Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Bille, ja nechapu, proc chces otvirat Signal a jeho zpravy, kdyz kliknes na aplikaci sms? Bud chci poslat sms, pak na to mam aplikaci, nebo chci pouzit nejaky kecalek, pak kliknu na ikonu jeho aplikace. Tvoje reseni kliknout na sms a otevrit Signal se mi zda zbytecne matouci a nevidim v tom zadnou pridanou hodnotu. Ty jo?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od cipis »

Ne, on to myslí tak, že si v seznamu kontaktů vybere, s kým chce komunikovat, no a pak si vybere, jakým způsobem chce komunikovat. A když si pod SMS nastaví Signal, tak se mu logicky bude spouštět na SMS Signal.
Je to řekněme druhá možnost, jak pracovat s telefonem.
Ty (a já ostatně také) si prvně vyberu, jak chci komunikovat a v daném pak najdu toho konkrétního.
Kdežto on to má opačně. Prvně si vybere, s kým chce komunikovat a pak si vybere jak.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Bill Masen »

Ono to je u obou způsobů, nastavím Signál jako výchozí aplikaci pro sms a když ho otevřu a chci poslat sms někomu, kdo má taky Signál, tak to prostě nejde. Nemám tam volbu poslat jako sms. U kontaktu tam ta volba je, ale obě tlačítka mě pošlou na signál zprávy.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Tak cemu se divis, kdyz mas sms nastaveny na Signal? Co ma tedy telefon delat jinyho, kdyz mu das spatnej pokyn?
Kdyz mame definovano, ze cloveku, kterej ma datovku, smis poslat jenom datovku (obdoba toho Tvyho presmerovani sms na Signal), taky mu nemuzes uredne poslat dopis...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Bill Masen »

Možná to popisuju blbě, ale nemám nastavený sms na signál, ale signál na sms. Divím se, že z aplikace na odesílání sms nemůžu odesílat sms.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Ja myslim, ze je to totez. Jakmile jsi Signalu dal opravneni posilat sms, de facto jsi ho udelal vychozi aplikaci pro sms, sms se tak posle jen lidem, kteri Signal nemaji. Myslim, ze pokud si chces zachovat moznost volby, musis tu vazbu zase zrusit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Bill Masen »

No to je jasný. Buďto je to chyba, protože jako funkce mi to přijde dost blbý a odporující filozofii signalu. Už jsem psal na podporu, ale teď asi mají jiné starosti.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od cipis »

Ale to není chyba, to je normální chování.
Když si ve Win nastavíš prohlížeč na Chrome, tak se pak nesmíš divit, že se odkazy z mailu otevřou v tom Chrome.

Proč vůbec máš výchozí aplikaci na SMSky nastavenou na Signal?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Bill Masen »

Protože mi přišlo dobrý používat jednu apku na textové konverzace.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od cipis »

Jenže ono to bude asi tím, že Signal neumí posílat SMSky jako takové ... Takže to pak samozřejmě nebude dělat to, co chceš.
Kecátka a SMS jsou dvě různé věci.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od pracintl »

SMS přes Signál posílám běžně - ve výchozích aplikacích mám nastaveno Aplikace pro SMS: Signal
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Po vcerejsi pomerne velke sktualizaci Androidu se mi prestala zobrazovat ikona zapnute polohy a BT v pravem hornim rohu - stavovy radek. Resp. abych zjistila, jestli jsou zapnute, musim stshnout horni listu a podivat se na to rucne. Pritom nastaveni oznameni ve stavove liste jsem nic nemenila. Vadi mi to, protoze takhle nemuzu rychlym pohledem zjistit, jestli polohu aktualne neco vyuziva, nebo ne. Kdysi jsem takhle odhalila par zbytecne zvedavych aplikaci a zatrhla jim to.

Dela vam to taky?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Germanik1 »

Aktualizace mi chodí Vodafone. Mám všechny, automatické oprávnění polohy zakázané, včetně Záchranky. Aplikace, které si při aktualizaci samy otevřou polohu, kompletně mažu. Projel jsem to a žádna aktualizace s polohou dneska nepřišla. I když vím, že samotným připojením k síti jsem lokalizován, nechci jim to ulehčovat.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Germaniku, to je sice dobre reseni, ale nikoli problemu vznikleho aktualizaci. Ja napr. mam u Zachranky povolenou polohu, kdyz se pouziva (ne furt). Proste proto, ze kdyz bych ji musela pouzit, v takove chvili si na nejake zapnuti polohy v mobilu nevzpomenes (par poskytovani prvni pomoci mam za sebou, jeste pred tou aplikaci). Kdyz jsem si toho bugu(?) v aktualizaci vsimla, zapnula jsem Zachranku, ale ikona polohy se neukazala. Takze nevim, jestli to s ni funfuje, nebo ne. Pak jsem v nastaveni zapnula polohu rucne, ale ve stavovym radku zase nic. Dosla jsem tedy k zaveru, ze je to vinou aktualizace. A chci to odstranit, protoze si myslim, ze spis nez o chybu jde o zamer - o duvodech muzeme spekulovat...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od DanBlack »

Google tomu říká "zlepšování user experience"...já bych to nazval "dojebání do nepoužitelnosti". :punch
Přece ti nebudou zobrazovat symboly co by tě mohly VYDĚSIT! :P

Mizení symbolů jsem už řešil s některou předchozí aktualizací Androidu na MiUi/Xiaomi (a nevyřešil :shake ), existuje na to modul do Magisku - všechno to ale vyžaduje rootnutý mobil. :sad
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

Bankám taky slušně jebe.
od 1. dubna 2021 přecházíme na vyšší úroveň zabezpečení, abychom ochránili peníze našich klientů Platby kartou na internetu, které vyžadují potvrzení, budete muset vždy potvrdit v aplikaci My Air, bez ní už na internetu nezaplatíte. Nejenže tímto plníme požadavky evropské směrnice PSD2, ale potvrzování aplikací je mnohem bezpečnější a jednodušší způsob než přepisování kódu z SMS. Většina klientů Air Bank již tento způsob ověřování vyzkoušela nebo pravidelně využívá.
Takže, aby člověk zaplatil na internetu kartou potřebuje:
- smartphone + SIM
- aplikaci
- mít zakoupená data v telefonu
- zařízení, přes které nakupuje + internet (počítač, smartphone)

Doposud potřeboval:
- jakýkoliv telefon + SIM
- zařízení, přes které nakupuje + internet (počítač, smartphone, vzdálený přístup, cokoliv..)

Samozřejmě nesmí chybět ani "motivační věta", že ty jejich hovadiny někdo akceptuje.. :)

Z Wiki k tý debilní směrnici PSD2:
Silné ověření klienta/uživatele (anglicky Strong Customer Authentication, SCA) je v podstatě[pozn. 1] vícefázové neboli minimálně dvoufázové ověření. Opírá se o kombinaci minimálně dvou nezávislých prvků z kategorií:

něco znám, faktor znalostí, — heslo, PIN kód, gesto atp., údaj, který není dostupný nikomu jinému,
něco mám, faktor držení/vlastnictví, — zařízení fyzické či logické, tedy např. bankovní platební karta nebo software, který je jednoznačně spojený s konkrétní osobou,
něco jsem — jednoznačný biometrický údaj[pozn. 2], což klient potvrzuje např. otiskem prstu či prostřednictvím rozpoznání obličeje.

Silné ověření klienta podle článku 97 PSD2[1] bylo do české legislativy transponováno v podobě § 223 zákona 370/2017 Sb., o platebním styku[7] a je v ČR vyžadováno od 1. 1. 2021[8]

při on-line přístupu k platebnímu účtu,
při iniciaci elektronické platební transakce nebo
při jakémkoli úkonu prostřednictvím prostředků komunikace na dálku, který by mohl vést k riziku platebního podvodu nebo jiných zneužití
Tady je jasný, že se i u nás půjde po třetím způsobu, protože všechny ostatní budou "málo bezpečné". Nemluvě o tlaku zrušit fyzickou měnu. Také u nás chtějí zrušit volný prodej SIM.

Postupně tak dochází k odstavování služeb:
- Mám kartu Revolut (vhodné pro platby v zahraničí, konverzi měn atd.) kde nemůžu opětovně ověřit účet (každý den mi posílají email), protože jejich aplikace neběží na verzi Androidu, kterou mám a jinak to prostě nejde
- Nově zablokovaný/neověřený účet u jedné zahraniční společnosti kde po mě chtějí, abych spustil jejich aplikaci a nebo webkameru a mával před ní s občankou a následně, abych jim ukázal svůj xicht a u toho občanku. Přičemž už při vytváření účtu před lety jsem udělal autentifikaci tím, že jsem ofotil občanku a libovolný výpis úhrady služeb a poštou mi přišel i nějaký kód tuším
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od uid0 »

Paul: Řekl bych, že je na čase změnit banku. Většina naštěstí vedle mobilních aplikací podporuje jako sekundární ověření alternativu v podobě tzv. ePINu, což je jen další číselná kombinace, kterou si člověk musí zapamatovat.

Požadavek na povinnou instalaci bankovní aplikace do děravého, by-design malwarem prolezlého a absolutně nedůvěryhodného Androidu je totální nehoráznost. Argumentují zde tím, že aplikace je bezpečnější, než autorizační klíč v SMSce, to může být za určitých okolností pravda. Pokud si někdo nechává na telefon s kompromitovaným a zavšiveným Androidem posílat autorizační SMS klíče, je to jeho problém, ale nevím, proč by měla být tímto odepsána možnost nechat si zasílat autorizační SMS kódy na hloupý tlačítkový telefon, což je ve výsledku s velkým předstihem varianta výrazně bezpečnější.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

To taky úplně nechápu, k čemu je potřeba ePIN, když už existuje PIN? A navíc ještě teda existuje trojmístný autorizační kód CVC/CVV pro elektronické platby, který je zcela šikovně napsaný na kartě.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od pracintl »

Já končím s Revolutem, protože odmítl pracovat na mé rootlém telefonu.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od PeFi »

uid0 píše: 29.01.2021 0:05 Požadavek na povinnou instalaci bankovní aplikace do děravého, by-design malwarem prolezlého a absolutně nedůvěryhodného Androidu je totální nehoráznost. Argumentují zde tím, že aplikace je bezpečnější, než autorizační klíč v SMSce, to může být za určitých okolností pravda. Pokud si někdo nechává na telefon s kompromitovaným a zavšiveným Androidem posílat autorizační SMS klíče, je to jeho problém, ale nevím, proč by měla být tímto odepsána možnost nechat si zasílat autorizační SMS kódy na hloupý tlačítkový telefon, což je ve výsledku s velkým předstihem varianta výrazně bezpečnější.
Autorizační klíč mi sice chodí na zavšivený android, ale k bankovnictví se nikdy z androidu nepřipojuji, takže by útočník musel ovládnout dva fyzicky oddělené kanály a tolik peněz na účtu fakt nemám, aby to pro někoho bylo zajímavé.

Oni argumentují tím, že GSM protokol je mizerně zabezpečený, což je samozřejmě pravda. Ale jejich řešení je ještě mnohem horší. Aby zabránili útoku na útočníkem cíleně vybranou osobu, ke které se útočník musí přiblížit s hodně drahým vybavením, tak otevřou vrata plošnému útoku, který lze udělat z jiného kontinentu s nulovými náklady na speciální hardware.
Odpovědět