Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bomber
Příspěvky: 26
Registrován: 26.11.2012 21:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od bomber »

Já vlastním tenhle zavírák. Má hrot na rozbití skla a nůž na bezpečnostní pásy. Je to poměrně masivní zavírák a na běžné nošení v kapse to moc není, ale v tašce nebo na opasku je ok. Ostří ujde, ale vzhledem k tvaru a velikosti čepele je jasné, že není na jemnou práci. Původně jsem chtěl serated ostří, ale vzhledem k praktičnosti jsem sáhnul po plain.

Obrázek
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

né, smiťáka né. z těch aušus přímo čiší :-(

(když už je prodávám, takže si je můžu důkladně prohlížet, a i když se občas sympatický kousek najde, většina je děsná)
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Etranger »

Co Spyderco?
Kdysi jsem u jejich stánku na výstavě viděl holčinu jak drží čtvrtku A4 jen za okraj a vykrajovala obloučky-koukal jsem jako vejr.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

spyderca nejsou spatna, totez ti nicmene zvladne opinel nebo mora. i sten svycarak umi, a ani do obloucku to nezataci :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Fabulous »

Smith Wesson má jednu výhodu - cenu. Takže kdo hledá spíš spotřební nůž, tak proč ne...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

to ano. ale tim vycet vyhod zhruba konci. dneska je smith bohuzel uz cistokrevna cina ve sve nejhorsi inkarnaci. mizerna kontrola kvality, na nekterych kusech pojistka ani nefunguje, nekde funguje az moc, vule v cepech ze by jeden omdlel...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Max »

Mně ježíšek přinese tenhle nožík: http://www.mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze ... ver-plain/
Co jsem ho zběžně osahal, tak mi přijde zpracování vzhledem k ceně nadstandardní. Recenze na něj jsou veskrze pozitivní, tak snad nezklame.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Pepe »

Tak dej pak vědět jakej je. Taky si na něj brousím zuby jako na EDC nůž. Jen budu kupovat jako vždy přes ebay.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

Krysák dostává ve většině hodnocení 9/10 a víc. dobrá volba
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Zavírací nože

Příspěvek od urbanwarrior »

Prosím o negativní recenze na zavíráky SW, příp. s uvedením typu.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zavírací nože

Příspěvek od sigmark »

SW - negativní recenze (tohle by ti mělo stačit :-) )

je to prostě čína s mizernou výstupní kontorlou. můžeš narazit na kus, který s tebou bude celý život, můžeš narazit na kus, který vzteky za hodinu zadupeš do země. nedá se to předem poznat, a já jako prodejce těchhle věcí na to zákazníky upozorňuju. Je to čína. Víc netřeba říct
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Pepe »

Do zdrav. batohu pro AČR se fasuje (asi jak kde) SaW zavírák. Je krásně ostrej, ale měkkej a co je nejhorší, tak pojistka (liner lock) moc nefunguje.
Na druhou stranu asi moc nestál a účel* splní.

*účel = leží v batohu a občas, tak 1x za půl roku něco řízne.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Zavírací nože

Příspěvek od big bang »

Obrázek
Spyderco Para-Military 2

Obrázek
Spyderco atlantic salt

Obrázek
HK14850 Epidemic

:yes :clap :chuckle :rock :devil
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Zavírací nože

Příspěvek od urbanwarrior »

Já si chtěl od sw objednat tohle
SWA 23 - cca 500kč
SWA 23 - cca 500kč
nebo tohle
SWG 10 - cca 600kč
SWG 10 - cca 600kč
ale goral mě odrazuje, že sw jsou šunty. Nepořádám žádné extrémní expedice, ale když jsem venku, požaduji od materiálu stoprocentní loajalitu, takže bych nerad, aby mi z něj třeba něco zůstalo v ruce. Jak říkám, žádné zázraky jako kácení stromů na čas, od něj neočekávám. Hledám spolehlivou kudlu, která mi pár let vydrží.

edit popisky pod obrázky
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Zavírací nože

Příspěvek od urbanwarrior »

sigmark: když to prodáváš, máš povědomí, jestli se v Číně dělá veškerá produkce SW? Mám dojem, že na jejich stránkách jsem v jednotlivých popisech zboží viděl uvedení původu v Číně jen u některých výrobků. Tedy jestli je možné se (naivně) domnívat, že u neuvedených se to vyrábí někde v civilizaci?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Zavírací nože

Příspěvek od goral »

Asi takhle. V mym okoli je starickej (10 let +) SW swat, ktery vydrzel neuveritelny veci.
Ja sam sem v dobach sve debility prostridal asi tri SWcka a je to vrak - uz tehdy byl. Jak je tu psano, muzes trefit dobrej kus, ale ja ty noze mel tak na rok a to s tim rozhodne prasarny nedelam.

Osobne bych sel treba do CRKT, coz je vcelku levna firma vylozene stredni tridy. Je mi jasny ze asi shanis levnej klipovej zavirak na EDC pod litr - tam se tezko radi a ani na to nejsem odbornik. Mozna bych ale kouknul po svycarech s klipem, ktere nejsou na rychle otvirani nejsou na paradu, ale vis moc dobre co mas u sebe a co to vydrzi.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Zavírací nože

Příspěvek od urbanwarrior »

goral: přesně jsi to vystihl, crkt mají výborná hodnocení, co jsem tak pročítal fóra, i jsou hezký na pohled, postupují na pozici horkých kandidátů na objednání (SW jste zkazili kšeft na poslední chvíli :lol: ). Za odměnu poskytnu recenzi na nožík. Dík všem.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Zavírací nože

Příspěvek od marish »

Před lety jsem se rozhodl pořídit EDC zavírák. Kritériem byla plnohodnotná velikost a cena okolo tisícovky. Do užšího výběru postoupil Kabar 4070 a Ontario Rat1.
Zvolil sem Kabar, líbila se mi robustní čepel, pojistka backlock a byl levnější. Nemá ocelové příložky a je tedy na svoji velikost a robustnost čepele lehký. První rok jsem ho ani nebrousil a na běžné řezání pořád stačil.
kabarkanov.jpg
Protože RATku sem si mezitím osahal, a je to fajn kudla, se skvělou ergonomií úchopu, pořídil jsem ji letos taky.
DSCN2012upr.jpg
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Zavírací nože

Příspěvek od big bang »

goral keď do 1000korun tak RAT-1
Obrázek
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Zavírací nože

Příspěvek od DeadMan »

SW :shock:

Mám S&W S.W.A.T First Milenium Run s vroubkovanou čepelí (v té době v kamennem obchodě nebylo nic lepšího) a jsem maximálně spokojen (jasně mám i CRKT M21 který je dle mého lepší a to se dělá na Taiwanu). Používal jsem ho na stavbě a nešetřil ale pořád je plně funkční, že bych měl štěstí? to se mi nezdá ;)
Odpovědět