Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bacil »

Jasně, ale pokud se jedná o závažné informace pro celé lidstvo, je potřeba je svobodně šířit - příklady - Snowden, Assange, Tommy Robinson...

Jinak je to skutečně a doslova kupčení s ďáblem. Pokud to tedy není z prstu vycucaný román, jako od Jiráska.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od vrbodol »

Mám prastarej tlačítkáč ,kterej umí jen volat a psát SMS a jako jedinej bonus navíc,kterej používám je žárovička.Tak tam by to měl mít ten bratr pokud ho vypnu asi těžší než u těch vašich moderen ne?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od hrd »

Podle mě určitě.
Riziko vidím v tom, že smartfouny (tedy to, co má většina z nás v kapse) odesílají kdeco kdovíkam, žádná kontrola uživatele nad tím není. To, že vypnu GPS nebo data, může znamenat jen to, že se změní ikonka, nikoli že skutečně došlo k vypnutí dané funkce. Také si nejsem jistý, jestli u smartfounů "vypnuto" nemůže být jen nějaký "režim spánku", kdy některé funkce zůstanou aktivní.
Mimochodem, kdysi mi známý ukazoval "pytlík", který odstíní mobil od signálu, nevíte někdo, kde to sehnat?
Zkoušel jsem cryptoalloy folii, ale ta na odstínění mobilu nefunguje.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Trace »

peclive zabaleni telefonu do nekolika vrstev alobalu by melo fungovat (i kdyz to nebude uzemnene) - tzn. nemel bys byt schopny se na nej dovolat.

Ale i v tomto pripade telefon muze zapnout mikrofon a poslouchat, odecitat data z akcelerometru a jakmile dostane signal, nasbirana data zacit odesilat.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bacil »

Problém jsou štěrbiny, kterými se dovnitř dostane signál. Udělej si dvoudílnou krabičku z plechu 0,3..0,5mm a jedné její obvod opatři takovou jemnou kovovou tkaninou tak, že ho elektricky "utěsní".

Uvědomte si, že není potřeba odesílat nasbíraná data, ale stačí odeslat jen vyhodnocený stupeň společenské nebezpečnosti - a to může být "škatulka" veliká třeba jen dva bajty. Toho si ani nevšimnete, že vysílač mobilu něco takového poslal.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od JOBU »

Voľakedy boli hlavne u mladých obľúbené, blikajúce nálepky na mobil, akonáhle mobil niečo odosielal, alebo komunikoval s btskou, nálepka sa rozblikala... Možno by stálo za to, zohnaťich, nalepiť a priebežne sledovať mobil zopár dní, prípadne vypnutý...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od bacil »

To vyslání IMEI bude tak krátký časový okamžik že se ani nestihne nic pořádně naindukovat, aby to svítilo. Protože to nejede v GSM kanálech, ale někde trochu mimo, může to pracovat se zcela odlišnými rychlostmi a modulací - to jsou detaily, které už nevím.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Trace »

JOBU píše: 29.03.2020 19:00 Voľakedy boli hlavne u mladých obľúbené, blikajúce nálepky na mobil, akonáhle mobil niečo odosielal, alebo komunikoval s btskou, nálepka sa rozblikala... Možno by stálo za to, zohnaťich, nalepiť a priebežne sledovať mobil zopár dní, prípadne vypnutý...
To máš pravdu, ale tuhle nálepky pokud vím fungují jen u starších telefonů, které měli všechny větší antény. Díky tomu, že v současnosti je signál dostupný cca všude se současné (chytré) telefony vyrábí s menšími anténami, jelikož potřebují vyzářit menší výkony na menší vzdálenost než dříve. Ty staré nálepky pravděpodobně fungovat nebudou.

A navíc - i kdyby fungovali, nikdo stejně z pohledu na blikající diodu nezjistí, co telefon vysílá na data. Copak poznáte, když vám v počítači začne intenzivně seekovat disk co se právě čte/zapisuje za data?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od JOBU »

Bol to len návrh no... :D Nejde o to, že čo posiela, ale kedy a ako často. A pokiaľ by to blikalo aj pri vypnutom telefone, aspoň človek vie, na čom je...
Sám to ale neotestujem, nakoľko používam tlačítkový telefon bez androidov, gps a podobne.S vyberateľnou baterkou, no bohužiaľ s dvomi sim kartami, takže prípadné zameranie cz bts je dvojnásobne jednoduchšie. :(
A nakoľko pracujem kde pracujem a s čím pracujem, tak verím tomu že som na "zozname" pod očkom, aj keď "čiernoty" nerobím a ani nepotrebujem...
Preventívne sledovať treba, hejže...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od devlop »

starší GSM detektory pracují pouze s telefony 1 a 2 generace, tzn. telefony do cca 1998, ty lokátory lze koupit dnes snad i do 1000Kč. Ale i dnešní detekovat jdou, ale už ta cena je trochu někde jinde..
CPD-197
mobilní telefony v síti 2G, 3G, LTE
přenosy SMS zpráv
GSM odposlechy
signál Bluetooth
internetová spojení 2G, 3G, LTE
telefonní hovory v síti 2G, 3G, LTE
poplachové GSM moduly
aktivní GPS lokátory

cca 40tis Kč
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od hrd »

Dik, jee, fakt to funguje. A ja kupoval drahe folie, kdyz mela pritelkyne pod drezem roli alobalu :-)
Melo me to napadnout, kdyz si ho ve filmech davaji na hlavu.
Trace píše: 29.03.2020 14:33 peclive zabaleni telefonu do nekolika vrstev alobalu by melo fungovat (i kdyz to nebude uzemnene) - tzn. nemel bys byt schopny se na nej dovolat.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od hrd »

erouska.cz

Co myslíte? Mě se to jeví jako dobrý nápad, není tam sledování polohy, je to opensource atd.
Samozřejmě nezneužitelná jsou pouze data, co neexistují, ale nenapadá mě jiné lepší řešení.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od pracintl »

Za mne je to akceptovatelné - data nikam nejdou, zůstávají v mobilu (lze ověřit/ošetřit např. firewallem nebo vypnutím dat), použije se to jen v případě kontaktu v virem, .. Registruje se jen telefonní číslo - to už stejně mají.

Podle mne je to lepší, než plošné šmírování přes operátory. Naše rodina si to zapne.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Ja jsem si erousku stahla mezi prvnimi 500 uzivateli. Den pote vecer mi to v datech registrovalo kontakt s jinym BT - v dobe, kdy jsem byla doma sama. Rikala jsem si, ze si to asi povida s BT od sousedu, a byla rada, ze si to taky stahli. Jenze od te doby v datech nepribylo vubec nic - kdyby to bylo od sousedu, musely by tam za ty dalsi 2 dny byt nejake dalsi kontakty. Ale nic.

Nejak nevim, co to ma znamenat, jak to funguje a jak je to vlastne spolehlivy.

Edit: 3 dny po vydani ma erouska 50+ tis. stazeni. Neco pres 0,5 % obyvatel CR. Pri tomhle poctu to moc efektivni nebude. Mapy maji 1 mil. uzivatelu, ale samozrejme nevim, kolik lidi si stahlo tu jejich virovou aktualizaci. Presto se mi tristeni sil v tomto pripade zda kontraproduktivni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od hrd »

Máme doma 2 mobily a každé 2 minuty je tam záznam. Dost často se mění ID telefonu v záznamech.
Pokud není např. odvozené z času nebo nějaká podobná finta, musí se, předpokládám, někam automatizovaně odesílat (to ID, ne záznamy).
Nízkých počtů se také obávám. Ale sledování polohy mapy.cz bych si dobrovolně nezapnul. Navíc nevím, jestli i ty mapy.cz jsou opensource - to považuji za klíčové, pokud si mám něco takového instalovat.
Naposledy upravil(a) hrd dne 14.04.2020 8:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

No vidis, ja tam mam jenom ten 1 zaznam, dal uz nic. Je to nejaky divny...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od DanBlack »

Úspora baterie? (nastavení systému)
Vypnuté / uspané BT?

Mě doma naskakuje každých pár minut nový záznam (domácí mobily) a občas se přidá nějaký z okolí.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Lyster »

Firma odhaluje zločince z fotek. Velkého bratra použije i česká policie
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cogn ... domaci_lre
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Tak, a je to tu. Ted bylo ve zpravach, ze od srpna pristiho roku se budou vydavat OP s povinnou registraci otisku prstu obou rukou. To tu bylo naposledy za Hitlera. To naprosto odmitam. Nejde mi ani tak o to, ze by to bylo ukozeno na tom cipu, ten se da znicit v mikrovlnce, ale ze zasady odmitam sve otisky dat statu do nejake databaze. Cili jestlize uz ted jsem bez pasu, za par let budu i bez OP... :envy :moon
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od hrd »

Jsem si teď kvůli tomu dělal nový OP a ŘP. 10 let ještě vydržím.
Odpovědět