Bear Grylls - reklamní bullshit?

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od Centurion »

Co myslíte je to další šunt, kterému grylls zaprodal svoje jméno, nebo je to konečně 1 pořádná věc se značkou BG?
http://www.youtube.com/watch?v=Kw8JxaDQ9ZY
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od sigmark »

je to gerber...takže to bude někde kolem lehčího nadprůměru
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od štaflík »

Trochu mi připomíná křížence Prodigy a ASEKu (IMHO nejlepší nůž Gerberu a jediný, který bych opravdu chtěl). Otázka zní, proč si vzít pouťovou kopii GB a nevzít si original. Aspoň, že je to fulltang a plain čepel.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od sigmark »

zubaté ostří je strašná móda...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od goral »

Bear Grylls je strasna moda...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od sigmark »

strašná zubatá :-)
jak je na něčem hovnožroutí logo, tak po tom lidi skáčou. vzhledem k tmou, že ty srandy prodávám mám možnost to sledovat. gerber není na některých modelech materiálově nejhorší, ale špička to není
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od felix5 »

na mě teda hovnožroutí logo zanechává přesně opačnej efekt.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od goral »

BG (big gay? :) ) je zamereny na trosku jine publikum a zakazniky nez rozpadlici a bushcrafteri, takze me neprekvapuje ze to tu moc lidi neoslovuje
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od hunter »

Ani se mi nechce věřit, že by Bear Grylls navrhl něco takového. Mají to předražené a kvalita nízká = použitelnost nulová. Pokud něco od gerberu tak Prodigy. Nože z téhle survival řady bych prostě nebral ani zadarmo. Nůž na který se nemůžu spolehnout není nůž. Mora companion stojí méně peněz a je daleko funkčnější, než tohle.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od Lyster »

Grilovaného Medvěda opravdu moc nemusim. A po pravdě řečeno, ty výrobky prodávající se pod jeho jménem, jsou většinou opravdu jen předražený krám. Neřákám že vše, třeba se najde nějkde vyjímka. Ale většinou toho zrovna tyto nože moc nevydrží. BG spolupracuje s firmou Gerber, takže veškeré produkty josou vlastně Gerber. Neříkám že Gerber je špatná značka. Prodává sice většinou Low-end nože, ale dají se mezi tím sehnat i hezké prémiové kousky (ale moc jich neni). Což ale věci s nápisem BG opravdu nejsou.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od Marglin »

Jak jsem koukal na to video, tak mi to příjde jako dobře navržený zálesácký nůž. Ne moc velký, ani malý, dobrej design, rukojeť zakončená pomelem, fulltang konstrukce. Nelíbí se mi to logo a cena, použitá ocel je ok. V sumně je to kvalitní trochu předražený nůž. A ještě jedna věc. Na BG se nedívám, páč mě nebaví, ale, dejte tomu chlapovi trochu pauzu. Jestli je pravda co má v CV tak odešel ze služby v armádě po pracovním úrazu. Co na tom, že se snaží vydělat si na živobytí jako televizní hvězdička? Aspoň propaguje outdoor líným britským rozmazlencům (jestli jste viděli nějaké britské skauty víte o čem je řeč) kteří mají mobily a tablety snad přirostlý k rukám. Že to musí vypadat "akčně" je prostě daň za popularitu.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Další reklamní bullshit?

Příspěvek od Lyster »

V tom právě vidím ten problém. Dělá tak extrémní kraviny kvůli divákům, které kdyby to udělal normální člověk, který vyrazí tak 2x do roka někam na dovolenou a jinak se po celý rok válí u TV, tak ho najdou rozpláclého někde pod srázem až za dva roky. Nebo ušknutého od ploskolebce, kterého si bude chtít dát k večeři.
t
Proto mám raději Reye Mearse :). (Nejlepší díl je u mě ten, kde staví kánoe z březové kůry. To je fakt borec.)

Omlouvám se, je to trochu mimo téma.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit

Příspěvek od Marglin »

Proto tam má na začátku všechny ty varování. Kdo si i po přečtení myslí, že bude po pár epizodách běhat a dělat skopičiny jako bývalý příslušník SAS tak je hol přirozený kandidát na Darwinovu cenu. Je to prostě televizní show pro masy, něco to musí prodat. Na toho Raye mrknu, dík za tip: tady jsem kdysi zrecenzoval survivalistu, na kterého jsem se rád koukal já:http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... ord#p93411

Ale ten nůž vypadá jako dobře navržený survivalový kuchák, když má někdo toho BG tolik rád, klidně si to může koupit a bude mít rozumnou, mírně předraženou kudlu.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od Jason »

Ja bych to uplne tak neodsuzoval, myslim ze zase uplnej srac to neni. Znamej co tu byl za mnou minulej rok, tak zije uz cca 40 let v australii, zivi se jako fotograf - stale v prirode - a temer nic jinyho nenosi. Tedy co se tyce obleceni tak si to nemuze vynachvalit..

Hlavne k samotnymu Bearovy - toho cloveka respektuji, myslim ze toho zvladnul a dokazal vice nez vsichni lidi zde na foru.. To ze se zivi jako herec v nejaky show, neznamena ze umi hovno.. Ja vim neni drsnej jako vetsina lidi zde (kteri o pulnoci skacou s kosou z okna kdyz okolo probehne pes, "maji" protizombie kryty na deset let a podobne super dovednosti ziskane sedenim u netu) ale aspon nejaky zakladni veci o "preziti" dokaze ukazat...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od Hohepa »

....ale ony ty jeho "základní věci přežití" jak je ukazuje , normální člověk nepřežije :head

Něco jiného je mít za sebou vybavený štáb s lékařskou pomocí a něco jiného je být někde fakt sám..
ale doporučovat takové kraviny jako skákat z několika metrů do neznámé vody , nebo zkoušet podplavat hromadu naplaveného dřeva atd... to jsou prostě totální zhovadilosti nonplusultra :punch
ona taková zlomená noha v divočině to je pro samotářského jedince téměř 100% rozsudek smrti.

K tomu noži , GB měl "reality" šou, kde v posici jediného soudce hodnotil jedince při survival závodu.
Všichni závodníci měli jako základní výbavu právě tento nůž ( starší model ).
Když jedné dívce v noci za deště při pokusu o rozdělání ohně při prvním škrtnutí vylétla ta magnéziová tyčka z plastového držátka a nenávratně zmizela v porostu , tak jsem vyprskl smíchy. :lol:
Vzala si oheň od sousedů.
GB ji za to vyřadil , neb podle něj tu tyčku prostě měla najít a basta . :head
Já bych ji v tom listí a klestí hledal do dnes.

Imho za mě grilující medvídek dělá víc škody než užitku.
Pěstuje jen magory bez pudu sebezáchovy co jsou pak zralí na Darvinovu cenu. Viz známý supertramp.
Zlatej komunistickej Pionýr.
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od hunter »

Základem survivalu je své šance na přežití zvyšovat, ne je snižovat nesmysnými kousky, které vás můžou stát krk. Nože navržené od medvěda jsou dobrou volbou pro sebevražedné survivalisty.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od Count »

hunter píše:Nože navržené od medvěda jsou dobrou volbou pro sebevražedné survivalisty.
Vyber si nůž třeba od Morakniv, srovnej je a řekni proč. Apriori to vybavení od Gerberu neodsuzuji. Ano,jméno tomu přidalo na ceně 100%, ale podobné výkřiky postrádají smyslu.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od hunter »

Já neříkám, že jsou vyloženě k ničemu. Pro běžné táboření a sběratelské účely to stačí, ale pokud by to měl být nůž, na kterém by záleželo moje přežití, tak bych bral něco kvalitnějšího.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od Václaf »

Jenže až budeš v pr..li tak Ti bude jedno jestli máš u sebe superhypertacticalcool nůž nebo jen blbou rybičku. V tu chvíli to bude NA'STROJ. Já sice nemám méďu na grilu,ale spoustu obyčejných verků,jenže když se mi třeba věšela ovce na špagátu z balíku sena,páč je to trubka blbá a kradla,tak jsem ho přepižlal klíčema vod auta,který teda nebyli superhypertacticalcool. Jak tu někde psal Fabík,dříve se lovilo i klackem... :beer :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Bear Grylls - reklamní bullshit?

Příspěvek od Jason »

Nechtel jsem aby se tady diskuze svezla na tema samotnyho Beara.. Na nej ma kazdej svuj nazor, chapu a nechci se dohadovat. Je mi jasny ze dela spoustu picovin ktery jsou pro ostatni lidi nebezpecny kdyz by to chteli zkouset ale preci jenom v televizi se na to dobre diva..

Jak jsem psal ve svete je to relativne oblibena znacka u normalnich lidi (ne taci jako jsou tady u nas kteri chodi ve veste a jsou kazdy den pripraveni na vsechno. Ruku na srdce kdyz si clovek nakupuje veci na "preziti" a chysta se na valku a kdovi co jeste tak je asi logicky ze nepujde po nozi kterymu delal nekdo "slavnej" reklamu. Tam se hned plati za znacku..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Odpovědět