Černoprdelníci zase na koni :-(

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od bivoj »

Taky přidám něco na odlehčení:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/am ... -to-mozne/
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Maximus »

No myslím si, že pro většinu rozpadlíků je katolický katechismus hodně sprosté slovo a misionář - samouk je tady zcela bez šancí. Možná by to chtělo nějakého pořádného "exorcistu", aby se diskuse dostala do zábavnějšího "módu":
http://www.youtube.com/watch?v=ixcx5m3Tssw

Nejlepší ale bude, pokud se snahy o propagaci náboženství a jiných sekt, přesunou úplně někam jinam, třeba na preppers.cz či zpovednice.cz, kde třeba snahu o evangelizaci "specifické sociální skupiny" třeba víc ocení :devil.

Věřící rozpadlíci (ať už si věří čemu chtějí) jsou zde vítáni, ovšem všichni "misionáři" jděte laskavě jinam. V PA době, pokud by někdo takový přišel do komunity, tak většina "rozpadlíků" by na vás jedině vypustila psy.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od MRAK »

amen
howgh
krleš
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od maci »

furt lepší než ti imámové a ajatoláhové, ideologie islámu - no musíš si uvědomit, že je to náboženství o cca 650 let mladší než křesťanství. 2013-650=1363 Jak tehdy bylo tolerantní křesťanství?
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Starken »

"Vypustila psy"? Když pročítám tohle fórum, tak mám takový dojem, že tak 80% zdejších lidí by psa (či nějakou tu kulku z kosy) vypustila na každého, kdo by u nich v PA době zazvonil nebo jen kolem šel a vůbec by ani nezjišťovali, proč se u nich objevil (misie, potřeba pomoci, přesun na jeho záložní útočiště, loupežník) a vše co má si přece po právu nechala (a případným pozůstalým zajistila stejnou budoucnost), protože přežít musím .
V tom případě principiální odmítání systému, který stojí zejména na slově Milujte se je samozřejmě logické.

Nemohu se zbavit dojmu, že sice na jednu stranu většina zde odmítá loupeživý systém (který (snad ne-)nastane), ale na druhou stranu, by neměli příliš velké morální problémy se v něm uchytit (samozřejmě na té správné straně s kosou v ruce a s dopravním prostředkem na odvoz "spravedlivé daně za ochranu").

Škoda, že ta církev za Karla Velikého vůbec existovala, bez Karolínské renesance bychom nejspíš byli úplně někde jinde.

Dej te sem odkaz na ten prodej požehnání, našel jsem jen 3 odkazy, z toho jen jeden byl +- o tom, ale v momentě, kdy jsem pochopil, že autor nezná problematiku odpůstku je pro mě nevěrohodný.

2 Mirek S. - do SZ lokaci domu s bazénem, chci si to prověřit.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od EBE »

Keď odfotím "faru" či skôr hotel za našim kostolom v meste, otvorí sa asi aj samo nebo ;) ale ovečky sú potichu, inak by ich asi stihol trest, kostol je situovaný medzi panelákové domy a robí pracujúcim na opočinku alebo po nočnej zo života peklo.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

To asi to fórum moc důkladně nečteš, co?
zapomínáš z čeho křesťanství vzešlo, obzvlášť v Římě. Z víry nejchudších vrstev, kdy šlo ještě o víru, se stal nástroj utlačování. Když už zmiňuješ Karlovce, zkus si připomenout vyhlazení polabských Slovanů Karlovými potomky. a to je jen kapka v moři. Jižní Amerika, taky příklad šíření pravdy a lásky mezi zlostníky a nenávistníky. žejo. Křesťanství, a katolictví konkrétně už skoro 1500 let funguje jako nástroj unifikace a potlačování jiných myšlenek. A než se začneš ohánět tím, co katolická církev světu dala, tak si znovu připomeň ty hromady mrtvých, pro větší slávu boží ( a silnější mocenskou pozici Vatikánu a spolupracujících vládců). Nebýt toho Karla, tak by nedošlo k takové monopolizaci vědomostí v rukách církve a možná by některé části Evropy nezapomněly, jak se vyrábí kolo, panáčku. Ale to už jinde jsme, to je jiná vesnice.

A Hlavně: nikdo tu neřekl křivé slovo proti věřícím, to si uvědom. Dokud mi to necpeš, věř čemu chceš, a stejný přístup čekám já od tebe. Zdejší kritika se snáší na hlavu zastřešující organizace, jejího monopolu na pravdu a jejích nemorálních, prapodivných a někdy i zločinných praktik...


Admini, navrhuju tohle vlákno zamknout, neustále se to zvrhává v my proti vám.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Terminated Account »

Reaguji pouze na konstatování, co že se zde srocuje za lidi a čeho jsou údajně v případném světě bez práva schopní.

Je velmi snadné si svět po případném kolapsu malovat pozitivními barvami. Většina účastníků tohoto fóra tento pohled odmítla. Někteří dokonce dobrovolně přijali nálepku požíráčů dětí a krvelačných rabiátů, aby na tento aspekt upozornili. Osvěta se dá dělat různě a čím více lidí si uvědomí, že po možném průseru vylezou z děr hlavě ty největší svině, o kterých mnozí ani netuší, že existují, tím lépe. čím více lidí bude připraveno se bránit zlu, tím lépe. Možná také někdy pochopí, že tento obraz byl vytvořen uměle a jeden člověk, obdařený darem zblbnout lidi, jej neustále a zarputile šíří do světa, protože ke svým záměrům potřebuje jasného nepřítele.

Rozlišit přítele od nepřítele není snadné...

Jinak brzděme vášně a city, nebo bude lock ;)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Leon Chamel »

Starken: Jedna věc mě na (lhostejno jakých) fundamentalistech asi nikdy nepřestane fascinovat – a sice to jejich ničím nepodložené přesvědčení o morální nadřazenosti nad ostatními, stejně jako staletími rozvíjená pokrytecká schopnost kázat vodu, ale pít víno.
Jeden příklad za všechny: protestanti a katolíci v Irsku. Obě frakce systému, který je dle tebe „postaven zejména na slovech Milujte se“, nám tu křesťanskou lásku ukazují už celá léta v praxi. A milují se, co se do nich vleze... :?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

jo, Irsko je dobrý příklad téhle filosofie. Miluji tě plným zásobníkem
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Pekne aktualni shrnuti od Lenky Prochazkove aneb jak vam tady melduju porad, proste po fosilnim zablesku pseudosamostatnosti a globalnich pratel prichazi navrat do tradicnich historickych koleji, tj. ceske ovce opet paseny sousednim teutonskym klerikalem.. A dobre jim tak, nemeli cumet na estrady, kdyz slo do tuheho.. http://www.blisty.cz/art/68056.html

ps uvidite staci 2-3x generace v bide a zmatku = narust + %% katoliku na populaci,
tihle hosi jedou na dlouhodobou strategii
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Starken »

Karlovci - no právě, kdyby nebyli, tak by se nemusel vůbec řešit ateismus na tomto fóru (r. 732, že...)
Jižní Amerika - taková světovláda náboženství Aztéků by se líbila?
Irsko - Trpělivost růže přináší, konflikt vyřešen v r.1930 (bohužel si to ani jedna strana neuvědomila) a ohledně násilí (v Irsku, ale třeba Baskicko nebo i Kosovo) je můj osobní názor ten, že se ho účastní živly, kteří pod jménem vlastenectví (náboženství) jen skrývají svoji násilnickou povahu (v normální společnosti kriminálníci).

PS. Proč vás zajíma vrácení nějakého majetku, když předpokládáte, že za pár let papírové majetkové vlastnictví nebude nikoho zajímat.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Terminated Account »

Tvůj pohled Já a Vy je :D Není žádné VY. Toto je veřejné diskusní fórum. Nepanuje tady žádný status quo nebo kolektivní vědomí ;)

Církevní pohled, který dokáže vše vysvětlit, popřít nebo ignorovat k obrazu svému a tak jak to zapadá do skládačky tradiční integrity je to nejsmutnější a zároveň to nejsrandovnější na této organazici. Abych si udělal svůj názor nepotřebuju, aby mi ho někdo sdělil ;)

Přitom by stačilo tak málo. Veřejně bez okecávání, zjednodušování, mlžení a lhaní připustit jednotlivá selhání a vyvodit z nich jasné důsledky pro viníky. Pokud by to fungovalo v přítomnosti, tak by se nikdo nehrabal v minulosti.

Příklad jak to funguje: Zneužil jsi toho chlapečka z pozice své funkce v naší s. r. o. - ok tak ti odpustíme a protože jsi katolík a jeho rodina je taky katolická, tak ti také odpustí a vyřídíme si (ututláme) vše v rámci naší s. r. o. pěkně s pozice moci a tmářsky jak to funguje v rámci absolutního odpuštění.

Sci-fi: Zneužil jsi toho chlapečka z pozice své funkce v naší společnosti - ok, odpouštíme ti, ale vydáváme tě "civilní" spravedlnosti a pokud se ti prokáže vina jsi z naší organizace navěky vyloučený. Současná církevní logika by dostala pořádný kopanec a musela by se zásadně překopat, což je samozřejmě přes církevní papaláše neprůchodné.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

Stark:
Argumentuj prosím, když už používáš tak vyhrocený tón...jaká aztécká nadvláda? Polyteistické systémy nikdy v minulosti nebyly exportovány, a rozhodně nybyly používány jako nástroj zvůle. Podívej se třeba na dochovanou literaturu předkřesťanské Evropy. Polyteistické systémy jsou totiž k víře ostatních všeobecně mnohem tolerantnější. ale to všechno už je tu psáno.

