Set na broušení nožů

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Set na broušení nožů

Příspěvek od Idaho »

Rád bych se začal učit brousit nože, láká mne to už delší dobu a pár nožů, které bych nerad bych nerad svěřoval mám ( stejně tak jako pár takových kterých mi při učení nebude líto :D ) . Doporučí te mi prosím, někdo z vás kdo již brousíte nějakou dobrou a použitelnou sadu na broušení nožů vč stojánku atd ? Ideálně kompletní set, na postavení na stůl.
Uvažoval o následující sadě ale nelíbí se mi způsob jak je to volně "do ruky"..
https://www.kniland.cz/brusne-sady/brus ... ond-lk3dm/

více se mi líbí systémy s kompletním stojanem a možností úhlování jako je tento :
https://www.kniland.cz/brusne-sady/brus ... sbchpaj-i/

Rád bych pro začátek sadu ( klidně sadu + přikoupit další rozšíření ) v celkové investici do 2,5tis czk
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Set na broušení nožů

Příspěvek od skagerak »

Mam vicemen to horni (lansky cervenej futral trochu jiny obsah krabky a pod...
Pokud to nechces mit volne v ruce tak to chytni napr do maleho sveraku a je to (takto to delam ja), asi existuje i nejaky originalni uchyt

Oproti te dolni sade nemas plynule nastaveni uhlu...
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Set na broušení nožů

Příspěvek od Lumberjack »

Tu sadu od Lanskyho mám už několik let. Jen s víc brousky. Ale pokud člověk nebrousí vyloženě kulaté ostří, jsou ty extra hrubé brousky na nic (pak to raději vezmu na hrubo chlazenou bruskou). Takže tahle menší sada je OK.
Na zavíráky a menší nože je super. Velké nože a se silnější čepelí na tom nejdou. Buď nedá šroub na upnutí, nebo je ta hliníková packa ve které běhá tyčka s brouskem krátká a dělá to hodně ostrej úhel. Taky je problém oboustraně broušená čepel (např. dýky a nože s falešným ostřím), protože je čepel upnutá jen kouskem a má snahu se ,,kolíbat" (tipicky Scimitar od Cold Steel).
Jinak na většinu zavíráků a menších nožů skvělé. Nic se nemusíš učit, prostě upneš a brousíš. Úhel to drží samo.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Set na broušení nožů

Příspěvek od Idaho »

Právě v prostorech kde budu brousit už mám přebíjecí lis , stolici na pušku atd.. a cpát tam svěráček, byť malý jen kvuli brusce se mi proste nechce a držet to v ruce nechci. Uvažuji nad svěrkou ke stolu..

Jinak jsme prošel nějaké videorecenze na ten Work Sharp a líbí se mi to čím dál více :) Je mi jasné, pokud se tím bud zaobírat tak u jedné sady neskončím právě kvůli různým typům / délkám / tvarům ostří . Ještě počkám zda
se neobjeví někdo s negativní recenzí na ten WS ale asi půjdu do něj :)
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Set na broušení nožů

Příspěvek od Wallachian »

Ten worksharp nově mám a za mě spokonenost, poměr cena x výkon dle mě super...lze dokoupit i upgrade kit...v recenzích us edc nadšenců na yt ho chválí...asi by se určitě našel lepší profi brusný systém, ale cena bude jinde
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Set na broušení nožů

Příspěvek od skagerak »

Idaho ja to davam do podobneho
Nevyzaduje to trvale umisteny sverak
https://www.obi.cz/upinaci-nastroje/min ... gLhifD_BwE
Odpovědět