Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Permonik »

Rozhodl jsem se udělat si radost. Stará akuvrtačka dosloužila (Ryobi - převodovka má po letech festovní vůle). Tak že si pořídím novou. Chtělo by to něco slušného. Získal jsem slevový kupón na amazon, tedy výběr odtamtud. Vybral jsem si modrou Bosch GSR 18 V-EC. V recenzích celkem chválí. Není úplně levná, ale tak jsem si říkal, že zas je to modrý bosch, což by měla být profi řada, tak snad to nebude špatné. Snad by to mohlo i pár let vydržet.

Těšil jsem se, když ji konečně dovezli. Hned jsem ji vyndal, prohlédl, zapnul a šok. Sklíčidlo sebou házelo jak hawaiská tanečnice. Tohle, že má být ta profi kvalita? Asi páteční směna. Sklíčidlo házelo hůř jak ta stará akučka. To tedy naštěstí jen vnější plášť, co není pevně spojen se zbytkem. Vzal jsem úchylkoměr a změřil upnutou broušenou osu - vyšlo že hází 4 cm od konce sklíčidla zhruba 0.8 mm. (Mimochodem z Bosch fóra - za "kvalitu v normě" považují když to nepřekročí 0.4mm). Tak jsem vyplnil reklamaci a ať mi pošlou novou. Dnes dorazila. Výsledek? Taky hází. Sice ne už tak strašně, jak ta předchozí, ale taky. Když byla ta Ryobi nová, tak si na ni ten Bosch tedy neškrtal. Tahle druhá je už sice snesitelná, ale ne vzhledem k ceně.

Můžete mi někdo doporučit dobrou akuvrtačku? Prioritu má vrtání před šroubováním. Příklep nepotřebuji, na to mám sdsku. Super vychytávky jako led lampička, elektronická brzda, senzor kousnutí vrtáku,... není potřeba. Ať to ale je schopno upnout vrták rovně, aby se to vyrovnalo pětadvacet let staré narexce, co má táta v dílně.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od zedik »

dewault,makita..pokud neřešíš peníze ber hiltu
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Ibex »

mám Metabo LTčko - i s příklepem. Používám denně v práci na montáži - 70% vrtám do dřeva a hliníku, zbytek ocel.jekly, beton, dlažba.
Mám ji 3 roky, 2x mi spadla ze střechy. Šlape jako hodinky.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od K4cer »

DeWaltku spíš ne. Mám ji ve 14,4V a sice už deset let vrtá, ale už asi po roku se vobjevila docela znatelná vůle ložiska hlavičky - nehází, ale viklá se, což je věc kterou bych v cenový relaci DeWalt nevočekával.
Až umře definitivně tak příští bude 18V Makita.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Permonik »

Díky za odpovědi, pánové. Spíš by mě ale zajímal konkrétní typ, se kterým má kdo zkušenost. Zrovna "vem cokoliv od značky xyz" moc nevěřím, že by měli všechny výrobky povedené. Taky mi nejde jen o to, že "vydrží" protože to vydržela stále i ta Ryobi. Šroubuje stále dobře. Sklíčidlo lehce hází a výrazně se i viklá (problém v převodovce, celkové opotřebení, neopravitelné). V kombinaci na vrtání bída. Moje představa je, že pokud chytnu do sklíčidla vrták, tak zběžným pohledem nepoznám, že hází (něco házet bude vždy). Tak jak to uměla a po letech stále umí pětadvacet let stará vrtačka. Což jsem nečekal, že s dnešními technologiemi nedokáže Bosch vyrobit ani za sedm a půl tisíce. Aktuálně uvažuji, že to udělám jak při nákupu stolní vrtačky. Místo přes eshop zajít do obchodu, nechat si pár vrtaček vybalit a vybrat kus, kde se zrovna trefily tolerance.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od zedik »

nevím jestli ti pomůže odkaz na konkrétní typ..v situaci kdy jí někdo má deset let a stále šlape dotyčnej model stejně už nejspíš dávno nahradil jinej novější .takže bych volil spiš značku
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Desouza »

Mám elektrickou sekačku od Bosche , najel jsem omylem na kámen a ohnul hřídel . Lépe řečeno takovej umělohmotnej šmejd na hřídeli . Objednal jsem si novou hřídel . A to jsem opravdu nečekal . Žádná Čína , žádné Německo ,ale vyrobeno ve Velké Británii . :shock:
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od K4cer »

Nezoufej, možná to bude fungovat :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od peteres »

Koukni na festool, ale neni levna. Z levnějších nějakou makitu.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od malajizva »

Taxem koupil krovinořez 4v1 FX-MT152 MultiTool 4in1 od Fuxtec.
vybral jsem to kvůli multifunkci, motor 2,2Kw, vyráběno soudruhy v německu...
první dojem:
+ nic nechybělo, uvedení do provozu cca 2 hodinky
+ bytelné a slícované, kovové/ hliníkové provedení,
+ funkční, vše chodí, jednoduché startování, vyměňování nástavců atd...
- zatím nic - ha ha jsem zvědav až dostane pořádnej kouř v horku...

jediné, co chybí je nějaký držák na stěnu - na všechny součástky a části...
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Venet »

Páni (a samozrejme Dámy), potrebujem poradiť.
Potrebujem dielenský vysavač do garáže, hlavne na odsávanie pri rezaní dreva - kotúčová píla.
Predbežne som vybral tieto...
Myard NEPTUN 1630 - 30 l
Fieldmann FDU 2003-E
Hecht 8314

Hlavne ten Myard ma zaujíma - česká značka... máte niekto s nimi skúsenosti?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Fabulous »

Vždyť je to všechno Čína... A jemný prach to velmi rychle ucpe. Na to potřebuješ úplně něco jiného, skutečně profesionálního.

Osobně mám dobré zkušenosti i s hobby řadami Karcher, které jsou běžně k dostání v hobbymarketech. Ovšem ani ty se nehodí na intenzívnější odsávání v dřevovýrobě.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Hdm »

Souhlas s Fabikem, potřebuješ něco kloudného. Dá se sehnat kolem 5000,- ten typ s "pytlem" nahoru a dolu. Myslím typově tohle, třeba:
https://www.uni-max.cz/odsavac-kh-3121/ ... c0ODQwNQS2
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Venet »

Ty krása... 200 evr za vysavač nedám. A táto krava sa mi do dielničky nezmestí. Mám v pláne dať pred vysavač ešte jednu nádobu - cyklónový odlučovač či jak sa to volá.
No tuto toto
http://www.core77.com/posts/24207/the-q ... tion-24207
A pri mojej intenzite práce s drevom... by to mohlo postačovať. A predsa pri tom Myard píšu že to je originál český výrobok
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Serža »

originál čínský :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Hdm »

Venet píše:Ty krása... 200 evr za vysavač nedám. A táto krava sa mi do dielničky nezmestí.
Mohl by jsi to klidně hodit ven před dílnu a jen díru dovnitř. Když pojedeš delší dobu na mašině tak se to hned nenaplní a hlavně tah je pořád velký, nevím jak u naplněného mini vysavače byť s tím cyklónovým zásobníkem před vysavačem.
Mě ta cena naopak přijde parádní za velký objem a hlavně pořádný tah.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od venca_h »

Vybírám svěrák pod vrtačku, hobby použití - na drobnosti. Nemáte někdo konkrétní tip na něco funkčního? To co jsem si zatím naživo prohlédl v Matu mě provedením přímo vyděsilo.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od sunny-x »

Chci si koupit křížový svěrák pod vrtačku za extra levné prašule: https://aukro.cz/sverak-krizovy-s-celis ... 6890853868

Pokud vydržíš cca 3 týdny, tak můžu pak poreferovat jak to chodí, ale předpokládám, že se to bude muset DoDo (dodělat doma). Nicméně jsem raději ochoten to doma doladit, než dát za dokonalý obdobný 15t, protože ho budu používat velmi zřídka.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od venca_h »

Měl jsem na mysli jednodušší konstrukci (třeba označení MSO 100) , ale na recenzi klidně počkám.Taky do toho nechci vrážet moc peněz, ale rád bych aby se to nerozpadlo po prvním dotažení. Měl jsem modelářský svěráček z obi a ten prasknul po pár dotažení.
Denisa
Příspěvky: 13
Registrován: 13.10.2018 18:50
Pohlaví: žena

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvek od Denisa »

Zdravim...uz sa mi z toho točí hlava a nemá mi kto poradiť...tak skúsim tu. Chcem manželovi kúpiť zverak do dielne na domáce použitie, ale chcem kvalitu. Keď sa tu bavite o značkách tak akú značku pre zverak a co by bolo fajn kuk pri tom? Otočný alebo radšej nie? Pozerala som scheppach, ridgid alebo york a dĺžku upnutia som chcela co najväčšiu tak 200mm je dobra taka voľba? Prosím poraďte a naveďte ma na správny výber...
Odpovědět