Multitool

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

http://www.leatherman.cz/produkty/multi ... TM-metric/
von už je k dostání v metrických rozměrech jednotlivých nástrojů - bitů
Původní verze byla v palcích a to mě dost úspěšně odrazovalo.
Pokusím se příležitostně o nějaké foto.
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Do CZ se bude dovazet uz pouzemetricka verze. Ja mam hubene predlokti a tak jsem dva clanky s palcovama nesmyslama vyhodil a jsem spokojenej i s tou puvodni verzi...
Uživatelský avatar
homeck
Příspěvky: 27
Registrován: 05.12.2014 13:01
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Multitool

Příspěvek od homeck »

Copak čínské děti, ty jsou tááák šikovný :-)

http://www.ebay.com/itm/29in1-Multifunc ... 2399773973
BURE
Příspěvky: 17
Registrován: 29.07.2016 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od BURE »

Taky jsem zahledl, ze Tread zacali sikmowoky fejkovat... :-x
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Dostal jsem se rizenim osudu k Sceletool RX, takze par slov ...jako obvykle pomerne kritickych :lol:

Oranzova barva na nakolika mistech opryskana uz z vyroby, obecne nastrik dost odflaknuty

Bit na rozbiti skla dostupny pouze po otevreni, uz vidim jak budu viset v pasech hlavou dolu a laborovat s oteviranim klesti :(

Na druhou stranu mechanicke provedeni asi zatim nejlepsi z toho co jsem od LTM dosud mel, celkem prijemne prekvapeni!

Shrnuto bezny sceletool se zubatym ostrim, striknuty na oranzovo, s dobre ukrytym hrotem na rozbijeni skla. Asi vic vec marketingu, nez realny prinos.

Abych porad jen neprudil, Vnox nic podobneho nedela, takze tady patri LTM bez diskuze kredit
IMG_1539.jpg
IMG_1541.jpg
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

Je zajímavé, že největšími kritiky kvalitních MT jsou lidé, který je evidentně nikdy nedrželi v ruce a viděli maximálně něco v Lidlu u pokladny. A člověk, který za nepřekonatelnou závadu a důvod pro zavrhnutí a pomluvení značky považuje povolený šroubek, to je kapitola sama o sobě... :chuckle

Tvrdit, že multitool je úplně naprd, nikdo soudný to nemůže používat a je potřeba používat pouze dedikované nářadí, to je jako tvrdit, že zavírací nůž je úplně naprd a jediný správný je ten pevný, protože zavírací se naprd drží, tlačí do rukou, nedá se s ním 10 hodin v kuse vyřezávat socha ze dřeva a když ho zatluču kladivem do šutru, tak se rozpadne.

Prostě kdo reálně neměl kvalitní multitool a nějakou dobu ho nepoužíval, neměl by se k daném tématu vůbec vyjadřovat. To je jako když mi majitel trabanta bude tvrdit, že všechna auta jsou naprd, jezděj pomalu, furt se s*rou a z kopce nebrzděj. :finger
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Multitool

Příspěvek od Václaf »

Je to tak. Chlap když pomlouvá nějakou ženskou,tak jen proto,že ji nemůže mít(nebo nemá) :hand :beer :rofl
Čechy čechům !!!!!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

Nebo taky chlap co pomlouvá ženský,
je na chlapy.

Zrovna "povolený šroubek" je za mně fatální selhání :head
Primárně používám klasické nářadí a nože.
MT a podobné nosím jen jako zálohu pro strýčka příhodu,
protože jejich denní používání považuji za masochismus . Akuvrtačka a gola z ráčnou jsou o 1000% rychlejší :rofl

Ten pocit nasrání a bezmocnosti, když člověk po roce denního nošení v "krizové" situaci
vytáhne nefunkční kus "šrotu" protože se vyklepal šroubek a tím je nefunkční čep na kterém se čepel vyklápí :head
no v tom momentu bych ho nejradši použil jako anální sondu :moon pro toho, co měl ten fejk na triku.

S LT se mi to nikdy nestalo, zatím :angel
( a že jich na to treadu je požehnaně )
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

Tak nikdo netvrdí, že MT je náhrada běžného nářadí pro stavebního dělníka. Kdo se živí rukama, má na to plnou dílnu jednoúčelového nářadí. MT je ECD varianta pro všechny ostatní, kteří s sebou nechtějí tahat tatrovku nářadí, ale chtějí mít možnost kdykoliv cokoliv bez toho, aby se museli někoho doprošovat o nářadí.

Co se týče povoleného šroubu, je potřeba si uvědomit, že šroub čepu na MT i většině zavíracích nožů se nedotahuje na krev, ale utažením se reguluje tuhost chodu. A protože to není dotažené, pojišťuje se to lepidlem. Pokud někdo prolévá MT nějakým rozpouštědlem typu WD-40, může to časem to originální lepidlo "vypláchnout" a čep se povolí. Taky se přirozeně opotřebovávají bronzové podložky pod čepelemi, což může opět způsobit povolení.

