Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Hohepa »

900kW
No to už je elektrárna :rofl
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ulfhednar »

Obecně by ale by Briggs, jako značka mohl být OK, ne? Myslím silnější verze. Co mám jejich motor v sekacce, tak je neskutečně odolný a spolehlivý...
Óðinn á yðr alla
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Královák »

No, tak jsem se uklepl nikomu jinému se to nestalo. To Ulf - uvažuji stejně, mám jejich motory u různých pomocníků od roku 92 a odejde dříve šasi než motor.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od DanBlack »

Hohepa píše: 22.09.2021 11:50 900kW
No to už je elektrárna :rofl
Obrázek
Caterpillar C32 1100kVA (880kW)...ale váží skoro 8tun 8-)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
glock69
Příspěvky: 103
Registrován: 22.02.2014 18:08

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od glock69 »

Ulfhednar píše: 22.09.2021 12:09 Obecně by ale by Briggs, jako značka mohl být OK, ne? Myslím silnější verze. Co mám jejich motor v sekacce, tak je neskutečně odolný a spolehlivý...
Nejsem si jistý, jestli časy se nemění.... Údajně výborná spolehlivost motorů B&S už je minulost...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ulfhednar »

Já mám 7 let starý a je super. Takže ideální by asi byl nějaký výprodejový kousek se starší řadou motorů.
Pozdává se mi tato:
https://www.vari.cz/produkty/elektrocen ... /cp:41499/

Druhá možnost ukrást v práci. Sice bych na to potřeboval jeřáb a náklaďák a vybudovat barák č. 2, ale moje pracovní Iveco+Marelli je utáhne opravdu hooodně.

Furt nějaký výdaje. Střelivo, předělat vodu ze tří na jednu fázi, střelivo, jedna dcera rovnátka, střelivo, nový zimní kola, střelivo, solární panely, střelivo, druhá dcera rovnátka, střelivo, druhý auto nový pneu, střelivo, dcera řidičák, střelivo, nová lednice, střelivo... Furt dokola. Budu muset začít krást, jinak to nevidim :shake
Óðinn á yðr alla
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od sigurd »

Ulf,a čo tak kúpiť celú krabičku...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Ulfhednar »

Zpravidla dělám nákup v objemu "co zrovna unesu", pokud mi do toho nevletí kamarád ahoj Kájo), co dělá ve zbraňovým obchodě, a nezařídí objem "co unese mula". :)

Je pravda, že v mých prioritách se s Green Dealem centrála posunula hodně výrazně dopředu. Hlavně proto, že vodu bych že vodu z vrtu bych bez proudu dostával blbě.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Audis »

Musím pracovat se sekačkou se spalovacím motorem značky Hecht, strašnej srac. Motor nedrží volnoběh a zdechne na volnoběh. za tepla startuje na první brknuti jak kdy. Koš se musí vysypat již z půlky zaplněný, někdy z třetiny.

Kamarád s více zkušenostmi s nářadím doporučuje : než střední třídu b-brandu nářadí, raději kupte značkový nejlevnější model. Méně se nadrete, lepší ergonomie, lepší výkony, lepší všechno.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Strelec45 »

No vidíš mám taky cHECHT a takovéhle problémy nemám, je fakt, že sekačka je žlutá řada z roku 2006. Dneska už to může být na h... :?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od xajan »

Hecht je čínská produkce kvality dost proměnlivé, mám zkušenost z kompresorem a centrálu bych od této značky spíše nekoupil.
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od mr-tomas »

Zajímalo by mě jak se stavíte k naftovým centrálám. Benzínovou nechci, protože mimo sekačky nemám nic na benzín a naftu můžu vycucnout z každého auta. Rozmejšlím se mezi 5kw LPG Heronem nebo 6-7kw naftovou, které jsou všeobecně dražší a vůbec o nich nic nevím.
A nevybírám centrálu na PA ale na Blackout ve městě.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PetrNO »

Koukám teď na scheppach sg 3500 za 20k... to asi splnuje tu podmínku "levná čína s honda motorem" jako záruku kvality... proti stejné hondě za 36... nebo je tam ještě past v divné elektronice? Docela o ní uvažuji

díky
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od viktor »

cina necina bych si tak moc jistej nebyl co je a neni z ciny :D ani u te HONDY ne.
Napr moje posledni YAMAHA Japonsko nevidela ani z dalky a motor byl ciste Italskej.
Mam Hechta pilu, takove male kote do jedne ruky. Vydrzela neskutecne a porad perfektni, to se napr ma dnesnich malych Husqwarnach rici rozhodne neda. Takze mam centralu HECHT a to https://cz.hecht.cz/invertorovy-jednofa ... ht-ig-2201 a zatim stale dobry :-) a to ji pouzivam.
Mam jeste Parkside ( LIDL ) 1200w narazove a provoz tak 800 w. Ale k veci, mrazak utahne spolehlive, Proste utahne vic nez bych si myslel. Dulezite je proste temto malym strojum dat cas na rozbeh. Proste napr pokud na ni je pila tak ji v klidu zapnout a jit do rezu az po cca 3 sec az centrala najde na otacky a pak je to v pohode atd..
Takze za me bych se Hechtu nebal. V necem samozrejme asi taky spatne ale to i renomovani vyrobci se seknou. Taky je tady hodne velky vliv uzivatele, olej, servis a benzin atd...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Elektronika je vždy sázka do loterie. Z deseti kufříkových čínských elektrocentrál mi jich na elektroniku odešlo… deset.

Ale minimálně ubydou starosti o motor. Dobrým ukazatelem by mohla být 5-10 letá záruka, kterou hobbymarkety poskytují na některé výrobky.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Count »

Jsem se při výběru centrály seknul, protože potřebuji pohánět kalové čerpadlo. To má příkon 1100W a co jsem narazil na informace, indukční spotřebiče mají rozběhový proudu až 3x větší. Takže jsem se z centrály 2000W přesunul na dvojnásobek. Čekám ještě na informace od výrobce čerpadla a pak se rozhodnu.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od viktor »

Fabe mas pravdu, na druhou stranu 99.99 % elektroniky je cinske produkce :-) vubec bych se nedivil kdybys rizebral tu HONDU a nasel tam maly napis made by china
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Jenže je vždy otázka, jak moc kdo na součástkách šetřil. Noname centrála za 3 tisíce rozhodně nebude mít v sobě tantalové kondenzátory.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od devlop »

jistěže i Honda některé části nechává dělat v Číně. Jenže Číňan vyrobí prostě takovou kvalitu, za kterou je zákazník ochoten zaplatit. Vyrobí šit, pokud chce zákazník ušetřit každý cent, ale vyrobí i výbornou kvalitu, pokud chce zákazník komponentu kvalitní, hodno jména výrobce konečného produktu. Je to jen o penězích.

Honda's Powertrain Components Manufactured At New Chinese Plant
https://www.industryweek.com/leadership ... nese-plant
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od honzasl »

Jen postřeh z motorů B+S ze sekačky, kterou mám doma. Všechny závity jsou UNF! Můžeš mít celou vybavenou dílnu, palcový vercajk, šuplíky plné spojováku - ale když se ti vyklepe do trávy šroubek co drží karburátor, seš v čoudu, pokud na to nejseš připraven. :)
Odpovědět