Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od cipis »

Tak už to mám oboje doma, tu čínskou verzi i tu z BJ.
No, rozdíl je značný. Je fakt, že ta čínská je údajně na 63A, vnitřek by tomu odpovídal, je tam otočný přepínač jak prase. Ta z BJ je vyloženě na těch 16A, samá relátka, rozměrově je širší a delší, ale je nižší.

Pokusy jasně ukázaly, že ta čínská je pomalá, LED lampička 3W viditelně blikne, nicméně dva monitory a dockovačka s notesem nic, to je v pohodě. U té BJ jsem si žádného bliknutí nevšiml. Ta čínská při přepnutí dá pecku jak prase, bodejť, když to přepnutí dělají elektromagnety. Vnitřní provedení té čínské verze je prostě, no, čínské, skříplý káblík, volně vložená deska elektroniky, která má holé drátky atd.
Zase to stojí jen 515 Kč, takže na nějaké nekritické aplikace použitelné, no a v nejhorším použitelné na manuální přepínání. Výkonově je to stavěné na přepnutí celého baráku, takže v případě 3f varianty bych v tom neviděl problém, s tím, že na citlivé věci, byť to PC ustojí, tak bych ještě zařadil UPSku.

Být ta cena BJ poloviční, tak už to mám na pár místech já a kamarádi. Ono se to nezdá, ale takové přepínátko se hodí nejen k té centrále, ale obecně, kde je nějaká UPSka. Při její výměně nebo údržbě či nějaké manipulaci bez přepínátka musíte vypnout zátěž. S těmito přepínači netřeba, s jedním ze dvou "zdrojů" člověk může blbnout a vše jede na druhý bez výpadku.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Královák »

Jako laik se ptám opakovaně, protože tu, kterou jsem chtěl původně už nemají v nabídce - máte tip na centrálu, která utáhne lednici nebo mrazák, nabije mobil nebo noťas a stojí do 10 tisíc.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Do 10000 je velmi špatný výběr, za těch 12 - 14 tisíc už je to lepší, ale co mě zaujalo když jsem se právě teď na něj koukal, tak tato elektrocentrála za 9 999. na to jaký výkon tak je neuvěřitelně levná, tak vůbec nevím co si o ní myslet.

NVERTOROVÁ ELEKTROCENTRÁLA 3500W, KRAFT&DELE KD134
https://www.dum-dilna.cz/elektrocentral ... bMQAvD_BwE
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od mart0 »

Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Tomáš »

řekl bych, že záleží co chceš zálohovat...
Nikdy jsem centrálu neměl, tak těžko mohu hodnotit z pohledu spolehlivosti/funkčnosti.

Také zrovna vybírám a spíše koukám po levných, zaujala mě tato:
https://elektrocentraly.heureka.cz/kraft-dele-kd141/

A abych přispěl, mám v plánu zálohovat jen oběhová čerpadla, vzduchotechniku, mrazák/ledničku, svítit, nabíjet telefony, poslech rádia. To vše v omezeném režimu. Prostě aby bylo doma teplo a co jíst.

To je ovšem v případě krátkodobého výpadku. V případě delšího už na sebe budeš stahovat pozornost lidí, že se u tebe svítí a hlavně rachtá centrála :D
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Proba »

Me bylo receno ze si mam koupit hondu a kdyz uz ne novou tak aspon toto https://stroje.bazos.cz/inzeraty/honda-eu/
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ibex »

taky elektrocentrálu začínám intenzivně řešit, ale dát 27K za Hondu je na mě přespříliš..
Nemáte zkušenost s touto od Hechtu? HECHT IG 2201
Mám vod nich sekačku + pár zahradních blbostí a fungují dobře, ale elektrocentrála je přeci jen vyšší level, páč to budu používat v nouzi...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Venet »

A čo takto Husqvarnu? G3200P? 2,7kW... za bratu 11 000Kč...
Tam je zaručený servis v každom väčšom mestečku.
Cogito, ergo armatum sum.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Pez »

Ta husqvarna vypadá dobře ale nenašel jsem u ní, jestli má AVR.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Čína, všechno je to Čína… Chvíli to vydrží, ale je to konstruované tak na dva roky provozu.

Kdo si to pořídí, nechť to skladuje ve tmě a má náhradní veškeré gumové díly, které puchří před očima.

Jedinou Čínu, za kterou dám ruku do ohně (ale také se zásobou gumových dílů), vyrábí Linhai, který to branduje pro Yamahu. Ovšem, momentálně se do ČR nedováží.

Jediná jistota je originální Honda.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Královák »

a co tohle http://www.virena.cz/briggs--and-amp--s ... int-1200-a - stačilo by na to rozjezd lednice nebo mrazáku nebo je to slabé.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Pez »

U ledničky a mrazáku, je problém v příkonu při rozběhu, potřebuješ min. 1500W i když pak bere třeba jen 700W
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ibex »

Fabe, máš samo pravdu, ale ta cena...ta cena.... když jsem spočítal příkon, co potřebuju táhnout, tak Honda eu 10i stojí 27K a nestačí mi. Dostačující výkonem je 20i a ta stojí 35K :?
Pravě listuju katalogem Hechtu a k mnou výše jmenované (1,8kW za 13K) je tam ještě jeden inventor IG3600, trvalý výkon 3kW za necelých 14K
To je furt třetina, ale jistě se musí zvážit i ta životnost, i když předpokládám, že nepoběží každý den - ono když to křápne tak, že by musela běžet, tak nejspíš stejně nebude, čím jí živit...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Potom je jedno takové napůl řešení - Čína s originálním motorem Honda.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ibex »

a to je ten Linhai nebo máš na mysli ještě něco jiného?!
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Hledej na Google, nabízí to více firem. Linhai má motory vlastní.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od cipis »

Moderní chladničky už najedou i bez přetížení 1400W měniče, na kterém je 300W zátěž a pak berou tak 70W.
Navíc mají ochranu proti opětovnému okamžitému spuštění, po výpadku proudu se prostě zapnou až za několik minut, takže nehrozí poškození.
Pez píše: 21.09.2021 11:04 U ledničky a mrazáku, je problém v příkonu při rozběhu, potřebuješ min. 1500W i když pak bere třeba jen 700W
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Královák »

Takže kolik by měla mít centrála výkon, aby to utáhlo klasickou kombinovanou lednici?
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 326
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Majkl Night »

Za mě.
Trojnásobný oproti jmenovitému výkonu na štítku ledničky, alespoň.
S tím, že nové mají softstart, a nežerou tolik.
Starý pulťák mražák si při rozběhu vezme 3-4x tolik.
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Královák »

Takže, když má naše nová lednice příkon 190 W, měla by mně stačit v pohodě centrála Brigs Stratton z původního odkazu tuším o výkonu 900 kW.
Odpovědět