Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
cipis
Sponzor serveru
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od cipis »

Tak už to mám oboje doma, tu čínskou verzi i tu z BJ.
No, rozdíl je značný. Je fakt, že ta čínská je údajně na 63A, vnitřek by tomu odpovídal, je tam otočný přepínač jak prase. Ta z BJ je vyloženě na těch 16A, samá relátka, rozměrově je širší a delší, ale je nižší.

Pokusy jasně ukázaly, že ta čínská je pomalá, LED lampička 3W viditelně blikne, nicméně dva monitory a dockovačka s notesem nic, to je v pohodě. U té BJ jsem si žádného bliknutí nevšiml. Ta čínská při přepnutí dá pecku jak prase, bodejť, když to přepnutí dělají elektromagnety. Vnitřní provedení té čínské verze je prostě, no, čínské, skříplý káblík, volně vložená deska elektroniky, která má holé drátky atd.
Zase to stojí jen 515 Kč, takže na nějaké nekritické aplikace použitelné, no a v nejhorším použitelné na manuální přepínání. Výkonově je to stavěné na přepnutí celého baráku, takže v případě 3f varianty bych v tom neviděl problém, s tím, že na citlivé věci, byť to PC ustojí, tak bych ještě zařadil UPSku.

Být ta cena BJ poloviční, tak už to mám na pár místech já a kamarádi. Ono se to nezdá, ale takové přepínátko se hodí nejen k té centrále, ale obecně, kde je nějaká UPSka. Při její výměně nebo údržbě či nějaké manipulaci bez přepínátka musíte vypnout zátěž. S těmito přepínači netřeba, s jedním ze dvou "zdrojů" člověk může blbnout a vše jede na druhý bez výpadku.
Odpovědět