Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Cep »

Těžko říct, ta lampa má vlastní (oboustranný) vypínač. Jestli funguje i na spoušť, nevím.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od opavak »

Svítilna STREAMLIGHT TLR-6 se zapíná pomocí oboustranných tlačítek nebo se dá upravit pouzdro tak, že při vytažení zbraně se svítilna automaticky zapne do přednastaveného režimu (jen světlo...jen laser...světlo+laser).
S namáčknutím spouště to nemá nic společného - to by bylo velké riziko NV (nechtěného výstřelu)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
marossr
Příspěvky: 1
Registrován: 02.01.2018 16:21

pomoc začiatočníkovi

Příspěvek od marossr »

Zdravím som tu nový rád by som poprosil o rady-skúsenosti.... zakúpil som lampu Gold Mohar 360, mala by to byť kopia petromax 826 až na nejaké drobnosti.... vyčistil som, poskladal, niečo vymenil. S čím mám problém je že po natlakovaní "na prázdno" teda bez náplne aj s petrolejom tlak drží po dobu cca 20sec. Potom syčanie slabne.Plyn je tlačený tryskou takmer okamžite, na spodku nie je ventil ako na 828, čiže plyn uniká menej kým je ihlička v tryske a viac ked ihličku stiahnem.
Nefunguje manometer takže neviem koľko natlačím ale aj ked som použil kompresor viac ako 20sec to nesyčalo, mal som aj s pančuškou svieti to pekne ale tlak sa rýchlo stratí, treba stále pumpovať.
Zatiaľ som sa nedostal k spätnému ventilu na dne "pumpy" lebo má hlavičku tvaru "obdlžnik a zaoblenie na konci" a nemám zatiaľ prípravok aby som ho dostal von.
Môže byť chyba v tom ventile? To že plyn syčí v podstate hneď po začatí tlakovania je OK? Koľko by mal tlak držať a lampa svietiť keď je všetko OK?
Mám dva manometre ale žiaden nefunguje - aspoň predpokladám - ak som dosiahol nejaký ten tlak... ručička ani ťuk.
Koľko by mala trčať ihlička z trysky pri max. vysunutí? Je to doležité či 1mm alebo 2.5mm? Neviete aká má byť vzdialenosť medzi tryskou a zmiešavacou rúrkou?
Ďakujem za rady....
groula
Příspěvky: 19
Registrován: 26.05.2013 19:44
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od groula »

Ahoj všem.
Rozhodl sem se po létek opět oživit nějaký petrolejky a mám poměrně zajímavý závěry.

Koupil sem starou MEVU 863, nalil do ní novej, čirej lampovej olej, dal novej knot a zapálil. Lampa svítí, ale strašně smrdí. Ten čirej lampovej olej dneska asi už neni co bejval a smrdí i nezapálenej. Jak se zapálí, tak je to ještě horší.

Koupil sem novou MARS EAGL lampu. Nalil ten samej lampovej olej a zapálil. A zajímavý je to, že tahle lampa nesmrdí. Plamen je jasnější, takovej hezčí a z lampy nejde žádnej smrad. Zajímavý

Oživil sem starou MARS 8 palcovou lampu. Neměla cylindr, kterej sem koupil novej. Lampa s ním vůbec nehořela. Zdálo se, že má moc velikej tah a nemělo to tendenci pořádně hořet. Tak sem vrch komínu obalil alobalem a udělal do toho díru.
Lampa teď hoří normálně, svítí podobně tý EAGL a opět absolutně nesmrdí...

Patrně díky tomu, že ten cylindr působí jako komín, je větší teplota hoření a vypálí se i ten smrad z oleje. Asi jako benzínovej vařič, kterej taky když už správně hoří vůbec nesmrdí.

Tož tak.
Třeba to někomu pomůže v rozhodování ke koupi petrolejových lamp.


groula
Stromvous
Příspěvky: 1
Registrován: 27.03.2018 7:30
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Stromvous »

Dobrý den vlastním lampu od firmy HASAG. Kdy mám problém s ucpanou tryskou co je v pumpovací komoře. Koukal sem do nádoby speciální endoskop. kamerkou a tryska z vnitřní strany je dosti znečištěná . Chci se zeptat čím bych měl tuto nečistotu odstranit mám strach z agresivní chemie abych nic neponičil přeci měď a chrom kyselinami dosti trpí. Předem děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od malajizva »

ahoj,

kupuji LED žárovky z číny. Po nějaké době přestávají svítit, příčina je, že shoří jedna LED (1.) Stačí ji vyloupnout a naletovat dobrou (2.) a svítí se dál (3.).
Přílohy
LED.png
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Strelec45 »

Čím to je, jsou zapojeny v sérii?
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od sunny-x »

Já tyhle LED žárovky koupil taky, protože jsem byl opravdu zvědavý na kvalitu za ty penízky, nicméně znovu bych je ani za tu nízkou cenu nekoupil, vůbec to nesvítí a to jsem vzal ty nejvýkonnější.

PS: Mě zatím jede všech 7 kusů v pohodě (cca rok).
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od dracekvo »

Já bych řekl, že snaha cpát LED do svítidel pro staré žárovky je zbytečná komplikace kombinovat něco nekompatibilního jen kvůli zachování starého vybavení.
LED jsou oproti žárovkám poněkud směrové zdroje světla a vrhají nepříjemně ostrý stín. Nehledě na to, že pokud do takového svítidla nacpeme několik wattů silnou LED žárovku, tak začínáme mít problém s chlazením.
LED svítidla, aby pěkně osvítili místnost, tak musí být rozprostřené v prostoru. Zajistí příjemné rozložení intenzity světla, oproti zdroji z jednoho místa, odpadá problém s chlazením a jako bonus to ještě dobře vypadá.

Třeba takto
http://www.developtech.cz/public/data/m ... etlo_1.jpg

Stejně tak jako nad pracovní deskou, kde potřebujeme intenzivnější světlo nedáme jednu žárovkou, protože by jsme si strašně stínili, ale dáme tam několik LED trubic.

Doma jsem si dal několik led trubic z číny na garnýži, takže nejsou vidět, ale produkují odrazem od stropu příjemné difuzní světlo.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od malajizva »

Ahoj,
každý má jinou zkušenost. Jelikož jsme na konci drátu - cítíme, když si soused zapne troubu o svářečce ani nemluvím. U nás praská všechno velice brzy. Je jedno, jestli klasická žárovka, halogen, nebo zářivka. Tohle si opravím na koleně a funguju dál. Beru to jako podstatnou výhodu. vlákno v žárovce si nevyměmín (tedy zatím)... :D
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Patrol »

Pořídil jsem přes inzerát a zprovoznil zajímavou petrolejku. Zaujala mě tím, že je dvouknotová. Musel jsem sešít dva různě široký knoty, abych se dostal na šíři 28mm, a řekl bych, že plamen díky různé savosti každé části, nehoří úplně souměrně, ale i tak mám z ní radost. Strojek je takovej masivní, není to žádnej slaboučkej plíšek. Škoda taky, že ohrádka pro cilindr má spoustu přídržných křížků olámaných, přesto je to pěknej kousek.
IMG_0586.JPG
IMG_0581.JPG
IMG_0582.JPG
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od kregan »

Nedávno jsem taky sháněl petrolejku a měl zajímavej rozhovor v JUNu, kde řikali, že je po petrolejkách velká poptávka, ale nedaří se jim sehnat žádný, který by vydržely skautský zacházení a takový, který se po prvnim táboře rozbijou se jim vůbec nevyplatí prodávat a tak je v sortimentu nemaj. Celkem díra na trhu pro někoho šikovnýho ...
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Serža »

no...díra na trhu...
kolik by jich bylo potřeba k nasycení a za jak dlouho by byla nutná obměna?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Bill Masen »

kregan píše:...vydržely skautský zacházení a takový, který se po prvnim táboře rozbijou...
Měl jsem po babičce černevou nádražáckou. Hodně bytelná záležitost. Něco takovýho.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Cep »

Linka na výrobu petrolejek v Mevě se seřizovala minimálně jednu směnu. Nemělo cenu dělat malé série..
Tolik k "mezeře pro někoho šikovného".
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Count »

Vybíral jsem si lucernu pro případ výpadku elektřiny a potřeby osvětlit celou místnost, protože mám jen čelovky a ruční svítilny. Objednal jsem si Fenix CL23 a Ledlenser ML4, abych je mohl porovnat. Snad někomu pomůže, že jsem se rozhodl pro Fenix kvůli příjemnějšímu světlu (Ledlenser má hodně bílé a pro oči agresivní) a také proto, že Fenix umí 300lm trvale, kdežto LedLenser pouze cca 30 vteřin a následně sníží intenzitu. U Fenixu je navíc ještě bodové světlo (spodní část slouží jako klasická svítilna), možnost zapnout osvit jen z poloviny lucerny, abyste ve stanu nerušili ostatní a jako drobnost je standardní závit pro umístění na stativ.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od bivoj »

Já pro nouzové osvětlení místnosti používám svoje kempingové svítilny z decathlonu (https://www.decathlon.cz/svitilna-bl40- ... 30593.html)
I když obvykle nejsem bolavej na korunu, tak za cenu jednoho toho Fenixe člověk koupí šest techto svítilen (mám teda jen čtyři ;) )... Já je používám na vandrech a nemůžu si stežovat. Dá se postavit i pověsit a je kupodivu (vzhledem k ceně) asi skutečně voděodolná (celou noc na dešti a voda se dovnitř nedostala) a baterky (3xAA) vydrží 14 denní expedici s kažnonočním svícením.

Nemá tedy žádné režimy či jiné vyfikundovanosti, pouze ON/OFF, ale je celkem odolná a skladná (maličká). Měl jsem dříve spoustu různých "outdoor" svítilen, ale tahle malá mrcha překvapila a už tahám jen je...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od PeFi »

Ke grilu jsem si pořídil levný LED reflektor (10W) a velmi rychle jsem zjistil, že s tímto levným zdrojem světla (vysoká chromatické teplota, nízké Ra) opravdu skoro nejde poznat jakou má jidlo barvu a jestli je udělané.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od devlop »

bivoj: díky za tip, objednáno pár těch 40lm a jedna 100lm (přepínatelná 20 lm (červené světlo)/50 lm/100 lm). Do bytu fajnové řešení na instant krátký blackout, za pár kaček :yes
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od zedik »

Zajímavá alternativa petrolejek - Lampa nazvaná Waterlight (v překladu Vodní světlo) dokáže vyrobit z půl litru slané vody energii pro světlo na 45 dní.https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/k ... .seznam.cz
Odpovědět