Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Strelec45 »

Ono záleží na tom, co na tom bude chtít dělat. Takže užití ? Zámečnické práce, kovářské, jen tak něco hobby, jen podržet a pilovat?
Yorkem špatně neuděláš. Pokud nebude ohýbat železo ve svěráku, tak asi je to jedno. Nicméně čím hmotnější, tím lepší. ;) Ale dej za něj 6 litrů, že. :lol:
Jako rytec bude potřebovat úplně něco jiného... :chuckle Takže asi tak...
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

No skôr asi ako hobby v domácej dielni, ale všetko čo mu kupujem, snažím sa vybrať kvalitné aj keď to možno až také nepotrebuje, očakávam od toho, že to dlhšie vydrží... Sama neviem na co konkrétne chce zverak a už nemám čas to nenápadne zistiť, tak mam tahsie rozhodovanie... Robí niekedy aj so železom, ale skôr zvára ako ohyba...
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

A čo znamená paralelný zverak?
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Je lepší materiál železo, liatina alebo kovana oceľ?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od K4cer »

York je na takový to domácí žvejkání docela uspokojivej; další dvě značky neznám. Lepší než klasickej York je svěrák kterej má přední část pevnou a posouvá se zadní část v rybině. Ale poctivej zámečnickej svěrák se nekupuje novej, stojí šílený peníze a jde koupit jetej za zlomek ceny.

Technicky, železo = litina. Svěrák z litiny je blbost (pokud někdo takovou věc vůbec vyrábí), protože litina je křehká a praská.
Velikost (a i typ a kvalita) svěráku je silně závislá na tom CO vlastně se na něm bude dělat - je zbytečný (a taky nepraktický) mít 80kg zámečnickej svěrák na to, aby v něm vrtal dírky do dvoumilimetrový pásovinky. Pro názornost, já mám svěráků několik, od asi půlkilovýho 40mm (noname, na pájení a podobný jemnější práce) až po cca 50kg 150mm zámečnickej (výrobce asi Avia nebo něco s podobným logem, snad z první republiky).
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Tak napr. ten scheppach je z "vysoko kvalitnej liatiny" teda jeho telo a čeluste ma z ocele...a nasla som viac takých...preto sa pýtam. A nevedela som, že je to vlastne železo...nieje to kombinácia niečoho? No a napr. ten ridgid je nemecký výrobok, z kovanej ocele a šírka celusti 180mm rozmer upnutia 225mm ale váži len 26kg, študovala som, že čím tahsi tým lepší a tak napr. York menší š.č. 150mm váži 30kg...a aký rozdiel v cene... R - 360€ Y - okolo 200€ ale pri tom R píšu ze profesionálny, tak tak. A napr. co2 som mu kupovala z podruky ale mala som vedomie že ju bol sam pozerať a chcel ju, no sama kúpiť zverak takýmto spôsobom si netrúfam...este by mi ho otrieskal o hlavu :lol: Tak už mám aspoň jasno v materiály, teraz ešte ta šírka celusti a hádam sa dopracujem aj k značke...
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

NIPO.CZ»Zveráky a pracovné stoly»Zveráky»RIDGID
RIDGID Zverák paralelný Matador 100mm
U nás zaplatíte99,00 €
U nás zaplatíte s DPH118,80 €
Dostupnosť:skladom
Množstvo:
1
Pridať do košíka
Kód tovaru: 10803
Značka: RIDGID


Profesionálny stolný zverák pre dielňu. Zveráky RIDGID Peddinghaus sú známe svojou kvalitou a trvanlivosťou, vyrábajú sa v Nemecku už viac ako 100 rokov.Celý je vyrobený z veľmi kvalitnej kovanej ocele s tvrdeným povrchom, veľká kalená kovadlina s mernou stupnicou,patentované nastavenie vedenia,paralélne vyrovnávanie čeľustí,vysoká životnosť,dvojitý lichobežníkový závit vretena. Rozmery: šírka čeľustí 100mm, max. rozmer upnutia 125mm, dĺžka 270mm. Hmotnosť: 6kg. Pre ďalšie podrobnosti klikni na katalogový list nižšie pod obrázkom.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Nedá sa mi poslať link, tak som to len skopírovala...ze co na to poviete...je menší, menšia š.č. a už váži len 6kg... A neviem teda ta cena, je primeraná?
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Y š.č. 100mm váži 12,5kg...ze aký rozdiel? A cena cca rovnaká, no nasla som ho v akcii za 80€.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

https://jaknaauto.cz/Produkty/Prislusen ... i-P405291/ Tak alebo co tento? Len značka neznáma... Hmmm tak to je tiež liatina, tak nič.
Naposledy upravil(a) Denisa dne 13.10.2018 23:22, celkem upraveno 1 x.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

http://www.nipo.sk/ridgid-sverak-parale ... 0mm-P2452/ Snáď sa mi to podarilo, to ten prvý...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Rafael »

Přijde mi vcelku zbytečně drahé kupovat nový svěrák. Kouknul bych po bazarech. Nemá se na něm co zkazit.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Možno je to lepšia voľba, ale nedám sa na to, čítala som nejaké prípady, že skryté praskliny a čeluste pototo... Ma to byt darček tak nech nieje vadný. Inak ak by si ho sám kupoval, zvolil by pravdepodobne takú možnosť...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od K4cer »

První link (jaknaauto.atakdále), té spíš pro instalatéra (pro ten úchyt na trubky ve spodní části, von de totiž otočit do libovolnýho ůhlu). Mám takovej, ale nejspíš od jinýho výrobce a zatím jsem ho nezk.rvil, primárně proto že ho moc nepoužívám. Von je dost vysokej, ta část co je votočená dolů taky někdy zavazí, má velmi krátkou tyčku na dotahování (takže si pokaždý vomlátím klouby, a dedukuju že není dělaný na silný zatahování a po nasazení trubky na tyčku něco praskne). Výhoda je že jde natáčet do libovolný polohu jak ve svislé osi, tak v osi vřetěna.

Druhej link (nipo, a koneckonců všechny tvarem a principem podobný svěráky), honem pryč. Já teda nejsem mistr světa v práci se svěrákem, ale měl jsem takový dva a voba stáli za hovno a brzy skončili ve šrotu, jeden jsem přelomil při zatahování (bez trubky) a druhýmu jsem utrhl onen votočnej ůchyt; jo a voba se vaklali od nova, von ten paralelní systém asi není nejlepší řešení. Možná jsem jen měl nějaký aušusový, nevím, já nemám čas ani peníze zkoumat jesli nějakej další bude možná fungovat. Každopádně mám hlubokou nedůvěru ke svěráku, kterej váží 6 (!!!) kilo.

Ze všech zatím uvedených bych jako bezpečný řešení navrhoval York. On není nejlepší, ale pro běžnýho uživatele je naprosto uspokojivej, a alespoň máš jistotu že to není aušus z pudinkový voceli. Pokud nutně trváš na novým (zbytečně, si myslím) tak York je asi jediná vhdoná alternativa (z toho co znám já).

Vynikající svěrák je tajdle třeba: https://dum.bazos.cz/inzerat/93721945/Sverak.php Jeden takovej mám (to je ta Avie nebo co) a ten používám nejvíc, je to voprafdu poctivej kus výkovku, to je věc co se dědí. Tohle nový prostě nekoupíš, a moderní alternativa bude stát patnáct tisíc. Pokud někdo shání fakt poctivej svěrák do dílny, tak bych neváhal ani minutu.

Dobrý vypadaj bejt i tyhle https://dum.bazos.cz/inzerat/95514218/P ... sverak.php, https://dum.bazos.cz/inzerat/94565810/S ... lensky.php, ale na tý jedný fotce toho moc vidět není, takže to na 100% tvrdit nejdu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od K4cer »

EDIT: Ty si vlastne zo Slovenska, takže pár linkov odtiaľ:
https://stroje.bazos.sk/inzerat/9064025 ... -60-cm.php, https://stroje.bazos.sk/inzerat/90650721/zverak.php - toto sú strojárske zveráky, veľmi dobré. Na domácu dieľňu overkill.
https://dom.bazos.sk/inzerat/90706839/Z ... RK-100.php - York 100vka, na bežné domáce práce bohato stačí (do autodielne by som ale asi išiel do 125ky, ale to závisí na tom čím sa vlastne manžel zaoberá).
https://dom.bazos.sk/inzerat/90829445/predam-zverak.php - tento vyzerá byť tiež dobrý.

Počítaj že dobrý zverák je ťažký a budeš musieť preňho osobne.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Veľmi pekne ďakujem za množstvo informácií! Keby som mala z tých linkov niečo vybrať tak mne ako laikovi sa vzhľadom pozdáva ten prvý link, čo ale pre mňa nieje miestom dostupné... Takže zostanem pri novom, ten mi doručia...bude to teda york Lux 125mm aj keď teda do toho investujem trosku viac € a taky ten poriadny zverak raz a zrejme to už nebude tak veľa rokov, zdedí po starom otcovi. Nateraz si bude musieť vystačiť s týmto a snáď ho pod stromčekom poteší... Ešte raz ďakujem za rady, pomohli ;) S pozdravom Denisa
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Venet »

Denisa, kľudne choď doňho, chybu s ním nespravíš.
Cogito, ergo armatum sum.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Povzbudilo, dik ;)
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fantozzi »

Zdravím, dráha polovička mě zaskočila dotazem co bych rád k Vánocům :-). Moje odpověď byla nějaký vercajk, ale co konkrétního mě nenapadá. Proto se obracím na zdejší rozpadliky s dotazem, co by ste doporučili. Co si myslíte, že se doma může hodit. V ceně do 2 tis.
Z běžného nářadí mám vpodstate vše. Ale treba vas napadne něco co jeste nemám. Třeba i nějakou vychytávku, nebo nějakou blbost.

Díky
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od DanBlack »

Laserový dálkoměr
Hovadinka, ale praktická...navíc v moc pěkné kovové krabičce. :mrgreen:
A měří to až do 20metrů. (dražší model do 30m)

Obrázek

Pozor, neplést s levnejma ultrazvukovejma!
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět