Provazový žebřík

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od krvfx »

Na veletrhu větrných elektráren jsem viděl něco podobného. Při práci ve výškách se zacvakne karabina z věci, co vypadá jako padák. Pojistné lano se samo odvíjí a navíjí. Když člověk spadne, tak se to zasekne jako pás v autě. Pak je tam ještě taková pojistka, která když se vytrhne, tak to člověka pomalu spustí dolů. Akorát nevím, kolik to stojí...
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od Starken »

Sbíral jsem jabka na hliníkovém žebříku a nějak mi při tom přišli myšlenky na tohle téma a: za předpokladu, že počítáš i s manželkou a dětma - nebyl by jednodušší a jistější skládací hliníkový žebřík? Pod postel by se mohl vejít (např. tenhle určitě, byť tuhle konstrukci moc nemusím http://shop.atoselektro.cz/-eb-k-g21-ga ... 28896.html).
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od bivoj »

Starken píše:...na hliníkovém žebříku...
Uff, s hliníkem mám spoustu dobrých zkušeností ale taky jednu extrémně špatnou. Za celý můj život už pode mnou prasklo celkem dost žebříkových šprušlí - ale jen u hliníkového žebříku se mi stalo (na rozdíl od dřevěných), že jsem bez okolků projel všema šprušlama až na zem! Možná, že za to mohla geniálně odlehčená konstrukce prvních vývojářů raketových motorů (pro nechápavé - Made in China), možná moje současná váha. Nicméně na hliníkové žebříky s profilem stěny tlustým méně jak 1mm si dávejte extra pozor! Abyste, obtěžkáni BOBem, nebyli na zemi dříve, než sami chcete!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od MFG »

Neni to provazovy zebrik, ale v ramci tematu se resi unik z (treba horici) budovy ... vlastne mi to prijde jako dobry napad, staci mit skobu nad oknem a dolu se dostane i clovek bez jakekoliv znalosti jisteni

https://skysaver.com/?v=7516fd43adaa
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od PeFi »

Jen tak na okraj: Domnívám se, že únik oknem je potřeba hlavně v případě, kdy hoří nižší patra. Když hoří nižší patra, tak často šlehají plameny z oken v nižších patrech. Takže když člověk slaňuje, tak by měl slaňovat mimo okna pod sebou, aby nemusel skrz plameny.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od Serža »

to už je na to vyhodit lano + sedák, osma a okna přeskakovat :-) teda...dokud ti nepřehoří lano :twisted:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Provazový žebřík

Příspěvek od Bill Masen »

S dětmi Seržo, s dětmi. To už to viděl na teleskopickej žebřík vedle okna. Nebo se majitele domu zeptat na evakuační plán.
Odpovědět