Ale není to nic, co by nešlo alespoň provizorně dotáhnout odpovídajícím bitem z originálního bit kitu a při nejbližší příležitosti to znovu pojistit lepidlem a mazat to něčím, co v sobě nemá 80% rozpouštědla. Navíc povolený šroubek neznamená, že nejdou používat kleště. Ten čep tam pořád je, pouze budou víc vaklat čepele.

Pravda, snýtovaný Vnox má v tomto jistou výhodu, ale zase nejde pořádně vyčistit nebo dotáhnout, když se to ochodí.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

Jen tak pro představu a hlavně z legrace :!: jsem poskládal hromádku částečně dedikovaných nástrojů, kterými bych nahradil Wave a sadu bitů, které nosím u sebe. Výsledné hmotnosti:
MT.jpg
full.jpg
Poskládal jsem to z toho, co mám zrovna doma, takže to není úplně ideální (pilník je horší, než na MT, brousek zase lepší atd.). Dva držáky bitů tam jsou proto, že poskládat imbusy 1,5 - 6 mm v jedné velikosti normálního bitu neumím, dost možná to ani nejde. Nejsem si ale jistý, jestli zavírací nůž s pilkou a nůžkami a bity nejsou pro někoho příliš metrosexuální a neměl by tam být kuchyňák, ševcovské nůžky, dřevorubecká pila a 18 šroubováků... :chuckle

Ale klidně si u sebe noste žebřiňák s nářadím, to je každého věc. :hand
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Multitool

Příspěvek od Hohepa »

majsner píše:Co se týče povoleného šroubu, je potřeba si uvědomit.....
Psal jsem že to nosím pro případné použití když v krizi nebude nic jiného po ruce.
Takže to nekontroluji a nepromazávám každý den s modlidbou na rtech a už vůbec to nenosím na WC místo Playboye, ba dá se říct, že to celý rok neotevřu.
Kdy ten šroubek vypadl netuším a rozhodně to nebylo nadměrným používáním WD či opotřebením :head


Přišel jsem podobně málem ! i o Raptora. Povolil a vyklepal se kurva šroubek co drží na plastovém pouzdru plastový
klip na opasek. Naštěstí se mi to stalo na dlažbě a ten pád jsem slyšel jinak jsem o něj přišel :head
Takže rada , když se šroubek povolí je potřeba ho podmáznout lepidlem, je dost často taktéž na :moon
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

Já nevím, co máš za MT. Psal jsi, že s Leathermanem se Ti to nikdy nestalo. Je tisíc důvodů, proč se u "něčeho" povolí šroubek, počínaje "je to čínskej šmejd" po "sice to nepoužíváš, ale potajmu Ti na to chodí 3x denně manželka.... :) Ale samo od sebe se většinou nic nepovolí.

V každém případě každý kus vybavení vyžaduje určitou péči a pravidelnou údržbu. U toho, který máš "na potom", to platí dvojnásob. I nářadí v autě občas zkontroluji, zaprvé jestli tam ještě je :roll: a zadruhé v jakém je stavu, abych se pak nedivil, až ho budu potřebovat. Horko, mráz a vlhkost v autě umí své. Osobně jsem časem došel k zásadě, že nekupuji nic, co je pouze "na potom", ale v současné době to nevyužiji. Jednak jsou to prachy z okna a druhak "potom" budu potřebovat věci důkladně otestované a zažité pravidelným užíváním.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Pokud vygeneruje nedodelek nejakej cinan, je to hlasite diskutovany ksunt a nepouzitelnej krumpl. Pokud to same predvede LTM na svych vyrobcich, je to vitana featura a kazdy kdo na to upozorni je mimon co to nikdy nedrzel v ruce apod. Tohle me fakt neprestava fascinovat ta bezbreha adorace prumerneho naradi za nadprumerne ceny.

Pokud mi na jednorucni cepeli povoluje aretacni sroubek, tak se velni prevdepodobne riznu, protoze tenhle druh noze pouzivam poslepu a ocekavam cepel v urcitem poloze/uhlu, nasledne opacnym smerem nepujde zavrit, takze kdyz nekde visim, je uplne super resit tyhle problemy. Je to proste chyba. Ted se dozvim, ze sem lopata co nikdy LTM nedrzela v ruce, protoze standardni uzivatel takove marginalie neresi. ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Multitool

Příspěvek od Serža »

když je podle tebe LM průměrnej multitool, jakej je prosímtě ten špičkovej? (nějakej bejt musí, aby mohl být LM průměr)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od krvfx »

LM mám dva, Wave a Surge. Oba mírně chytají lišku (nulová údržba), ale jako elektrikáři, co leze po různých strojích, slouží výtečně. Nemusím tahat několikery kleště a hromadu šroubováků (které mám samozřejmě v hlavní brašně). Čínské MT mají hlavně problém se štípací části, proto jsem skončil LM.

Dobrý test je, zkusit štípací části střihnout papír. Ze všech, co jsem zkoušel, to umí jen LM.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

MFG píše:Pokud vygeneruje nedodelek nejakej cinan, je to hlasite diskutovany ksunt a nepouzitelnej krumpl. Pokud to same predvede LTM na svych vyrobcich, je to vitana featura a kazdy kdo na to upozorni je mimon co to nikdy nedrzel v ruce apod. Tohle me fakt neprestava fascinovat ta bezbreha adorace prumerneho naradi za nadprumerne ceny.

Pokud mi na jednorucni cepeli povoluje aretacni sroubek, tak se velni prevdepodobne riznu, protoze tenhle druh noze pouzivam poslepu a ocekavam cepel v urcitem poloze/uhlu, nasledne opacnym smerem nepujde zavrit, takze kdyz nekde visim, je uplne super resit tyhle problemy. Je to proste chyba. Ted se dozvim, ze sem lopata co nikdy LTM nedrzela v ruce, protoze standardni uzivatel takove marginalie neresi. ;)
Pokud se nepletu, tak jsi jediný, komu se to stalo, resp. kdo o tom napsal. Takže "každý, kdo na to upozorní", jsi jenom ty.

Zaprvé nikdo kromě Tebe neví, co jsi s tím dělal, v jakých podmínkách to skladoval, příp. zda je to originál.

Zadruhé každá seriová výroba generuje a podle kvality výstupní kontroly v určité míře i pouští do distribuce zmetky. V tomto ohledu je Tvoje zkušenost proti obrovské mase lidí, kteří jsou s LM výrobky spokojeni, zanedbatelná a Tvoje výkřiky, jak je LM šmejd, který si nikdo nemá kupovat, působí poněkud komicky.

Zatřetí, čistě principielně, Tě možná překvapí, že jakýkoliv šroubový spoj se může povolit. Proto lidé vynalezli kontramatky, pérové podložky a konečně závitová lepidla. Těmi jsou na LM zajištěny šroubové spoje, a to tak, že velmi poctivě. Nicméně i přesto se to povolit může. O možných příčinách jsem psal výše.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Preposlal jsem kolegovi tuhle debatu - ukazal mi ten jejich naramek po dvou mesicich pouzivani, hodne veci ozvykanych apod., a poslal nejake linky na diskuze, kde se resi z jakeho je to blata atd. Staci pouzit vyhledavac, v nemcine a anglictine je toho mraky, dost videi atd. To jen k tomu, ze jsem jedinej ;)

Ja nijak nerozporuju kouzlo multitoolu jako takovych, sam jich nekolik pouzivam, ja proste jen upozornuji na nepomer mezi cenovkou a kvalitou vyrobku LTM. Ten naramek stal na ceske cca 5.000,- a je na hovno, funguje v podstate asi jenom jako sperk. Par jejich vyrobku jsem koupil, vyzkousel a udelal nejakou zkusenost. Dnes delaji sluzbu ostatnim clenum fora a jsou s nimi spokojeni dle zpetnych reakci. Mam z toho dobry pocit a tim bych asi mou ucast v tematu ukoncil :beer
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Multitool

Příspěvek od majsner »

Tak že LM stojí u nás raketu, v tom nejsme ve sporu. Ale musíš se na to dívat v kontextu našeho "specifického trhu". Normální cena za Wave přímo u výrobce v e-shopu v USA je $90, což je za takovéto nařádí perfektní cena. Zbytek do ceny v oficiální české distribuci je clo, DPH, doprava, marže EU distributora, marže CZ distributora a marže prodejce. Ale tak je to u všeho, co se u nás prodává.

Nicméně nevím o tom, že by existoval konkurenční MT funkčně srovnatelný s Wave za stejnou nebo nižší cenu. Čili celá debata o ceně je o ničem. Pokud chci / potřebuji funkce Wave, tak si ho koupím. Pokud chci ušetřit, najdu alternativní prodejní kanál, objednám ho z E-bay apod. To je tak vše, co s tím mohu udělat.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Multitool

Příspěvek od MFG »

Tenhle prispevek beru a souhlasim :hand

Celkem intenzivne vyhledavam/zkousim jine znacky, o vyvoji budu urcite reportovat - tedy bude li co ;)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Multitool

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko:
*
(Nějak si myslím, že vše už tu kdysi bylo, jen je třeba to v historii vyčenichat. A řemeslné zpracování a trvanlivost byly asi na úplně jíné úrovni než dnes. Některé ruční nástroje zděděné po mých předcích i skoro po století nemají konkurenci).

Ale ten c.k. multitool jsem jen našel na netu, jinak o něm nic nevím.

YMultitool před sto léty.jpg
Multifunkční nůžky s 18-ti funkcemi z roku 1900.

Universalní nůžky, jimiž se nejen stříhati a střih předkresliti, nýbrž i měřiti, plech krájeti, sklo řezati, hřebík zatloukati i vytahovati, kovová roura překrojiti a mnohý ještě výkon jiný provésti může, jsou zajisté nástrojem pro domácnost velice užitečným....
[/i]*
Více na:
https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=4
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět