Polní lopatka

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Venet »

Tu skladaciu co sem postol Centurion, mam doma. A, neviem co by som jej vycital...
Spolahliva, robustna, zavitom si nastavis ci chces poskladanu, motyku alebo lopatku, zavit drzi dobre, zelezo je v poho. Uz som sa snou nieco nakopal...
Edit: je o par gramov tazsia ako neskladacia CSLA s drevenou ruckou. Ale zas poskladana je fakt mala.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

slíbené fotografie lopatek : http://lopatky.bodie.eu/ poznáte, která je která? :-D
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Centurion »

Tak tohle jsem něčekal. :D To ty kopije dělaj z alobalu?

Dá se u tý orygošky poznat z čeho jsou ty nejty?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

Dá do jistý míry: )
Ale zkoušky kyselinou necekej
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Centurion »

myslim je to železo nebo hliník(dural)?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

železo. jestli železo nebo ocel nevim, ale hlinik ani jeho slitiny by ty pacivy sily neustal
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Fabulous »

Je to měkké železo vhodné k lisování. Hliník nepoužívají, je drahý.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Centurion »

Nevíte jestli ta lopatka co používají Britové je stejná jako ta co používaj Němci a Amíci?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

Mela by být stejná jako emerická, má dokonce i alice klipy. Jestli jako britská nevím, ale tohle bude asi stejný. Ta lopatka je fajn. Fotky by ti měly pomoct odfiltrovat kopie...
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Polní lopatka

Příspěvek od miculas »

Já mám tuto a je v pohodě. Teda ne že bych s ní nějak makal ale děcka si ji pochvalují. ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

jo, to je nemlich to samy jako nemec, potazmo amik. vypada to jako standardizovany nato vybaveni
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Kocour »

Vážení, nevíte, jak se s tím má správně kopat jako motykou? Protože když jsem to zkoušel, pokud držíte lopatku za postranici té "rýčové" rukojeti, úder je asymetrický a lopatka se v ruce vyvrací, když ji uchopíte až těsně pod listem v té rovné části, je krátká na pořádný úhoz. S listem utaženým v pravém úhlu se dá tak akorát shrabovat (což ovšem se dá i s ešusem).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

a co zkusit obouruc - chytit kazdou rukou na odpovidajici strane madla a poradne s tim jebnout do zeme?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Terminated Account »

Mód motyka je primárně určen k hrabání v sypkých nebo snadno poddajných materiálech! V tvrdém terénu si motykou moc neškrtneš a při urputném nasazení ji velmi snadno zničíš. Na tvrdé materiály je rýč. Pokud nejsem úplně levej a podívám se na ergonomii nástroje, tak mi to musí být okamžitě jasné.

Ani mě nenapadlo, že by nad tím mohl někdo přemýšlet nějak jinak. Předpokládám ale, že Američani ke každé polní lopatce dodávají zevrubný návod velikosti encyklopedie Britannica, který by měl obsahovat veškeré možné a nemožné způsoby použití ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

rozhodne tam navod bude. stejne jako maj na zachodech "Tato mísa neslouží k umývání ovoce", to kdyby se někdo chtěl soudit za dyzentérii :-)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Heike »

Lopatka co slouží jako sekera, a mačeta, a co tohle: Lopatka minomet :) http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=24&t=4277
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Polní lopatka

Příspěvek od jameson363 »

Mam trojdilnou skladaci lopatku americkeho typu od roku 2000, mozna dokonce 99 a stale funguje a to jsme ji nikda moc nesetrili. Tusim, ze mam francouzskou. Jinak americka je pouze cerna, zelene je vsechno ruzne evropske zeme, i kdyz mnohe armyshopy pisi origo US. Z mojich zkusenosti neni problem s tim pokacet mensi stromek.

Chapu, ze clovek nema na vsechno, ale tak nak mam pocit, ze zeme je vetsinou celkem tvrda, tak nechapu, ze si pri cene kolem 400kc za original nekdo muze koupit kopii.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no ja jsem jeste nemuse resit problem, ze by se mi nekam nevlezla csla lopatka za kilo z vyprodeje a s mechanickou pevnosti jsem problem nikdy nemel. pokud bych pripadne zlmil tak toporo neni nikdy problem dodelat :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Polní lopatka

Příspěvek od sigmark »

čemu říkáš kopie, Jamesone?
třeba verzi pro BW?
rozhodně je dostupnější než origo US trifold, kvalitativně výborná
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Polní lopatka

Příspěvek od Kocour »

Rainier: No, taky mám ten pocit (viz co jsem psal výše). Americká trojdílná lopatka mi připadá nějak do rozpadlé doby nějaká překombinovaná. A to ještě jsem neřešil, jak se bude trojúhelníková rukojeť chovat, když s ní budu chtít někoho natáhnout :?
Odpovědět