Broušení a ostření pracovních nástrojů

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Broušení a ostření pracovních nástrojů

Příspěvek od DeadMan »

Já zas naopak brousím všechny nože sám i ženě do kuchyně protože to zvládnu tak nevím proč bych to měl nosit někomu jinému.

Vždy brousím všechny najednou takže to zabere tak hoďku max. dvě a je zas na nějakou dobu vystaráno (jde to docela rychle) ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Broušení a ostření pracovních nástrojů

Příspěvek od Terminated Account »

Samozřejmě i tak se na to dá dívat. Na broušení nožů nemám v dílně nejlepší podmínky, tak to rád přenechám někomu jinému. Den má 24 hodin a život je otázkou priorit ;)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Broušení a ostření pracovních nástrojů

Příspěvek od marish »

DeadMan píše:Já zas naopak brousím všechny nože sám i ženě do kuchyně protože to zvládnu tak nevím proč bych to měl nosit někomu jinému.

;)
Čím a jak brousíš?
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Broušení a ostření pracovních nástrojů

Příspěvek od goofix »

nemate nekdo zkusenosti s http://www.amazon.com/Spyderco-Tri-Angl ... sharpmaker ? Ja mam docela trable pri brouseni udrzet spraavnej uhel a tohle vypada relativne blbovzdorne a s porovnani s konkurenci i jakz takz kvalitne vyrobeny.
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: Broušení a ostření pracovních nástrojů

Příspěvek od aliděda »

Brousím na dvouzrnném kameni a potom doladím na keramice, případně přetáhnu ostří na kůži.

Dá se říct, že takhle nabrousím téměř všechny nože.
I když to není žádné měřítko ostrosti, všechny nože po takovém broušení holí jako ďas.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Broušení a ostření pracovních nástrojů

Příspěvek od PeFi »

goofix píše:nemate nekdo zkusenosti s http://www.amazon.com/Spyderco-Tri-Angl ... sharpmaker ? Ja mam docela trable pri brouseni udrzet spraavnej uhel a tohle vypada relativne blbovzdorne a s porovnani s konkurenci i jakz takz kvalitne vyrobeny.

Pořídil jsem si to a je to přesně tak blbuvzdorné, jak člověk doufá. Lanského sada se mi na neosvědčila, ale tohle je vynikající.
Odpovědět