Globální oteplování - podvod na lidi

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od jerry.mysak »

Nevím jestli tu neni podobné vlákno, nenašel jsem, tak zakládám.
Protože patřím k lidem co se snaží používat rozum a spoléhají se na fakta, nebetyčně mě sere zelená propganda.

Jen pro začátek k tomu globálnímu oteplování. Ještě v roce 1980 varovali odborníci, že nás čeká po roce 2000 doba ledová. Člověk má asi nějakej vliv, ale ten hlavní má Slunce.

Všimněte si grafu slunečních skvrn níže. Jsou malé cykly po 11 letech a když spojíte vrcholy do grafu, získáte další cyklus po cca 120 letech. Ted se blížíme ke kumulaci krátko i dlouhodobého cyklu, tj nadcházející desetiletí budou hodně studený. Jak nám to ekoteroristi vysvětlí jsem zvědavej.

Za mě je třeba se připravit na krušný zimy a studený léta.

Můj osobní názor je, že letos zima začne brzy a bude studená. K tomu mi nahrává i to, že odborníci na vládním plátku - Seznamu - prohlašují, že zima bude krátká a mírná. Pamatuji jak tvrdili předloni že bude léto studený a oni byli hice a loni mělo bejt sucho a prochcal celej rok.
Přílohy
solarni_cykly_od_1600.jpg
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: globální oteplování -podvod na lidi

Příspěvek od devlop »

před 6 lety vyšel článek, kdy pár vědců z Newcastlu na konferenci u Královské astronomické společnosti ve Walesu prezentovalo studii, že v roce 2030-2040 vstoupí země do tzn. "malé doby ledové". Odkazovali se v ní na Maunderovo minimum, ke kterému periodicky na Slunci dochází. Takže ano, podle mne očekávejme stále chladnější a chladnější zimy. V souvislosti s odstavováním JE, uhelných elektráren a dolů, celým GreanDealem a podporovanou elektromobilitou, zákazem spalovacích aut, snižováním zemědělské a potravinářské produkce aneb odsouhlasený projekt Farm to fork, mne tak napadá, že buď je někdo hodně velký ideologický debil, nebo naopak hodně velké mocenské hovado, které má v plánu Evropu složit na kolena a ten plán běží na plné obrátky...

Fakt, že se EU snaží všechno toto stihnout nejlépe ještě do 2030 a "tlačí na pilu" jak to Evropa ještě nezažila, už je jen čistě náhodné a neúmyslné, hodno zařazení do konspirací...nebo že by ne? ;)

"Nový způsob předpovědi solární aktivity čerpal z pozorování magnetického pole Slunce na Wilcoxově observatoři v Kalifornii, ze tří cyklů v období 1976 až 2008. Na základě těchto dat dospěli vědci k závěru, že právě ve 30. letech tohoto století vypadnou obě sluneční elektromagnetické vlny zcela ze synchronizace, což způsobí značné omezení sluneční aktivity."
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od TomSmith »

Zelení khmerové přestali požívat pojem globální oteplování, ale začali razit Klimatickou změnu.
Takže malá doba ledová je nezaskočí, budou tvrdit že "to je ta klimatická změna" způsobená zlým CO2
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Martysedlak »

Teda jestli toto vlákno neslouží k nadávání, ale spíše k tomu aby člověk se mohl připravit, něco změnit, tak přispějí svou troškou do mlýna.
Tak co je myšleno pod pojmem globální oteplování, změna klimatu? Mnoho lidí v diskuzi, to svede k tématu fosilních paliv, dekarbonizace atd. A to je za mě poměrně špatně vedená diskuze.
Podle mě, by měla diskuze směřovat k struktuře krajny, způsobu hospodaření z vodou atd. Teď frčí teorie, že sucho je imaginární blbost a že po suchu 18 roku se vše vrátilo do normálu. Za mě máme obrovský problém z masivním odlesněním, které nastala v posledních dvou letech.
Ale abych tady neplacal své laické názory. Zde to je odborně vysvětleno. A podotýkám že názory Jana Pokorného jsou proti stávající doktríně a dávají smysl. A to se jedná o přednášku z roku 19.
https://youtu.be/mZQa6An6Ijg
PS: když nemáte čas na hodinové video, tak si aspoň přečtěte popis o čem to je.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Rafael »

Odlesňování - kůrovcová kalamita, podzemní sucho apod., nevím co má společného se změnou klimatu.
Nevím, nejsem odborník.

Ale viděl bych to na nějaký "dominový efekt". Na souběh někdy i zdánlivě nesouvisejících příčin, které když překročí určitou mez, že se pak začne sr*t úplně všechno.
*
Jen si vzpomínám na lesní potůčky, studánky, říčky které od dob mého dětství nějak zmizely. Tehdy jsme tam třeba chytali malé pstruhy, raky a dnes to jde většinou překročit suchou nohou.
*
Anebo jak jsem kdysi bojoval s vodou. Se starými drenážemi které byly někde dole ucpány a podmáčely sad. A dnes to vidím jako užitečné a jsem rád za tu tehdy nechtěnou vodu
*
Anebo jak jsem kdysi vidával v lese nějaké feromonové lapače kůrovců
*
Anebo nedávno aktivisté připoutáni ke kůrovcovým stromům a bránicí jejich odstraňování
*
Anebo jak kdysi byly meze, remízky, podél cest příkopy a ne jako dnes samá kanalizace odvádějící srážkovou vodu někam rychle pryč
*
Anebo stromořádí kolem cest
*
Anebo všude samý beton, asfalt, dlažby, cyklostezky
*
Anebo možná i větrné parky brzdící přirozenému proudění vzduchu
*
Anebo nevím co ještě. To mě jen tak teď napadlo s blbým selským rozumem.

A chápu, že než vrátit do krajiny přirozený řád je jednodušší vymyslet si něco jako boj proti CO2, dekarbonizaci, nějaký zástupný problém a zblbnout s tím část populace.
Asi jde jen o to najít nějakého viníka a zahájit nelítostné tažení proti němu bez ohledů co to může do budoucna způsobit.

Ostatně výsledky tohoto boje začínají někteří ne přímo vysoce postavení a níže příjmoví už pocíťovat..
A vzhlíží se pořád k EU, Bruselu, podivným dotacím odtamtud jako ke Spásné Krávě která vše hravě vyřeší.
I když vše to zlo původně pochází odtamtud.
(Jako bysme neměli sami podobných magorů dost).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Germanik1 »

To je pořád to samé. Poručíme větru, dešti. Jako dítě jsem zažil pokládání drenáží na pole, svod do šachet a td. Nedávno, tak 4 roky nazpět, jsem šel tatikovi pomoci ty drenáže přerušit a ucpat. Už jen týdenní předpověď počasí je proti mému dětství zázrak. Člověk ví, kdy sekat na seno, kdy jet do obilí, to ostatní je věcí rozumu. Příroda si poradí sama, ale chvilku to trvá. Nejsme "vrcholem" konání, nad námi je nějaký přírodní pořádek. A ten i poradí s námi i bez nás. Jen zkrátka sedlák má nebo nemá cit pro půdu a přírodu. A dívá se do budoucnosti. Když bude orat, síť a sklízet na prachy, přivede statek na Hunt. Ale sedlák geneticky od hroudy to prostě neudělá.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Venet »

Rafael, áno je to dominový efekt.
Odvedieme vodu z krajiny - čo najrýchlejšie aby neboli záplavy, to spôsobí zníženie hladiny spodnej vody, to spôsobí vysúšanie krajiny, to spôsobí oslabenie lesov (predsa len smreky ako vysokohorské stromy potrebujú vyššiu vzdušnú vlhkosť) to spôsobí lykožrútové kalamity (lykožrút moc nelezie na vitálne stromy) to spôsobí odlesňovanie krajiny, to spôsobí ešte väčšie suchá a teplotné rozdiely medzi dňom a nocou, to spôsobí radikálne poškodenie malého vodného cyklu - nepravidelné zrážky, väčšie extrémy v zrážkach - návalové zrážky a potom dlhodobé suchá...
Recept - Zvýšiť biodiverzitu - nové medze, remízky, vetrolamy, lesíky a zadržať maximum vody tam kde spadne
(vyzerá to ako jednoduché riešenie a v podstate aj je, ale je to dosť zložité - hlavne tá náprava už do*ebanej krajiny)
Akurát že z tohto sa zle kradne. CO2 vieš zdaniť a spoplatniť...
Cogito, ergo armatum sum.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Martysedlak »

