Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od devlop »

sronání Decathlon svítilnami - s těmi malými 40lm to svítí samozřejmě mnohem, mnohem více, s tou větší 100lm bych řekl pocitově tak nastejno, ale je to podle mne tím, že ty z Decathlonu mají světlo rozptýlené díky tomu mléčnému poloprůsvitnému plastu, je to prostě příjemnější a neoslňující.
https://www.decathlon.cz/p/turisticka-s ... YSOV%C3%81
za sebe, osobní hygienu ve zcela potemnělé koupelně v bytě bych raději dělal u QUECHUA BL100, už jen proto, že neoslňuje a je odolná proti stříkající vodě. Samozřejmě ale stojí 3X více. Ale upřimně, jsou to jen stovkové položky, na tomhle bych moc každou korunu nešetřil.
Výdrž vyzkouším o víkendu, dám QUECHUA BL100, QUECHUA BL40 a TRIXLINE TR 328 v pátek večer do sklepa, do všech dám stejné baterie z jednoho balení.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Bill Masen »

Dobrej počin devlope, díky. Ta cena je samo že důležitá. U jedný je to prd, u deseti už je to znát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od devlop »

souhlas, ta cena 69Kč je prostě "za málo peněz, dostatek muziky" :) Zkoušel jsem teď v ložnici, kde máme těžké zatěmňovací závěsy + žaluzie v oknech a ta lucerna se třemi LED pásky prostě místnost 13,6m2 osvětlí s odrazy od bílých zdí místnost tak, že lze na stole číst text v knize bez velkých obtíží, respektive, kdybych v tom měl jít spát tak řeknu "tak už to kurva zhasni" :lol: Chce to ale jen to rozptýlení, jinak je to světlo moc kontrastní a na stůl to prostě není. Uvidíme, co výdrž. Pak možná objednávám další.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Bill Masen »

Já ještě pokoukám po něčem podobným na AA baterie což by bylo lepší, ale ani ty AAA bych neviděl jako problém. Je těch AA držím větší zádobu, 40 ku 16 AAA.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od bivoj »

devlop píše: 19.10.2021 21:45 ...Chce to ale jen to rozptýlení...
Tip: Pokud má LED svítilna s pásky ostré světlo, pomůže třeba papír na pečení. Nevím jak je konkrétná svítilna, co o ní píšeš, konstruována, ale mám zkušenost, že když se do "cylindru" obdobné svítilny vložil válec z pečícího papíru, rázem z toho bylo krásné měkké světlo. Nicméně je třeba si uvědomit, že ten papír i sníží svítivost.

Výhoda papíru na pečení je ta, že netmavne (a neshoří) ani u velmi výkkoných LED s vysokou teplotou.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Montezuma »

V OBI prodávají svítilnu, co mě hodně zaujala. Napájení 3xAA, stojí 150 korun. Má to velkou a malou plochu s LED na svícení, háček na zavěšení a magnet k přichycení na kovové povrchy. A velikost jako malá peněženka. Při testu doma mi přišlo, že ten magnet by mohl být ještě kapku silnější, navíc zas tak moc použitelných kovových prvků kromě futer a ledničky v domácnosti není. Svítí to pro domácí potřeby dost. Za ty prachy...
Přílohy
svitilna.JPG
svitilna.JPG (32.02 KiB) Zobrazeno 5040 x
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od vrabi »

Mám dvě svítilny Duracell : LNT-10 a LNT-100.
LNT-10 je na 3xAA a LNT-100 na 3xD.
Obě svítí perfektně, LNT-100 má i stmívač, výdrž je mnohem delší než uvádí výrobce a cena 200-350,-/ks dle typu.
Menší je vhodná do stanu nebo na trek, větší do domácnosti.
Vodotěsnost jsem nezkoušel, ale provedení vypadá docela dobře.
Podle prospektu má oproti ostatním výrobcům menší svítivost, ale v reálu převyšuje spoustu noname svítilen se stovkami lumenů, asi jako jedni z mála uvádějí reálné údaje ;)
LTN-10.jpg
duracell-explorer-lnt-100-p1702-12226_medium.png
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Josef »

Já jsem se pokusil brzké podzimní stmívání při práci na zahradě vyřešit tímhle:
pracovni-solarni-svetlo.jpg
pracovni-solarni-svetlo.jpg (55.32 KiB) Zobrazeno 4953 x
Uváděných padesát wattů to určitě nemá (je v tom docela normální elektronika z powerbanky) a na můj vkus to má taky zbytečně moc funkcí (včetně dálkového ovládání). Nicméně pro běžnou práci to i tak úplně bohatě stačí provozovat v módu polovičního výkonu. Pak pro dobití po jedno či dvouhodinovém svícení bohatě stačí ponechat svítidlo položené někde venku a ono se to druhý den do večera zase naplno solárním panelem nabije. A kdyby náhodou bylo moc zataženo a panel to nezvládl, má to i mini-USB konektor a dá se to dobíjet jakoukoli nabíječkou na mobilní telefon (dodávají ji se světlem a káblík taky). Výstup, že by to sloužilo jako solární powerbanka, to nemá. Je to "dešťuodolné" - zejména, když se to překlopí ve stojánku vypínačem a konektorem dolů. Mechanicky docela fortelně udělané. Do strategických zásob nebo do BOB zavazadla se to nehodí, protože je tam mírné samovybíjení a tak to potřebuje občas zůstat venku na světle (stačí i za oknem), aby se to přidobilo. Ale jinak myslím, že pořídit si tohle světlo jako vybavení domácnosti nemusí být v dnešní době špatná investice. Existuje i větší typ, ale ten se mi už na běžné přenášení po zahradě zdál hodně robustní (ovšem chápu, že větší výkon potřebuje i větší plochu solárního panelu a že to výrobce nechtěl podcenit).
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od dracekvo »

Co na to interní aku, když to bude ležet na sluníčku?
Já jsem k těmto věcem které mají solární panel a baterii poněkud skeptický.

Kluci z jednoho autofora si dost pochvalovali aku pracovní světlo z lidlu. Ale koukám, že není skladem.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Josef »

S tím oteplením od slunce máš pravdu a jsem si toho vědom. Záměrně stavím světlo tak, aby to bylo otočené na východ. Takže přes poledne, kdy by mohlo být horko, svítí slunce už jen z boku na úzkou stranu. Ráno je chladno a když jsem na to sáhnul, bývá to většinou sotva jen vlažné. Když je to na plném slunci postavené kolmo, je to opravdu docela teplé. Odhaduji, že 30°C to bude mít, ale je to méně, než má teplotu o kus dál postavený klasický fotovoltaický panel v hliníkovém rámu co mi dobíjí akumulátor v nářaďovém domku (a to má k němu zespodu vzduch volný přístup) což je mi docela záhada. Asi část toho tepla odvádí i to hodně silné sklo, pod kterým jsou fotočlánky přenosného reflektoru nalepené. Teď na podzim už bude bývat zima, tak se moc nebojím, že by se to přehřálo. Ale v létě to chce dávat trochu pozor a popřemýšlet jak a kam to pokládat. Asi nejhorší situace by mohla být, kdyby to někdo postavil za jižní okno do místnosti, na palubovku do auta nebo do meziprostoru kastlových oken. Prostě někam, kde se vůbec nehýbe vzduch a kde by to bylo jako ve skleníku.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od devlop »

Tak jsem objednal ještě toto, chtěl jsem jednu hlavní na osvícení obýváku, kde se v případě BO bude rodina převážně sdružovat.
https://www.4camping.cz/p/kempingove-sv ... vena-cerna
dám pak vědět, jak to svítí
je na 3XAA ale také na 3XD špalky, což znamená ještě více šťávy
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Bill Masen »

Ale ta cena už je vysoká, kdybych jich chtěl víc rozmístit po domě a vytvořit tak komfortní osvětlení prostoru, potřeboval bych jich i s rezervou deset. Takže za mě těch 200 kč strop. Z toho mi vychází ještě tak ten extol, jak jsem postoval výše.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od devlop »

Bill: jo to souhlas, já to beru ze své minimalistické bubliny 3KK bytu, takže 5X QUECHUA z Decathlonu + hlavní Energizer 500lm lucerna bude podle mne z pohledu osvětlení dostačovat
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od vrabi »

Zaujala mne v jednom nejmenovaném obchodě hřbitovní "svíčka" ;)
Je na dva malé C buřty, údajná doba svícení půl roku nepřetržitě :o
Po vyndání z obalu se uvnitř nalézá držák baterek, vypínač a rozptylová trubička s ledkou.
Po zahození původního obalu a zavření držáku např. do sklenice od majonézy vznikne vodotěsné světlo s obrovskou životností, není to sice na večerní čtení z bible, ale po přizpůsobení očí se dá použít pro základní orientaci v místnosti.
IMG_20211101_195518.jpg
IMG_20211101_200053.jpg
Clipboard01.jpg
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Chlapiš »

Dej link na prodejce, nebo alespon nazev.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od dracekvo »

Lze si to postavit doma i bez efektu blikání. Prostě koupit držák na dvě baterky, mikrospínač a k tomu nějakou low-current led s proudem 2mA. Pak to zhruba vychází na ten půl rok svícení.

Ještě taky můžou jít cestou fotosenzoru, že to svítí jen přes noc. Tím se tady ta životnost nažene.

Do googlu stačí napsat led hřbitovní svíčka a na výběr je mraky. Většinou to vyrábí Emos. Ale přiznávám, za tu cenu včetně baterek se s tím nemá cenu vyrábět.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od grg »

Podľa toho "Online. Always. More" súdim, že je to Lidl.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od vrabi »

Chlapiš píše: 02.11.2021 12:51 Dej link na prodejce, nebo alespon nazev.
Mají je teď v Lidlu, šlo by to samozřejmě zbastlit z dílů, ale za těch cca 50,- i s přiloženýma baterkama to dohromady nedám ;)
Blikání naštěstí není tak obtěžující, jak jsem myslel, na chvíli se mírně sníží svit a to je vše. Původně jsem chtěl ledku vyměnit za obyčejnou neblikací, ale nechám to tak.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od Strelec45 »

Jaks tam dal ty buřty, vždyť otvor je menší než baterie. :shock: Jsem to roztrh a utrhl drátek k diodě, budu to muset "opravit". :angel
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Svitidla a lampy - stolní, přenosné a stacionární

Příspěvek od vrabi »

Na buřty je zespoda sundavací deklík, taky jsem je tam napřed cpal z boku a zeshora a teprv když všechno selhalo přečetl jsem si návod :D U deklíku je i vyznačená polarita, při přepólování to samozřejmě nesvítí.
Odpovědět