Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Ale ano, přehrady, jezy apod. bránicí přirozené migraci ryb...

Ale ten můj postovaný článek byl, aspoň si to myslím, o nějaké přečerpávací vodní elektrárně. Nebo podobných nádržích.
A ty by snad nějaké vodní živočichy neměly moc omezovat.

No, jo, ale ten metan či bůh ví co..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od drigon »

Spíš mi to přijde jako řešení ve stylu: kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.
U jezů a malých vodních elektráren jdou udělat rybí přechody. Ale to jim asi nikdo neukázal.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Magorárna z Vlkovny:
Screenshot_20230510-104520_20230510104613837.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
čimango
Příspěvky: 392
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od čimango »

Hoši ověřujte si pravdivost postovaných informací, i když souzní s váším světonázorem.

Správnější mapa je tato:
Phase-out_of_fossil_fuel_vehicles.svg.png
Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Phase-out ... l_vehicles

Čili do roku 2035 tam bude ještě minimálně Chile, Kanada, některé státy USA a Čína.

Skutečná situace je totiž daleko vážnější než Rafaelova mapka!

Edit - duplicitní vložení obrázku.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Jen připomínka:

To není má mapka. Já na takové výzkumy a prognózy nemám schopnosti.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
čimango
Příspěvky: 392
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od čimango »

:hand
já to mysle jako "tebou vložená".

nicméně obávám se že elktroblázinci už neuniknem. Pokud se projeví jako životaschopný (bez masírek, násilného tlačení a dotací) nic proti tomu. Víme ale, jak to zatím vypadá.

I kdyby z tohoto plánu evropští politikové couvli, nic už se asi nezmění, neb plán je již tlačen korporacemi :cry:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

'Ale jo, na elektrifikazací všeho možného můžeme mít různé názory. Ale faktem je, že postupuje rychlým tempem dopředu a rozvíjí se.

Jako příklad, asi hodně blbý, ale furt mi nějak leží několik témat v hlavě.
Třeba jako zahrádkáři, sadaři apod. :

- Ruční pilky, nůžky plečky které se musely tlačit nebo tahat za sebou.

- Pak nastala éra benzínových strojků které byly u nás v té době dost těžko dostupné. Jen známosti od pár prodejců nebo dovoz či dostupnější Tuzex.

- A domácí kutilové vyráběli houfně nejrůznější el. samohyby a strojky za kterými tahali kabely

- Nástup nejrůznějšího akumulátorového kutilského nářádí.
*
Anebo z jiného pohledu. Třeba kasařů, bankovních lupičů apod. třeba ve filmech.
Jak se kdysi trápili s nějakou ruční kolovrátkotkovou vrtačkou, přenosným malým autogenem, ručními pilkami apod.
Co by tehdy dokázali s tou dnešní aku, el. technikou?

Ale to jen tak úplně na okraj a asi hodně OT. a abych nebyl za nějakého zavilého odpůrce elektroktro-aku-šílenství.


Já jen, že to vše nějak časem si získalo popularitu, v praxi se osvědčilo a nebylo třeba žádné EU a ani masírky ze strany masmédií, jak se tím šetří životní prostředí, jak se tím udržuje nějaká ta životní udržitelnost, jak se tím zachrání planeta a podobné kecy. Lidé pochopili, že takové strojky, aku-motorky mají spoustu výhod a usnadňují jim práci.

A dnes už nějakou aku techniku využívá skoro každý a je s ní maximálně spokojen.

Lidé, teda mimo pár politických mimoňů žijících v jiném světě poznají velmi rychle co je pro ně technologický pokrok, co je pro ně dobré a přínosné a co ne.
A co je jim násilně vnucováno, zakázováno a dennodenně vtlučováno do hlav v nich, aspoň v některých, vyvolá jen mimořádný odpor.
Nové technologie a postupy musí samy ukázat jak jsou životaschopné v praxi a v reálném životě běžných lidí.

A to chce jistý čas. A ten jejich fanatičtí propagatoři zjevně nemají, tak musí "tlačit na pilu"
*
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Wdog »

čimango píše: 10.05.2023 11:40 ...
Čili do roku 2035 tam bude ještě minimálně Chile, Kanada, některé státy USA a Čína.
...
Jen taková technická: "některé státy USA" neznamená "celé USA", takže ta tebou vložená mapka je také nepřesná. Když spalovací auta zakáže Kalifornie, tak bude té barvy daleko méně. "Některé státy USA" znamená spíše něco jako "některé státy Evropy", a to už zní dost jinak.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Wdog »

Wdog píše: 11.05.2023 9:04
čimango píše: 10.05.2023 11:40 ...
Čili do roku 2035 tam bude ještě minimálně Chile, Kanada, některé státy USA a Čína.
...
Jen taková technická: "některé státy USA" neznamená "celé USA", takže ta tebou vložená mapka je také nepřesná. Když spalovací auta zakáže Kalifornie, tak bude té barvy daleko méně. "Některé státy USA" znamená spíše něco jako "některé státy Evropy", a to už zní dost jinak. Ale ta mapka je z Wikipedie, takže to nemíří na tebe.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Wdog »

čimango píše: 10.05.2023 11:40 ...
Čili do roku 2035 tam bude ještě minimálně Chile, Kanada, některé státy USA a Čína.
...
Jen taková technická: "některé státy USA" neznamená "celé USA", takže ta tebou vložená mapka je také nepřesná. Když spalovací auta zakáže Kalifornie, tak bude té barvy daleko méně. "Některé státy USA" znamená spíše něco jako "některé státy Evropy", a to už zní dost jinak. Ale ta mapka je z Wikipedie, takže to nemíří na tebe.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Víte co to je DRE - Dam Removal Europe?
Evropa boří tisíce přehrad a osvobozuje spoutané řeky. Česko je zatím stranou

30. dubna 2023  9:00

V Evropě sílí snahy o odstranění nepřirozených bariér vodních toků. Jen loni jich zmizelo 325 v šestnácti různých zemích, celkem se podařilo zlikvidovat již přes šest tisíc překážek v podobě přehrad, jezů či propustí. Česko se do programu, jenž prospívá nejen rybám, ale i dalším živočichům, zatím nezapojilo, ale brzy se to má změnit...
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... bava_idnes

https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=801346

https://damremoval.eu/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od JOBU »

A až príde 100 ročná voda, tak sa všetci od samej radosti poserú.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od drigon »

Na Seznamu vyšel článek o klimapošucícch, kteří upravili svoji taktiku. Místo k silnici se lepí k autům.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... m-40431682
Jsem sice šmatlavý ID, ale sílu ještě mám.
A tak si myslím, že bych neměl žádný problém takového pošuka "odlepit".
Svépomocně a bez asistence policie a médií.
Naposledy upravil(a) Rafael dne 16.05.2023 21:16, celkem upraveno 1 x.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Trace »

Problém s těma pošukama je, že vždycky kolem nich někdo natáčí, když se na ně lidi snaží použít sílu.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Taky může být, že je ta média, politici a vůbec dnešní systém podporuje.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od drigon »

Vzhledem k jejich neznalosti/ignoranci fyzikálních zákonů a ideologické natvrdlosti bych se nedivil, kdyby se jednoho dne přilepili ke kolejnicím.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Drigon a už jsi někdy někoho přejel, jsi na takovou eventualitu připraven?
Ti zelení pobláznění magoři jsou schopní jakýchkoliv akcí.
Možná je to brzy napadne, že se zaměří i na vlaky a při jejich inteligenci si důsledky takového protestu plně neuvědomí...
*
Brácha už s něčím podobným jistou zkušenost má. A vůbec o ní nechtěl, nechce, mluvit. A to se jednalo jen o obyčejnou nehodu. Ne o nějakou akci na záchranu klimatu a udržitelný rozvoj.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Pokud člověk není nezdravě přecitlivělý tak se s tím srovná.
Někoho může občas trápit pocit viny, což u vlaku moc nehrozí. Nejde to ubrzdit, nelze to objet, ani přeskočit,...
Mám pocit, že Drigon už to i zažil.
Lidí je jak sraček, a konkrétně těchto lepících úchylů by škoda nebyla ;) .
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od drigon »

Zatím největší živý tvor, kterého jsem "trefil" byl srnec. Rána to byla celkem solidní na pluhu brejlovce zbylo jen pár chlupů.
S tím, že se mi pod vlak může někdo skočit do jisté míry počítám, ale zároveň doufám, že se mi to nikdy nestane.
Ale jednou už moc nechybělo. Tenkrát za tím nebyl nějaký klimaprotest, ani sebevražedný úmysl. Ale obyčejná lidská blbost kombinovaná s jistotou dávkou nabubřelosti.
Jel jsem ze "špagetou" (řada 731), ze které je solidní výhled stanicí a blížil jsem se ke služebnímu přechodu (tam "civilisti" správně nemají co pohledávat). A vidím, jak se ke koleji po které jedu blíží ženská a za chůze čumí do mobilu. Houkám - jde dál a čumí do mobilu. Další houkání, rychlobrzda a zastavil jsem ne víc jak metr od ní. Ženská vzápětí vyšla zpoza čumáku lokomotivy, otevřel jsem okénko a povídám:"paní, dávejte pozor, malém jsem vás přejel".

A víte, co mi odpověděla? "Tady jsem na přechodu, tady mám přednost ".

Nějak si děvenka neuvědomila, že je na železničním přechodu, kde má přednost drážní vozidlo a ani na silničním přechodu přednost nemá vždy, neboť nesmí vstoupit před vozidlo jehož řidič nemůže bezpečné zastavit.

Na moji námitku v tomto duchu nijak nereagovala, čumíce do mobilu přešla dalších pět staničních kolejí a zmizela neznámo kam.
Doufám, že už ji na přechodu a ani přejezdu nepotkám.

Měla velké štěstí, že jsem nejel s "kocourem"(řada 742). Z toho je kvůli vysoké "kapotě" vidět jen na pravou stranu trati. Vůbec bych neměl šanci ji vidět a skončila by "namazaná na pražcích".
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět