Polní láhve

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od mukl »

Přiznám se, že jsem netušil co je to "Source Convertube". Zadal jsem tedy tento termín do vyhledavače, spatřil fotografie zařízení i jeho aplikaci. Po pravdě řečeno, jsem zděšen :o . Možná to pro někoho a některé situace význam má...Mně ale tento systém "hadiček" bohužel evokuje ilustraci na obalu hudebního elpíčka mého mládí. Omlouvám se za nepěkný obrázek, ale tyto emoce a pocity ve mně toto zařízení skutečně ihned vyvolalo. Mám skutečně vůči těmto věcem nějaký mentální blok. Není nad čepované pivo, pramenitou vodu, nebo alespoň plechovku coly vyndanou z batohu...s rumem "kopnutým" z krásné broušené štamprličky vytažené z kapsičky čundrácké vesty.....

Hrůza :tmi
4320.jpg
4320.jpg (49.22 KiB) Zobrazeno 7186 x
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od Apokalyptik »

Nejako to tu spí.
Plánujem kúpiť nejakú nerezovú fľašu. Doteraz som chodil s Nalgenami, ktorých máme doma asi 5.
Vo výbere zostali Nalgena z ocele 18/10 za cca 22 eur alebo ako alternatíva Fľaše Pinquin z ocele 18/0 za tretinu až polovicu ceny Nalgeny.
Je oceľ bez Niklu výhoda, alebo to potom toľko nevydrží?

Má niekto skúsenosti s tými Pinquinmi? Sú 800 a 1000 ml.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od sigurd »

Ja mám už roky 1182 ml Wide klean kanteen (používam na bushcraft),a absolútna spokojnosť-rozumná váha,kvalitný nerez,perfektne tesní,pod hrdlom má zpevňovací falc,kde sa dá pripevniť drôtené ucho-tým sa dá na ohni prevárať voda,topiť sneh,využitie aj ako termofor ;) .Na turistiku nosím 1,5l plastovú Nalgene.
A ešte moja vychytávka na plastové a nerezové fľaše-po použití vypláchnem,nalejem štamprlík octu,uzavriem,zatrepem a odložím-pred použitím vypláchnem 2x čistou vodou-žiadny smrad,plesne,usadeniny.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od Vladimir »

Používam nerezovú Cheeki THIRSTY MAX prakticky dennodenne, plná spokojnosť. Materiál 18/8, rovnako aj uzáver a tesnenie z potravinárskeho silikónu, 1,5l.
Vladimír
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Polní láhve

Příspěvek od sauerkraut »

Vsude nosim PETku. Je lehka. Je levna. Neni ji skoda. Kdyz zacne smrdet, skonci v prislusnem kontejneru a vezmu jinou. Je do ni videt. Vicko tesni. Kdyz chci malou, vezmu si 0.5l, nebo 1l. Kdyz chci velkou, vezmu si velkou. Kdyz ji chci privazat, vezmu ti takovou, co je uprostred zuzena. Kdyz chci placatou, tak na ni slapnu a nenaplnim ji tolik.

Nikdy se mi v baglu neprorazila. Ani mimo bagl. Ani, kdyz jsem na ni stal, nebo kdyz jsem na ni v kufru auta hodil hever. Nikdy netekla pod vickem. Nikdy nezkorodovala.

Kdyz potrebuju neco ohrivat, nebo varit, beru nerezovy hrnicek, nebo esus. Kdyz si chci vzit teply napoj, beru termosku.

Mel jsem hlinikovou cutoru CSLA, protoze ji prece musi mit kazdy slusny tramp. Videl jsem pouzivat ruzne ty kosmicke plastove a nerezove flasky, pil jsem z nich, ale na pohodli PETky to proste nema.

Ohledne strachu z hliniku - rozpousti se v kyselem prostredi, v ciste vode by mel byt v pohode, protoze vrstvicka Al2O3 je velmi odolna.

Ohledne nerezi - ne, nikl neni ten problem. Problem by potencialne mohl byt, kdyby to nekdo legoval tezkymi kovy. Jestli se to deje, nebo ne, to netusim. V zadne nerezi, u ktere psali slozeni, nic takoveho nebylo. Ale z ceho to delaji Cinani fakt netusim. Treba do normalni oceli se nekdy dava troska olova (snad 0.25%, nebo 0.5%), aby se lepe obrabela. Jestli se nedo takoveho dava i do nerezi (treba pro ziskani taznosti, nebo janevimceho), to netusim.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Polní láhve

Příspěvek od DeadMan »

PETky mají jednu slabinu a to je právě víčko. Není na to 100% spolehnutí. Nejlepší zkušenost mám asi s Korunní.
You cannot kill me as I am already dead!
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Polní láhve

Příspěvek od skagerak »

Taky pouzivam petky, ale jednou se mi ji povedlo rozbit.... na hrebenovce.... v lete... (spadla a asi nestastne na sutr)
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od Vladimir »

Do lesa som si nedávno kúpil túto nerezovú:
https://www.amazon.com/gp/product/B076W ... FEH8&psc=1

Páči sa mi, že je k tomu aj nerezový ešus, je to malé, skladné.

Sauerkraut, ako píšeš ohľadom zloženia nereze, plne súhlasím, nemôžeme vedieť, čo všetko v tom naozaj je, ale to nevieme ani v prípade plastovej fľaše.

Ak by som si mal vybrať, tak pre mňa naozaj top je tento titánový set:
https://www.top-armyshop.sk/titanova-sa ... 050f#53765

Len tá cena je astronomická (no za kvalitu sa platí), navyše dlhodobo nikde nie je skladom.
Vladimír
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od Ulfhednar »

Používám už řadu let tuto:
https://www.militarysklad.cz/detail/lah ... i-14510110 a je v pohodě. Výhoda je, že je v ní i lihovy vařič, jako nouzovka.
V zimě si beru starou kovovou US felinu, protože ji navečer dávám nahrát do popela a používám i jako termofor.
Óðinn á yðr alla
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od jameson363 »

Mam nejaky us cutory i nalgene, ale taky mam v posledni dobe nejradsi petky. Sezenes ruzny rozmerny. Kdyz te na vyletu sere, tak ji seslapnes a pozdeji zahodis do vhodneho kontaku a je klid. S tesnenim vicka jsem nikdy nemel problem. Taky se to da rotovat jako domaci zasoba baleny vody.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Polní láhve

Příspěvek od Hohepa »

Je to sice trochu OT
ale když jste tu ty PET víčka nakousli....

Neví někdo co to je za závit?
DIY výroba redukce......
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Polní láhve

Příspěvek od sauerkraut »

Hohepa: Co to je za zacit nevim, ale na thingiverse je 3D model, ktery jsem si vytiskl a funguje mi. Hledal jsem neco jako PET bottle screw, nebo neco podobneho.

Hadam, ze zavitnik na to asi vyrabet nebudes, odlevat taky ne (protoze by ses neptal a vyuzil model, kterych se vsude okolo vali zadarmo hromada), Na CNCcku by se to delalo dost blbe, takze mi 3D tisk prijde, jako nejplausibilnejsi reseni. Ale pokud jsi vymyslel neco genialniho, tak se rad inspiruji.

Rozhodne to nevypada, jako zadne vodovodni G ani nic metrickeho, na co by sel zavitnik normalne koupit.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Polní láhve

Příspěvek od Pez »

Hohepa píše: 20.12.2021 6:37
Neví někdo co to je za závit?
DIY výroba redukce......
Měl by to být 28mm PCO 1810
PCO 28.jpg
PCO 28.jpg (21.81 KiB) Zobrazeno 4239 x
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Polní láhve

Příspěvek od kuny »

Pridávam moju fľašu, ktorú nosím do práce, mesta a výlety s rodinou. Do lesa nosím inú. Fľaša je Nalgene 1L. Výhodou je že je v celku z masívneho nerezového plechu. Nevýhodou, že má vo vnútri väčšiu drsnosť a rýchlo sa tam množia baktérie. V lete sa voda väčšinou do dvoch dní pokazí. V mojej starej Al fľaši Ferrino Neo drink s vnútorným plastovým nástrekom vydržala voda v pohode aj cez týždeň. Na leme fľaše som si vyvŕtal dva otvory na zavesenie nad ohnisko. Spolu s ňou nosím hrnček GSI Glacier tuším o objeme 700ml. Nevýhodou je, že nerezový plech hrnčeka je dosť tenký. Všetko to nosím v puzdre od Brandit vintage. Hrnček tam vojde dosť na tesno a obal je trochu väčší. Predné vrecko som chcel najprv odpárať, aby sa to trochu zmenšilo, ale nakoniec som do neho pridal filter, zapaľovač, pôvodný popruh a staniol, do ktorého zabalím hrnček, ak zohrievam na ohni. To aby sa mi nezačmudil a musel som ho čistiť.
Přílohy
IMG_20211220_200351_2.jpg
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Polní láhve

Příspěvek od kuny »

Pridám ešte jednu fotku mojej fľaše s rozpadlickým zátiším :lol: .
Je to z jara tohto roka, keď sme po lockdowne mohli konečne začať chodiť po lesoch.
Přílohy
Tank a flasa.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Polní láhve

Příspěvek od Serža »

sauerkraut píše: 19.12.2021 1:28 Vsude nosim PETku. Je lehka. Je levna. Neni ji skoda. Kdyz zacne smrdet, skonci v prislusnem kontejneru a vezmu jinou. Je do ni videt. Vicko tesni. Kdyz chci malou, vezmu si 0.5l, nebo 1l. Kdyz chci velkou, vezmu si velkou. Kdyz ji chci privazat, vezmu ti takovou, co je uprostred zuzena. Kdyz chci placatou, tak na ni slapnu a nenaplnim ji tolik.
taky jsem na ně přešel + k tomu mám Source Convertube
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět