Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
guntroll
Příspěvky: 590
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od guntroll »

Tak jsem na vás dal a koupil tu narexku, tož dobře to vrtá.

Jen mě vypekla nedotažená rukojeť a hned mi z metru a půl spadla, halt jsem šikula :mrgreen:

A ohnul se 5ka vrták tady tenhle :

https://vrtaky-vrbovsky.cz/sady-vrtaku/ ... 80QAvD_BwE

Teda na kryptonit je to dost šmejd 8-)
PeFi
Příspěvky: 1204
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od PeFi »

Permonik píše: 19.04.2020 11:37 S tou narex, to bych si raději připlatil, ale tak minimálně je nutné poznamenat, že je to ošizené v tom, že to neumí vypnout otáčení, takže sekání či sundávání dlaždiček v koupelně, na to to použít nejde
Nejenom sundávání kachliček, ale taky sekání drážek, otvorů na krabice, do úprava blbě vyvrtenýcvh otvorů korunkovým vrtákem atd.

Pokud chce šetřit, tak se dá dobře fungovat i s mechanickým příklepem, ale musí mít opravdu kvalitní vrtáky.
A pokud už chce malé vrtací kladivo, tak je blbost aby to neumělo sekat. Já kombinuji malou akumulátorovou vrtačku/šroubovák bez příklepu (Makita DF330DWE) a malé vrtací kladivo Metabo s SDS sklíčidlem.
S SDS plus se nedělají vrtáky pod 3,5 mm, ale cokoliv od 4mm níže je oříšek nezlomit. Na co je kladivo velké, to zvládnu s malinkatou makitou a naopak.

S tím co vím dnes jsme si měl připlatit 500 Kč za Makitu, se kterou bych dostal dvě sklíčidla. Nakonec jsem k Metabu dokupoval redukci z SDS plus na normální vrtáky a je to tak děsný klumpr, že jsem ho použil dvakrát a dost - tudy cesta nevede.

Kdybych potřebovla šetřit, tak si vezmu normální malou vrtačku s mechanickým příklepem a ušetřené prachy vrazím do kvalitních vrtáků. Vrtat se (krom klinkerů a extra tvrdého betonu) dá slušně i s mechanickým příklepem, pouze člověk musí mít kvalitní vrtáky a trochu víc trpělivosti, já mám v oblibě značku vrtáků Hawera.

Co se týče výkonu vrtačky, je tam jednoznačná vazba mezi materiálem a průměrem otvoru, což se pozná třeba při vrtání děr na krabice, nebo větších děr do ocelových traverz a tak podobně. Chce si to rozmyslet co se bude vrtat a nejlepší je pro mě mít hodně malou akumulátorovku na přesnou práci (a třeba předvrtání i do cihlové zdi malým průměrem a pak klidně něco většího).

Stavební SDS vrtačky mají větší vůle, takže opět pokud člověk předpokládá upínání vrtačky do stojanu a přesnější práci, tak to nelze se stavebním nářadím dělat.
Pez
Příspěvky: 315
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Pez »

Guntroll :On je dobrý ten hrot a 5 má to tělo tenčí a ještě se stoupáním, tak se snadněji ohne, když blbě spadne. Na to to není dělaný. ;)
Pokud to není moc ohnuté, tak bych se nebál to kladívkem srovnat ale neklepat po hrotu.
guntroll
Příspěvky: 590
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od guntroll »

No kladivo je taky jediný nástroj který ovládám. Bourací kladivo je můj nejlepší kámoš, ale na poličky se moc nehodí protože nemůžu sehnat dost výdržné hřebíky a ženě se to nelíbí, tak furt křičí. Tož ještě že ta narexka dělá co má :mrgreen:
Lunochod
Příspěvky: 71
Registrován: 27.08.2012 2:11

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Lunochod »

Čistě náhodou, pokud by někdo zatoužil po kvalitním vrtáku či jiném nástroji pro obrábění, tak mohu doporučit českého výrobce stimzet, resp. divizi obchodní společnosti M&V, spol. s r. o. Nemají nic jako eshop ale když jim napíšete mail s tím co chcete, tak Vám rádi vyhoví.
Odpovědět