Polní lopatka

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Ježura »

Jsem při brouzdání narazil na tuto lopatku. Vypadá docela zajímavě..http://www.strelecky-portal.cz/zbrane-a ... jiste.html
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Maximus »

Než tu čínskou "superzbraň", tak bych 1000x raději koupil polní lopatku od Glocka, který je paradoxně i levnější. Pokud by to Číňani byli schopni dodávat do Evropy v přijatelné kvalitě za +- 300 kč, tak bych o tom uvažoval, ale za cenu 85 $ s poštovným + clo + poplatky poště za "celní peripetie" je to přespříliš předražené.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Kocour »

Hm, dlouho jsem si myslel, že lopatka Glock je dobrá, materiálově asi jo, ale před dvěma roky jsme ve Slovinsku kopali v jeskyni a moc dobře nefungovala. Kopalo se na směny a lopatka byla ústřední kus materiálu. Potřebovali jsme pravidelně měnit nastavení mezi motykou a přímou lopatkou, do mechanismu se dostávalo bláto a ten se pak soustavně povoloval. Jako kdyby částečně pozbyl samosvornost.

V téhle souvislosti taky dost špatnou práci odvádějí skládací lopatky s "rýčovou" rukojetí, jako je např. americká vojenská. Sice se dá čepel upevnit jako motyka, ale zkuste si s tím potom kopat, když na konci je ta příčná válcová rukojeť...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Fabulous »

"Polní" lopatka Gardena za 245 Kč z Bauhausu. Vznikla pouhým zkrácením rýče. Hned ji jdu naložit do auta ;)
obrázek 1-2.JPG
obrázek 2-3.JPG
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Josef »

Jo, přesně - polní lopatka do auta má tu srávnou délku rovnající se šířce kufru. Prostě s delším "dřevem" se lépe ryje než s nějakou skládačkou a proč je nemít, když to auto uveze... Jen bych to možná na pákových nůžkách trochu ostříhal, či úhlovou bruskou ořezal, na tvar špičatého rýčku. Ono to pak přeci jen o poznání lépe ryje do ztvrdlé hlíny někde na polní cestě. Zatím co široký rovný konec se víc hodí na přerytí kypřejšího záhonku. Sám vozím právě zmíněný rýček špičatý.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Fabulous »

Já jsem zvolil plochý břit schválně. Lopatku v drtivé většině používám na sníh. Na hlínu spíš okrajově.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Josef »

Áha, tak to pak jo, má-li to být univerzální, není jiné cesty.

Já používám dvojí vybavení. Na zimu širokou plastovou lopatu okovanou hliníkovou lištou (zhruba tohoto typu - http://www.partnermarket.cz/fotocache/b ... 112623.jpg - samozřejmě se zkrácenou násadou), no a pak sebou vozím ještě kyblík od pracího prášku naplněný popelem, sněhové řetězy, kladkostroj na nějaké to vyprošťování, teplé pracovní rukavice, čelovku (bývá brzy tma) a teplou vlněnou deku pro nepředvídatelné události. Zatím co na léto to všechno vyndám z auta ven a zaměním za rýček, igelitovou plachtu a kanystr s vodou, jen tu čelovku tam nechám. To je zase taková má "letní" autovýbava (nad rámec výbavy povinné).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Terminated Account »

Dneska jsem si v jednom krámě pořídil za 240 Kč Maďarskou polní lopatku. Tady tuto: http://www.bestarmy.cz/vojensklopatkamaarsko-p-158.html

První test na zahrádce: Pár kořenů pampelišek zvládla vykopat hravě. Další krám do baráku - stejně ji mám jen kvůli Ivaně a jejímu semináři ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Karlos »

Mám přesně tu samou (chtěl jsem malou ale ne skládací).
Budeme si je muset podepsat ať se po semináři nehádáme která je čí ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Terminated Account »

:yes když tak souboj na lopatky :twisted: sorry za OT
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Polní lopatka

Příspěvek od felix5 »

trochu sem nad lopatkou přemejšlel a říkám si. když už budu něco kopat tak to určitě nebude ve spěchu a budu mít relativně dost času . co takhle vyrobit si vlastní ? něco na způsob toho víše uvedenýho rýče, jen s tím že to bude zahlej kus plechu se 4 dírama pro 2 kotvy na potrubí. takové ty "U" závitové tyče které by se protáhly skrs plech a stáhnul by se s nima nějakej adekvátní kus klacku z nejbližšího stromu . výhodu by to mělo tu že by sme sebou tahaly plnohodnotnou lopatu a ještě by to zpevnilo záda na patřičném batohu .
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Polní lopatka

Příspěvek od muzzleloader »

Tak napad s vlastni vyrobou je zajimavej,dal bych hlasovat co by od toho vetsina lidi pozadovala.Ja bych chtel pracovni nastroj,zbran a lehky pancir,coz jsou vlastne tri zakladni vlastnosti kazde bigo lopatky.Co jsem se s ni na vojne namakal.Vetsinou za trest,ale co,nakonec jsme se tomu i smali radi u pivka zavzpominame na to,jak jsme museli za trest,kvuli perfektne zamaskovanym praznym lahvacum v rohu kasaren,ktere nekdo prasknul,sekat strane fotbaloveho hriste a zpivat si do toho poklusovou pisen roty :-) Nebo kvuli tomu,ze mi velitel,trpici mirnou vadou reci,kdy vsechno aspon jednou zopakoval,rekl,ze mame nastoupit v deset,deset a ja privedl druzstvo na buzerak v 10:10h :-) museli sekat lopatkama brizy mezi ploty na odloucenem straznim miste :-D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Fabulous »

Otazka je, zda ma smysl vymyslet uz vymyslene?
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Polní lopatka

Příspěvek od muzzleloader »

Ma,protoze jak to tu ctu,tak nikdo neni s tou svou 100procentne spokojeny.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

polni lopatka CSLA je na nasi zahrade ustrednim nastrojem. jedna se mnou neustale cestuje v kufru vozu. diry na plotove koliky, osekat omitku, vykopat zaklady na altanek, presekat koreny, kdyz si nechci prasit sekerku? no problem. dneska zrovna sekala koreny a zbavovala kury kmen stromu. ta lopatka dava vsechno co jsem ji kdy nalozil na 110% bez jakychkoli uprav, stale s puvodni nasadou a to ji nijak nesetrim. pevna jako barak a na bagl se vzdycky vejde. i hazet se s ni da celkem slusne.

kruci to je jak reklamni slogan. ale takova uz je moje lopatka :-D
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Polní lopatka

Příspěvek od revas »

Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Polní lopatka

Příspěvek od revas »

Tahle se mě moc líbí, mám ale obavu že bude kvality nevalné..... už jen název toho obchodu nebudí důvěru :? http://www.zlatydul.cz/obchod/ostatni-z ... -dyka.html
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Fabulous »

Revas - Cold steel jsem viděl na vlastní oči a vypadá robustně, i když je pomenší. No a ta "levná" je asi malinká a nevzbuzuje ve mě ani trošku důvěry.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

revas píše:Tahle se mě moc líbí, mám ale obavu že bude kvality nevalné..... už jen název toho obchodu nebudí důvěru :? http://www.zlatydul.cz/obchod/ostatni-z ... -dyka.html

armed je jeden z vetsich armacu v republice, toho bych se zrovna nebal. cold steel, pokud neni z divize magnum, neni spatna znacka
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Polní lopatka

Příspěvek od DeadMan »

Kdysi když se u nás rušily kasárny železničního vojska tak jsem ji koupil za 50,- Kč a je to opravdu nezničitelný a poctivý kus armádního nářadí (zkoušel jsem se i zakopat v létě v lese a jde to ale nedělal jsem to v leže takže mi to šlo celkem rychle ovšem pod palbou si to neumím představit).
Přílohy
IMG_5023_1.jpg
IMG_5024_1.jpg
IMG_5025_1.jpg
Odpovědět