kterými spolupracujeme.


Takže je to jako u člověkem způsobeného klimatického ochlazní, pardon oteplení, pardon ještě jinak
- změn. Důkazy, které by obstály veřejnou kontrolu sice nemáme, ale důkazy jsme nahradili demokratickým hlasováním. :lol:

Neboli: Rizikovou analýzu prokazující smysluplnost plošného očkování všech zdravých dětí nemáme, ale věříme, že ji někdo má. A Janeček je šmejd matematickej, protože tuší, že ta čísla nějak nesedí. :lol:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Vůbec mi nejde o to co Janeček řekl, ale kde a jak to řekl. Mě vadí, že se kde kdo na tom Covidu zviditelňuje. Že si na tom dělá politickou agitaci. Jak hyena hodující na mršině.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

TV nemám, Slavíka bych stejně nesledoval, takže vidím jen ty mediálně kritizované výroky. A když si velmi zhruba vezmu na jak velkých skupinách se dělají klinické zkoušky tak z toho vyplývá jak velká (malá) asi tak může být citlivost na zachycení možných avšak poměrně vzácných závažných vedlejších účinků.
Navíc pro zařazení do klinických zkoušek se připustí jen relativně zdraví jedinci, zatímco plošné očkování pak dopadne na skoro všechny (viz např mizivá ochota potvrdit kontarindikaci u dospělých s autoimunitními problémy).
Pokud je studie na 10 000 lidech a vzácný závažný účinek (třeba úmrtí) má pravděpodobnost 1:10 000 (0,01%), tak se ve studii takový případ vyskytne cca 1x.

Na druhé straně máme otázku jaká je obecně pravděpdoobnost onemocnění covidem u dětí (výrazně menší než u dospělých) a jaká je u dětích nemocných s Covidem pravděpodobnost závažného průběhu (cca pouze 5 procent), tak se nemohu ubránit dojmu, že to nemůže vycházet. Jen tak velmi nahrubo v čem asi tak vidím problém:

Níže uvedený zdroj uvádí, že smrtnost - Infection Fatality Rate (IFR) - je ve věkové skupině do 19 let cca 0,002%, tedy na každých 10 000 infikovaných (příznakových i bezpříznakových) by mělo zemřít cca 0,2 dítěte.
https://www.acsh.org/news/2020/11/18/co ... -age-15163

Mi to tak nějak rámcově naznačuje, že pokud plošně nakazíme Covidem úplně všechny děti v ČR - cca 1 500 000 dětí, tak zemře cca 30 dětí. Kolik z dětí vystavených viru se reálně nakazí? 100 procent to asi nebude - slizniční imunita nejspíš nějakou část dětí ubrání, ale dejme tomu, že se nakazí 100 procent. Takže tu máme cca 30 mrtvých je jako snad docela konzervativní odhad co se stane, když děti nenaočkujeme.

Pokud za výše uvedených předpokladů (1:10 000) plošně naočkujeme 1 500 000, tak nemáme tušení kolik jich na následek očkování zemře, pouze tušíme, že by to mělo být méně než cca 150 dětí.
A kolik dětí i přes očkování na covid zemře - účinnosti vakcíny cca 80%, tj zemře (30x0,8) = 6 dětí, přičemž 24 jich ochráníme.

Rozhodli byste na základě uvedených čísel pro plošné očkování dětí ? A slovy Taziho - a co pak budete říkat rodičům těch až 150 mrtvých dětí? Že jejich mrtvé dítě pomohlo zachránit až cca 24 cizích dětí a k tomu pár desítek důchodců? Že bylo položeno na nedosažitelný oltář kolektivní imunity?

Výše uvedené je ten důvod, proč chci vidět tu zatracenou rizikovou analýzu, se kterou tady pořád otravuji. Vůbec mě nezajímá, že ctihodná vědecká rada se zná s experty v oboru, kteří si myslí, že "vono se nic hrozného nestane".

A výše možná uvedené bude ten pravý důvod proč provax komunita tak moc kvičí kvůli Janečkovi- riziková analýza u dětí k dispozici není, protože by nevyšla správně.

Ostatně třeba u Moderny se studie na dětech (13275 dětí) teprve chystá. Pfizer předložil studii na cca 3100 dětech ... (Z logiky věci problémy s pravděpodobností 1:10 000 detekovat v takové studii nelze).
Moje příbuzná už prý dostala od pediatra e-mailem pozvánku na očkování dětí proti Covidu :o
Očkování dětí na základě studií, které ještě zjevně nebyly provedeny?

----
Pokud mám někde v těch číslech hrubou chybu, tak mě prosím opravte - je to úvaha šitá horkou jehlou a hodně nahrubo a ne pokus o exaktní výpočty.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Pefi, Pefi, :)
Tak já to řeknu víc srozumitelně. Mě je Covid-19 celkem ukradenej, a stejně tak vakcíny.
(mimochodem ve světě už bylo aplikováno cca 7.000 000 000 dávek vakcín, to už je velká studijní skupina)
Ale to je jedno, tedy alespoň mě. Já na toho Slavíka ani nikdy nekoukal, podobné pořady mě nebaví, a dokonce ani neznám toho matematika.
Ale nakonec jsem viděl ten jeho klip, a slyšel co říká. Ten klip, to bylo spíš úsměvné, ne vážně, u toho jsem se zasmál.
Mě spíš vadí, že každý kdo má do prdxle díru se musí nějak zviditelňovat.
On to pojal dokonce jako politickou agitku,.... chtěl by být prezidentem. :( .
Je mi jedno, jestli mluvil jako antivaxer, nebo jako vaxer. Prostě to tam nepatřilo. To ty kecy o Covidu a vakcínách už musí být fakt všude?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

Chápu, nicméně už jsme zde dost off-topic.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Jo, to jsme :D .
Někdy mám už pocit, že otevřu ledničku, a vyběhne na mě nějakej vaxer-antivaxer.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

PeFi: no ani moc ne, je to absurdní. Miliardář Janeček koupil Slavíka, a myslím, že ho koupil právě proto, aby si tam mohl v přímém přenosu střihnout svůj antivaxerský umělecký výstup. Je to na stejné úrovni jako Landa, ten ale prachy nemá, tak alespoň vystupuje venku na pódiích u demonstrací, případně obvolává hygienu. Kdyby Landa prachy měl, tak si třeba koupí pořad Česko hledá talent, bude v porotě a každý díl tam na závěr zazpívá a hlavně přednese svůj názor na Covid a vládní opatření a Blanické rytíře.
Současná rozporuplná doba nahrává těmto "zachráncům národa", mnohdy psychicky na né úplně zdravé úrovni (a tím myslím jak jeden tak druhý "tábor) a prezentace svého názoru prostřednictvím médií, internetu, nedejbože přímým TV přenosem, je skvělým prostředkem jak ukojit svoji mecenáčskou potřebu.
Poznámky o covidu jsem zatím v TV nezaslechl (na TV nekoukám, ale hraje to v pozadí, zatímco něco bastlím nebo čtu, asi jsem ženská, zvládnu dokonce 2 a více věcí najednou :lol:) leda tak v pořadech o vaření, ale myslím, že brzy přijdou. Takový recept na jednoduchou polévku, kterou připravíte i s horečkami při léčení COvidu doma ze zbytků ze spíže, se jednou určitě objeví v nějakém kulinářském pořadu :lol:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tazi »

Ježišikriste, to jako něco jako "vaříme s Covidem", "s vakcínou stokrát jinak",....
Jen blbni, a někoho to fakt napadne :lol: .
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Ivana »

Dva pěkné přepínače zpět k absurditám.
Psí telefon
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/psi- ... fon-181229
a kravské záchody.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nemc ... ucu-174668
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak toto do absurdit patří zcela jistě :lol:
Kampaň na podporu očkování uspěla. Tečka dostala marketingovou cenu
Kampaň na podporu očkování Udělejme tečku za koronavirem slaví úspěch. Ačkoliv počty nakažených rostou a nemalá část populace se proti vakcinaci vymezuje, kampaň získala jednu z cen EFFIE, které pravidelně uděluje Asociace komunikačních agentur.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ka ... u-40379074
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

Bohužel se úspěch marketingové kampaně hodnotí zejména podle počtu oslovených účtú/osob v cílové skupině.... Ne podle toho, kolik z oslovených na základě kampaně věc/službu nakoupilo/využilo, či na základě kampaně změnilo svá rozhodnutí.
Uživatelský avatar
bear_grylls
Příspěvky: 128
Registrován: 26.08.2015 21:15
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bear_grylls »

Politické body za každú cenu.
Přílohy
IMG_20211123_172525.png
Ludstvo je virus ktory napadol Zem.
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od sacket »

Myslíš, že je to hoax? Tak chvíli poslouchej.
https://www.youtube.com/watch?v=PhJ0Uv23tYM
Odpovědět