Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

To s tím dokazováním byl vtip, samozřejmě že mám doma ještě i klasiku ;) Mám to do běžného EDC k noži a ostatnímu, jako nouzovku. Nechci nosit nějakej těžší bordel na opasku, mám to rozházené po kapsách. Zašrouboval jsem s tím v pohodě do půlky vrut na přímo do dřeva bez předvrtu, dál to nešlo spíš kvůli malé plošce, která se smekala. Ale na nouzové vytvoření nějakého pevného úchytu to stačí bohatě. Zkoušel jsem s tím dále štípnout takový ten malý tvrdý ocelový 1mm připínáček s barevnou hlavou (nic jiného teď po ruce nemám) a v poho. Kleště taky snesou. Kupoval jsem to spíš jako malé praktické dárky pro rodinu, jelikož jsem na cestách a bylo to za dobré prachy. Neodolal jsem a vzal jsem si taky jeden 8-)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

Z tohoto pohledu na věc nejlepší Leatherman co jsem měl byl Minitool
https://www.leatherman.com/mini-tool-83.html
83-mini-tool.png
83-mini-tool.png (117.84 KiB) Zobrazeno 9296 x
Plnokrevné čelisti, rukojeti skládací napůl .
Složený mrňavý a lehký. Vše ostatní mám na švýcaru.
Navíc jsem tak měl kleště v jedné a šroubovák v druhé ruce
Bohužel jsem ho potratil před lety na montáži. :sad
a už se nedá sehnat.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

Řekl bych teda že Squirt (asi jsem ujetej, ale mě to místo Prcka pořád evokuje něco úplně jiného :D ) bude nejspíš jeho nástupce. Nevím, v LM toolech se nevyznám........ ale zas tam nemáš nůžky a nepověsíš to na klíče kámo :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Serža »

už jsem moc starej na to, abych dělal kompromisy = Rebar rulez :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

Ale Rebarem je děláš, jinak bys nosil Super Tool jako já :twisted:
You cannot kill me as I am already dead!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

Squirt
asi jsem ujetej, ale mě to místo Prcka pořád evokuje něco úplně jiného
:rofl sem si to musel vygůůůglit :rofl
https://sexshopp.cz/blog/mokry-orgasmus/
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Multitool

Příspěvek od olgojchorchoj »

Ja keď poviem mojej,že podrž mi kapsičku,skoro sa zlomí :D Čo tam máš železo? A to má pravdu :D A jedno železo je aj ST 300.Bez neho nevychádzam z domu.Ťažké neťažké,pre chlapa to nemôže byť problém nosiť.
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Serža »

office work - občas někdo blbě kouká i na toho Rebara...
pro mě je fakt ideál
kdybych dělal někde venku, tak asi taky ST....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

Jsem kravaťák a vozím ho sebou i na služebky v brašně (autem po EU) ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

Když už jsme u těch kompromisů, tak jsem se taky rozhodl žádné nedělat a jít rovnou mezi prémiové kousky. Taky kvůli ne zrovna běžné ceně, které nešlo odolat :)
Leatherman Charge+ TTI 8-) Jedním slovem "parádní". Jen přídavné bity jsem si trošku jinak nakombinoval do jednoho plata, jelikož dvě už se s toolem do extra vnitřní kapsičky nevejdou. Vyházel jsem torxy a místo nich dal ke křížům a plochým imbusy.
lm1.jpg
lm1.jpg (797.59 KiB) Zobrazeno 8615 x
lm2.jpg
lm2.jpg (793.21 KiB) Zobrazeno 8615 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od DeadMan »

Dobré, ale v Německu problém = dá se otevřít jednou rukou (super tool nikoliv).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Multitool

Příspěvek od bivoj »

Otevřít jednou rukou se dá, při troše snahy a tréninku, úplně každý zavírák/multitool. Spíš jde o to, zda byl k otevírání jednoruč primárně zkonstruován či ne (na tom bazíruje výklad onoho zákona). Protože jednoruč v klidu otevřu i jakýkoliv victorinox/wenger s čepelemi s nehetníkem, atp...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Mas to prosim nejak podlozene? Vozim sebou leccos a obcas mam trochu obavy jaky by mohla mit kontrola prubeh :-( Naposledy ve Frankfurtu problem i Vnoxem + resili i sroubovaky (nejaka mistni uprava), proto me to zajima ... diky
bivoj píše: ...Spíš jde o to, zda byl k otevírání jednoruč primárně zkonstruován či ne (na tom bazíruje výklad onoho zákona).
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

DeadMan píše:Dobré, ale v Německu problém = dá se otevřít jednou rukou (super tool nikoliv).
Na střední východ nějak moc v plánu jezdit nemám, takže mě to příliš netrápí :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Multitool

Příspěvek od bivoj »

MFG píše:Mas to prosim nejak podlozene? Vozim sebou leccos a obcas mam trochu obavy jaky by mohla mit kontrola prubeh ...
Bohužel, v tomto to zcela závisí na posouzení daným policajtem. Ale je fakt, že nože, které jsou primárně určeny k otevření jednoruč (a jdou otevřít jednoruč tak jednoduše, že to zvládne i onen policista), tak jsou prostě problém. U zbytku to už záleží na náladě policajta. Já tedy nikdy problémy neměl (především proto, že do raichu jezdím minimálně) ale známýmu chtěli zabavit maličký zavírák s otevíráním na palcový kolík. Po delší debatě prostě vzal multitool a ten palcový kolík z čepele odšrouboval. A najednou to bylo OK a tohle už byl ochoten policajt tolerovat. Tož asi tak...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

Tolerovat?! Nenee :lol: Já se divím, že mu ten "ventilek" nezahodil :D On už po propuštění "pachatele" asi nejde našroubovat zpátky. Brání mu v tom prvek zvaný předposránium, lehčí než vzduch, ve kterém se dobře šíří a který se vyskytuje ve vzduchu právě jen tam :rofl Němci :lol: ..... už by se možná aji pomalu mohlo začít zažívat přirovnání "jsi blbej jak Němec".
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od Zapadlo »

Jejich země - jejich pravidla. Důsledky je doženou.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

@Bivoj - diky za reakci, v podstate mam stejnou zkusenost
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Multitool

Příspěvek od Matěj »

Čistě teoreticky, pokud je člověk jednoruký invalida, vztahují se na něj nějaké vyjímky? :)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Multitool

Příspěvek od bivoj »

I kdybys byl byl bezruký invalida a našli u tebe němečtí "mozkoví myslitelé" nezákonnou zbraň (tedy nůž takového typu, který u nich a dle nich mít nesmíš), dostaneš pokutu či půjdeš bručet úplně stejně, jako kdybys ty ruce měl. Prostě jsi porušil zákon a ten už nezajímá, že jaksi nemáš končetiny které by mohly onen nůž použít - jednou jsi ten zákon porušil a basta. (Co kdybys byl třeba jen nenápadný kurýr, který by tento nebezpečný smrtící nástroj dopravoval potutelně nějaké místní ultrateroristické buňce, kterou už nebaví bojovat jen lžícemi a vidličkami.) ;)

Obdobně to platí i pro jednoruké - žádné vyjímky.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět