Velký bratr Tě sleduje...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od mukl »

Tak určitě se kluci snaží, ale pokrok nezastavíš....Najdou se zase jiní kluci, kteří vymyslí nějaké rušení, nebo jim na dálku "Skyborga" hacknou a "poštelujou" tak, že sestřelí sám sebe...třeba :chuckle .
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od PeFi »

Nedělejme si iluze, že Čína a Rusko nevyvíjí podobné systémy.
Dokáži si představit, že když ČR dokázala bez problémů vyrobit cca 200 ks letadel typu L159, tak velmoc typu SA/Rusko/Čína bude mít ve "skladu" třeba 100 000 bojových dronů. A teď schválně - jak si asi s takovým hejnem dronů poradí klasická protivzdušná obrana? ...

Americké drony mají dostup až cca 20 000 metrů, tedy lze čekat, že dron má parametry jako klasické podzvukové letadlo. Pro dron není problém podniknout přesný střemhlavý (kamikadze) útok na pozemní cíl. Kdo neudrží nadvládu ve svém vzdušném prostoru, ten pak nemá šanci udržet nadvládu na zemi. Takže toto opravdu radikálně mění situaci, protože je potřeba mít prostředky, která budou schopné levně likvidovat tisíce cílů letících ve vysoké výšce při překročení hranice, nebo alespoň ve fázi střemhlavého letu ve výškách kolem 1000 metrů ve vnitrozemí.
Snaha vyvinout laserové zbraně dává najednou mnohem větší smysl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od devlop »

V předchozích válkách byl nejcenější položkou v letectvu pilot, jeho vycvičení stálo spoustu času. Proto se postupně zvyšovala ochrana pilota v kokpitu, pancéřování překrytu kabiny, sedadla, následně vystřelovací zařízení atd. atd., vše proto, aby pilot přežil. V případě autonomních dronů tato položka pozbývá významu, schopnosti a zkušenosti se budou lehce sdílet pomocí updatu software skrze celou "letku". Tady se pak nabízí ono využití "kamikadze" přístupu, jak píše PeFi, protože tímto útokem se nepřichází o žádného pilota se zkušenostmi, budou jen ztráty na materiálu. Dávat do dronů pár kilo radioaktivního bordelu bude také oblíbeným řešením, jak na cizím území způsobit další problémy, ať už při sestřelení nebo záměrném "sebevražedném" útoku.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od PeFi »

Faktem je, že udělat z dronů špinavé bomby a dát na výběr, zda nechám dron zničit cíl (dron nese raketu), nebo zda si sestřelením dronu sám zamořím své území, je dokonale zvrácený nápad, protože utočník nemá jak prohrát. :yes

Tady by se dalo využít knowhow aera vodochody a udělat z nás velmoc po vzoru Izraele. Akorát by ty naše drony musely mít dolet až do Moskvy, tzn dolet 1500 km, tím bychom měli pokryt i Brusel a Paříž :lol: .
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Hezký, byť dlouhý rozhovor na Big brother téma:
Jindy suverénní Urza se dostává do argumentační nouze.
Bonus - goualdí hlasy :-P
https://youtu.be/0swr66BIfZg
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Tak, jedna zkusenost z praxe, jak pracuje cinsky velky bratr ve svete...

Koupila jsem si sportovni naramek Immax - jedina znacka, ktera podle popisu vyrobku krome klasickych sportovnich funkci dokaze sledovat take teplotu (a upozornit pri zvysene), EKG (ne jen tep jako vetsina ostatnich produktu), SpO2 a dechovou aktivitu. To se v techhle casech tak nejak muze hodit, ze... :-) Podobne funkce nabizi jeste znacka Carneo, ale protoze vzhledove jsou prakticky identicke, predpokladam, ze je to jen jina znacka tehoz vyrobce/vyrobni linky. Tak, a ted k tomu Big Brotherovi:

- Je to vyrobeno v Cine. No budiz, co dneska neni...
- Pro ovladani hodinek je treba mobilni aplikace. OK, pochopitelne. Kdo by si chtel prohlizet svoje EKG na displeji 1x2 cm...
- Pro registraci profilu v aplikaci (tj. pro archivaci namerenych zaznamu) je treba jakysi kod, poslany do mailu. Taky bezne. Kdyz kod ani po minute neprichazi, docela slozite v aplikaci objevuji moznost registrace bez kodu. V textu, ktery to popisuje, je jen tak mimochodem primy odkaz na aplikaci WeiBo - ano, cinska obdoba FB. Zvonek v hlave!
- V nastaveni mobilu okamzite zakazuju tehle aplikaci vyuzivat data a nasledne pristup ke vsemu, co pozaduje. A ze toho neni malo: SMS, telefonni hovory, kontakty (to by clovek jeste pochopil, kdyz to ma notifikovat prichozi na displeji hodinek), ale take pristup k fotaku, kamere, ulozisti, mikrofonu, poloze... Tohle uz hodinky fakt nepotrebujou, kdyz s mobilem komunikuji pres BT. Zacala jsem byt zvedava.
- Zakazuju v mobilu pristup ke vsem informacim a povoluju data. Aplikace nejde s hodinkami sparovat.
- Zakazuju v mobilu aplikaci pristup k datum a povoluju ke vsem pozadovanym informacim. Aplikace nejde sparovat.
- Evidentne je naprogramovana tak, aby pro chod hodinek v mobilu byl povolen pristup k uplne vsemu a to se pak mohlo nekam poslat. :moon Jinak neni zadny duvod pro to, proc by appka nemela jit sparovat s hodinkami, kdybych se to rozhodla pouzivat treba jen jako zdravotni naramek, tj. bez funkci zobrazovani prichozich hovoru, sms a mailu...
- Apku odinstalovavam.
- 10 minut po odinstalaci mi do mailu konecne prijde nejaky ten kod pro registraci, ktery uz davno nepotrebuju. Kdyz si hodim IP adresu do prekladace, vyleze mi z toho nejaka domena, kterou vlastni - ano, zadne prekvapeni - cinska firma. Konkretne Alibaba. Nejvetsi cinska firma, jejiz majitel, kdyz prestal jit vlade na ruku, zahadne pred 2 mesici zmizel.

Konec pohadky. Naramek vracim e-shopu a jsem zase o neco poucenejsi...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

A ten velký bratr je kde? Dobrovolně si koupíš zařízení, které tě sleduje a zjišťuje data a které je dělané, aby fungovalo nějak globálně v síti (mapy, statistika), asi je dobré si před koupí o tom něco zjistit.

U Androidí aplikace je vždy přímo napsané k čemu chce přístup. Co se týče Alibaby, ano čínskej výrobek (Immax je akorát nějakej rebrand šuntů z Aliexpressu) se bude nejspíše napojovat na čínský servery, stejně tak v případě západní výrobky se budou napojovat na cloud Amazonu, Google, Microsoftu.

Kromě toho, když se podíváš na heuréku třeba, je to plný negativních recenzí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Velky bratr je v tom, ze je to zcela NEFUNKCNI bez neomezeneho pristupu k obsahu telefonu. Jako pardon, ale ze si jako uzivatel nemuzu vybrat, co ji povolim a co ne, a ze data uklada nekam pres pulku sveta misto aby byla ulozena offline v telefonu, to proste normalni neni. A pokud to povazujes za normalni Ty, ukazujes, jak jsi pristoupil na diktat vyrobcu podobnych veci.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od pedro! »

Mapy neznamená Google maps, statistika není nezbytná, je to špehování.

Dokonce existuje projekt, který emuluje ty špehovací servery, aby se hodinky a podobné věci daly používat bez špehovacích účtů - https://gadgetbridge.org/
Gadgetbridge is an Android (4.4+) application which will allow you to use your Pebble, Mi Band, Amazfit Bip and HPlus device (and more) without the vendor's closed source application and without the need to create an account and transmit any of your data to the vendor's servers.
ale je to takový věčný boj a ne 100% úspěšný.

Chtěl jsem zkusit hodinky se Sleep as Android, ale vzdal jsem to. Je to příliš vynaložené energie.

Zde příklady a pokusy o integraci hodinek do úžasné apky: https://docs.sleep.urbandroid.org/devic ... ables.html . Není to vůbec jednoduché :/
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

proforma píše: 08.01.2021 20:34Ty, ukazujes, jak jsi pristoupil na diktat vyrobcu podobnych veci.
To by mě zajímalo jak, protože si podobný věci zásadně nekupuju. Hodinky na běh spárovaný s telefonem jsou zařízení, který tě bude špehovat, to je jejich princip. Stejně jako třeba GPS v autě. Kup si zařízení, který to zvládá offline a telefon dej taky při běhání do offline módu a nemusíš to řešit přeci.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Tim, ze rikas "podobny veci si nekupuju" misto toho, abys tlacil vyrobce k tomu, aby to delali jinak, uzivatelsky privetivejsi. Kdyz dokazala treba EU prinutit vyrobce, aby veci vyrabeli opravitelne, urcite by to slo i s podobnym typem elektroniky.

BTW: mne neslo o ty trackovaci funkce, ale o ty doplnkove. Cili jsem planovala trackovani a ostatni nepotrebne vypnout a nechat jen ty, ktere jsem chtela. Coz je snad normalni, ne?
Naposledy upravil(a) proforma dne 08.01.2021 21:16, celkem upraveno 1 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Kapo »

Keď je zariadenie offline, tak ťa akože nesleduje? :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Muze sledovat, pokud mu to dovolim, a nemelo by sledovat, pokud mu to zakazu. Kdyz budu chtit a potrebovat, klidne ty trackovaci funkce povolim, ale ani tehdy nevidim jediny rozumny duvod, proc by treba projitou trasu mel ukladat nekam na cizi web. Kdyz to budu chtit s nekym sdilet, rozhodnu o tom ja, ne nejaky programator z Indie nebo Ciny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

Tím, že si to nebudeš kupovat přeci vytváříš největší možný tlak. Většinou existuje obdobný výrobek, který má dané funkce řešené jinak (většinou nějaké Kickstarter projekty) a nebo pro tebe má soukromí větší hodnotu než aplikace na běh, která je v podstatě zbytečná.

Stěžuješ si na velkého bratra a zároveň chceš, aby velký bratr v podobě EU něco regulovat, nařizoval a omezoval. A zrovna EU chce například v autech povinně sledovací a práskací zařízení nad kterými vlastník nemá žádnou kontrolu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

V uvodu jsem uvedla, ze obdobny vyrobek s obdobnymi funkcemi, kvuli kterym jsem to kupovala, neexistuje. Zavedene firmy takovy nevyrabeji. Takze tenhle naramek jsem sice koupila, ale zase ho vratim. A dam podnet statnim organum, aby to prosetrili. To je myslim docela slusny tlak, lepsi, nez kdyz jen nebudu kupovat, protoze jinak by se nachytali dalsi hejlove a Cinani by byli spokojeni, jak jim pekne slape byznys s temi blbymi Evropany...

A ad EU: vetsina veci se mi na ni nelibi, ale nejsem tak zaslepena, abych nedokazala uznat, kdyz neco udela dobre. Tohle je jedno z mala dobrych opatreni, ktery se ji povedlo.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

Aby prošetřili co přesně?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od proforma »

Ze aplikaci nelze omezit pristup do telefonu a odesilani dat na server do Ciny, aniz by prestala fungovat. Proste nuti uzivatele k necemu, co nemusi chtit. Ochrana osobnich dat atd.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od Paul »

Ale to přeci u každé aplikace na Androidu musíš sama potvrdit a nejspíše to bude uvedené někde v materiálech k tomu výrobku, že se jedná o základní vlastnost. Jinak Immax je český předprodejce někde z Ostravy.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od bivoj »

Mě spíš fascinuje, jak na všechno musí mít dnes každej "aplikaci" v mobilu a nejlépe i v chytrých hodinkách. Jdu chodit? Appka, abych věděl kolik jsem nachodil, kolik spálil kalorii, kde jsem všude byl a jaký byl profil tratě... Běhání, jízda na kole? Dtto...

Někdy mám pocit, že lidi budou v brzké budoucnosti nutně potřebovat i appku na to, aby se mohli vysrat a statistiky "jak dlouho jsem tam byl", kolik procent času zabralo tlačení, kolik vytírání, kolik jsem použil vody na spláchnutí atp. pak budou věšet na net a chlubit se tím stejně, jak to teď dělají s tím během/jízdou na kole ap... :roll:

Kam ten svět spěje... :head
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Velký bratr Tě sleduje...

Příspěvek od PeFi »

Že na mě něco leze poznám o hodně hodin dřív, než cítím první příznaky, z toho, že mi stoupne klidová tepová frekvence. Na to se krám, který to změří během spánku nebo během dne, docela hodí.
Odpovědět