Přenosná elektrocentrála

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PetrNO »

no právě pochybuji o tom že někdo to fakt změřil.. a "procenta" hodnocení dá každý když se mu to nerozbije po týdnu... a kdo to fakt zatíží naplno alespon na hodinu a měří to...
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od sphinx »

Jasně, nijak to nepřeceňuju, kdyby byla někde skladem, tak ji koupím a změřím to :) Nedaří se mi najít nějakou recenzi nebo alespoň názor... ale zase je to centrála za 15 tisíc, tak tu si snad koupí někdo, kdo ví, kolik má dávat, tzn. pro nějaký účel.
Be brave. Be honest. Be free.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PetrNO »

jak říkám, nejsem si tím jistý, jestli ji koupíš tak určitě napiš:-) budu jedině rád... já mám zatím tip sg3500, ale výkon menší .. i když nejmenovaný "největší" eshop na opakovaný dotaz tvrdí že 4800w a že to mají potvrzené dodavatelem:-)) u hondy 200ccm..
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Pez »

Rozklikni si dotaz pod tvým.

Vážený Alza experte, elektrocentrálu SG 3500 jsem zakoupil a co by jste řekl? Výkon 2800 W dlouhodobý, krátkodobě max 3000W.
Stejně tak udávaná suchá hmotnost není 40,5 kg, ale 48,6 kg.
Pokud už někdo vznese dotaz tak by jste informace opravdu mohl ověřit a ne tupě opsat.

Tomáš Rozehnal, 30. 10. 2020
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od bivoj »

Pokud má ten motor Heronu skutečně 7k, tak ten výkon 3,5kW/3,7kW je uvěřitelný. V dokumentaci také píšou těch 3,5kW/3,7kW - tj. trvale 16A při 220V (resp 15,2A při 230V) (možno nahlédnout do manuálu k centrále, třeba zde: https://www.svarecky-obchod.cz/dokument ... 896230.pdf)

Nicméně co bych zde chtěl znovu připomenout (a bylo to tu už několikrát řečeno), že do centrály která má sloužit jako "záloha" pro případ že nepojede proud tankovat pouze Vervu 100! (Nejsem agent Benziny ;-) ) S tímto benzínem mám ale velmi dobrou zkušenost, že se (nejen) centrála rozběhne i po pár letech odstávky. Naopak s klasickým 95 benzínem si můžete zadělat na problém zalepených škrtících klapek, trysek, a vůbec zasviněného celého palivového systému. Zhruba před měsícem jsem jednomu známému oživoval elektrocentrálu kterou měl dva roky odstavenou s normálním benzínem. Celý palivový systém se musel kompletně vyčistit a karbec musel jít nadvakrát do ultrazvuku, než začaly být kanálky a trysky průchozí.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Fabulous »

Já mám v některých zařízeních obyčejný benzín, ale doháním to "protisrážecím" aditivem od Hondy. Ale lahvička je tak drahá, že se vyplatí koupit tu Vervu 100 nebo podobný benzín od konkurence.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Pez »

Když jsme u toho paliva,
dost lidí si neuvědomuje, že výkon centrály je úměrný spotřebě. Brát výkonnou centrálu a pak nevyužívat její výkon je plýtváním paliva. Opravdu, je potřeba uvážit k čemu ji potřebuji.
Z hlediska spotřeby je lepší invertorová, umí si řídit spotřebu/otáčky dle zatížení.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Rafael »

O podobných nebo stejných problémech se hojně píše na zahrádkářských forech.
Po zimě jsou takové benzínové problémy i s trávními sekačkami. Na jaře je někdy bývá problém nastartovat!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od salám »

Možná jsem to přehlídl, ale má cenu koukat po značce Sheppach? Konkrétně třeba SG3100?
grg
Příspěvky: 145
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od grg »

Rafael píše: 27.10.2021 16:02Po zimě jsou takové benzínové problémy i s trávními sekačkami.
Možno mám iba šťastie, ale v krovinoreze zvyknem prakticky vždy (a pred zimou bezpodmienečne) spotrebovať všetko palivo, až kým to zdochne aj na voľnobeh. Mám ho asi 3 či 4 roky a zatiaľ som nemal problém ani s bežnou 95-kou.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Rafael »

No však ano. O tom to je. Nenechávat v takových motorcích palivo, benzín, naftu nevím, delší dobu. Vylít, využít do poslední kapky, přip. vypláchnout a tak..

Anebo použit nějakou přísadu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od JOBU »

Stačí tankovať 100vkový benzín. A ani po pol roku státia nemám problém na prvý krát naštartovať. To isté platí aj o mojom karburátorovom aute, ktorým cez zimu nejazdím. Nechápem čo riešite...
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Tomáš »

A nebo kupovat palivo bez biosložky?
(zatím vyzkoušeno jen na zahradní sekačce) Nechal jsem tam benzín po sezoně přes zimu, na jaře nastartovala :angel
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od JOBU »

No ten 100vkový tú biostračku nemá.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PeFi »

Ten stovkový benzín sice taky má (může mít) biosložky, ale biosložky používané v N100 by měly být modernější a neměly by tolik vadit.

Verva 100 u Benziny nebo Maxxmotin od OMV neobsahují etanol, ale etbe a hvo, což jsou biosložky druhé generace, ...

Konzervační přísady do benzínu jsou snad údajně antioxidanty, mohu potvrdit, že běžný N95 s konzervační přísadou skladovaný v uzavřeném kanystru po půl roce funguje zcela bez problémů.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od tajfun »

100kovy maji ty etbe, ktery jsou v klidu a neni u nich problem jako s klasickym lihem … takze startovani po zime s etbe nebyva problem….. hvo se do 100kovych nepouziva, je to totiz bio prisada do nafty misto repky, kdy HVO ma vsak vlastnosti podobny ci lepsi nez klasicka nafta, zejmena ohledne cetanovyho cisla - pouziva ji omv do maxxmotionu a drive i benzina do vervy, ale prestali to tam potichu davat a uz davaj zase jen repku :ne :head
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Strelec45 »

Dávám 95 Optimal od Eurooilu a po zimě startuju stejně jako po týdnu, má to v sobě taky nějaký aditiva, ale i biosračky. A je jedno jestli dvou nebo čtyřtakt, nevycucávám do prázdna.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od Rafael »

Jsem psal, že:
Na jaře je někdy bývá problém nastartovat!
Ne, že je to pravidlem. Jen, že se to může stát. A většinou se takové věci stávají když je to nejméně vhodné.
*
Osobně to moc neřeším, sekaček apod. mám několik, liju do toho vše co se jmenuje benzín, bez konzevačních aditiv a dost často tam zůstane palivo i přes zimu. A nastartovat to vždy šlo a strojky nepotřebovaly žádnou větší opravu nebo čištění.
Ale pravdou je, že občas to byly fact nervy, trvalo to dlouho a bolela mě ruka.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PetrNO »

jak už tu bylo několikrát zmíněno, leju Aspen do křovinaku i pily na konci sezony.. sice to stoji "stovku litr" ale je to bez starostí a řešení coby-kdybyby... a leju to tam ke konci, pár deci do prázdné nádrže...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Přenosná elektrocentrála

Příspěvek od PeFi »

Aspen je dobrá volba.
Rodiče používali normální natural 95 do sekačky s motorem Honda, který vždy startoval výborně. Akorát po pár letech to po delší pauze najednou dospělo do stavu, že byl zalepený karburátor a dle servisu jediné, co to dokázalo rozpustit, byl technický pomerančový olej.

Já se dost natrápil s motorovými pilami tří různých značek - jakmile jsme benzín nevyjel do mrtě, tak to pak nešlo nahodit a pomáhala jedině výměna svíčky za novou.
Odpovědět