Svycarske armadni noze

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od goral »

Beru zpet co jsem rikal.
ze stranek vyrobce clipdraw:
-Steel, Aluminum or Polymer Surfaces
-Requires just 3″ × ¼” of flat surface

Takze na Forestra to sedne zcela jiste...
Jinak v sade jsou tusim tri ty oboustrany lepici pasky, ale zkusenost je takova, ze to drzi jiz ctvrty rok na EDC zbrani...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od micheldecoucy »

"ze to drzi jiz ctvrty rok na EDC zbrani" predpokladam myslis s jednou paskou ... ? :)

BTW kdes to objednaval?
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od K4cer »

@ hunter: co se dá na broušení votvíráku nevědět? Já je přebrušuju běžně, prostě vemeš nějakej brousek (já to dělám kamínkem z lanskyho sady) a přibrousíš. Není dobrý brousit je na moc ostrej úhel, pak se rychle ztupí.

@ micheldecoucy: pokud je Sentinel s klipem (nechce se mi to teď hledat), tak můžeš kouput oba, střenky vyměnit, a vzniklej sentinel se střenkama z huntera s malou ztrátou prodat (nevhodný dárek nebo tak), nebo věnovat začínajícímu rozpadlíkovi : )
Ale pokud ten lepící klip drží a funguje, tak je to taky řešení.

Huntera sem měl, někde výše jsem vo tom psal. Je malinko bytelnější než řada s pojistkou na boku, ale mě se velmi nelíbilo, že na zavření potřebuju dvě ruce, a hlavně že zavírám žiletkově vostrou čepel proti palci odjišťujícímu pojistku.

OPrava: Forestra jsem měl, né Huntera, sem si je splet. Huntera (v OG) mám, ten má pojistku klasicky knoflíkem na boku; a takovej ten divnej votvírák na všechno, tomu jsem přibrušoval špičku, aby šel do konzerv lépe.
Tak snad jsem nikoho nedomotal
Naposledy upravil(a) K4cer dne 29.10.2015 7:49, celkem upraveno 1 x.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od goral »

micheldecoucy: Jo jasny, s jednou paskou. Nahradni nebyly potreba. Drzi to kov na kovu, abych byl uplne presny.
Kde jsem ho kupoval, to ti uz vazne nepovim, ale bylo to urcite v CR
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od hunter »

ahoj
Dá se to koupit třeba zde:
http://www.police-shop.cz/clipdraw--univerzalni-sa
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Frank »

Jak řešíte broušení zubatého ostří? Po 10 letech se mi zdá, že by Trailmaster chtěl trochu nabrousit.

Díky
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od K4cer »

Broušení zubatýho ostří řeším primárně tak, že si takový nožíky nekupuju :mrgreen:
Ale to si asi slyšet nechtěl.

Lansky má na to dva nebo tři kameny, sou ve tvaru trojúhelníku a hranou toho kamene se brousí zoubek po zoubku. Já je ale nemám, takže to vím jen teoreticky.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Lachtan »

Existuje i kulatý diamantový brousek (jako jehlový pilník) o průměru 2-5mm - tím se to dá nabrousit vcelku dobře, ale je to opravdu zdlouhavé - zoubek po zoubku
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od micheldecoucy »

Ja presne z tohohle duvodu zoubkovane ostri nechci. Jen by me zajimalo, jestli takove ostri vydrzi naostrene dyl, nez rovne ... ?
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od goral »

rozhodne ne dele ostre..
Ale ty zuby proste trhaji, ne kraji...
Takze "uriznes" neco po delsi dobu
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od kregan »

Já bych zubatou čepel taky nebral. Co vim, tak sou používaný hlavně tam, kde je potřeba něco přeřezat hodně rychle. Např. jachting, parašutismus, záchranáři, námořnící...
Klacek na buřty tim už pude ořezat hůř.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Frank »

Je to přesně jak říkáte, dělá se s tím blbě. Naštěstí zuby nejsou po celé délce čepele, tak se s tím dají dělat i jemnější práce. Kupoval jsem ho cca v roce 04 a když vyběhnul Forester bez zubů, tak jsem si ho koupil s tím, že výhledově Trailmastera nahradím, ale zatím jsem ho neztratil ani nezničil. Před půl rokem jsem si T založil tak šikovně, že jsem ho nemohl najít (nechal jsem ho v kapse bundy) a začal jsem používat F, ale T před týdnem vyplaval a tak se k němu vracím.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od goral »

Ostry nuz reze lano stejne dobre jako zubaty...
Spis u toho zubateho je jistota, ze vzdy alespon nejak lano potrha - i kdyz se o nej majitel nestara.

Frank: A co z nej udelat normlani ostri? Na Lanskym je to odhadem pul hodinka prace...
Ztratis trosku cepele, ale ne nijak zasadne...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od hunter »

Tak já jsem také odpůrce zubaté čepele. Blbě se brousí, spíš trhá jak řeže a čistý řez s tím taky neudělám. Preferuji jednoduchý nástroj, který nabrousím bez speciálních nástrojů.
micheldecoucy: Pokud chceš nůž s pilkou tak se na zubaté ostří vykašli, pokud chceš nůž bez pilky tak to zvaž, ale já bych to zubaté nebral ani tak. Sebelepší nůž ti bude k ničemu pokud ho nebudeš mít čím nabrousit.
Co se týká výdrže ostří tak to zubaté bude déle použitelné než rovné, ale rovné po práci obtáhneš na koženém opasku a máš po starostech.
Jinak ony ty nože jsou jako lidé když jsou tupí, tak moc nepomůžou.

k4cer: Díky za radu ohledně toho broušení otvíráku na konzervy.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hohepa »

I když na osobním noži zubaté ostří nemám a ani nechci, tak si uvědomuji, že pro některé činnosti je vhodnější.

Nože na pečivo mám dva.
Jeden klasický s rovným ostřím a druhý se zvlněným ostřím od Fiskars .
I když to rovné ostří obtáhnu na řemenu tak, že holí chlupy na předloktí, tak nedokáže rozříznout čerstvé pečivo s extrémně měkou střídkou tak, jak čistě , bez muchlání střídky uvnitř rohlíčku, to dokáže Fiskars.
Předpokládám že to má na svědomí měnící se úhel řezu při tahu tím zubatým ostřím.
Zřejmě stejný efekt to má i na lana.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Frank »

Goral: tak to je az posledni instance, zkusim ho nabrousit jak je a uvidim
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od RedneckBear »

Nevite, kde sehnat pokudmozno levne nahradni strenky na Victorinoxy? Ukazalo se, ze nekolik reklamnich svycaraku, ktere mamka ruzne dostala, jsou zrejme prave a ne jen levna napodobenina. Tak bych je chtel prekrytovat, ale davat za jedny strenky nejakych 500Kc, ktere jsem nasel na eBayi, se mi nechce ... :)
The Emperor protects ...
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Frank »

K broušení těch zoubků, nabrousil jsem to tužkou od victorinoxu, perfektně to tam pasuje.

Jinak bych chtěl upozornit na eshop s perfektní cenou za spartany, myslím, že za 150kč je to dobré EDC:

http://www.vipceny.eu/kapesni-noze/victorinox-spartan/
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od RedneckBear »

Jo, zrovna vcera jsem tam dva objednaval. :yes :)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od hangys »

Tak už jsou za 300,-.
Odpovědět