Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od venca_h »

Také se zapojím. Aku od Boshe 3 roky , vrtačka B&D s příklepem na 220 cca 6 let a na takové to občasné využití (leží ve skříni a jednou za čas dostanou zabrat) naprosto v pohodě, obojí hobby provedení.
Na chalupě máme menší bourací kladivo od Boshe stáří cca 25 let, profi line,letité vrtačky Narex jsou taky bez problémové.Příjemně mě překvapila malá flexa od Fermu,byla za pár stovek a šlape 10 let.

Před lety jsem brigádně pomáhal při montáži plastových oken.Aku Makita a Dewalt,profi line.Šéfík měl jasno a nic jiného nekupoval a nedoporučoval. A druhý úhel pohledu, truhlář mi doma montoval vestavěnou skříň používal noname Aku za 300,- maximálně si jí pochvaloval asi šťasná ruka při výběru.

Při výběru těhle verků je třeba zohlednit jaké pro ně je využití.Každej má o hobby použití jiné představy.
Bohužel dlouho sem nic nepořizoval tak nevím kam se vývoj jednotlivých značek posunul.Předpokládám,že k horšímu.
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od realcop »

Ja myslel, že toto téma se týká ručního nářadí v PA. Myslím, že elektrické nářadí nebude asi to pravé ořechové
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Terminated Account »

Není třeba myslet. Stačí si přečíst úvodní příspěvek ;)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od des »

pred pár rokmi prešla celá firma po skúsenostiach s náradim roznych značiek (metabo, makita, dewalt, hilti, black&decker, einhell, narex...) skoro komplet na bosch profi. nejakých 5-6kusov je hilti. mašiny makajú intenzívne. spokojnost.
pomer cena/výkon asi najlepší, predajca so serióznym prístupom k reklamáciám potrebný 8-)

doma mám akušrobovák zelený bosch, asi za 5 rokov som ho raz rozobral a vyčistil od prachu, ináč fungoval bez problémov. teraz má už zdechlú baterku, tak mám nový. modrý bosch.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Václaf »

Tak Mac Gyver tu připomínal,že to je o ručním nářadí. Tak mám nějaké od Fiskars a pak mraky po tátovi,strýci,dědovi. Kladívka,pily,hoblíky,sekery,majzlíky,pajsry,ruční vrtačky,kosy,vidle,lopaty,motyky krumpáč,rýče,rycí vidle,kolečka,kleště,.... no prostě žiju na vesnici :beer
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od kregan »

Fiskars krumpáč s 54% slevou. Sleva platí už jen 9 hod.
http://www.mall.cz/ostatni-zahradni-nar ... fort-17101
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Josef »

Ještě přidám tip na věcičku k zakoupení - řezač skla. Ono těch rozbitých oken nebude zrovna málo a z velké tabulky se dá vždy ještě udělat pár menších (když je čím)...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Strelec45 »

Jo, ale diamant, né kolečka. ;)
Problém je, že se to musí umět a nejde odělat tabulku skla z každého skla, co se někde najde.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od cipis »

A také, čím starší sklo, tím horší. Leckteří sklenáři odmítají řezat z donešené tabule, protože nemohou ručit za případné prasknutí.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Josef »

Všechny tabulky, co mám v železných oknech na dílně a hospodářských budovách, mám nařezány ze starého skla. Netvrdím, že "výtěžnost" byla ideální, praskalo to, ale dalo se to zvládnout. I s laciným řezačem (i když z jeho původních šesti koleček slušně řezaly nanejvýš tři) a za vydatné podpory petroleje. Kdybych to sklo měl kupovat a ještě nechávat řezat na malé tabulky, nedoplatil bych se, vždyť jen nejmenší okénko od kotelny mělo devět tabulek a z toho tři horní s jednou stranou do oblouku.
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od RAD »

http://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-s-v ... f-p731-884

K těm krimplovacím kleštím na které jsem se před časem dotazoval. Nakonec sem naslepo šáhnul po těhle a nelituju šlapou naprosto dokonale a vypadaj poměrně bytelně.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Máte někdo zkušenosti s výrobky od Zbirovie? Potřebuji si vybavit dílnu a uvažuji o nějakých jejich výrobcích- kladiva, kleště, nůžky a zahradní nářadí.
P.S. Doporučíte někdo značku vrtáků? Železo, dřevo, beton
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od krvfx »

Co se vyrábí ve Zbiroze, je většinou super. Mám kovanou motyku a vydržela neskutečné věci. Někde jsem ale slyšel, že část výrobků Zbirovia je jenom dovoz nevalné kvality. Zdroj už si nepamatuju, takže bez záruky.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Dnes zakoupená sada imbusů od Tony nese hrdě nápis made in France. Jsem zvědav, jestli kvalita bude to bejvávala
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Count »

Má smysl napouštět násady nářadí, jako je např. krumpáč, lněným olejem?

Mimochodem, objevil jsem v našem železářství kovové klínky. Koupil jsem jich zásobu různých velikostí, hned prošel všechno nářadí a co se viklalo jsem klínkem doplnil. Nemám možnost si je zatím vyrobit sám, takže je fajn, mít nějaké po ruce.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Baca »

Napustanie urcite, len im musis potom enchat cas aby stacili poriadne vyschnut. Na poriska idealne tri natery a po kazdom natreti a zaschnuti nahrubo prelestit. :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od K4cer »

Aha, a vydrží to vystavené poveternosti?

Vozím na zahradke krompáč, rýľ, sekeru, a velé kladivo, a drevené rúčky mi tam šlaktriafa.. a umelé nechcem ani vidieť.
Potreboval by som ich nejak ošetriť..

Olej? Luxol?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od SWED »

Lněný olej jak psali kolegové výše.Já mám takhle ošetřené všechno dřevo.Celoročně jen pod střechou a žádný problém.Násady mám všechny Jasanové krom seker tam mám akát a po napuštění mi přijde,že míň brní do rukou.SWED
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vybaveni domacnosti - rucni naradi-kvalita, znacky

Příspěvek od Baca »

Najlepsie co mozes urobit, je pred prvym napustanim pekne brusnym papierom vyhladit od 280ky po 400vku. Ja to robievam cidlinou. Prvy raz napustis, nechas uplne zashcnut a znova prebrusis (ja zasa cidlina). Znova napustis, nechas doshcnut do slabo lepivej a zasa napustis. Na zaver po uplnom zaschnuti (vobec nelepi) vezmes jemnu ocelovu vlnu a jemne prebrusis. Porisko by malo mat na omak charakteristiku pleti na prdelke mladuckej blondinky :-D
Prežiť !!!
Odpovědět