Irsko vyřešeno 1930, ale 2013 to stále Irové nějak nepochopili. dobrý...

Ad vracení majetku: to že je to principiálně špatně vzhledem k výše zmíněné kriminálnosti počínání cirkve v minulosti ti jako jejímu zřejmému stoupenci nepřijde, předpokládám. Veškerý ten majetek je vydřený z našich lidí, Už Josef II ho částěčně konfiskoval, další velké části byly vzaty pozemkovou reformou První republiky. a teď se v tichosti mají vrátit? To je pane špatně. z principu. bez ohledu na to, jestli se to tu vysere za 5 let nebo za 50.

Tvoje argumentace je děravá, tendenční a demagogická. Pokud ses k ní v záplavě emocionálních výkřiků tedy místy dostal
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od MRAK »

takže ne ...

takže zamkneme?
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od EBE »

necháme to do večera, treba si vypočuť všetky strany ;) rád by som počul zdôvodnenia a poznal myslenie iných ak sa dá počkať
potom poprosím zmáznuť, ot.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od sigmark »

za mě klidně zamkni. Když někdo přijde s hotovým názorem, těžko ho(ten názor) debatou změnit. Jakkoli nemá protistrana kromě světla v duši a slova božího v ústech a kudly za zády žádné platné argumenty
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od MRAK »

zítra ráno promažu a asi i definitivně zamknu .... je to stále dokola :roll:
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Starken »

Vy x já - řekl bych, že většina (myšleno konkrétně v tomto tématu) je proti (-církevně, -vrácení...), na pár fórech obdobná témata také sleduji a je to daleko jinak vyvážené. Pokud mé formulace (v tomto směru neúmyslné) někomu vadí, omlouvám se, zkusím si na to dát pozor.
Mimochodem, ohledně vrácení majetku jsem spíš nerozhodný a nejsem si jist zda pozitiva (z výnosů financování charitních projektů a údržby kulturního dědictví) vyváží možná negativa (rozkradení, přece jenom jsme v Čechách).
Ale obecně jsem zastánce myšlenky, že stát coby špatný hospodář, by měl spravovat co nejméně.

Nemyslím, že používám vyhrocený tón, spíš ironický, ale v mezích slušného chování. Jako vyhrocené či nenávistné bych označil jiné příspěvky.

Aztékové - litovat nahrazení náboženství, které stálo na lidských obětech jiným ...... taky názor.

Irsko - na počátku byla konference Anglikánské církve v Lambeth v r.1930, která povoIila (za jistých okolností) antikoncepci.... atd. + demografie + nějaké progózy a Irsko může +- slavit budoucí sjednocení. To násilí je zcela zbytečné a je jen plodem netrpělivosti nebo pýchy některých dostat se do učebnic.

Středověké způsoby církve je jedna věc, druhá věc je, kdo měl hlavní slovo při jmenování církevních představitelů a co tím sledoval.
"Vydřený majetek" - větší část získaného majetku před husitskými válkami patřila před tím komu? Následné majetkové změny? Atd., ale myslím, že je zbytečné tyto otázky řešit na tomto fóru.

Jsem také pro zamknutí (a to si myslím od okamžiku, kdy jsem si přečetl jen název tohoto vlákna, na něj bych použil výraz vyhrocený a zbytečně).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Terminated Account »

Už jsem se nechtěl vyjadřovat, protože tady postrádám jádro a míchá se tu vše dohromady v duch přání je otcem myšlenky.

Nicméně ti Aztékové mě rozsekali - to tvrdíš, že je zcela legitimní zmasakrovat ve jménu katolické církve celé národy, protože byla jejich kultura zcela odlišná. Zároveň toto masakrování technicky vyspělejší civilizací ospravedlnit argumentem, že "stejně v jejich náboženství uctívali lidské oběti"?

To je to Milování bližního svého, tolerance, porozumění a odpuštění? Myslím, že rozhodně ne. Je to jasný signál, že když se sejdou určité faktory, mohu se stát pro odlišný názor velmi nežádoucím člověkem, kterého je potřeba zlikvidovat. Mám se těšit na novou inkvizici?

Mimochodem jeden můj blízký člověk, věřící, ale nepraktikující křesťan pracuje v katolické organizaci. Za katolíka se rozhodně nepovažuje. Co se tam ve jménu víry děje nemůžu ani ventilovat. Takový velmi lehký příklad uvedu: Tento člověk cvičí aktivně jógu. Bohužel netušil, že není dobré se o těchto záležitostech bavit se svými katolickými kolegy. Jistým způsobem se dostal až v nemilost, protože jóga umožňuje nahlédnout hlouběji do svého nitra a lépe se poznat, což je absolutně NEPŘÍPUSTNÉ!



Tak a tímto by to mohlo zatím skončiti .... zamykám (Mrak)
Odpovědět