Mě moc nenaplňuje nadávání co dělá, káže nějaký jouda v Bruselu. V Bruselu se naše problémy nevyřeší. Naše problémy si musíme vyřešit sami. A ano v green dealu, tak jak je pojat jsou slušně řečeno nesmysly.

Takže, o čem je teorie RNDr Jana Pokorného ( mimo jiné na YouTube má přednášku spolu s Mudr. Davidem - na jeho stránkách https://youtu.be/FMFQg1w6km0 ).

V bodech:
- Změna klimatu je způsobena lidmi - masivní globální odlesňování. Fosilní paliva se podílejí na změnu klimatu v řadech jednotek procent.

- podle teorie biotické pumpy les - zelené plochy pomocí evapotranspirace (výpar z rostlin a povrchu) ochlazují prostředí a tím "přitahují vodu z oceánu".

- důsledkem odlesnění se tok vlhkosti obrací tak, že oceán vytahuje vodu z kontinentů, který vysychá, to v ČR oslabuje lesy, ty postupně usychají a k tomu oslabené stromy, napadá kůrovec.

- Toto se děje globálně, honba za snížení spotřeby fosilních paliv toto ještě zrychluje, pomocí pálení biomasy (odlesňování Sibiře a následně pálení této dřevní hmoty např. v Holandsku na výrobu tepla elektrické energie pod dojmem supr čupr čistá obnovitelná energie.

Řešení: změna hospodaření, nenechávat holé plochy po sklizni, zachytávání vody v krajině, menší pole rozdělené remízy...
Prostě změna,která mocným agrobaronům (ty nejsou pouze v ČR, ale po celé Evropě) moc nevoní, kdo by se chtěl mrcasit z 600 koňovym traktorem z 12m strojem na malém poličku a odjíždět remízy, po sklizni osevat meziplodiny atd.

Doplním můj názor. Co se týče získávání energie - jádro, solární panely na střechách, ne ve volné krajině, v rámci podpory "kotlíkové dotace" nepodporovat kotle na biomasu - tuhé paliva, ale tepelné čerpadla, soláry na střechách.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Germanik1 »

Zjednodušeně řečeno. STAČÍ ZAVŘÍT HRANICE. Problém vznikl globálním propojením. Nebo jsem to špatně pochopil?
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Martysedlak »

Trochu jo. Primární problém není globální propojení. Ale globální hon na emise CO2. Prostě teď frčí, nebudem pálit uhlí, ropu, plyn, ale dřevo, které doroste a to je špatně. Tato idea není pouze v EU, ale i USA, Čína.....

Evropa byla odlesněná v podstatě v starověku-středomoří, zbytek středověk, ale Sibiř, rovníkové pralesy ty huntujem v poslední době (100 let).
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Germanik1 »

Dřevo klidně můžeme při účinnosti kamen 86% pálit, ale nesmime ho vyvážet za pár šušňů.
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Martysedlak »

Tady nejde o účinnost kamen, ale o energetickou bilanci lesa. Rostliny využívají na fotosyntézu 0,5% dopadající sluneční energie. Ale tím, že vegetace vypařuje vodu akumuluje energii do vodní páry a ta spadne na studeném místě a tam se teplo uvolní. Taková mega super klimoška. Tím že tuto klimatizaci vypneme dojde k nárůstum extrémů.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Germanik1 »

Ale ano, souhlasím ale i kdyby byl Boubín na Vaclavaku, tak to vzhledem k chování jiných kmenů nepřinese ani kapku....
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Martysedlak »

Vtip je v tom, že když se změní styl hospodaření z vodou i na poměrně malé ploše, tak dochází k pozitivní změně.

Příklad v Indii změnili ráz krajiny tak že budovali záchytné rygoly na ploše 1500 ha a došlo k dramatické pozitivní změně viz čas 1:00:05 videa které jsem již zde dal: https://youtu.be/mZQa6An6Ijg

To je poměrně dobrá zpráva a nemusíme se ohlížet na jiné okolní kmeny páchající seppuku.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Rafael »

Snad to tady nebude přímo OT.
*
Už jsem to párkrát hledal, ale nenašel. Jak v Číně zúrodňují poušť. Zpočátku pomocí pomocí nějakých lišejníků či něčeho podobného.

V tom dokumentu v TV na to šli jinak než se běžně píše na netu. Tedy ne prioritně sazením stromů do písku a jejich zavlažováním.
Screenshot_2021-10-25-00-54-37_20211025005641555.jpg
Ale podle té reportáže byli v tom celkem úspěšní. Teda aspoň v té počáteční fázi s těmi "lišejníky", baktériemi či co to bylo.
Už si nevzpomínám. Bylo to vysíláno v noci a dřímal jsem u toho...
*
Dokáže někdo vyčenichat, nebo ví o tom víc?
Rád bych se na to při plném vědomí ještě někdy podíval.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od jerry.mysak »

Já osobně taky vidím největší zlo v odlesnování. Stromama by měl být osázen každý volný kousek. A ne drancovat jak nyní. Směr Rakousko jede jeden kamion se dřevem za druhým, v Budějcích na vlakáči jsou vidět jen vlaky s dřívím směr Rakousko. Oni tam postavili nějakou obří pilu co prej dělá 600m3 denně. 7 dní v tejdnu.

Tímhle tempem nebude v čr za 10 let ani stromeček.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Cep »

Rafael píše: 25.10.2021 1:06
Na Youtube o tom zalesňování mají tohle
https://www.youtube.com/watch?v=zA2y_8Ppttc
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od pracintl »

Plocha lesů v ČR
http://www.uhul.cz/rychle-informace/85- ... cr-je-33-8
lesnatost_CR.jpg
problém bych neviděl v rozloze, ale spíše ve velkých lánech - hlavně na jižní Moravě
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Martysedlak »

Když se podíváš tady na mapu https://www.kurovcovamapa.cz/ tak to vizuálně vypadá že nám toho moc nezůstalo.
V období 09/20 - 07/21 vytěženo 37000 ha kůrovce
V obdobi 09/19 - 07/20 vytěženo 42000 ha kůrovce
Tato plocha je vedena jako kultura les tudíž započítávána do lesnatosti.

Velké půdní bloky hlavně na jižní Moravě je velký problém. Jak říkám důležitá je změna přístupu ke krajině jak k lesům tak hlavě k polím loukám.

Výsadba alejí, stromořadí remizů - omezení eroze jak vodní tak větrné. Když se to udělá chytré a přerušení mezí se vede po vrstevních a zároveň se tam udělá vsakovací průlez (takový rygolek) tak to zlepší vodní bilanci atd.

Po sklizni okamžitý výsev meziplodiny, aby se povrch pole nepřehřívala. Já to dělám tak že jsem si upravil staré rozmetadla které mám vpředu na traktoru, tím sejí meziplodiny a hned ji zapodmitám.

Těch opatření je mnoho, ale mnohdy chybí vůle to udělat, i když finančně jsou to zanedbatelné položky, ale omezuje to ekonomikou agrobaronům a to to celkem blokují. Ale začíná se to pomalu lepšit a měnit.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Globální oteplování - podvod na lidi

Příspěvek od Montezuma »

Bohužel, dokud nebudou zrušeny dotace (všechny!) a na těch polích a lesích nebude hospodařit někdo, kdo k tomu bude mít vztah a bude přemýšlet trochu dopředu, nezmění se nic.
Odpovědět