Svycarske armadni noze

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od RedneckBear »

hangys píše:Tak už jsou za 300,-.
Sakra. Mel jsem jich vzit aspon pet ... :D
The Emperor protects ...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hohepa »

limit byl dva kusy
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od RedneckBear »

Aha, to jsem prehlidnul ... :yes
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Bill Masen »

Nevím jestli se nepletu, pokud ano, tak ať mě někdo laskavě po(o)praví. :chuckle
Legislativa v Německu zakazuje všechny jednoručně otevírané nože s pojistkou, bez omezení délky. To eliminuje Forester One Hand, včetně jeho vojenského a loveckého klonu. Mají ovšem výjimku na "záchranné nože (řezače pásů)". Vstahuje se tato vyýjimka na Victorinox Rescue Tool, který má stejnou čepel, jako tři výše zmiňované? Podle mě by měla, protože to je záchranný nůž s řezačem pásů. Teď babo raď.
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hrant »

Bill Masen píše:Nevím jestli se nepletu, pokud ano, tak ať mě někdo laskavě po(o)praví. :chuckle
Legislativa v Německu zakazuje všechny jednoručně otevírané nože s pojistkou, bez omezení délky. To eliminuje Forester One Hand, včetně jeho vojenského a loveckého klonu. Mají ovšem výjimku na "záchranné nože (řezače pásů)". Vstahuje se tato vyýjimka na Victorinox Rescue Tool, který má stejnou čepel, jako tři výše zmiňované? Podle mě by měla, protože to je záchranný nůž s řezačem pásů. Teď babo raď.

Ved to tu uz bolo rozoberane ...
Zakazane je pouzivanie (nosenie je povolene v zamknutych kufrikoch) vsetkych one hand cepeli s vynimkou, ked ich drzba sa da odovodnit potrebou nasadenia pri vykone povolania. To znamens, ze vojaci maju svoje GAKy, zachranari Rescue Tool atd. Takze mat Rescue Tool v priehradke auta mozne je. Nosit ho na opasku alebo vo vrecku, pokial clovek nie je zachranar alebo nevykonava nejake povolanie, povolene nie je.
Bavit sa v suvislosti s Nemeckom o niecom vacsom ako 8cm, respektive este s Oh cepelou nema vyznam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Bill Masen »

Díky babo za radu :chuckle
Ta výjimka je jen na řezače pásů, které mám zrovna v autě? Spoustu řezačů pásů jsou na klíče a tudíž si je člověk vezme s sebou, když vystoupí z auta. Taky kdybys měl ten Vnox RT ve schránce, tak se k němu budeš hůř dostávat, když budeš v autě na střeše, nebo na dně. Je logické ho mít v pouzdře na pásku.
Takže prošel by tento nůž u bundespolizei, mít ho v kapse nebo v pouzdře na pásku i mimo auto?

Mimochodem, nevím kde "to tu uz bolo rozoberane", ale v tomhle vlákně ne a je to dotaz na Švýcarský armádní nůž

Mimochodem 2, v Německu je povolená délka čepele do 8,5 cm a ne do 8 cm, i proto má opinel řadu nožů po centimetrech přerušenou osmičkou s čepelí 8,5 cm

Mimochodem 3, poslední příspěvek se necituje
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hrant »

Bill Masen píše:Díky babo za radu :chuckle
Ta výjimka je jen na řezače pásů, které mám zrovna v autě? Spoustu řezačů pásů jsou na klíče a tudíž si je člověk vezme s sebou, když vystoupí z auta. Taky kdybys měl ten Vnox RT ve schránce, tak se k němu budeš hůř dostávat, když budeš v autě na střeše, nebo na dně. Je logické ho mít v pouzdře na pásku.
Nemecki policajti si od Teba radi vypočujú logický výklad Deutsches Waffenrecht.
Takže prošel by tento nůž u bundespolizei, mít ho v kapse nebo v pouzdře na pásku i mimo auto?
Pokial si príslušník záchranného zboru jednoznačne áno. Ale to Ty asi nie si.

Mimochodem 1 - vo vlákne Zavírací nože, kam debata o povolených zatváracích nožoch patrí.

Mimochodem 2 - vzhľadom na tebou položenú otázku ohľadne OH čepele je rozdiel pol centimetra irelevantný.

Mimochdem 3 - stalo sa.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Bill Masen »

Tvoje odpověď je jednoznačně zbytečná, tak to přeskočím až k:

ad Mimochodem 1) ve vlákně Zavírací nože jsem to psal já, tady se ptám na verzi Švýcarského armádního nože, a to ve vlákně "Švýcarské armádní nože"

ad Mimochodem 2) otázka byla položená ohledně konkrétního nože a ne ohledně OH čepele. Rozdíl půl centimetru není irelevantní, jinak by se toho výrobci asi nedrželi. Takže tvých 8 cm je chyba. Ved to tu uz bolo rozoberane ... (aha, ve vlákně zavírací nože, i tam si to psal ty a napsal si 8 cm). No, snad to už napotřetí napíšeš správně, je to 8,5 cm (85 mm)

ad Mimochodem 3) ne, nestalo. Musíš ťuknout na to tlačítko ODPOVĚDĚT, ne CITOVAT (je vlevo dole)

klidně zas napiš, ale teď dej chvilku prostor někomu, kdo bude mít co říct.

a Mimochodem, i kdybych byl český král záchranářů, tak je mi to v Německu k... Mimochodem
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hrant »

Keby sa jednalo len o tebs, tak sa rozhodne neobtazujem odpisovat - arogantnym hlupakom by som doprial moznost konfrontacie s realitou pri policajnej kontrole v Nemecku. Ale kedze toto forum nepatri tebe a teda nepisem len pre teba, tak rad odpoviem pre ostatnych. Ty sa zapajat nemusis, kedze pre teba bola moja ofpoved zbytocna a zmohol si sa len na nejake hnidopisske zamindrakovane poznamky.
Zakon jasne hovori, ze su zakazne "noze s jednorucnou cepelou a noze s pevnou cepelou dlhsou ako 12 cm." Udaj 8,5 cm sa tu nikde neuvadza, lebo zakon jasne hovori, ze jednorucne cepele su zakazane! Takze hadat sa, ci je spravny udaj 8 alebo 8,5 je uplne irelevantne (spravny udaj pri zatvaracich nozoch bez jednorucneho otvarania je samozrejme 8,5 ale este sa k tomu dostanem).
Takze nosenie jednorucnych cepeli je proste zakazanae. Bodka. Ten isty paragraf 42a tiez uvadza prislusne vynimky kam patri "pouzitie pri fotogragovani, natacani filmu, divadelnych predstaveni. ", "pouzitie pri vykone povolania, sporte, alebo vseobecne uznavaneho ucelu."
Pre tych bystrejsich je teraz uz jasne, ze noz s jednorucnou cepelou nijako neobkecate, lebo porusujete zakon pokial nespadate do ziadnej z uvedenych vynimiek.

To iste plati aj pre Rescue Tool - ma jednorucnu cepel, takze nie je povoleny. Pokial ho nechate v priehradke auta a pouzijete v pripade nudze pri havariji, tak vas k sudu nikto hnat nebude. Pri noseni za opaskom uz policia tak zhovievava nebude, kedze nie ste zachranar v sluzbe. Jeho drzbu mimo auta nijako nevysvetlite.
Calkove zhrnutie - noze s jednorucnou cepelou v Nemecku nenosit, pokial ich nemate v uzamknutom kufriku -uzamknutom! Pri specialnom zachranarskom naradi ako Rescue Tool ich policia moze tolerovat pokial su prevazane v aute - nie pokial su nosene mimo dopravnych prostredkov.

A na zaver to co, k comu som sa ch el vratit - povolene dlzky cepeli nozov. Na mnohych nemeckych diskusnych forach je toto preberane na odbornej aj laickej urovni. Z debaty jasne vyplyva, ze spoliehat sa na to, ze "moj pevny nozik ma presne 12 cm cepel a moj zatvaraci nozik ma presn 8,5 cm, takze som v pohode" je nerozumne. Do beznej vybavy policajtov nepatri pravitko ani skladaci meter, takze si pri zistovani dlzky cepele pomahaju rozne - pouzivaju cigaretove krabicky, sirku dlane, ID kartu,atd. Krabicka od cigariet aj dlan maju cca tych 8,5 cm ale spominana ID karta uz ma menej- na internete uvadzaju 6 cm. Stale je len na rozhodnuti prislusneho policajta ci spominany noz vyhodnoti ako zbran alebo nie. Pri troche stastia mozete mat svoj meter a dokazat, ze cepel splna maximalny limit 8,5 cm ale policajt je ten, ktory to rozhodne.

Takze zaverecne zhrnutie, ktore je uvedene na (podla mojho nazoru) fundovanej stranke www. deutscheswaffenrecht.de ktoru prevadzkuje pravnicka skupina Dr. Schmitz & Partner:
"Pokial si vezmete noz s pevnou cepelou s dlzkou 10 cm a odlozite si ho do priehradky v aute, je vsetko v poriadku. Rovnako pokial mate zatvaraci nozik s dlzkou cepele 4,7 cm, ktora neumoznuje otvorenie jednou rukou a nema poistku proti zatvoreniu."

Myslim, ze pokial nemate vacsiu hubu ako mozog, ako jeden uzivatel tohto fora, tak tento posledny odstavec jasne definuje co si zabalit na cestu do Nemecka pokial sa clovek chce vyhnut problemom.

Ospravedlnujem sa, ze je to gramaticky neucesane - nemal som zial inu moznost, nez pisat nz tablete.
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hrant »

Mylne som v predoslom prispevku spomenul "mimo dopravnych prostriedkov". Mal som na mysli automobil.
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hrant »

Mozem moderatora poprosi o zlucenie tychto mojich prispevkov do jedneho? Asi som lavy ale spracovavat nejaky text na tablete mi vobec nejde a vzdy mi bzprsi doba na upravenie prispevku :oops:

A este sa mi podarilo najst jeden stary clanok, ktory zo dlho hladal, ktory ukazuje ako je to s nozikmi v Nemecku v praxi - v hlavnej roli vystupuje prave v tomto vlakne spominany Opinel. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/nemecky-soud-potrestal-ceskeho-bikera-za-nuz_101851.html
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Bill Masen »

OT
Jo, vystřelovací opinel, to je zabijácká kudla.
Cigareta King Size má délku 85 mm a tím je k měření ideální. Krabička má o pár mm víc, policajt prohlásil, že nůž je delší o 2 mm a nakonec změřili devět. Policajtova metoda byla v pořádku. Důvody už ne.
Nejvtipnější je ovšem poslední věta: Frekvenci a důkladnost kontrol ovšem zdůvodňuje především obavami z nelegální migrace. Článek je z roku 2009
Chlapče z Polžic a Bezdružic, já na tebe nijak neútočím, nemluvím o tvém mozku a hubě, jen používám tvá slova. Pokud to tě uráží, změň svá slova. Je to škoda, očividně o tom něco víš, ale ztratí se to v té hromadě textu.
Poznámka s citací posledního příspěvku je naprosto legitimní. Je to v pravidlech.

Zpět k tématu, víte někdo, jak je to s tou výjimkou? Raději dám znovu i otázku.
Legislativa v Německu zakazuje všechny jednoručně otevírané nože s pojistkou, bez omezení délky. To eliminuje Forester One Hand, včetně jeho vojenského a loveckého klonu. Mají ovšem výjimku na "záchranné nože (řezače pásů)". Vztahuje se tato výjimka na Victorinox Rescue Tool, pokud ho mám, musí zůstat v autě, nebo si ho mohu strčit do kapsy?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od the.marek »

Co to uzavřít tak, že si prostě do Německa vemete malý švýcarák a budete mít klid nebo budete špekulovat a vymýšlet různé interpretace zákona a ojebávky a pak se může stát, že vyfásnete flastr... Ideální řešení do Německa vůbec nelíst... :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Hrant »

The.Marek - :yes Presne to isté som písal v diskusii Zavírací nože.
V rôznych debatách tu na rozpad.cz (respektíve vo všetkých tématických weboch na svete) sú neustále spomínané argumenty prečo v súčasnosti alebo po VP na seba príliš neupozorňovať (vybavenie, maskáče, atď.) ale napriek tomu sa stále nájdu odvážlivci, ktorí si lajznú v Nemecku nosenie zakázaných nožov :lol:
Mimochodom, keď tu boli spomínané rezače pásov - odporúčam ResQMe. Rozbíjač skla a rezač pásov na, ktorý nepotrebujete výnimky zo zákona o zbraniach.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Bill Masen »

the.marek píše:do Německa vůbec nelíst... :mrgreen:
the.marku děkuju, žes hodil hasák do soukolí, a tím tuhle zbytečnou a neproduktivní přestřelku ukončil.

Mimochodem, koukal jsem na řadu 85 mm, konkrétně Evolution 14. Máte ho? Vychází z Vengera a skladbou nástrojů by se mi líbil. Akorát ho nedělaní v černé. Původní Venger, dnešní Ranger měl problém se slabou pružinou, která nedovírala čepel. Nevím jak je dnes když je to Victorinox. Netrpí ten Evolution taky něčím takovým?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od goral »

https://en.wikipedia.org/wiki/Knife_legislation#Germany

Ja mam dojem, ze tu nekteri neumi cist :))

-8,5 cm se vztahuje k tzv "automatum", neboli nozum s asistovanym otviranim. Legalni v tomto duchu je treba cela produkce fy Boker (nemecke, necekane). Ale legalni je vlastnit, nikoliv nosit.

-nosit jednorucne otevirany nuz s pojistkou proste nejde, nehlede na delku.

-pokud chcete neco legalniho jednorucniho, IMHO je jedina moznost pevna cepel pod 12cm.

-vsechny svycaraky jsou legalni, vyjma verzi "one hand" - s ockem na cepeli. Obecne se to da tvrdit v cele Evrope.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Bill Masen »

Takže vyhazováky jsou omezený délkou 8,5 cm, můžeš je vlastnit, ale ne nosit. Jednoručně otevíraný nůž můžeš vozit v autě pokud je na něm napsáno Rescue, ale teoreticky ho tam musíš donést v zamčené schránce. Pevný nůž do 12 cm je OK, a ostatní zavíráky pokud nejsou jednoruč otevíraný jsou bez omezení délky. Třeba Španělská Navaja, která má čepel i půl metru. :shock: :shock: :shock:
Obrázek

Ty němci jsou úúúžasnej národ, to se musí nechat.

Prosím admina o přesunutí do Zavíracích nožů asi, nebo tak nějak.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Baca »

Uff ta je krasna :-)
Prežiť !!!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od Strelec45 »

Taky bych nepohrdl. Dá se koupit v ČR? To je moje velikost... :mrgreen:
Omlouvám se za OT.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
prowler
Příspěvky: 20
Registrován: 20.04.2016 9:40
Pohlaví: muž

Re: Svycarske armadni noze

Příspěvek od prowler »

Zdar,
Nejak som to tu (ani na iných weboch) nenašiel, tak sa spýtam. Ako a či vobec brúsite pilku n V-noxoch? Moj Huntsman má už za sebou 10+ rokov služby a pilka už zdaleka nie je čo bývala, chcelo by to trochu oživiť. Napadlo ma samozrejme zohnať nejký malý pilník, len či nemá niekto vyskúšané niečo konkrétne. Díky.
Odpovědět