Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od RobertK »

Ahoj, pořídil jsme si Ganzo G302b nemáte nějaké typy na různé obaly/sumky ?
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Multitool

Příspěvek od Lyster »

Dnes mi přišel Leatherman Raptor. Podařilo se mi ho sehnat pod 2000 Kč, takže to nebyla zas taková pálka. Za cenu kolem 2700 co se většinou prodává, by jsem do toho asi nešel. Ale takhle jsem neodolal. Zpracování je špica, prostě Leatherman. Pořídil jsem si ho hlavně k lékárničce. Jen snad jediná malá výtka, jsou na můj vkus tenká oka na držení, takže při nějaké dlouhodobější práci nebo silovém stříhání, by to trochu mohlo tlačit. Ale chápu, že je zde velká podstata minimální tloušťka při složení. Určitě to není nic tragického. Jen tam takový milimetr nebo dva mohl být. Určitě by to bylo komfortnější na stříhání a rozměrům při sbaleném stavu, by to zas tolik neutrpělo.
Čeho jsem se trochu bál, tak toho, že jsem levák a že by sříhání levou rukou mohl být problém. Ale jde to i levačkou. Ale pravačkou mi stříhání také nedělá jako levákovy problém.

Vice fotek na webu: http://lyster.rajce.idnes.cz/Leatherman_Raptor/

Ještě přidám jedno české video z youtube. https://www.youtube.com/watch?v=4wt7r_2HqvE
Přílohy
20180130_120551.jpg
20180130_120510.jpg
20180130_120431.jpg
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

Jo jo je to zlatíčko .
Používám ho na dělení materiálu v práci a krom dibondu, plastů jako PET, HPS už i zvládl v nouzi i železný plech cca milimetr tlustý.

Jo a dá se do toho pouzdra zastrčit i v otevřeném stavu ;)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Multitool

Příspěvek od Lyster »

Vím, viz poslední fotka v odkazu. :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

Jedno upozornění .
Stalo se mi že při EDC nošení na pásku se mi rozšrouboval šroubek spojující plastovou sponu na opasek s plastovým pouzdrem. Jsem pravák a nechal jsem nastavení z fabriky . Jednou pak slyším na dílně ránu a raptor na zemi.
Naštěstí jsem našel i ten šroubek.
Doporučuji zkontrolovat a dotáhnout !
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Multitool

Příspěvek od Mirda.85 »

Tak konečně bude multitool, který bude odpovídat mým představám. Nový Leatherman Wave+ má mít konečně výměnné břity kleští. Více tady.
Uživatelský avatar
VKBO
Příspěvky: 2
Registrován: 16.05.2018 0:07
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od VKBO »

Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Nedávno na burze jsem narazil taky na jeden multitool. Byl na něm vyraženej nějakej pták a prodejce za něj chtěl 5 tisíc.
DSC_3132.JPG
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

5k? Vypadá to na starožitnost. Jestli ten pták byla orlice, tak s tím možná Mengele trhal v koncentráku zuby a nehty, proto ta cena :?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Multitool

Příspěvek od Bill Masen »

Jo, to je ten pták.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Multitool

Příspěvek od JOBU »

Ten ruský vlastním,je taký,ako to nazvať...ruský.Ale univerzálny nieje ani náhodou,jednotlivé želiezka majú svoje presné určenie a veľa s tým urobiť nejde..
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od Argonaut »

Osobně jsem taky skončil u Leathermanu. Nějaký čas jsem měl s sebou levnou Čínu, kdyby něco... jenže když na něco došlo, čína se rozpadla a bylo to, jako s sebou nenosit nic. Tuhle zkušenost jsem udělal jak na multitoolech, tak nějakém čínském zavíráku, kdy jsem použil vývrtku a při tahání špuntu z lahve byl z vývrtky drát.

Aktuálně mám jeden leatherman hozený v autě (má zářez na čepeli na řezání pásů) a jeden nosím v batohu. Nejčastěji používám kleště, občas nůž.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Serža »

já mám jako alternativu k Rebaru levnej čínskej multitool+maličkej originál Victorinox....na dovolený a do ciziny tahám tu dvojkombinaci, protože o Leathermana bych nerad přišel...ale v CZ tahám jen toho Rebara a zatím stačil skoro na všechno.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od Piston »

Po delší době váhání bych si chtěl pořídit svůj první multitool. Jelikož ho budu převážně tahat na opasku, nebo na cyklovýlety k případné údržbě bicyklu, nerad bych velký kus železa. Zatím mi to vychází na Rebar, v Polsku se dá koupit do patnáctistovek. Nebo raději nedělat kompromisy a koupit Supertool? Mám v úmyslu jím na opasku nahradit zavírák, už si ani nevzpomínám kdy jsem ho naposledy využil… kombinačky po ruce bych ocenil více.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Multitool

Příspěvek od Hdm »

Pokud se ti líbí Rebar, kup Rebar, chybu neuděláš.

Ale já myslel, že Drsný spasitel má festovní klepeto a kombinačky nepotřebuje. ;-) :-D
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Serža »

Rebar je fajn - mám ho už roky a v podstatě mi na něm nich nechybí
funkčně Supertool nemá moc navíc = nevím, jestli je ten cenový rozdíl opodstatněný
ovšem kdybych potkal supertoola nějak kolem 2000,- tak ho beru :-D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od K4cer »

Piston: mám voba, Rebar i ST300.

První jsem kupoval ST, taky jsem ho chvíli nosil, ale je velkej a těžkej a na běžný nošení asi spíš ne.

Rebar a ST300 je jinak téměř to samý (až na váhu a velikost), Rebar má jen dva plochý šroubováky, ST300 má myslím tři. Kleště (ty sou mimochodem hlavní výhoda m/t proti švýcaráku) jsou taky menší, ale štípací břity sou na vobou vyměnitelný (což je výhodný) a jsou to ty samý břity, tedy zaměnitelný mezi Rebar a ST300.

Jako první m/t bych rozhodně doporučil Rebar, na nošení na opasku je lepší a pokud se ti vosvědčí, tak si ten ST přikoupíš později. Kdybys na tom moc trval tak je můžu votfotit nebo vodvážit.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Multitool

Příspěvek od Piston »

Při návštěvě polské Gdynie jsem v kamenném krámě Militaria.pl koupil Rebara za v přepočtu 1340 korun… takže uvidím jak se osvědčí, vypadá solidně, nepočítaje pouzdro, to je prostě aušusové. Ovšem už teď si říkám, že jsem měl vzít lepší model, s výměnnými pilkami… tak příště :-)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Multitool

Příspěvek od Ray »

Leatherman "Prcek" PS4, aneb nemusím si nic dokazovat velkým multitoolem :D
Nic to neváží a na to, jak je to maličké, tak je to nečekaně bytelné. Zbytečný pilník bych ale asi raději nahradil otvírákem na konzervy.
LM.jpg
LM.jpg (799.2 KiB) Zobrazeno 8583 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Multitool

Příspěvek od proforma »

Rayi, na co je ten prcek dobrej? Ja treba ke stipani potrebuju poradnou paku, nevim, jestli bych to s timhle mrnousem dala. Co sroubovani festovne utazenych sroubu, dava? Prave jsem presla ze Sidekicka na Rebara a musim rict, i kdyz Sidekick byl fajn, Rebar je super (napr. ty stipacky stipaji lip, zrejme jsou ostrejsi nebo maji mensi uhel ostri celisti nez u Sidekicka).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět