Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Český výrobce elektrocentrál:

http://www.strojepolak.cz/
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Mám dost velké dilema, chtěl bych si tento měsíc obstarat pro strýčka příhodu elektrocentrálu, ale jelikož honda EU22I (nedej bože EU 30iS) je mimo finanční možnosti, přemýšlím o Scheppach SG 2000 vs Scheppach SG 3500 (Motor Honda.) Ze začátku jsem myslel že dám přednost té 2000, lehká, tichá... ale čím víc si říkám že Honda je Honda (i když pouze motor.) Máte někde zkušenosti s nějakým těchto dvou elektrocentrál? Já fakt nevím. :?
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Joe Azbest »

Jo Honda je Honda. Mám dvě EU22i ale zatím mají naběháno jen pár hodin, tak to zatím není vypovídající, ale na youtube je pár testů a Honda se umísťuje většinou na prvním místě. Každopádně se teď nabízí dobrá koupě tady https://stroje.bazos.cz/inzerat/1477634 ... u-30is.php
Pokud je v pořádku, neváhal bych.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Joe Azbest »

Díval jsem se na ostatní inzeráty toho prodejce a je to asi nějaká zastavárna, tak opatrně, jen osobní převzetí s vyzkoušením funkce.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Sakra ten Scheppach SG 2000 zmizel z prodeje jek pára nad hrncem, téměř všude nedostupné a nebo když už jsem jeden skladem objevil tak místo 12-14k tak přes 17h... sakra.
Kopour
Příspěvky: 93
Registrován: 08.01.2019 18:25

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Kopour »

Lidi maji strach z blackoutu.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Idaho »

Dokázal by mi někdo doporučit elektrocentrálu s výstupem na 380v ( potřebuji krmit ponorku ve studni ) a vrzumné cene ( = do 10-15tis ) o váze aby ji dospělý chlap dokázal naložit sám do dodávky ( tzn ideálně suchá do 50-kg ) ?
Katalogy procházím ale zkušenosti nemám žádné, nevím co vybrat.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Joe Azbest píše: 20.01.2022 5:49 Tak Honda má novou přenosnou elektrocentrálu. Velikost vzhledem k výkonu je neuvěřitelná. Jsem zvědav kolik to bude stát, ale pod padesát to asi nebude. Pěknej strojek.
https://www.hondastroje.cz/aktuality/no ... k-na-230v/
No lidovka to zrovna není... cca 85 000 Kč. Ale moc hezký kousek.
https://www.hondastroje.cz/elektrocentr ... la-eu-32i/
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak to s tou cenou přehnali. Zajímalo by mě jestli se ještě bude vyrábět a prodávat EU22i. Ani dvě mě nestáli tolik co tato novinka a sfázovany mají větší výkon a kdyby se jedna pokazila, tak mám ještě druhou.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PetrNO »

tak jen reference, stroje polák super.. sice cena je "skoro honda":-) ale za mě spokojenost (mám natočeno cca 15 hodin po malých dávkách, chystám se větší zátěž až budu sekat/řezat elektriku co jí musím odpojit a předělat.. /jinak motor je klasická honda).. jediný omezení je nádrž na 3l, prý chystají?/navětší modely mají..
mám 3400r
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Z nějakého, mně neznámého důvodu Honda osazuje svoje motory poměrně malou nádrží. Snad aby si odpočinuly během tankování? Nevím.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PetrNO »

slovy pana poláka - plánoval na to možnost dát větší (nevím jak je daleko).. na větší modely větší nádrž bez problémů má.
co jsem se koukal, skládá to z komponent takže klidně by asi mohl dát jinou (i jinde má honda motory).. spíš mu to asi nevychází rozměrově na zachování "rámu" atd....
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Joe Azbest »

Na bazoši novinka od Hondy za dobrou cenu !!! Dlouho tam nevydrží tak nakupujte :-) Honda EU32i
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1589056 ... -eu32i.php
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od grg »

Nerátal/nemeral náhodou niekto len tak pre zaujímavosť, zhruba pri akej cene elektriny (za predpokladu súčasných cien benzínu) by vyšlo výhodnejšie brať ju z elektrocentrály namiesto distribučnej siete?
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od ecart »

Super duper elektrocenrala potrebuje 0,6L benzinu na 1kWh elektriny.

Pri soucasnych cenach benzinu kolem 45Kc za litr tedy 1kWh z centraly vyjde na cca 27Kc.

Neuvazuji olej, svicky a opotrebeni.

Co dava vetsi smysl, je kogenerace elektriny a tepla zaroven.
flp
Příspěvky: 9
Registrován: 01.02.2020 23:14

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od flp »

Nevím, jak z elektrocentrály, ale mluvil jsem s člověkem, který má na starosti provoz, kde z principu povinně mají velké záložní dieselagragáty (takže jejich pořizovací cena se "nemusí" počítat) a říkal, že pro příští rok by se jim reálně vyplatilo pálit naftu (kterou by samozřejmě měli za jinou cenu než na čerpačce).
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od dracekvo »

Jenže problém je, že většinu času ta centrála bude blafat při minimálním zatížení.

Zrušit přípojku a jet jen z centrály by se vyplatilo možná tak při provozu ostrovního soláru. Kdy bych startoval centrálu jen 3 měsíce v roce a provozoval jí na nominální zatížení, kdy je efektivnost nejvyšší.

Ono pokud je někdo 9 měsíců v roce soběstačný, tak pak cena těch pár odebraných kWh přes zimu po započtení všech stálých platep za celý rok, klidně může cenu za kWh posunou někam k 20 Kč.

A pokud bych byl schopnen využít ještě odpadní teplo, tak bych měl ještě další bonus.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Joe Azbest »

To odpadní teplo i z malé centrály je obrovsky. Když jsem nastartoval obě naráz, tak byly schopny vytopit celou chodbu ze sklepa až na půdu. Kdybych otevřel v obou patrech dveře do bytů, tak je tam teplo taky. Problém je ten kravál. 89 decibel opravdu není tichá elektrocentrála i když se to v reklamních materiálech píše. Pro využití tepla by se musel udělat nějaký vodní vyměník a centrály na ty tři hodiny než se nabijí baterky zavřít ve zvukotěsné místnosti. Nereálné. To se radši na ty tři, čtyři měsíce připojím na čez. Pokud teda půjde elektřina, pak by ani kravál nevadil ...
acmik
Příspěvky: 42
Registrován: 04.02.2017 21:03
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od acmik »

Jen tak pro zajímavost, na velkých generátorech (2MVA+) je to cca 8Kč.
ecart píše: 10.10.2022 14:25 Pri soucasnych cenach benzinu kolem 45Kc za litr tedy 1kWh z centraly vyjde na cca 27Kc.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od grg »

flp píše: 10.10.2022 23:08říkal, že pro příští rok by se jim reálně vyplatilo pálit naftu
Práve som si spomenul na vec, ktorá sa mi úplne vyparila z pamäti - pred pár týždňami tu v dedine na hodoch boli opäť kolotočári, čo vždy (takí menší - 2x reťazák, detská manéž, Twister a veľká hojdajúca sa loď), ale tentoraz mali so sebou dieselgenerátorový príves (zabudol som akej značky, ale bolo to pomerne tiché - v porovnaní s tuc-tuc rámusom z reprákov). Tak ktovie, aké podmienky odberu elektriny im zvyknú dávať slovenské obce dnes, pokiaľ sa im to vyplatí prevádzkovať...
Odpovědět