Klíč od vagonů, výtahů, atd.

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uledu
Příspěvky: 3
Registrován: 25.07.2016 15:52

Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od Uledu »

Nemohu vytvářet témata ve fóru Nářadí, tak to dám sem a prosím o přestěhování. Mám jen jeden dotaz, který ale otevírá cestu dalším vhodným dotazům.

Jaký rozměr má čtvercový nástrčný klíč pro otvírání vlakových dveří?
Jaký rozměr má nástrčný trojúhelníkový klíč pro otvírání výtahů?

Případně mne odkažte na vlákna, kde se řeší univerzální/standardizované klíče. Dík.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od pracintl »

Na vagóny funguje normální klika ke dveřím (hliníková) - jen je třeba trochu opilovat, aby šla zastrčit hlouběji. Na druhém konci kliky si můžeš vypilovat čtyřhran a máš univerzál vlak + dveře.
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od jirka911 »

Nevím rozměry, ale KNIPEX 001101 otevře skoro všechno :-)
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od K4cer »

Svýho času sem na klíčích nosil čtyřhran původně z dveřový kliky, ale na konci vobroušenej do jehlanu tak, aby na konci měl cca 5x5mm - do dveří jde ta nevobroušená část, a do vokenních zámků ta tenší. Čtyřhran sem nosil bez kliky, jen uřízlej a provrtanej, navlečen na masivnějším kroužku, o ten se dalo docela zapřít, nebo ním prostrčit něco a použít jako páku.
Čtvercovou díru má i spousta zámků na kastlících a kdejakých deklech na nákladních automobilech a stavební technice.

Tříhran na výtahy netuším, se žádným sem se nesetkal, my ho na vejtazích nemáme. Ale nějaký trojhranný klíče vozím v automobilu, maj to některý rozvaděče nebo telefonní a podobný skříně. Těch klíčů na rozvaděče mám taky asi 6 různejch, mi tak nějak zůstaly z předchozí práce - jinak se daj docela běžně koupit v lepším elektru.
Tříhran se kleštěma votevírá dost blbě, a nový Déčko na rozvaděčích se kleštěma votevřít nedá vůbec.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uledu
Příspěvky: 3
Registrován: 25.07.2016 15:52

Re: Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od Uledu »

Tak jo, dík za tipy. Ten Knipex 001101 mi připomněl jednu věc, co jsem kdysi koupil v Tescu mezi tim aušusovym nářadim co tam občas prodávaj. Vyhrabal jsem to a ejhle, funguje to. Strana nástrčného trojúhelníku je 9mm. Vnější průměr celého klíče má být asi rovných 14mm, ale na našich výtazích to pasuje jen tak tak. Trojúhelník je zapuštěný asi 2cm hluboko pod kolečkem v plechu. Tím kolečkem ten svůj klíč i po zbroušení prostrčím jen stěží (asi kvůli laku). Ještě to trochu zbrousím.

Takže tak. 9mm strana a průměr radši míň než 14. Náš výtah je od Výtahy Pardubice. Šachta výtahu mne vždy lákala, člověk se tam může zavřít a schovat. (Jen prosím počítejte s místem v nejvyšším a nejnižším patře.) Nebo může otevřít, když se zaseknou dveře kabiny, což se u nás už stalo.

To, co mám já, lze koupit na Ebay nebo na Aliexpresu za výrazně nižší cenu. Vizte zde nebo zde nebo zde už jen kvůli obrázkům s rozměry.

Vlakový klíč jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od RobertK »

Knipex má velkou řadu těchto klíčů dají se ale sehnat i levnější varianty třeba zde http://www.svetusporek.cz/univerzalni-k ... rozvadece/
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
kummel
Příspěvky: 1
Registrován: 26.07.2016 16:36
Pohlaví: muž

Re: Klíč od vagonů, výtahů, atd.

Příspěvek od kummel »

Pokud mohu doporučit, pak se v několikaleté praxi otvírání hodilo toto :
http://www.svetusporek.cz/products/lido ... lic-kombi/
a toto :
http://www.svetusporek.cz/products/lidokov-/
Nosím stále při sobě, jednu sadu mám i v KPZ/EDC
Odpovědět