Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
devlop
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od devlop »

Tak dnes jsem na poště vyzvedl další lucerničku - má to být hlavní svítidlo, až budem s rodinou na kupě v jedné místnosti a proklínat GreanDeal :) Chtěl jsem tedy něco výkonějšího, s rozptýleným světlem, bez nějakých blikacích chujových režimů a musí to být na AA baterie.

koupil jsem tedy tohle https://www.energizer.com/flashlights-l ... area-light

má to tři režimy, full 500lm, low a noční režim, kdy svítí oranžová led, energie z 3AA články NEBO 3XD velké špalky (nelze použít současně, nevejdou se). Udávaná výdrž na typ baterie viz popisek od výrobce.

Zpracování je skvělé, plasty jsou bytelné, spodní, šroubovatelné víko na bateriový prostor má gumový, bytelný rantl, po stole to neklouže. Co mne překvapilo, tak kontaktní plíšky na krytu baterií jsou měděné, ne takový ten lesklý, běžný plíšek. Výrobce, samozřejmě, China.

Na full režím s Dčkovými špalky svítí fakt dost dobře. Za mne spokojenost.
IMG_20211106_145131.jpg
IMG_20211106_145018.jpg
IMG_20211106_145257.jpg
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

2 devlop - mám tu samou a s D špalky má jednu nectnost - je citlivá na otřesy. Stačí ji trochu prudčeji postavit na stůl a "problikne". Ještě extrémnější je to při poklepání na lampu shora.

Je jasný, že "na vině" je zřejmě váha těch D buřtů a při větším otřesu ve vertikální ose svítilny prostě svojí setrvačností "poposkočí" a na malinký okamžik ztratí kontakt s kontakty. Svítilna zůstane v nastaveném režimu, jen prostě ktaťounce problikne.

Jako stacionární svítilna je ale skvělá.
Sic semper tyrannis.
DeadMan

Příspěvek od DeadMan »

Já před pár lety koupil do kempu Coleman Push+ 200 na 3x D, ale už se bohužel neprodává. Nikdy mě nenapadlo, že nastane doba, kdy ho budu doma používat víc než v terénu :?
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvek od DeadMan »

Tak tady asi poslední obchod, kde se dá ještě koupit.

http://eshop.yettisport.cz/produkty/col ... ilna_4488/
You cannot kill me as I am already dead!
devlop

Příspěvek od devlop »

bivoj: díky za zkušenost. V nově rozbalené svítilně jsem si toho ale nevšiml, bouchal jsem s tím tady o stůl a nic, možná časem, jak budou ty pružiny dlouhodbě stlačeny Déčkovými špalky, tak už tolik netlačí. Znovu napnout kleštičkami by to ale mohlo vyřešit.
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

Nemám ji zas tak dlouho, aby byly IMHO nějak moc ty pružinky unavený a navíc to dělala úplně od nova. Fakt je ten, že při klepnutí o stůl to chce přiměřenou razantnost ;) , aby ty špalky poskočily. Nicméně pokud se do svítilny buchne zhora, tak to nemusí být ani tak velká síla a probliknutí je jasně vidět. U AA baterek se toto skoro nestává - ty jsou oproti síle pružin dostatečně lehké, dělá to jen se špalkama. Schválně ji otoč hore nohama a klepni s ní (přiměřeně ;) ) o koberec.

Resumé - pro svícení v expedičním autě při přejezdu drsné rolety (nebo obecně terénu, že se klepe celý auto - či situaci, kdy jsou velké otřesy) použít AA články (svítilna je s nimi navíc i daleko lehčí a obratnější), pro stacionární svícení pak D buřty.

Poznámka - toto chování není výsadou pouze této svítilny, obdobně se chová většina kempingových svítilen na D buřty, které mají pružinku jen z jedné ztrany a z té druhé pevný kontakt (plíšek). Záleží jen na orientaci bateriových článků a směru nárazu.
Sic semper tyrannis.
Ulfhednar

Příspěvek od Ulfhednar »

Vzal jsem tuto Vartu:
https://www.mall.cz/jednorazove-baterie ... 8761101111

Protože má podobné (o fous horši) parametry, jako ten Energizer, ale pro mě dvě výhody:
-je odolnější (krytí IP67 a nárazuvzdornost IK08
-na AA baterky je výkonnější a já na "buřty" nemám nabíjecí kapacitu a ani je nemám v NZ.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět