Sekera

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Haluziak
Pohlaví: muž

Re: Sekera

Příspěvek od Haluziak »

Kregane a dá se ta x7 když tak použít i obojruč? Mám možnost ji dostat za nákupku tak jiné vybavení moc neřeším, ale klidně se rozepiš na klady a zápory. Akorát škoda, že tam nemají i fiskars skládací lopatku :D
Beware of old men in profession where men die young.
kregan
VIP

Příspěvek od kregan »

Na obouruč to moc neni. Supr je na odvětvení a nasekání dřeva na oheň. Strom se s ní sice pokácet dá, ale je to nouzovka. Hezky drží ostří, trochu náchylnější k zubům, což spraví jemný pilník a brousek. Při sekání je nižší hmotnost spíš na škodu, trochu to kompenzuje delší topůrko. Na nošení je naopak dobrá. Jen ji prodávaj v nepraktickém pouzdru. Lepší je si vyrobit vlastní. Vydrží i hrubší zacházení i když našim dětem na táboře už se jí jednou podařilo zlomit. Povrchovka časem odchází, ale na funkci to nemá vliv. Jen potom ve vlhku rezne. Poměr cena/výkon je fajn.
Čím víc víš, tím míň neseš.
mr-tomas

Příspěvek od mr-tomas »

Mám starou X7, ale do auta mi přišla malá, koupil jsem novou X10 a ta pro změnu vůbec neseká, ta je tak divně nabroušená, že jen štípe.
devlop

Příspěvek od devlop »

Dnes jsem podpořil českého výrobce :) Zbirovia
Trochu macek, sekyrečka i stopůrkem 3kg. Původně jsem zamýšlel menší, v eshopu jsem se překlikl a místo 3005/1000 objednal 3005/2000 (v pozdních nočních hodinách se prostě nemá dělat obchod :lol: )

měl bych dotaz - jaký brousek by jste doporučili? Např. o brousku od Fiskars tady dříve nebyly moc dobré recenze. Nějaký ochranný návlek na tohoto macka lze sehnat?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
bacil

Příspěvek od bacil »

Zkus to nejlevnějším 3D perem z ABS plastu (nylon je drahej, PETG praská, PLA se rozkřápne) https://www.aliexpress.com/item/4000506503735.html
Haluziak

Příspěvek od Haluziak »

devlope teď jsem projel fotky ale nemám :(
Každopádně v KARSu koupený kousek kůže, od kámoše půjčený čtyř průbojník, od fotra konopná dratev, zbytek sucháče, kousek svíčky na voskování dratve a hoďka a půl práce = pouzdro na ostří s poutkem na suchý zip bylo hotovo (Fiskars X10)

PS: od té doby co ji mám jsem neměl potřebu ji použít, stejně jakou tu pilku co jsem pořídil s ní :D jediné co zažilo použití byl Fiskars Army rýč :head
Beware of old men in profession where men die young.
viktor

Příspěvek od viktor »

brousek ci ostric od fiskarsu presneji Ostric Xsharp je supr. Alespon mezi podobnými ostrici za par korun. Problém je v tom ze si nekteri ucastnici fora pletou funkci a punkci. a také to ze nekteri prodejci a to i firemni se něco snazi prodat za kazdou cenu a zcekla pomiji ucel na co to bylo navrzeno a vyrobeno. V ostrici je velice jemny brusny element urceny k udrzeni ostri a ne k vybrusovani zubu...
Takze je urcen na finis a ne na zakladni ostreni. Brusmy papir No. 4000 taky není urcen na to co takovy No.60....a o tom to cele je
viktor
pa. bacha na to zvlaste u seker Fiskars. Jsou supr mam jich asi 5 ks a z toho 3 ks vazne pracujou. Protože topim jen drevem a to prakticky jen samovýrobou. Ale jsou velice citlive a krehke. Proste je to sekera na bud na sekani ci stipani a ne napr na zatloukani klinu ( zvlaste zeleznych ) Takze pokud hledate sekeru na něco jako ( nevim na co ale sekera se muze hodit ) taky mam jednu takovou v aute u rezervy. Tak si kupte něco s platovym topůrkem za cca 100 kc nekde v akci. Sice prakticky vse co s ni udelate stoji sice za houby, blbe se brousi, blbe drzi ostri a blbe seka a stipe, ale za to zas vydŕzi uplne vse, můžete s ni zatloukat, pacit, sekat do země a nic vam s ni nebude lito. A navíc to vse tak nejak snese...a navíc jji ti kterim ji pujcute vedle u stanu nemůžou nijyk znicit , protože to proste nejde..
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět