Černoprdelníci zase na koni :-(

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od K4cer »

marrba píše:... Podstatné je zda potrat u zdravé a rozumně sociálně zajištěné ženy je morálně Ok. Za mě NE. ...
Za mě taky ne. Ale jako velmi svobodně založený člověk si myslím, že to by si měli vyřešit a rozhodnout primárně rodiče. Oblastí kde za nás rozhoduje stát (rozuměj slípka v úřadě), protože ví líp co je pro nás dobrý, je už teď víc než je zdrávo.

Nahrazovat morální zásady (a jejich nedostatek) legislativou a zákazy nejde a nefunguje.
Krom toho, nesuď člověka, pokud si neušel míli v jeho botách.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
kozlus
Příspěvky: 124
Registrován: 30.01.2016 21:34

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od kozlus »

"Podstatné je zda potrat u zdravé a rozumně sociálně zajištěné ženy je morálně Ok. Za mě NE."

Za me ano. Je to vec jen a jen rodicu a nikdo jinej o tom nema vedet, natoz aby do toho jeste kecal!
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise."
Michal Jankovec clen rady CT
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Cep »

Pokud je to morálně OK (o zodpovědnosti drtivé většiny dotyčných ani nemluvě), pak se nedivme, že vymíráme a je tedy tady místo pro migranty.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od malajizva »

to kozlus:mám otázku:
Kdy začíná život? Byl jsi s manželkou na sono, když čekala dítě? já ano a několikrát.
Jaký je rozdíl mezi mnou a dítětem v děloze? Reaguje na hlas, uhýbá před dotykem, když je to moc, atd...
Pokud posunuješ hranici (od kdy to je člověk) od nenarozeného dítěte dál, kde se zastavíš?

Dítě žije - je to lidská bytost i když je v děloze. Potrat je likvidace živé bytosti... (Jo já vím lidí je jak sraček).
Jsou okolnosti (např. záchrana matky apod.) kdy záchrana matky má vyšší prioritu.
V ostatních případech je tu stát a zástupy čekajících rodičů na miminko.
Pokud neumíme toto pobrat, čeká nás zánik.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od JirkaK »

Jsem přesvědčen, že o této věci si má rozhodnout sama matka. Ona s tím bude žít celý život.
Nikdo cizí nemá právo ji to zakazovat, nebo nařizovat.

Pro Cep
To že se rodí málo dětí s tím nemá nic společného. Tady se jedná pouze o sobeckost lidí. Každý chce mít jednoduchý a bohatý život, mít krásný dům-byt, jezdit na dovolené, mít auto a spoustu jiných hraček. Mít více dětí s tím nejde dohromady.

Jinak jsem otec tří dětí a kdo děti má, tak ví co to stojí peněz. Na dětech nešetřím a to radši s manželkou šetříme na sobě.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od proforma »

malajizva píše:Kdy začíná život?
Pro mne zivot zacina tehdy, kdyz plodu zacina bit srdce (nebo neco jako srdce), coz nastava asi 8. den po poceti. Do te doby je to shluk bunek. Zhruba 8. den dosahnou velikosti a mnozstvi, kdyz uz se nestaci okyslicovat difuzi, nastane krec (jako kdyz se dusite) a to rozbehne shluk bunek, ktere se v budoucnu stanou srdcem.

Nicmene to, ze je to zive, pro mne jeste neznamena, ze je to dite. Dite (pro mne) to je od okamziku, kdy je schopno samostatne prezit mimo matcino telo. Takze rekneme tak od pulky 7. mesice nebo pocatku 8. mesice. Do te doby je to plod, neschopny samostatne existence. Cili takove to ruzne zachranovani pulkilovych tvorecku na spouste hadicek - s tim nesouhlasim. Je to podle mne stejne proti prirozenosti, jako umely potrat. Proste zasahujeme do neceho, co melo byt jinak, a to neni dobre.

Je ovsem na svedomi kazde matky a kazdeho rodice, co zvoli. A je to jen jejich rozhodnuti. Ja na to muzu mit nejaky nazor, ale to neznamena, ze jim budu brat svobodu rozhodnuti. Do toho by nikdo kecat nemel.
Naposledy upravil(a) proforma dne 11.04.2016 12:23, celkem upraveno 1 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Hohepa »

1) berte to věcně a bez emocí
2) je to OT, tady se řeší černoprdelníci
3) je to OT v rámci celého tohoto fóra to je zaměřené na rozpad zpolečnosti

a hlavně , je to bez dobrého řešení. Každé řešení bude z nějakého důvodu špatné.

1)Když jsou zákony příliš přísné, jezdí se do zahraničí , jako Polky do ČR...
ještě horší verze jsou anděličkářky, vzpomeňte na Vacátka a případ krásného dragouna ;)

2)Když jsou moc benevolentní , tak sociálně nevyzrálí jedinci považují potrat za formu antikoncepce....

3)Když to bude rozhodovat pouze government bude Barnevernet v rámci celé EU protože,
když nebude moct rozhodnout matka, musí za ní logicky rozhodnout úřad.
Pokud úřad rozhodne , že se dítě musí narodit,
tak kdo jiný než úřad musí rozhodnout, kdy se dítě odebere a komu se dá k adopci.
A když už o tom rozhoduje, v případě žádosti o potrat, proč by neměl rozhodovat i o dětech se "sociálně" slabým zázemín. :head
To je přece sluníčková logika EU sociální politiky . V Norsku to už funguje :ne
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Cep »

OK, jsem více méně pro.
Hohepa píše: 3) je to OT v rámci celého tohoto fóra to je zaměřené na rozpad zpolečnosti
To myslíš tak, že nemá smysl v rámci fóra přemýšlet, proč se rozpadne společnost? Konkrétně myslím naši, které jinak má všechny materiální předpoklady se ubránit takřka všem vnějším útokům?
Asi ne...
kozlus
Příspěvky: 124
Registrován: 30.01.2016 21:34

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od kozlus »

Ale ta spolecnost se nerozpada protoze tu jsou potraty. Jde o duvody k tem potratum a hlavne nizke porodnosti obecne.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od proforma »

To si nemyslim. Treba prave otazka potratu ukazuje, jak je spolecnost svobodomyslna/rigidni, coz v souvislsosti s dalsimi faktory muze mit dopad prave na otazku, zda je spolecnost v rozpadu, prip. kdy se tak stane...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Fabulous »

Řekl bych, že jste zde OT.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od dracekvo »

Já nevím. Mě se při zprávách o těch různě pomatenejch náboženskejch bláznech otevírá kudla v kapse.
Já bejt diktátor, tak jsou všechny církve postaveny mimo zákon.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... c-40350000

Zabijou dídě a ještě místo pokání nějakej jejich poblázněnej kápo reaguje agresivně.
Arcibiskup Teodosie, který je vůdcem konzervativní části církve, nicméně jakoukoliv úpravu křestního rituálu vyloučil. „Tento kánon je platný tisíc let, takže ho měnit nebudeme. Nenecháme se zastrašit,”
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 04.02.2021 18:03, celkem upraveno 1 x.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od TomSmith »

No nejhorší je že si celý ten kánon vycucali z prstu :( sám Ježíš se nechal pokřtít od Jana Křtitele až jako dospělý.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Germanik1 »

A v řece Jordán, žádný kostel. Jestli je Bůh, tak je všude.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od devlop »

tak ono záleží na tom, jak to ten týpek ve srandovním oblečení pojme a jak moc fanatický církevní blázen to je...
jeden styl: https://www.youtube.com/watch?v=ZxxE-JgEusw
druhý styl: https://www.youtube.com/watch?v=uxE--jAIiQ8

když opomenu fakt, že ten první se mi brutálně ekluje jako homosexuální pedofil, ale dělal to prostě s láskou a opatrností, tak ten druhý byl asi hodně podobný tomu případu v Rumunsku, tedy sadistický úchyl :) Super výběr, no ne?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od dracekvo »

Metalového zpěváka v Polsku odsoudili za to, že urazil Pannu Marii
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... i-40351872
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Černoprdelníci zase na koni :-(

Příspěvek od Germanik1 »

To je uchylný. Ale když půjdeš na Václavák s cedulí Havel je zloděj a kolaborant, taky tě pokoušou. Doba je schizoidní.
Udělám co musím
Odpovědět