Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

A konečně vlastní regulátor:
Bez názvu.jpg
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od K4cer »

Docela nevýhoda je váha, chce to 4 chlapy na přenos.
Ve věci přenosnosti, já mám 400kg těžkou naftovou Mosu, a není to zas tak strašný. Zvednout jde klasickým řetízkovým kladkostrojem (půltunovej stojí pár korun, centrála má nahoře voko) a na běžný posouvání po dílně sem si svařil rám z vinklů do kterýho se centrála posadí, a přidělal mu 4 kolečka. Na tu 4kVA by stačili kolečka z nákupního vozejku; nebo jí udělat jednu nápravu středem a kola z rudlíku třeba, nebo podobný.

Před pár týdny sem měl s centrálou výjezd, naložení pomocí onoho řetízkáče na přívěs a přikurtování, 15 minut v jedné osobě. Za velkou výhodu považuju právě to, že mi ji nikdo neunese, páč ji nikdo neunese. Akorát teda musí jet na vozejku, na osobní automobil je těžká.

Pro vrtáky: ano, vím že vlákno je přenosná e/centrála. Já taky vo přenášení píšu, akorát tedy ne vo přenášení v ruce :mrgreen:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Tak dám ještě pro pokochání rozvaděč s regulátorem. Pro jistotu jsem po všech letech poutahoval všechny šroubky, pokroutil všemi trimry pro dobrý kontakt...
IMG_20160706_233134.jpg
Mně váha také nikterak nevadí, jako stabilák do domu aspoň neuteče od zásuvky nebo nebude utečen, přesně, jak říkáš. :moon

Aktuálně mám centrálu na stěhovacích podložkách na nábytek, na přesun po patře OK, do budoucna třeba udělám nějaký lepší podvozek, zatím to nehoří.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Josef »

...nebude utečen... :?:

Nebyl bych si tím moc jistý. Někdy mám pocit, že naši nepřizpůsobiví občané umějí přesvědčit k "levitaci" i o hodně těžší kovové předměty. :twisted:
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od štek »

Osobně jsem viděl jak dva tito občané odmontovali z kolejí koncový nárazník a na dloukoláku jej přes pole táhli pryč. váha taky cca 400 kg. Jak to nemáš zalité půl metrem betonu nic není v bezpečí.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od K4cer »

Tak jasně že to není samospasitelný. Myslel sem to tak že nehrozí že ji jeden dva lidi chytnou, hodí do kufru/dodávky a mizí v dál - takže ji stačí hlídat v intervalech a nemusím ji mít přivázanou ke kotníku.
400kg železa, který navíc není za co chytit, sice ručně naložit de, ale rozhodně né za pár minut ve dvou lidech a bez vybavení.
mosa 300.jpeg
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Pokud by někdo potřeboval, mám manuály v *.PDF jak na 1kVa, 4kVa, tak kdyby se mi moc chtělo to nascannovat, tak i na dvouválcovou 6kVa verzi vojenských elektrocentrál, tedy modely:

ZB5-ACG60-01
ČSAB-4-3/1-400/231
ČSAB-6-3/1-400/231
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Někomu by se mohlo hodit (neinzeruji já), Tuto sadu mám také, hodilo by se zeptat (kvůli těsněním), na jaký model jsou.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6339798 ... ntraly.php
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Aby téma bylo kompletní, doplním ještě originální schéma 1kVa vojenského žrouta včetně měřiče izolačního odporu.
schema.jpg
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Tak, a tu je má kilowattovka, dávám ji postupně dohromady, motor zatím valí, na elektrice pracuji, kdyby někdo narazil na voltmetr, měl bych zájem, můj je kaput, klidně vezmu i více kousků, prý jsou hodně závadové kvůli vibracím celé centrály.
IMG_20160804_235907.jpg
IMG_20160805_000031.jpg
Giuseppe
Příspěvky: 11
Registrován: 01.07.2016 18:16
Pohlaví: muž

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Giuseppe »

Vypadá pěkně. K tomu voltmetru - digitální by tolik netrpěl. Má to ale dva háčky: potřebuje vlatní napájení a poněkud by kazil vizáž té centrály. Jinak doporučuji vyhnout se jakýmkoliv pájeným spojů (samozřejmě krom desek s obvody). V prostředí s vibracemi pouze krimpované (lisované) spoje.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od JOBU »

Kľudne aj pájkované spoje,len treba vedieť ako na to,káblik nesmie byť napnutý,a stačí pred spájkovaným miestom na ňom vytvoriť vlnovku.A nič sa neuklepe ani neodlomí.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Napájení zvlášť stejnosměrným netřeba, jsou i modely, které fungují přímo napájené střídavým měřeným.

http://www.ebay.com/itm/1PCS-Mini-AC60- ... NssVMmWZUw
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ibex »

vyplatila by se tahle elektrocentrála?
https://www.strojecb.cz/orlik-kompresor ... -d7167.htm
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Co tím chceš pohánět?
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ibex »

oběhové čerpadlo, mrázák a lednici - to primárně.
Dále pokud bude třeba samostatně nějaké ruční ele.nářadí a elektroniku (PC a pod.)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Lyster »

Scheppach SG 2000 sice nevlastím, ale četl jsem o ní dobré ohlasy. Kdyby jsem si měl vybralt přenosnou eloetrocentárlu tak by jsem do ní šel. Myslim že za ty peníze to je dobrý kauf. Ale jak řikám, skušenosti nemám.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Strelec45 »

Kompresor mrazáku má prý nárazově vyšší odběr při rozběhu, nevím, taky nemám zkušenost. Ale na nářadí bych bral min. 2500 W. Kvůli velké ruční brusce například. Mělo by to mít nějakou rezervu, aby nebyla zatížená furt naplno.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
romank
Příspěvky: 1
Registrován: 30.08.2017 10:48
Pohlaví: muž

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od romank »

Dobrý den,
chtěl bych moc poprosit uživatele Artifex o scan manualu na 4kVA centrálu. Nedávno jsem se stal jejím majitelem, tak by mi to moc pomohlo. Moc děkuji :)
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Artifex »

Odpovědět