Strihač na živy plot

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Strihač na živy plot

Příspěvek od gadžo »

Hadam nebudem ulynčovaný zato, že ako novačik som si dovolil založiť nove vlakno, ale fakt som tu nič podobné nenašiel.
Potrebujem strihať živý plot na záhrade, odteraz už pravidelne, kde nie je elektrina. Je dlhý približne 30 metrov a široky cca 60 cm. Elektrocentralu nemam, takže pripada do uvahy buď AKU alebo benziňák. Viete poradiť, čo je lepšie? Pripadne aku značku? Nechcem zato dať majland, ale tiež by som nerad kupil niečo nepoužitelne len preto aby som ušetril. Cenu by som videl tak medzi 100-200 €. No ak v tejto hladine sa nič kupovať neoplatí, tak mozem aj navýšiť.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od dracekvo »

LIdl. Záruka 3 roky, reklamace super, vrací bez keců peníze. Nářadí není špané. Ale záleží kus od kusu. Pokud by byl nepovedený, lze vrátit na prodejně.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od Bill Masen »

Mám acu Black&Decker 18 V a stříhám s tím habry. Veme to i silnější větve.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od Permonik »

Rozhodl bych se obecně podle dalších kritérií. Chceš kupovat něco dalšího? Myšleno z nářadí. Kupovat baterie, nabíječku,.... kvůli jednomu zařízení, to nedává moc smyslu, pak je asi lepší benzín. Pokud něco v AKU verzi, tak je zas dobré myslet na to, co všechno dalšího plánuješ do budoucna pořídit, co by se hodilo a co je na to dobrá značka. Potom k tomu přizpůsobit i značku těch nůžek na plot.Ty nůžky totiž asi budou fungovat všechny dostatečně dobře, ale když bys pak chtěl jiné aku nářadí (řetězová pila, mafl, utahovák,...) tam už jsou rozdíly dost podstatné.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od bivoj »

gadžo píše: 23.06.2021 13:39 Hadam nebudem ulynčovaný zato, že ako novačik som si dovolil založiť nove vlakno, ale fakt som tu nič podobné nenašiel...
No, nenašel jsi to proto, že s takovým dotazem nejsi na nejvhodnějším fóru. Na debaty o zahradnickém nářadí a nástrojích je imho lepší třeba:
https://www.zahrada.cz/forum/ nebo obdobné. Je jich hodně.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od Strelec45 »

Já mám Stihlku, protože mám cca 100 metrů thůjí :mrgreen: Je dražší, je těžší, ale mají dlouhé "nůžky" a není tedy třeba stříhat z žebříku z obou stran. To, co jsem dřív dělal elektrikou celý den, zvládám do 3 hodin. Ale bolej ruce, je to nezvyk pohyb. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od gadžo »

bivoj píše: 23.06.2021 15:00
gadžo píše: 23.06.2021 13:39 Hadam nebudem ulynčovaný zato, že ako novačik som si dovolil založiť nove vlakno, ale fakt som tu nič podobné nenašiel...
No, nenašel jsi to proto, že s takovým dotazem nejsi na nejvhodnějším fóru. Na debaty o zahradnickém nářadí a nástrojích je imho lepší třeba:
https://www.zahrada.cz/forum/ nebo obdobné. Je jich hodně.
no ked sa tu možu rozoberať kosačky a krovinorezy, tak strihač na živy plot je podľa mňa tiež z tohto sudka
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od gadžo »

Tak asi kupim AKU Stihl HSA 45, 18 V, na tých 30 m plota by to malo stačit. A časom asi k tomu dokupim aj AKU vyžinač Stihl FSA 45. Bateriu by mali mať rovnaku. Využijem ho na preciznejsie dokosenie okolo stromov, krikov a tak.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od gadžo »

Tak nie, vyššie uvedené AKU ma zabudovanu nevymeniteľnu bateriu, takže to určite nekupujem. Vydrži to pracovať 15-20 minut a potom možem s tym ist naspať domov, 2 hodiny dobijať, vratiť sa na zahradu a pokračovať. To by som ten plot strihal tyzden.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od Strelec45 »

Neuvedl jsem úplnou informaci... :roll: Ta Shtilka je benzínová, baterie jsou mi k ničemu... Omlouvám se za vynechání podstatné informace.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od jerry.mysak »

Jen bych chtěl podotknout jednu věc. A to je rozdíl mezi profi a hoby prořezávačem. Dělal jsem v lisovně, kde se vyráběli ty "nože". Materiál stejnej , jen hloubka kalení hoby byla 0,05 mm a profi 0,1mm.

to znamená že jednou jej nabrousíš a jsi na měkkým. Ono je to i jako měkký docela tvrdý. Stříhal to lis 400 tun
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od gadžo »

Tak to potom profi mozes nabrusit až 2x :)
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Strihač na živy plot

Příspěvek od gadžo »

Tak to uzavriem, ze som kupil AKU Makitu s baterkou 18 V, 5,0 Ah. Skusenosti po prvom strihaní su take, ze nie je uplne lahky, ak sa ma drzat vo vyske hlavy (plot vysoky cca 2 m) ale este sa to da. Obcas sa zasekne medzi zuby konar, ale asi to bude technikou strihania ktoru este potrebujem zdokonalit. Prereze konare do tych 10 mm priemeru. Po hodinovom strihaní bateria ukazovala stale plnu kapacitu, co ma milo prekvapilo. Takze pre moje potreby pouzitelny. Plot - cca. 30 metrov nim ostriham na 1x, bez vymeny/ dobijania baterie.
Odpovědět