Předměty denní potřeby použité "jinak"

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Dan.te »

Ano, to co mám v puse je opravdu Tampon / Swiss Army Survival Tampon /
7 rozpadlických použití tamponu


Udělej mi laskavost na dalších 5 minut - zkuste zapomenout na všechno, co víte o tamponu. Já vím, je to těžké! Ale zkuste předstírat, že je to poprvé, co jste kdy viděli nebo slyšeli o níže popsané věci, a že je to nový produkt pro přežití na trhu: Tactical Adventure Medical Preparedness Outdoors Necessity (T.A.M.P.O.N.)
tampon.jpg
tampon.jpg (105.46 KiB) Zobrazeno 14733 x
Všechnu srandu stranou, TAMPON má skutečně spoustu možností využití pro rozpadlíka. Dalo by se dokonce tvrdit, že by měl být zahrnut ve vašem KPZ, BoB, či EDC(dále už jen KPZ). Ale nechám na vás, ať se po přečtení rozhodnete sami.

Než se dostanu k podrobnostem tohoto příspěvku, dovolte mi krátce připomenout historii tamponu, možná vás překvapí.

Tampon je v USA veden jako lékařské zařízení druhé třídy. Slovo "tampon" je derivát francouzského slova tampion který znamená "kus hadru na ucpání díry". Můj výzkum ukazuje, že tampony byly použity již v 19. století jako obvazy na ucpání dír po kulkách. Bylo to až později, kdy se začaly používat jako ženský hygienický produkt. Existují dokonce zprávy o využití tamponů při ošetření střelných poranění v moderní válce. Můj známý mi říkal, že pro armádní mediky není neobvyklé mít tampóny v jejich sestavách. Tampony jsou sterilní a jsou velmi dobře zabalené v jejich vlastním vodotěsném obalu. To jen přidává na jejich užitečnosti pro případ PA či jiné nouzové situace.

Já tu jen předvedu několik možných použití:

Použití č. 1: obvaz
obvaz.jpg
obvaz.jpg (57.38 KiB) Zobrazeno 14733 x
Nejen že jsou tyto malé taktické bandáže zabalené ve vodotěsném obalu, ale jsou navrženy tak, aby byly ultra absorpční - což je ideální u obvazu pro první pomoc. Mohou se přelepit nebo převázat přes rány jako improvizované obvazy. A jak jsem se již zmínil, mohou být použity k zasunutí do střelných poranění, dokud neseženete odbornou lékařskou pomoc. Zmínky o tomto použití se datují od první světové války. Mnoho věcí v moderní společnosti bylo nejprve vyvinuto v rámci vojenského výzkumu/použití - tampony mohou být ukázkovým příkladem.

Použití č. 2: Vodní filtr
filtr1.jpg
filtr1.jpg (78.45 KiB) Zobrazeno 14733 x
Další vynikající využití tamponu je pro filtraci znečištěné vody. I když nedokáže odfiltrovat znečištění biologické, chemické nebo těžké kovy, lze jej určitě použít k odfiltrování usazenin a plovoucích částic. Toto by mohlo být považováno za 1. fázi filtrace a může výrazně zvýšit životnost a účinnost vašeho hlavního vodního filtru. Můžete také takovýto filtr použít před převařením vody pro odfiltrování větších částic a kalu.
Při stavbě tohoto filtru jsem vtlačil tampon do hrdla plastové, seříznuté láhve.
filtr2.jpg
filtr2.jpg (89.81 KiB) Zobrazeno 14733 x
Propíchl jsem malý otvor ve víčku a pak nalil špinavou vodu, která protékala přes tamponový filtr do nádržky níže.
filtr3.jpg
filtr3.jpg (86.11 KiB) Zobrazeno 14733 x
Voda odkapávala téměř křišťálově čistá.
filtr4.jpg
filtr4.jpg (56.81 KiB) Zobrazeno 14733 x
Použití č. 3: Troud
troud.jpg
troud.jpg (96 KiB) Zobrazeno 14733 x
Téměř každý ví, že bavlna může být použita jako vynikající troud. Když jsou suché bavlněné vlákna z tamponu rozvolněna a dopadne na ně jiskra nebo plamenem zápalky, chytne pěkným stabilním plamenem. Nejdřív si nezapomeňte pečlivě nachystat materiál na oheň a pak již snadno rozdělíte jeden tampón na 3 nebo 4 svazečky troudu. Pokud k tomu přidáte ještě trochu loje(třeba z Lobela), nebo vazelíny máte hned mnohem lepší troud/základ na rozdělání ohně.

Použití č. 4: nouzový nasávací filtr
straw1.jpg
straw1.jpg (97.94 KiB) Zobrazeno 14733 x
Ano, mám tampon v puse - nesmějte se! Jako poslední zoufalé řešení filtrování vody, můžete použít improvizovaný nasávací filtr z plastového obalu/aplikátoru tamponu a bavlny tamponu.
Jak můžete vidět na fotografiích, stačí odtrhnout kousek bavlny a nacpat ho do plastového krytu.
straw2.jpg
straw2.jpg (111.42 KiB) Zobrazeno 14733 x
Zjistil jsem, že je lepší nechat trochu čouhat ven, aby ty dva díly obalu pěkně těsně držely zaklesnuté k sobě.
straw3.jpg
straw3.jpg (113.94 KiB) Zobrazeno 14733 x
Opět platí, že tento filtr neočistí vodu od biologického, chemického znečištění či těžkých kovů. Pokud by však žádné jiné metody čištění vody nebyly k dispozici odfiltruje to, při poslední zoufalé snaze, usazeniny a částice z vody.

Ppoužít č. 5: knot pro improvizovanou svíčku/lampu
knot.jpg
knot.jpg (88.56 KiB) Zobrazeno 14733 x
Na fotografii jsem použil špagátek z tamponu jako knot u improvizované svíčky, kterou jsem udělal z živočišného tuku a škeble. Po zapálení špagátku namočeného v tuku ta svíčka hořela po dobu dobrých 20 minut zatímco jsem dělal fotky a ještě spoustu knotu zbylo. Míza borovice by jako palivo také fungovala.

Použití č. 6: Provázek

špagátek připojený k tamponu bývá bavlněná kroucená šňůrka obvykle složená z několika 10 - 15cm dlouhých špagátků. I když to není moc, stále je to použitelná šňůrka. Toto množství špagátku by mohlo být snadno použito např. k výrobě padací pasti.
past.jpg
past.jpg (81.91 KiB) Zobrazeno 14733 x
Jsem si jistý, že jsou další četná využití pro malé množství kvalitního lanka. Například viz. další použítí níže ...

Použití č. 7: ucpávka/utěsnění foukačkové šipky
ucpávka1.jpg
ucpávka1.jpg (109.64 KiB) Zobrazeno 14733 x
Foukačka má jistě své místo v dějinách přežití. Od indiánů po kmeny na Nové Guinei, foukačka a primitivní šipky dávají jídlo na stůl už přes 1000 let. Jsou to tiché a smrtící lovecké nástroje zejména pro drobnou zvěř. Častokrát byla přírodní bavlna používána jako těsnění/ucpávka šipky při vyfouknutí. Tak i bavlna z tamponu je ideální kandidát pro tento účel. Použil jsem špagátek z tamponu k přichycení bavlny k bambusové šipce.
ucpávka2.jpg
ucpávka2.jpg (57.49 KiB) Zobrazeno 14733 x
ucpávka3.jpg
ucpávka3.jpg (73.53 KiB) Zobrazeno 14733 x
Dejte si pozor ptáci a veverky - můžete to teď schytat šipkou z tamponu!!! :devil

ZÁVĚR
Tak jak jste se rozhodli? Je ve vaší KPZ pro tampon místo nebo není? Jediná část tamponu pro kterou jsem zatím nenašel použití je vnější obal.
obal.jpg
obal.jpg (83.44 KiB) Zobrazeno 14733 x
Co myslíte k čemu by se to dalo použít?
Nebo vás napadají další možná využití tamponu, která jsem nezmínil ....?

Když už nic jiného, ​​tento příspěvek je další příklad o důležitosti pohledu na věci každodenního použití očima rozpadlíka. Kreativita a inovace jsou zásadní!

Pamatujte si, že nejde o to JESTLI, ale KDY!

Převzato z http://willowhavenoutdoor.com a z originálu volně přeložil Dan.te
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od DeadMan »

Zajímavé :D taky mě napadlo už dávno nacpat si tampón do střelného zranění což se doufám nikdy nestane ale používám ho hlavně jako troud k firesteelu ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od MRAK »

Dante, to je úžasná recenze :yes
Paráda :clap
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Dan.te »

11 způsobů jak Kondom může zachránit váš život / Multifunkční využití kondomu

Kondomy jako součást KPZ, EDC, BoB a dalších sestav pro přežití (dále už jen KPZ) není žádný nový nápad. Lidé je přibalovali do KPZ tak dlouho, jak jen si pamatuju - jejich použití bylo především jako flexibilní nádoba na vodu, ale k tomu víc později.
KPZ.jpg
KPZ.jpg (76.82 KiB) Zobrazeno 14677 x
Pro někoho může být téma kondomu trochu tabu, ale požádám Vás, aby jste aspoň prozatím odložili předsudky, které byste mohli o kondomech mít. V tomto příspěvku, budu dokazovat, že pokud jde o multi-funkční nástroj pro přežití, kondom nabízí hodně muziky za málo peněz. ;)
kondom.jpg
kondom.jpg (28.03 KiB) Zobrazeno 14677 x
Budu rozebírat několik možností použití v rámci každé kategorie základního přežití.

VODA
Jak jsem se již zmínil, umístění kondomů do KPZ není nová myšlenka. Jsou to úžasné kompaktní nádoby na vodu, které můžou při správném zacházení udržet až 2 litry vody. Jsou přece navrženy tak, aby byly vodotěsné. Pružnost latexových kondomů je až překvapivá.
Tihle malí darebáci se dají natáhnout až do rozměrů, které vás překvapí. Podívejte se, jak tenhle se roztáhl!
blow.jpg
blow.jpg (103.33 KiB) Zobrazeno 14677 x
Nicméně, zatímco vyniká v pružnosti, to postrádá kondom v odolnosti. Tenké latexové stěny jsou velmi citlivé na ostré předměty a proražení. Zvlášť, když je kondom plný vody. Stačí sebemenší píchnutí (i od stébla trávy)a kondom okamžitě praskne. To znamená ztrátu vody i nádoby. Ale nebojte pro přepravu vody v kondomu existují strategie. Nejjednodušší je sundat si ponožku a do ní vložený kondom pak naplnit. Nejenže ponožka poskytuje stabilitu, ale také poskytuje ochranu. Je stále třeba se o to starat jak o malé dítě, ale už to není tak choulostivé jak dříve. Další možnosti je to zabalit do trička a nebo dokonce plnit kondom uvnitř batohu nebo helmy. Také pomáhá kondom před použitím trochu natáhnout - nafoukněte jej jako balónek.
ponožka.jpg
ponožka.jpg (63.54 KiB) Zobrazeno 14677 x
Kondom je jednodušší naplnit, když voda teče do něj než se snažit vodu nabrat mácháním v kaluži. Pokud v přírodě najdete malej vodopádek, nebo se rychle pohybující proud vody, bude váš život mnohem jednodušší. Pro uzavření naplněného kondomu je nejlépe jeho ústí ovázat kolem tyčky o průměru vašeho palce. Tímto způsobem jej můžete zase poměrně snadno rozvázat. Rozuzlovat samotný suk bez kolíku je snad nemožné. Možná kondom budete muset použít znovu a znovu, tak nic neuspěchejte.
ponožka2.jpg
ponožka2.jpg (58.33 KiB) Zobrazeno 14677 x
Teď máte nabranou vodu, ale neznamená to, že jí můžete rovnou vyzunknout. Je třeba nyní zvážit možnosti jak vodu vyčistit/dezinfikovat. Vaření není možnost, pokud nemáte kovovou nádobu. Možná budete mít štěstí a budete mít vodu v čem uvařit. Pak jen pomocí kondomu vlastně přepravujete(skladujete) větší množství vody z bodu A do bodu B. Pokud nemáte v čem vodu uvařit, můžete ji čistí chemicky pomoci Jódu, chlóru nebo k tomu určených tablet. Pokud si tedy budete dávat kondomy do vaší KPZ, nezapomeňte přidat pár tablet pro kompletní čištění vody. Už vidím ty Vánoční stromky u rozpadlíků doma a pod nimi krabičky kondomů a tablet na čištění vody ...

OHEŇ
Ten nejvíce zřejmý způsob, jak použít kondom pro případ přežití a rozdělání ohně je chránit troud před vlhkostí. Jen proto, že může být pěkné počasí dnes neznamená, že tomu tak bude i zítra. Nalézt suchý troud pro rozdělání ohně ve vlhkých a deštivých podmínkách může být velmi obtížné. Ochránit suchý troud za nepříznivého počasí je velmi snadné - pokud máte kondom. Stačí nacpat kondom tím nejlepším troudem co právě máte a strčit to do KPZky na horší časy. Není to žádná velká věda, že?
troudorobinec.jpg
troudorobinec.jpg (92.32 KiB) Zobrazeno 14677 x
Jeden kondom dokáže ochrání celý kus choroše, který je vynikající přírodní troud (viz. třeba Mikiho návod tady)
troudchoroš.jpg
troudchoroš.jpg (118.7 KiB) Zobrazeno 14677 x
Kondom je sám o sobě také vynikající pomocník pro zapálení ohně. S otevřeným ohněm, jako jsou zápalky nebo zapalovač, se latexový kondom vznítí téměř okamžitě a hoří celkem divoce i několik minut. To vám dá dostatek času váš oheň krásně zapálit. Toto krátké video vám ukáže jak dobře latexovej kondom hoří.

Ale co když nemáte čím oheň zapálit? Oheň vyžaduje tři prvky: zdroj zapálení(žáru), palivo a kyslík. Pokud nemáte zápalky nebo škrtadlo, pak prý lze naplnit kondom vodou a použít jej, za slunečného dne, jako čočku/lupu! Jak to udělal tenhle chlápek.

Zkoušel to tu někdo? V tuto roční dobu bohužel není slunce dostatečně silné, aby to fungovalo a já to mohl odzkoušet, tak snad v létě.
Ale žádný slunko nás nemůže zastavit od rozdělání ohně pomocí kondomu! :shake
Nezbývá než se uchýlil k více primitivním metodám - rozdělání ohně třením dřev! Tzv. ruční vrtačka je pravděpodobně nejtěžší ze všech primitivních způsobů rozdělání ohně. Bez praxe, může být velmi obtížné získat správnou kombinaci tlaku a otáček vřetena tak, aby se vyrobil dostatek tepla k vytvoření žhavého popela/uhlíků. Nicméně provázek(v tomto případě kondom) natažený přes vřeteno se smyčkami kolem palců může tento proces dost usnadnit. Smyčky na palcích umožňují uživateli použít větší tlak na vřeteno a také třít rukama(jak při použití kvedlačky/šprudláku) v téměř stejné poloze. Tady je video, jak pomocí ruční vrtačky a smyček z kondomu kolem palců, vytvořit žhavé uhlíky.

Také lze použít několik kondomů pro pohon tradičního způsobu rozdělání ohně třením dřev pomocí luku. Všimněte si na tomto videu, že pohon na kondomy nahrazuje typický luk a značně usnadňuje práci. Dalo by se tomu třeba říkat šprckopohonný rozdělávač ohně.

Napadají vás nějaké jiné způsoby jak rozdělat oheň pomocí kondomů?

JÍDLO
Vážně, jak jen kondom může pomoct při nedostatku jídla? Ve více směrech, než si možná myslíte ...

Jsem velkým fanouškem praků a toto je ideální příležitost vyzkoušet si nápad který jsem měl - šprckový prak na lov malých zvířat. Zní to legračně, že? Kondomy se ale zas tak příliš neliší od klasických latexových gum do praků. Pamatujte, že schopnost improvizovat, je vaší nejcennější dovedností pro přežití!

Já svůj výtvor začal s výběrem pěkného "Y" na větvi.
prak1.jpg
prak1.jpg (105.19 KiB) Zobrazeno 14677 x
prak2.jpg
prak2.jpg (105.87 KiB) Zobrazeno 14677 x
Po chvíli čištění a řezbářské práce jsem skončil s pěkným malým kapesním prakem.
prak3.jpg
prak3.jpg (90.79 KiB) Zobrazeno 14677 x
Pak jsem použil 3 kondomy pro každé rameno vidlice. To by mělo poskytnout sílu potřebnou pro zabití např. malého hlodavce.
prak4.jpg
prak4.jpg (80.79 KiB) Zobrazeno 14677 x
Dal jsem kondomy do sebe a do špičky kondomů umístil chomáč z orobince(ze zásoby troudu), to přelepil lepicí páskou tak, aby kondomy držely na vidlici praku. Chomáč z orobince brání kondomům, aby proklouzly pod lepicí páskou.
prak5.jpg
prak5.jpg (70.29 KiB) Zobrazeno 14677 x
Rozhodl jsem se, že raději než střílet z kožené kapsy tvarově nedokonalé kamínky, bude lepší použít smyčku z pevného lanka jako kotevního bodu na vystřelování ručně vyřezávaných mini šipek. Uvázal jsem druhý konec kondomů kolem smyčky z lanka a zajistil páskou na místě.
Prak6.jpg
Prak6.jpg (70.34 KiB) Zobrazeno 14677 x
Níže je javorová větvička ze které jsem vyřezal některé z mini šipek.
šipky1.jpg
šipky1.jpg (102.59 KiB) Zobrazeno 14677 x
šipky2.jpg
šipky2.jpg (69.32 KiB) Zobrazeno 14677 x
Jak můžete vidět, jsou některé z šipek opatřeny hrotem z trnů přilepených pomocí smůly z borovice. Ty trny nejsou nutné, ale já prostě ujíždím na tom, jak smrtící tyto šipky mají vzhled! :twisted:
šipky3.jpg
šipky3.jpg (64.18 KiB) Zobrazeno 14677 x
To jsou drsně vyhlížející malé šipky, co myslíte?
A tady už je finální výrobek.
prakašipka.jpg
prakašipka.jpg (60.9 KiB) Zobrazeno 14677 x

Vím co si asi říkáte - možná šipky vypadají drsně, ale tím stejně v PA nic neulovíš! Trochu důvěry prosím!
V tomto minutovém videu můžete vidět šprckový prak v akci.

PRVNÍ POMOC
Když dojde k nejhoršímu, může být kondom použit jako gumové rukavice při řešení jakýchkoli problémů souvisejících s první pomocí. Ať už jako ochrana rány před vaší špinavou rukou, nebo jako ochrana vás od rány, pokud máte co do činění s někým cizím.
rukavice.jpg
rukavice.jpg (64.93 KiB) Zobrazeno 14677 x

RŮZNÉ

Chraňte si svou hlaveň ;)
Slyšel jsem z první ruky o vojácích, kteří používali kondomy na ochránu své pušky, když sloužili na Středním východě. Zakryli hlaveň pušky kondomem tak, aby se zabránilo písku / bahnu / vodě dostat se dovnitř - velmi jednoduché a efektivní.
hlaveň.jpg
hlaveň.jpg (92.31 KiB) Zobrazeno 14677 x
Rybaření - splávek
I když existuje mnoho možností jak v přírodě vyrobit splávek, takovej splávek z kondomu je zatraceně účinnej. Zjistil jsem, že spíše než jen zavázání vzduchové bubliny v kondomu, je lepší, když do něj nacpete chmíří z orobince (opět zásoba troudu na podpal).Orobinec splávku přidává na hmotnosti a to zabrání větru aby s ním cloumal se a tam. Orobinec je přirozeně plovoucí a také vodě odolný, takže je to ideální plnění pro splávek.
splávek.jpg
splávek.jpg (113.04 KiB) Zobrazeno 14677 x
spávek2.jpg
spávek2.jpg (82.05 KiB) Zobrazeno 14677 x
Věděli jste, že dříve než byly vynalezeny moderní syntetické materiály se do záchraných vest používaly naplně z orobince? Možná se vám to bude hodit až si někdy budete potřebovat vyrobit záchrannou vestu ...

Společnost
Každý, kdo někdy viděl Trosečníka s Tomem Hanksem si vzpomene na jeho malého kamaráda WILSONa. Mám taky společníka pro přežití, říkám mu Josefe - po domácku Pepíno . Debutoval ve videu o praku o kus výš když jsem ho provrtal šipkou. Bude vám dělat společnost, až jednou budete sami, hladoví a zmrzlí v lese zkoušet třesoucíma se rukama si z kondomů vyrobit prak.
Pepíno1.jpg
Pepíno1.jpg (88.75 KiB) Zobrazeno 14677 x
Pepíno2.jpg
Pepíno2.jpg (89.74 KiB) Zobrazeno 14677 x
Musím se přiznat, že jsem se cítil trochu pod tlakem na výkonnost, když se díval jak vyrábím šprckopohonný rozdělávač ohně. Stejně vždycky podávám lepší výkon před publikem. Myslím, že na té "Wilson" myšlence něco bude ...

Ok, tak na co jsem ještě zapomněl? Jaké další "rozpadlické" využití pro kondom vás napadá? Jaký by mohl být další výrobek běžného použití s rozpadlickým potenciálem?

Pamatujte si, že nejde o to JESTLI, ale KDY!

PS - Nakupte nelubrikované a nespermicidní kondomy - pokud takové seženete.

Převzato z http://willowhavenoutdoor.com a z originálu volně přeložil Dan.te
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Dan.te »

Díky pánové(Mrak a Mrtvý muž)! Snad se líbí i to o kondomech! 8-)

Bylo to ku.evsky dlouhý a náročný to dat do kupy a nacpat to sem se všema těma obrázkama. Tak teď zajdu na sraz rozpadlíků do hospy a tam si odfrknu. Vzhledem k délce příspěvků a nedostatku času se omlouvám za případné chyby či překlepy. Pokud tam najdete něco vašemu oku nelahodícího, tak písněte SZ a já to rád napravím.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Fabulous »

Ja myslim, ze jsi timto clankem udelal zejmena Mrakovi velkou radost!
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od felix5 »

jentak ze zvědavosti. skoušel už někdo otestovat životnost kondomu po otevení ? například jak odolává UV záření (prak) popřípadě zda po 10h s 2L vody nepraskne (únava materiálu)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od dracekvo »

A jak je to s tím zajícem na obrázku?
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od big bang »

dracekvo to bude niečo s rozmnožovaním králikov :lol: keď ten smajlík bol Wilson!!! :lol:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od MRAK »

Ech ...

Reportáž o kondomech je taky velmi pěkně udělaná.
:yes
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Leto II. »

Kondom, případně několik kondomů na sobe, se podle mě dá při první pomoci použít i jako pevné a pružné škrtidlo.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od GOD »

S tym tamponom do strelnej rany. Naši medici tvrdia že neni sterilný.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od MRAK »

Kondom, se dá poměrně dobře použít i pří sexuální styku jako kondom.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od alive »

Mrak: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Hdm »

Ten prak je vyzkoušený?
Mám pocit, že šipky co jsou na obrázku když natáhnu do praku a pustím konec tak se šipka zvrtne a přinejlepším mě "jen" namlátí přes ruce. Opravdu to střílí dopředu?
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od MRAK »

Vím co si asi říkáte - možná šipky vypadají drsně, ale tím stejně v PA nic neulovíš! Trochu důvěry prosím!
V tomto minutovém videu můžete vidět šprckový prak v akci.

http://www.youtube.com/watch?v=IseyNzWg ... e=youtu.be

.... copaks to nečetl a neviděl?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Hdm »

díky to jsem opravdu neviděl.
Prak jako takový považuji za dobrou zbraň, jen mě právě přišlo zvláštní, že ty šipky jsou háčkem zachyceny úplně mimo svoji osu a vedlo mě to k tomu, že se musí zvrtnout. Video vše vysvětluje proto :x
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od MRAK »

ten server http://willowhavenoutdoor.com/ si projeďte, je tam poměrně dost zajímavých nápadů ....

a pokud to Dante (nebo někdo) bude takhle pěkně překládat, bude to super, jinak si budeme muset vystačit s gůůglem.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Milli »

Hezké odpoledne Rozpadlíci,
možná to tu již bylo, pokud ne, snad tam také najdete nějakou inspiraci.

http://uloz.to/x6npUnW/neobycejna-uziti-pdf

Přeji veselé prožití konce světa
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od cover72 »

Narazil jsem v Lidlu na balení 50ks fluorescenčních tyčinek na splávek pro rybáře.
Je to naprosto geniální, protože za pouhé 2kč/kus dostanete fluorescenční tyčinku o ideálních rozměrech -- žádné nepoužitelně velké bidlo, ale 3cm světýlko, které se vejde do kapsy u kalhot a je akorát do dlaně -- odstíníte oči a boky dlaně to uchytíte tak, že v temnotě osvítí prostor tak do 2m daleko.
Ideální nouzovka, vzal jsem si 300ks.

Ovšem pořádně svítí jen zelenožlutá (taky je na ni oko nejcitlivější), červená nic neosvětlí a modrou jsem nezkoušel, ale nebude lepší.
Odpovědět