Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Hrant »

fransilice píše:tak uplně nemáš pravdu....v něměcku můžeš mít u sebe i nůž s 30-ti centimetrovou čepelí,ALE musí být zabezpečen proti zneužití a rychlému použití...což je v báglu a pouzdru,zabezpečený v kufru auta atd....
jinak one hand nůž nesmíš míš u sebe vůbec-pouze zabezpečený v pouzdře a nebo v kufru atd...
O moznosti mat aj vacsie noze ale drzat ich pod zamkom samozrejme viem. A preto hovorim, ze nic vacsie, respektive agresivnejsie vyzerajuce ako svajciarsky nozik nebrat - az sa nieco zomelie mi moja krutoprisna kudla zamknuta v schranke a odlozena niekde v kufri, bude uplne k prdu. To iste plati aj pri kazdodennom pouziti v beznych situaciach.
Tak to aspon vidim ja po mojich skusenostiach so zelenymi Helmutmi... :|
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Jezbo »

V listopadu jsem sháněl malej, lehkej, levnej nůž s klipem do kapsy pro běžný denní použití. Nakonec to "vyhrál" Buck SlimLine. http://www.noze-nuz.com/buck/BU721GRSC.php
Na krabičce "Proudly made in USA" , v krabičce papírek, že záruka je 25let. No to jsem prostě nemohl odolat a musel jsem ho koupit, abych ten zázrak viděl na vlastní oči :D Nůž by se měl vyrábět jako exluzivka pro Walmart. No nečekaně žádnej zázrak se nekoná. Dokonce je u špičky čepel vybroušena nesouměrně (asi ten hispánec co to dělal už měl dost :twisted: ) Ovšem na běžný denní použití, ke všemu za ty prachy, si nemůžu stěžovat. Na YT jsem viděl video, kde měl uživatel dost veliký vůle v uložení nože. U mne se nic takovýho zatím neděje tak snad to bude v pohodě. Ještě jsem ho teď radši přeměřil a kdybych někdy zabloudil do Reichu mělo by to bejt v pohodě.
Rozměry
Šířka bez klipu: 9mm
Výška (max): 35mm
Délka zavřený: 110mm
Délka čepele: 80mm
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Apokalyptik »

Už horšiu oceľ si si nevedel vybrať?
Vlastne nie, horšia neexistuje.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od des »

pan je nožíř-metalurg. to se pozná :mrgreen:
nemóže íst karta furt...
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hunter »

Ahojte
Hodně záleží na zpracování oceli 420. Z mých zkušeností vyplývá, že něco jiného je čepel nože z Číny, něco jiného třeba ze Španělska a jiná je z USA ( myšleno kvalitativně ). Ale mám i pár nožů z Číny které jsou na tom s kvalitou dobře, takže to zas až tak neplatí ( ani to USA není vždy to nej. )
Rozhodně bych tuto ocel neposílal na samotné dno kvalitativní únosnosti, její atributy samozřejmě nejsou úplně ideální ale svoji práci zastane ale musí se častěji brousit.

Nože Buck bych taky neházel do horoucích pekel satanových jelikož mají se zpracováním této oceli dlouholeté zkušenosti a používají ji skoro na všech jejich nožích a není ta ocel špatná. Pokud s ní nebudeš páčit bednu od minometu a otvírat konzervy od guláše, tak ti na běžné činnosti postačí. Většinu nožů, které vyrábí jsou spíše lovecké nože pro nenáročné uživatele a tak se s nějakým nasazením v poli moc nepočítá.

Apokalyptiku mě se podařilo najít i horší materiál na čepel nože a to víčko od plechovky a tato varianta je oproti 420 děs a hrůza, ale v nouzi použiješ co najdeš abys udělal co potřebuješ.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

Bucky náhodou nejsou špatné. Mají zavíráky kolem 600, které mají pěkný design i ergonomii, příběh, průměrné zpracování a bývají z výroby dost ostré a brousitelné. Sice se rychle ztupí, ale náhodou jsem se jedním levným Buckem šeredně pořezal. Pravda, měl jsem v sobě litr červeného a v první chvíli jsem myslel, že jsem ho zvrhl.
Koupil bych si ho raději než různé pseudoznačky jako SW? HK, UZI apod.
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hunter »

šak to říkám že se toho Bucku netřeba bát, je to léty prověřená Americká značka a jako každá má své zastánce a odpůrce, ale také kvality, které nelze popřít. Za mě určitě lepší Buck, než nůž od medvídka na grilu.

Bucky jdou nabrousit suprově, tady přikládám důkazní video, nůž je Buck special.
https://www.youtube.com/watch?v=Ar-ihsdBioc

Po delší době jsem se podíval na nabídku nožů od Bucku a objevil existenci nových modelů tak to trochu prozkoumám.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Apokalyptik »

Pri čísle 420 si vždy spomeniem na Mikov..... to človek stále brúsil a stále to bolo tupé..... 420tka má výhodu vo veľkej odolnosti voči korózii, s obľubou ju používajú potápači, ale tým jej výhody končia.

Až tak šetriť sa podľa mňa v dnešnej dobe nevypláca.... za zhruba dvojnásobok sa dá kúpiť niečo takéto.

http://www.knifecenter.com/item/KS1790/ ... 10-handles

Je z excelentnej švédskej ocele. Nie je taká prefláknutá ako S30V alebo Elmax, preto sú nože z nej za výbornú cenu a kvalitou nijako nezaostáva... stačí si počítať v diskusiách na nožiarskych fórach.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

Mikov se mi také nedaří nabrousit (ale já jsem dost levej). Ale Buck byl ostrý "jak sviň".
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Apokalyptik »

Kúp si brúsiacu sadu, ktorá drží uhol a môžeš byť ľavý jak šabľa... aj tak perfektne nabrúsiš... :chuckle
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hunter »

Nůž mikov mám ještě po dědovi z uhlíkovky a jde suprově nabrousit. Nože jako je například UTON jsou broušené pod nesmyslně velkým úhlem a proto je dobré ten úhel prostě přebrousit na brousku a pak je to OK.
Ale ocel je zpracovaná poměrně solidně, tady jsem našel jeden test nože UTON AZ 07, překvapivě z toho vyšel nejlépe.

https://www.youtube.com/watch?v=H2PQ8UGsnu8
https://www.youtube.com/watch?v=0Qe6giXZ-14
https://www.youtube.com/watch?v=KqghyQ-epYE

Mimo téma když jde o pevné nože ale jde o zpracování oceli.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Venet »

Apokalyptik, mám doma buck skinner z 420tky, a fakt slušne drží ostrie. Ono to tuším nieje klasická 420tka je to americká 420hc vraj tam je niečo navyše, aj spracovanie a kalenie asi bude troška lepšie. ( už si to nepamätám jak to bolo presne) Skiner nabrúsim až holí, a samozrejme nepoužívam ho na sťahovanie, ale od orezania palice, nakrájanie chleba a slaniny až po batoning zvláda na výbornú. Síce momentálne si hovie v skrinke, lebo na striedačku používam Moru2000 a môj nôž s čepeľou od Kersaundo - finka, ale kým som nemal tieto dva, tak bol v aktívnej službe... A čosi sa narezal...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Apokalyptik »

Môže sa vydariť aj nôž z 420, ale v dnešnej dobe, keď sa všetko fláka by som sa na kvalitu spracovania nespoliehal.
Naposledy som takú väčšiu robotu so skinerom robil, keď sme s kamarátom sťahovali a porcovali Daniela.... bol som rád, že majiteľ noža ho mal z perfektne zušľachtenej AUS8 a špičkovo nabrúsený. Na ten jeden kus to stačilo, aj keď bol fakt poriadny. Keď s ním sťahoval a porcoval 8 srniek, nadával, že AUS8 je blato.
Preto naposledy kúpil poľovnícky zatvárák z RWL-ky.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Apokaliptik: brusná sada ještě neznamená, že umíš nabrousit nůž. Stejně jako laser na pistoli nezamená, že díra bude tam, kde je červená tečka (i když je to nastřelené).
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Zavírací nože

Příspěvek od goral »

Tak bez chlastu s taky da bavit.
Ale kurevsky to pomaha.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Hohepa »

Tak estli s tímhle nedokaže někdo nabrousit nůž,
tak ať si to rovnou hodí ,
neb v PA si s takovou manuální zručností,
sám nedokáže otevřít ani konzervu :lol:
lansky.PNG
lansky.PNG (325.01 KiB) Zobrazeno 16551 x
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Apokalyptik »

Nightmare píše:Apokaliptik: brusná sada ještě neznamená, že umíš nabrousit nůž. Stejně jako laser na pistoli nezamená, že díra bude tam, kde je červená tečka (i když je to nastřelené).
Nechápem zmysel tvojho príspevku. Čo je najťažšie pri brúsení noža???
Dodržať uhol.
Takže, ak nemá niekto v hlave NASRANÉ a nepoužije kamene/diamanty naopak, čo ešte treba???

Myslím, že väščšina tunajších členov nevyšla z šiestej triedy základky :shake

Ano mám kamaráta, ktorý s Laserom nastriela úplné hovno.... a čo tým chceš povedať ???

PS: Hohepa, ďakujem za fotky :rock
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

Že když jsem si tu sadu pořizoval, tak jsem si to taky myslel. Ale je potřeba taky udělat akorát jehlu a zároveň jí pak strhnout tak, abys nepoškodil ostří. Možná je požadavek na broušení u každého jiný. Já mám tři úrovně. 1. je, že nepopojede po nehtu, když ten nůž postavíš na kolmo. 2. Že začne holit. 3. Hladce odřezává tenké proužky papíru.
A to znám lidi, kteří tlačí ještě dál - řežou cigaretový papírky nebo ubrousky.

Tak asi tak.

Edit: Ono taky není ostří jako ostří. Na rajčata brousíš nůž jinak, než na maso a stejně tak na denní nošení uděláš jiný úhel, než do kuchyně. Ne každá čepel jde do klemy ideálně upnout a to nemluvím o souměrnosti brusu, kdy na jedné straně je faseta milimetrová a na druhé straně má ty milimetry tři >což jsem řešil na noži (nářaďák) od Leathermana pro kámoše. A stál čtyřku.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od the.marek »

Podle mě z toho děláte výzkumnej ústav... Pro normálního smrtelníka, který nemá nože, jako svůj hlavní koníček a nezajímá se tak o tisíc věcí kolem, stačí nůž normálně nabrousit, Lánský je na to ideální. Taková brusná sada pro barbary a nožo-blbce-lajky (jako jsem třeba já).
Nicméně chápu, že lidé, pro které je na prvním místě nůž, pak dlouho, dlouho nic, pak vepřovej řízek a pak možná manželka, se o takovéhle věci zajímají do hloubky, doma mají bednu od banánů plnou brousků a na každý druh zeleniny, ovoce, masa mají jinak nabroušený příslušný nůž... :roll: :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od kregan »

Ač mám sadu brousků, tak stejně používám nejčastěji spodní stranu talíře, jak mě to naučil věčně nalitej kastelán z jednoho hradu nad Berounkou. Talíře jsou většinou po ruce jako první.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět