Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od guntroll »

Tak jsem na vás dal a koupil tu narexku, tož dobře to vrtá.

Jen mě vypekla nedotažená rukojeť a hned mi z metru a půl spadla, halt jsem šikula :mrgreen:

A ohnul se 5ka vrták tady tenhle :

https://vrtaky-vrbovsky.cz/sady-vrtaku/ ... 80QAvD_BwE

Teda na kryptonit je to dost šmejd 8-)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od PeFi »

Permonik píše: 19.04.2020 12:37 S tou narex, to bych si raději připlatil, ale tak minimálně je nutné poznamenat, že je to ošizené v tom, že to neumí vypnout otáčení, takže sekání či sundávání dlaždiček v koupelně, na to to použít nejde
Nejenom sundávání kachliček, ale taky sekání drážek, otvorů na krabice, do úprava blbě vyvrtenýcvh otvorů korunkovým vrtákem atd.

Pokud chce šetřit, tak se dá dobře fungovat i s mechanickým příklepem, ale musí mít opravdu kvalitní vrtáky.
A pokud už chce malé vrtací kladivo, tak je blbost aby to neumělo sekat. Já kombinuji malou akumulátorovou vrtačku/šroubovák bez příklepu (Makita DF330DWE) a malé vrtací kladivo Metabo s SDS sklíčidlem.
S SDS plus se nedělají vrtáky pod 3,5 mm, ale cokoliv od 4mm níže je oříšek nezlomit. Na co je kladivo velké, to zvládnu s malinkatou makitou a naopak.

S tím co vím dnes jsme si měl připlatit 500 Kč za Makitu, se kterou bych dostal dvě sklíčidla. Nakonec jsem k Metabu dokupoval redukci z SDS plus na normální vrtáky a je to tak děsný klumpr, že jsem ho použil dvakrát a dost - tudy cesta nevede.

Kdybych potřebovla šetřit, tak si vezmu normální malou vrtačku s mechanickým příklepem a ušetřené prachy vrazím do kvalitních vrtáků. Vrtat se (krom klinkerů a extra tvrdého betonu) dá slušně i s mechanickým příklepem, pouze člověk musí mít kvalitní vrtáky a trochu víc trpělivosti, já mám v oblibě značku vrtáků Hawera.

Co se týče výkonu vrtačky, je tam jednoznačná vazba mezi materiálem a průměrem otvoru, což se pozná třeba při vrtání děr na krabice, nebo větších děr do ocelových traverz a tak podobně. Chce si to rozmyslet co se bude vrtat a nejlepší je pro mě mít hodně malou akumulátorovku na přesnou práci (a třeba předvrtání i do cihlové zdi malým průměrem a pak klidně něco většího).

Stavební SDS vrtačky mají větší vůle, takže opět pokud člověk předpokládá upínání vrtačky do stojanu a přesnější práci, tak to nelze se stavebním nářadím dělat.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Pez »

Guntroll :On je dobrý ten hrot a 5 má to tělo tenčí a ještě se stoupáním, tak se snadněji ohne, když blbě spadne. Na to to není dělaný. ;)
Pokud to není moc ohnuté, tak bych se nebál to kladívkem srovnat ale neklepat po hrotu.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od guntroll »

No kladivo je taky jediný nástroj který ovládám. Bourací kladivo je můj nejlepší kámoš, ale na poličky se moc nehodí protože nemůžu sehnat dost výdržné hřebíky a ženě se to nelíbí, tak furt křičí. Tož ještě že ta narexka dělá co má :mrgreen:
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Lunochod »

Čistě náhodou, pokud by někdo zatoužil po kvalitním vrtáku či jiném nástroji pro obrábění, tak mohu doporučit českého výrobce stimzet, resp. divizi obchodní společnosti M&V, spol. s r. o. Nemají nic jako eshop ale když jim napíšete mail s tím co chcete, tak Vám rádi vyhoví.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od DeadMan »

Tak musím uznat, že profi nářadí je prostě profi nářadí.

Letos jsme na chatě nechali dělat vrt a bylo potřeba kolem toho vykopat díru 130x130 a hlubokou 120.

Ještě že tchán je řemeslník, který se tím živí a půjčil mi profi bourací kladivo od Bosch, jinak bychom tam s bráchou vypustili duši.

Takhle nám to trvalo necelé dva dny.

Pro info, půda v Beskydech je taková, jakoby někdo vysypal hromadu kamení a mezi to nacpal trochu hlíny :shock:
Přílohy
IMG_20210828_152047_compress11.jpg
IMG_20210828_152053_compress78.jpg
IMG_20210828_152105_compress68.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

Jaky mafl? :-)

Jo, tak uz doslo i mafl a jeho vyber. Potrebuju ho celkem rychle, max. do pristiho vikendu, takze e-shopy vetsinou vypadavaji. I rozhlidla jsem se v nabidce OBI, ktere ma slusne ceny i vyber. Vybrala jsem si 3 kousky na horni cenove hranici, kterou jsem ochotna akceptovat, a ted nevim, kterou zvolit:

- Makita: https://www.obi.cz/rucni-kotoucove-pily ... /p/3496890
- Metabo: https://www.obi.cz/rucni-kotoucove-pily ... /p/4965232
- modra Bozka:
https://www.obi.cz/rucni-kotoucove-pily ... /p/1044304

Co byste zvolili a proc? Zkusenosti, vydrz, servis...?

Uziti: rezani fosen do 4 cm tloustky, do 200 cm delky, v budoucnu nejake presnejsi rezy pri vyrobe drobnych drevenych veci do domacnosti (policky, drzaky, vesaky...) a mensiho nabytku (suplik, kontejner pod stul, sesle...).

Jeste jsem zvazovala tuhle akumku z Lidlu https://www.lidl.cz/p/parkside-aku-rucn ... p800001188, predevsim proto, ze akumulatory mam a mela bych pro ne dalsi vyuziti. Kdyby to nahodou dostali pristi tyden, zvazila bych to (zkusenosti s timhle konkretnim typem?), ale jestli ne, sla bych radeji do nektere z tech klasickych elektrik.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Pez »

Ten Lidl nebrat, to je fakt jen na lehké a příležitostné řezání.

Mám ve větším provedení tu Makitu a spokojenost.

Být tebou, tak zvolím o trochu větší kotouč, tuhle:
https://www.rucni-narazí.cz/makita-hs76 ... -parametry
bohužel v OBI neni.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

Ok, Lidl nebrat :-)

V cem je tam Tvoje Makita krome velikosti kotouce lepsi? Cena s tou slevou je hodne hezka :-) Vetsi kotouc ma hlubsi prorez, to je jasny, ale jeste neco? Jsou treba 190mm kotouce nejaky zlaty standard a je v nich nejvetsi vyber? Nebo neco jineho? Mne se zdala nejvetsi nabidka prave v tech 165mm, ale treba se pletu?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Pez »

Je o trochu výkonnější a ten kotouč právě na 45 stupňů přeřízne 40mm fošnu. Kotouče jsou normálně ke koupi v různých provedeních na různé materiály.
A je za stejnou cenu co ta menší v OBI.
Ale jasně pokud ti stačí ta menší tak ok.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5324
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Rafael »

Omluva předem za OT.
Kdysi jsem tvrdil, že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné strojky a že mi nic takového nesmí do domu a dílny.

Naproti tomu kolega, spolupracovník jednu dobu preferoval v jistém hobby marketu jednu z nejlevnějších vibračních brusek. Jak jel z OV do Beskyd do domečku tak ji tam koupil a jak se vrácel zpátky tak ji tam zreklamoval a při příští cestě si vyzvedl novou.
Kolikrát to tak udělal nevím, ale 4x určitě a tvrdil, že všechny sádrokartony apod. a tak vybrousil vše co potřeboval. A velmi levně...
*
Asi půjdu taky toutéž cestou po velmi špatných zkušenostech s el. řetězovkami Narex. S některými jejich kurvítky v nich. Už se mi doma válí tři.
(A přitom ta první, nejstarší, která vypadá jako něco mezi vrtačkou a flexkou je nezničitelná a funguje fur. Vydržela a vydrží o hodně déle než dva roky zákonné záruky jako ty dnešní přetechnizované bezpečnostní šmejdy).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

@Pez: Jo, hlubsi prorez se muze vzdycky hodit, rozdil v hmotnosti neni az tak velky. Doufam, ze s tim i pri 4 kg zvladnu rezat jednou rukou, kdyz bude potreba :-) Doruceni slibuji v utery, to by slo, snad to maji opravdu skladem, jak tvrdi. Diky za tip :-)

Jo, jeste mne napadlo: da se k tomu pridelat vodici lista? Jen tak pro sichr? Neni to vylucujici podminka, ale potesilo by, kdyz uz.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Pez »

Lišta k tomu jde připojit ale musíš ještě koupit adaptér.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

Ok, hlavne ze to jde. Tak diky, asi je rozhodnuto :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Jason »

Vodii listu Ti lehce zastoupi hlinikova lat pridelana dvema svorkama (samozrejme ze ne vzdy ale je to lacina alternativa)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

Jasne, obcas podobnym zpusobem pouzivam vodovahu :-) Ale az se budu chystat na neco jemnejsiho, moznost vodici listy se bude hodit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Count »

A co misto mafla koupit ponornou pilu? https://www.makita-eshop.cz/okruzni-pi ... 65mm-1300w Dodávají k nim i vodící lišty.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

Moc draha. A mafl mi pro moje soucasne potreby prijde lepsi, hlavne pro praci mimo dilnu. Az si udelam peknej vymazlenej dilenskej stul, treba dojde i na tu ponorku :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od bacil »

Ta integrovaná vodící lišta není moc dobrá (není s ní tak pěkný a rovný řez), je potřeba to opřít o pevnou lištu přidělanou svorkama k tomu co řežeš. Hlavně ale aby neměla "břicho". Pak to budeš mít jak podle pravítka.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od proforma »

:yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět